woda pod dywanikami :(

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: woda pod dywaniakami :(

15 lut 2013 23:28

lary504 napisał(a):Co to za ASO ??


Takie cuda to tylko w Carserwisie - mylę się ?? B)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
toomas
 

Re: woda pod dywaniakami :(

16 lut 2013 12:59

Woody napisał(a):U mnie czegos takiego nie ma, ale w focusie ojca czasami jest woda na dywaniku pasazera, dywanik gumowy, jest to spowodowane klimatyzacja


Nie klimatyzacją tylko niechlujnym montażem plastikowego podszybia na zewnątrz. W Focusie jest taki durny patent, że filtr wymienia się od zewnątrz demontując podszybie. Na tym plastiku jest rynienka. Jak to się źle złoży to wodę masz w środku. Wiem bo miałem Focusa i ile razy mi w ASO filtr wymieniali tyle razy po pierwszym deszczu miałem wodę w aucie. Musiałem sam poprawiać po partaczach.

simi
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 03 lut 2017 21:27
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Marka i model samochodu: Hyundai i 30 1.6 crdi

Re: woda pod dywanikami :(

22 mar 2017 21:30

Odświeżam trochę temat, z tym że w odniesieniu do Hyundai I30 model 2008. Podobne auto do KIA Ceed, więc może ktoś miał te sam problem. Dziś po większej ulewie odkryłem u siebie na dywaniku od strony pasażera sporo wody. Widać, że kapała ona jakby spod deski rozdzielczej. Pytanie skąd ta woda? Czy przyczyn szukać gdzieś od układu klimatyzacji czy raczej w zatkanych odpływach wody. No i kwestia czy ktoś czyścił te odpływy? Jak się za to zabrać, gdzieś od strony nadkola czy raczej rozkręcać podszybie?

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: woda pod dywanikami :(

22 mar 2017 23:11

simi napisał(a):na dywaniku od strony pasażera sporo wody. Widać, że kapała ona jakby spod deski rozdzielczej. Pytanie skąd ta woda?


W ceedach w schowku jest filtr kabinowy - jeśli jest tez u Ciebie zacznij od niego.
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Dzaras
Przedszkolak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 16 cze 2016 06:04
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2009

Re: woda pod dywanikami :(

04 lip 2017 12:36

Witam,

problem z wodą dopadł i mnie, po stronie pasażera pod dywanikiem zbiera niechciana woda. Macie może pomysł jak zdjąć poniższy element żeby dobrać się do tapicerki? Nie chciałbym niczego ułamać.

https://zapodaj.net/b257632e13e8e.jpg.html

Pozdrawiam

ZjemCiMebloscianke
Brygadzista
 
Posty: 78
Dołączył(a): 02 cze 2017 22:48
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 ON 90KM
2013

Re: woda pod dywaniakami :(

04 lip 2017 14:32

Woody napisał(a):U mnie czegos takiego nie ma, ale w focusie ojca czasami jest woda na dywaniku pasazera, dywanik gumowy, jest to spowodowane klimatyzacja


odnoszę się do bardzo starego postu bo z 2009 r., ale ta bzdura wymaga korekty bo w focusach (szczególnie mk1) problem nie wynikał z nagrzewnicy lub sprężarki klimy tylko uszkodzonego podszybia i uszczelki, które padały przy wymianie filtra kabiny. Ford wypuścił nawet specjalną taśmę do podszybia żeby wyeliminować usterkę.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: woda pod dywanikami :(

04 lip 2017 18:10

Widzę, że w Focusach sporo rzeczy przecieka - jak nie spryskiwacze to podszybie :D
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: woda pod dywanikami :(

04 lip 2017 19:26

Myślę, że wszyscy producenci samochodów mają coś tam „za uszami” ale tylko Kia na to coś „za uszami” daje 7 lat gwarancji (plus dobra wola dla lojalnych klientów) a taki ford 2 lata i to też z niemałymi ograniczeniami – link do poduchy http://www.ford.pl/Serwis/Gwarancja.

Ciekawostka, że na naprawy „powypadkowe” ford udziela 3 letniej gwarancji http://www.ford.pl/Serwis/Naprawa_pojazdu - więc dla potencjalnego kupującego lepiej jak nowe auto przed odbiorem z salonu spadnie z lory i będzie naprawiane w ASO. No ale z drugiej strony na stronie wspomniano „tylko” o nadwoziu ale nie umieszczono żadnej wzmianki dotyczącej części mechanicznych wymienianych w ramach takiej szkody np. chłodnica, skrzynia biegów i inne. Wot taki sprytny „chłyt” marketingowy (3 letnia gwarancja na zderzak tak ale na chłodnicę to już nie).

Gwarancja = temat rzeka … Jak przejdę na emeryturę to chyba napiszę na ten temat grubą książkę!

Więcej już nie zanudzam.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

simi
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 03 lut 2017 21:27
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Marka i model samochodu: Hyundai i 30 1.6 crdi

Re: woda pod dywanikami :(

15 sty 2018 19:55

Po dłuższym okresie muszę podzielić się jak pozbyłem się wody na dywaniku pasażera. Rozkręcałem podszybie i robiłem masę testów. Problemem okazała się jednak masa błota za nadkolem. Wystarczy to wyczyścić. Inaczej zatkane są otwory odpływowe i woda przelewa się do środka przy większych opadach. Należy to zrobić po obu stronach. Jak wyczyściłem tylko po prawej to po większym deszczu znów się topiłem. Po wyczyszczeniu obu przestrzeni za nadkolami problem ustał i teraz przy dużych opadach nie ma probelmu.

Artx85
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 08 sty 2023 13:00
Lokalizacja: Kraków-Podgórze
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum +

Wilgoć na podłodze po stronie kierowcy

08 sty 2023 13:11

Witajcie. Mam chyba nietypowy problem, z którym nie potrafię poradzić sobie sam, a ci gorsza nie mają za bardzo ochoty w tym pomóc także mechanicy.

Mianowicie: jakiś czas temu na myjni automatycznej zalało mi kawałek podłogi od strony progu po stronie kierowcy. Auto było zamknięte i miało zasuniete szyby. Jakiś czas wcześniej wymieniałem szybe, mam też lekka wgniotke błotnika prawego, ale zdaniem blacharza nie powinno to wpłynąć na to, że woda mogłaby wejść przez drzwi. Sprawdzałem wnętrze kabiny, czy woda nie zeszła spod kierownicy, ale wszędzie było sucho. Tylko podloga mokra. Na ile się dało osuszyłem, wywietrzylem, auto stoi w garażu podziemnym, więc temperatura ciągle na plusie. Pojechałem też do mechanika, oglądał podłogę, zaglądał do środka, nie widział nic podejrzanego.

Od pewnego czasu obserwuje też, że na miejscu kierowcy na podłodze robi się wilgotna plama. Co ważne: w miejscu, do którego woda po myjni nie sięgała. Teraz np. auto stoi na dworze, rano jest na nim oczywiście skroplona woda. Gorzej, że gumowy dywanik po stronie kierowcy jest mokry od spodu, a na podłodze jest wilgoć. Jednocześnie znow nigdzie w środku nie widzę, ktoredy ta woda miałaby zejść, a poza tym gdyby zeszla, to byłaby na dywaniku, a nie pod nim...

Mechanikom nie chce się tego diagnozować, jakas dziwna wilgoć mam i martwię się, że wkrótce mi się zalegnie grzyb lub zacznie gnić podloga. Nie mam pojęcia, co z tym zrobić i do kogo pojechać. Może ktokolwiek mial podobne doświadczenia lub zna jakieś miejsce w Krakowiez do którego można byłoby się udać, żeby zdiagnozować problem?

aviator
Dyrektor
 
Posty: 717
Dołączył(a): 28 paź 2019 20:05
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 Pb 135KM
2015, M

Re: Wilgoć na podłodze po stronie kierowcy

08 sty 2023 13:24

Nie brakuje jakieś gumowej zaślepki w progu lub podłodze?
... wcześniej Kia Cee'd II JD 2012 1.6 crdi 128KM.

Artx85
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 08 sty 2023 13:00
Lokalizacja: Kraków-Podgórze
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum +

Re: Wilgoć na podłodze po stronie kierowcy

08 sty 2023 13:33

Podobno nie brakuje niczego. Tak jak mówie, teraz problem jest z wilgotna plama na podłodze.

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Wilgoć na podłodze po stronie kierowcy

08 sty 2023 13:59

Nie wiem jak jest w ceedzie ale w innych samochodach taki problem to kiepsko przyklejona folia zabezpieczającą przed wodą wewnątrz drzwi. Miałem tak w golfie lub w octavi, nie pamiętam. Ściągnąłem boczek drzwi, uszczelniłem szarą taśmą klejącą i przestało podciekać. A woda leciała po progu pod dywanik. Inny przypadek to łączenie blach karoserii, była mała dziurka widoczna dopiero po ściągnięciu błotnika i podświetlaniu latarką. Tu pomógł uszczelniacz dekarski.
Żwirek dla kotów jest dobry do wyciągnięcia wilgoci ale trzeba szybko zbierać i trochę brudzi wykładzinę.
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

aviator
Dyrektor
 
Posty: 717
Dołączył(a): 28 paź 2019 20:05
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 Pb 135KM
2015, M

Re: Wilgoć na podłodze po stronie kierowcy

08 sty 2023 15:21

Żwirek trzeba wsypać do materiałowego woreczka, a nie bezpośrednio na podłogę :wink:
... wcześniej Kia Cee'd II JD 2012 1.6 crdi 128KM.

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Wilgoć na podłodze po stronie kierowcy

08 sty 2023 20:40

Stare skarpety się nadają, tylko ewentualnie zacerować i wyprać ;)
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Poprzednia strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl