woda pod dywanikami :(

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: woda pod dywaniakami :(

14 gru 2009 15:17

Artemenes napisał(a):Woda we wnętrzu samochodu to poważny problem ( zwłaszcza z nieszczelności ) i nie życzę tego nikomu.
Ale intensywne zaparowanie szyb w cee'd / pro-cee'd to też męcząca sprawa. Jest jednak coś na rzeczy z tym zaparowaniem w " kijankach", bo w 39 numerze AUTO ŚWIAT jest artykuł o parowaniu szyb ... a prezentowane przy okazji zdjęcie zaparowanej szyby to niestety cee'd - to chyba nie jest przypadek.
Sam mam z tym zjawiskiem problem, bo jak po pracy ostatnimi czasy wsiadałem do samochodu to najczęściej szyby były mocno zaparowane ( nawet po nocy się tez zaparowanie zdarzało ) - a jak mi to zacznie od wewnątrz niedługo przymarzać ... o zgrozo !!
Filtry ? Raczej nowe jeszcze - autko z lipca br.

Jak często to zjawisko zaparowania szyb Was wkurza ? Jakieś rady ?

miałem dokładnie taki sam problem i też wydawało mi się, że na filtr kabinowy jest za wcześnie, rzeczywistość okazała się inna, dlatego ja proponuję jednak spojrzeć na filtr kabinowy, demontaż jest prosty i zajmuje niecałe 5 minut. U mnie po wymianie filtra mam spokój z parowaniem szyb a założyłem sobie węglowy kupiony w sklepie naszego partnera klubowego Autokia.

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

Re: woda pod dywaniakami :(

15 gru 2009 07:19

jeśli chodzi o zaparowane szyby to problem tez tkwic może w zakurzonych szybach i wnętrzu...a wiadomo kurz zbiera wilgoć...ostatnio wziąłem porządnie powycierałem szyby od wewnątrz i zdecydowanie mniej parują

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: woda pod dywaniakami :(

15 gru 2009 22:49

wroceed napisał(a):jeśli chodzi o zaparowane szyby to problem tez tkwic może w zakurzonych szybach i wnętrzu...a wiadomo kurz zbiera wilgoć...ostatnio wziąłem porządnie powycierałem szyby od wewnątrz i zdecydowanie mniej parują

absolutna słuszność :)
zadziwiające rezultaty daje dokładne umycie szyb od wewnątrz.

AUTOR WĄTKU
popmart
 

Re: woda pod dywaniakami :(

05 sty 2010 08:45

moim zdaniem problem wody pod dywanikami jest związany z systemem mocowania ten kołek ... tam jeśli jest więcej wody to ona cieknie ....

ja mam dywaniki riguum z niską burtą ... wymieniam ... pokazaly się takie : http://www.allegro.pl/item874611139.html

i moim zdaniem wygladają naprawdę fajnie i pozwalają raczej unikac tego problemu .... mieszkam niedaleko i dzisiaj je oblukam :)

AUTOR WĄTKU
reniftom
 

Re: woda pod dywaniakami :(

19 sty 2010 20:25

woda pod dywanikiem zbiera sie też u mnie, ale to śnieg kapiący z butów .Jak mamy na pedale gazu to kap kap i zamiast na wycieraczke to pod nią...robiłem już doświadczenia bo denerwuje mnie to...jedyna rada to nawiew na maxa na nogi ,najlepiej na postoju i wyciągnięcie wycieraczki ,wtedy sie fajnie oszusza.

AUTOR WĄTKU
sabex
 

Re: woda pod dywaniakami :(

19 sty 2010 20:35

Uwaga
Kia cedd optimum plus po FL, ma zupełnie inne mocowania dywaników.
Dywanik kierowcy ma dwa haczyki wystające z podłogi a pasażera jeden haczyk.
Ja do nowego auta otrzymałem oryginalne (letnie) dywaniki Kia i mają już one otwory na te haczyki.
Podobno gumowych jeszcze nikt nie produkuje.

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: woda pod dywaniakami :(

19 sty 2010 22:34

sabex napisał(a):Uwaga
Kia cedd optimum plus po FL, ma zupełnie inne mocowania dywaników.
Dywanik kierowcy ma dwa haczyki wystające z podłogi a pasażera jeden haczyk.
Ja do nowego auta otrzymałem oryginalne (letnie) dywaniki Kia i mają już one otwory na te haczyki.
Podobno gumowych jeszcze nikt nie produkuje.


Dziwne, mam gumowe z salonu z dwoma dziurami, ale jeden haczyk w podłodze ... chyba ze przeoczylem drugi :)

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
sabex
 

Re: woda pod dywaniakami :(

19 sty 2010 22:46

Ja mam dwa jeden zaraz koło drugiego w odległości 2-3cm.

AUTOR WĄTKU
rmx
 

Re: woda pod dywaniakami :(

20 sty 2010 15:20

popmart - możesz napisać jak wypadły oględziny tych głębokich gumowych wycieraczek?
U mnie "niskoburtowe", przy takiej pogodzie jak ostatnio, się naprawdę słabo sprawdzają (codziennie wieczorem wylewam z nich sporo wody - a jak zapomnę, to po 2 dniu mam mokro pod wycieraczką...).
Bym się więc zainteresował wymianą na coś lepszego - o ile gra jest warta świeczki ;)

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: woda pod dywaniakami :(

21 sty 2010 07:52

rmx napisał(a):...Bym się więc zainteresował wymianą na coś lepszego - o ile gra jest warta świeczki ;)

Acieslin pisała tutaj że kupiła fajne dywaniki gumowe z wysokimi burtami, więc coś sensownego na rynku już jest :)

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

Re: woda pod dywaniakami :(

21 sty 2010 10:33

No ja kupiłam dokładnie takie jak kolega popmart zapodał linka. Są super, cena może nie jest najniższa ale naprawdę polecam, wogóle nie śmierdzą gumą, mają wysokie burty i u mnie nic się nie wlewa pod dywanik. Dodatkowo dostałam w zestawie stopery, więc można sobie też dywaniki na tył przyczepić żeby się nie przesuwały.
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: woda pod dywaniakami :(

21 sty 2010 16:18

Dziwne rzeczy piszecie..ja miewam odrobine wody na dywanikach ale sa to znikome ilosci i napewno brak wysokiej burty nie jest problemem..dodatkowo moje dywaniki gumowe obejmuja podstopnice wiec wodac nie splywa z lewego buta pod dywanik...tyle tylko ze nie wiem jak inni ale ja otrzepuje buty ze sniegu wsiadajac :twisted:
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
Tomski
 

Re: woda pod dywaniakami :(

12 lut 2013 19:59

Powracam z tematem wody pod dywanikami.
W moim przypadku auto z przebiegiem 1200 km, tylko pod dywanikiem gumowym pasażera kałuża taka, że jak wcisnę palec w wykładzinę to robi się jezioro i podchodzi wodą. Nie jest to z klimy, bo klima chodzi sporadycznie i najwyżej na 3-4 minuty.
Jutro jestem umówiony do ASO. Obstawiam, że jest gdzieś nieszczelność na podszybiu i jak pada deszcz, albo w myjni to woda wpada do środka.

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

Re: woda pod dywaniakami :(

13 lut 2013 07:48

Tomski napisał(a):Powracam z tematem wody pod dywanikami.
W moim przypadku auto z przebiegiem 1200 km, tylko pod dywanikiem gumowym pasażera kałuża taka, że jak wcisnę palec w wykładzinę to robi się jezioro i podchodzi wodą. Nie jest to z klimy, bo klima chodzi sporadycznie i najwyżej na 3-4 minuty.
Jutro jestem umówiony do ASO. Obstawiam, że jest gdzieś nieszczelność na podszybiu i jak pada deszcz, albo w myjni to woda wpada do środka.


miałem podobnie tylko po stronie kierowcy...fabrycznie źle uszczelniona przednia szyba...w ASO wyjęli wstawili na nowo i uszczelnili i po kłopocie...

AUTOR WĄTKU
Tomski
 

Re: woda pod dywaniakami :(

14 lut 2013 12:38

Już mam info z ASO. U mnie to samo. Słabo uszczelniona szyba, czyli standard robota: wycinka szyby, uszczelnienie i ponowny montaż połowy samochodu.
Auto rozebrane do połowy, tj. deska rozdzielcza i podszybie od strony silnika. Ku**a mać jakość KIA. Jak po złożeniu tego do kupy będą plastiki nie będą skrzypiały to napiszę list gratulacyjny do ASO.

Jak na razie na 2 tygodnie jazdy autem, tydzień na podnośniku.

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

Re: woda pod dywaniakami :(

14 lut 2013 13:27

cóż mogę tylko pocieszyć Kolegę, że miałem to samo, Pan w moim ASO stwierdził wówczas, że się po prostu słowackiemu Pepikowi w fabryce nie chciało porządnie uszczelnić i tyle....wiem też się (...) początkowo bo nowiutki samochód, ale najważniejsze że zrobione, życzę dalszej bezproblemowej eksploatacji Ceedka jaką ja miałem poprzednim egzemplarzem

Kolego na forum nie używamy wulgaryzmów (regulamin 2b) - P13

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: woda pod dywaniakami :(

15 lut 2013 10:33

MODERATOR -iii tam ja to bym dopiero puścił wiązankę w takim przypadku

1.plastiki bęą skrzypiały i bedą miały pomałane zatrzaski - kładę rekę --rozbierali Ci jak zakładali alarmy czy inne czujniki teraz znów rozbierali - tego nie da się nei połamać

2. widać problem w fabryce jest spory i mają niedopracowane to klejenie szyby!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a to dziwne --ciekawe tez bo w fabrykach widziałem ze robi się testy szczelności auta !!!
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Tomski
 

Re: woda pod dywaniakami :(

15 lut 2013 20:08

Auto złożone. Szyba wklejona. Na razie nie trzeszczy. Ale ASO dało du*py na całej linii przy odbiorze.
1. Ja: Pytam czy był robiony test z wodą? Odp: nie, bo klej świeży. To skąd wiadomo, że to tutaj był problem? Odczekam 3 dni i jadę na myjnię przetestować.
2. Przy odbiorze okazało się, że uszczelka na podszybiu przerwana. Mechanik, który to zakładał musiał widzieć, że jest porwana, a mimo to nie zgłosił tego licząc, że klient przy odbiorze nie zobaczy. Zgłosiłem to, i zamienili mi z innego auta (testowego czy służbowego). Pewnie tam gdzie nie widać, to co 2 zatrzask będzie uszkodzony.
3. Po tym wsiadam i robię jazdę. I co widzę, kierownica krzywo skręcona, jest z 10 stopni skręcona w lewą stronę. Zawracam do ASO i pytam, czy nie maja obowiązku sprawdzić przed wydaniem czy wszystko jest OK. Zabierają auto na prostowanie. Za pół godziny gotowe. Robię 2 jazdę testową i TO SAMO. Kierownik dalej skręcony w zasadzie też o 10 stopni w lewo. Wkur*iony wracam i mówię, żeby mechanior ze mną zrobił kurs, bo się nie dogadamy. Kolejna jazda, nowe wytyczne, przy okazji gadka, że może się nie udać tak szybko i trzeba będzie znowu auto zostawić, żeby rozebrać przy kolumnie kierownicy na dole. Wracamy, znowu pół godziny i auto do odbioru. Teraz jest Ok. Po 2 godzinach wychodzę i jadę do domu. Żeby nie wsłuchiwać się w trzaski profilaktycznie włączyłem muzę, żeby już się nie denerwować.

Jakość KIA kur*a jego mać. Zachciało mi się nowe auto kupić!!!!
Być może podczas dalszej eksploatacji będzie lepiej, tego sobie życzę, bo już mam chęć bloga zakładać "Kijowa jakość Kia".

Pozdrawiam,
Tomski

lary504
Brygadzista
 
Posty: 120
Dołączył(a): 19 sie 2012 13:34
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: woda pod dywaniakami :(

15 lut 2013 20:27

Co to za ASO ??
Ceed SW '12 1.6 CRDI L Sirius Silver

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: woda pod dywaniakami :(

15 lut 2013 22:45

Wiesz... Ja to bym profilaktycznie napisał do KMP, że auto ma tam kilka tygodni czy miesięcy, a tu takie rzeczy. Że się troszkę zawiodłeś bo nie po to kupowałeś nowe... Może coś zaproponują w zamian?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl