bąbelkowanie kokpitu...

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

bąbelkowanie kokpitu...

28 lis 2009 20:59

... no i jest u mnie - szczególnie widać pod światło. Czuć pod palcem lekkie miękie wybrzuszenie. Z tego co wyczytałem na naszym forum i na niemieckojęzycznym - wymieniają od ręki kokpit /powód - rozwarstwienie/. W poniedziałek dzwonię do serwisu.

Obrazek

Wojtek L.
 

Re: bąbelkowanie kokpitu...

28 lis 2009 21:53

oczywiście jest to rozwarstwienie.
Ja mam już dawno to zgłoszone, reklamacja uznana, a deska czekam aż przyjadę na wymianę.
Wal śmiało z tym do ASO.

AUTOR WĄTKU
EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

Re: bąbelkowanie kokpitu...

28 lis 2009 21:58

a to dobrze słyszeć. bo już miałem lekkiego "stresa" czy uznają czy nie.
Też miałeś w podobnej skali to zjawisko - czy bardziej?

widzę, że Twoje autko też z marca 07 - to wiele tłumaczy /jedna seria/

długo już czekasz na kokpit?

Wojtek L.
 

Re: bąbelkowanie kokpitu...

28 lis 2009 23:00

ja mam może 3 lub 4 bąble,
Zgłosiłem w marcu i po tygodniu już mieli deskę, ale z powodu problemu z "łuszczycą" i ciągłymi rozmowami w tej sprawie z KMP deski jeszcze nie wymieniłem (ale czeka cierpliwie w ASO).

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: bąbelkowanie kokpitu...

28 lis 2009 23:07

Fakt, widziałem deskę ceeda w ASO Solix jakieś pół roku temu pod ścianą :)
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

Łukasz
 

Re: bąbelkowanie kokpitu...

29 lis 2009 22:10

Wczoraj coś podobnego zauważyłem też u mnie. Moje auto też jest z marca '07 więc chyba jest coś na rzeczy.

Wojtek L.
 

Re: bąbelkowanie kokpitu...

29 lis 2009 23:08

deska nie wytrzymuje naszych dróg, przynajmniej te z początku produkcji.

outro
 

Re: bąbelkowanie kokpitu...

29 lis 2009 23:51

U mnie jest już po wymianie deski. Mam Ceeda z marca 2007. W Chrzastowicach pod Opolem wymienili mi deske bez problemu. Zdjęcia poszły do KMP i po 3 tygodniach deseczke wymienili i przy okazji zrobili amortyzatorek z tyłu bo ciekł. Jak do tej pory jestem zadowolony z obslugi w Chrząstowicach. Polecam wam ten serwis. :D Aha bombelki były identyczne jak na fotce od EMWU.

AUTOR WĄTKU
EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

Re: bąbelkowanie kokpitu...

30 lis 2009 16:06

no to widzę, że z tymi kokpitami to żadnego problemu nie ma - wymieniają od ręki. to cieszy!

Wojtek L.
 

Re: bąbelkowanie kokpitu...

30 lis 2009 19:03

niby od ręki ale usłyszałem w marcu że wymiana trwa 1,5 dnia (bo muszą rozłożyć a potem to wszystko poskładać).

outro
 

Re: bąbelkowanie kokpitu...

30 lis 2009 23:29

W Chrząstowicach zalatwili mi to w jeden dzień. No ale to Chrząstowice. :D

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: bąbelkowanie kokpitu...

04 gru 2009 07:30

niech mi ktos przypomni kto to pierwszy odkrył????? :twisted:
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Darek_Korbik
 

Re: bąbelkowanie kokpitu...

07 gru 2009 14:57

Witam,
Też mam takie 4 bąbelki na kokpicie. Mam autko z 8-9/2007r. Kiedyś zgłosiłem to w ASO to mnie zbyli. Więc albo nie mieli wiedzy w tym temacie albo nie chciało im się zamawiać deski i przekładać w moim aucie. Na wiosnę na przeglądzie ponowie pytanie że rozwarstwia się deska i powinni wymienić. Pozdrawiam Darek :mrgreen:

Nie mogę uwierzyć że tak szybko odpuściłeś. :? :roll: Walcz bo to Twoje auto, które ma wadę a nie daj się zbywać

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

Re: bąbelkowanie kokpitu...

11 gru 2009 09:01

Witajcie ja mam swojego z maja tego roku (2009) i na wysokości poduszki od pasażera tez mam dwa purchle może trzy. Faktycznie widać je tylko pod słońce jak jest ciemnie nic nie widać.
KIA CEED SW 1.6 CRDI 115KM
Pozdrawiam
:)
Obrazek

vois
 

Re: bąbelkowanie kokpitu...

21 gru 2009 11:19

no i u mnie pojawił się pierwszy bąbel :( a auto jest z września 2009, więc w wersji po face lifcie problem nadal istnieje.
swoja drogą czy "bąbelkowanie" mogło zostać spowodowane przez niską temperature?

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: bąbelkowanie kokpitu...

22 gru 2009 08:58

NIE!!!!!!!!!!!!!

bąbelkowanie jest wada ROZWARSTWIAJĄCEj się -'warstwowej" deski i od 3 lat wymieniaja takie deski -mi trzeszcząca wymieni to mi mniej przeszkadząło ale latajaca we wszystkie strony decha była nie do wytrzymania


też mi miny robili że nie widza bąbli -i nagle jak centrala powiedziała ze -znany temat i do wymiany - to zobaczyli - taka firma i częsć
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

draa
 

Re: bąbelkowanie kokpitu...

11 cze 2011 14:37

Witam.

Kilka miesięcy temu maiłem wymienioną deskę na nową, bąble pojawiły się ponownie, najpierw jeden, teraz już 3. Miał koś coś takiego.
Powoli tracę cierpliwość do tego samochodu i serwisu Kia, gdzie nic się nie da załatwić w sposób cywilizowany tylko pyskówką. Na przeglądzie w marcu powiedziano mi, że klocki tył do wymiany w miedzy czasie zauważyłem bicie przy hamowaniu na kierownicy, czyli tarcze przód. Reasumując tarcze+ klocki przód, klocki tył + usługa serwisu 1200 złotych, jakaś ku.......a masakra. Rozmawiałem ze znajomym, który miał mnóstwo samochodów, obecnie volvo xc 70 za 200tyś, mówi że ceny ma podobne. Może nie do końca traktuje o temacie ale musiałem się gdzieś pożalić, chyba sprzedam kupie coś innego. Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
KaReS
Kierownik zmiany
 
Posty: 141
Dołączył(a): 07 maja 2009 09:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1,6 Pb 204KM
2020, MAX

Re: bąbelkowanie kokpitu...

13 cze 2011 09:33

Ja czekam na odpowiedź KMP w sprawie bąbelków na desce ale jeszcze nie miałem jej wymienianej. Powiedziano mi, że odpowiedź będzie do 2 miesięcy (zostało jeszcze 1,5 miesiąca).
Co do hamulców (też mnie to czeka) to nie mam zamiaru ich robić w ASO. Wolę sam kupić części, dać do wymiany w prywatnym warsztacie. I jak najmniej kontaktu z ASO.
Było: C+ 1,6 CRDi '07
Jest: Proceed GT '20 White Deluxe

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: bąbelkowanie kokpitu...

13 cze 2011 09:42

draa napisał(a):Kilka miesięcy temu maiłem wymienioną deskę na nową, bąble pojawiły się ponownie, najpierw jeden, teraz już 3. Miał koś coś takiego.
Powoli tracę cierpliwość do tego samochodu i serwisu Kia


Witaj. Uzupełnij profil. Będziemy wiedzieć jakiego masz cee'd-a. Podaj kilka konkretów, rocznik, ile aytko miało (lat/miesięcy) jak wymienili ci deskę po raz pierwszy i kiedy pojawiły się ponownie.

KaReS napisał(a):Powiedziano mi, że odpowiedź będzie do 2 miesięcy (zostało jeszcze 1,5 miesiąca).


Czemu akurat 2 miesiące?
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

draa
 

Re: bąbelkowanie kokpitu...

13 cze 2011 11:40

Witam.
Samochód marzec 2007, wersja optimum, bądź opt+(prawdopodobnie nie było jeszcze wtedy opt+), z esp i pakietem skórzanym. Deska była wymieniana zimą, listopad albo grudzień. Bable pojawiły się prawie w tym samym miejscu.Wymienione były 2 łączniki stabilizatora przód, gumy stabilizatora,schowek na okulary bo popękał, radio bo nie czytało usb, grill z przodu bo zmatowiał, skrzypienia kierownicy nikt nie potrafił wyeliminować, piszczy sprzęgło - kiedy poprosiłem o nasmarowanie czy coś w aso poinformowano mnie, że trzeba wymienić kompletne sprzęgło 1700, było to jakieś 20k km temu- nic nie wymieniałem. Sprzęgło dalej piszczy, teraz trochę jakby coś tam chrupiało, ale sprzęgło działa (znajomy mechanik mówił mi, że to być może jakieś łożysko). Aso skutecznie potrafi zepsuć wizerunek samochodu. samochód sam w sobie nie jest taki zły, ale zajeżdżanie nim co 2 miesiące do serwisu mnie osobiście irytuje.

Pozdrawiam.

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl