2.0 CRDi SW FACE LIFTING - raport

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

2.0 CRDi SW FACE LIFTING - raport

26 paź 2009 18:52

W końcu odebrałem

2.0 CRDi SW Optimum+ Kolor AA4, pakiet sportowy, funkcjonalny, szyberdach, grzane fotele, czujniki parkowania ...

ZDJĘCIA

pierwsze wrażenia pozytywne, szczególnie światła - wg mnie poprawa 100% w stosunku do poprzedniego

jak wyjdę z szoku, opiszę wiecej :)

pzdr

26.10.2009
Stan licznika 18 km


Poznajemy się :)

licznik 43 km :)

Zatankowane, można zacząć jeździć. Generalnie zmiany największe w środku i z przodu. Sportowy grill wyglada wg mnie lepiej - ma mniej chromu.
W środku zaczęło mi sie podobać - szczególnie podświetlenie zegarów z pakietu funkcjonalnego - chociaż dalej mam regulację ustawioną ma min, bo wali po oczach na max.
Dogadałem się z radiem, tempomatem - zostaje mi jeszcze rozgryźć do końca pracę BT - generalnie działa jako zestaw samochodowy oraz można też podłączyć telefon z włączonym odtwarzaczem muzyczki - i też idzie na głośniki :). Niestety w NOKII nie wyświetla danych kontatkowych dzwoniącego, tylko sam numer telefonu.
Blokada drzwi działa przy ok. 15 km/h.

27.10.2009
Stan licznika 145 km


Brakuje podświetlenia przycisków szyberdachu - trzeba będzie się na pamięć nauczyć co i jak :) Dodatkowo zauważyłem, że nie każdy PENDRIVE zda egzamin w FLu - np. taki kingston traveler jest za długi, co skutkuje problemem przy zamykaniu popielniczki (używam jako śmietniczki, żeby nie było). Poza tym, mam wrażenie, że radio szybciej czyta USB.

Kierownica - dobrze leży w dłoniach, ale ... w ceedzie 1 łatwiej było zatrąbić, bo pokrywa poduszki była większa i spokojnie to robiłem krawędzią łapy - teraz trzeba poszukać. Podobne odczucia mam w stosunku do dźwigni kierunkowskazów - w poprzednim była trochę dłuższa, bardziej zaokrąglona a przez to jakoś łatwiej się ją obsługiwało.

Silnik: wydaje mi się, że jest trochę mniejsza turbodziura. Spalanie z 50% miasto/50% trasa = >7,4, co rokuje na spalanie na podobnym poziomie.

Koła: 225/45R17 zachowuje się trochę inaczej niż 205/55R16 - jakby bardziej nerwowe było - trzeba się przyzwyczaić

Ogólne wykonanie - subiektywne odczucie, że jest lepiej. Nawet amrotyzatory klapy jakoś bardziej chcą współpracować :)

31.10.2009
Stan licznika 320 km


Ci co nie mają podłokietnika z tyłu nie mają czego żałować w sumie - jest umieszczony trochę za wysoko i dziwnie się siedzi. :roll: Trochę został zmieniony mechanizm zamka tylnej klapy, przez co lepiej się zamyka niż w poprzednim.

Radio - gra przyzwoicie, ale dalej nie można z kierownicy zmieniać katalogów, jak się korzysta z USB.

30.11.2009
Stan licznika 2230 km


Czas na porównanie z poprzednikiem. KIA zdecydowanie poprawiła jakość montażu wnętrza - nic nie stuka i nie skrzypi z przodu, z tyłu czasem roleta da znać o sobie ale narazie nic więcej. Zawieszenie jest mniej twarde niż w poprzedniku, układ kierowniczy pozwala lepiej wyczuć drogę (cokolwiek to znaczy :) ) Poprawiony jest mechanizm zamka klapy, dzięki czemu lepiej się zamyka. I to na plus. Niestety uchwyty "a'la golf" są do d... - jak dla mnie. Do niczego to niepotrzebne w sumie ale za to daje się znać podczas dłuższej jazdy - noga się odciska i męczy, bo uchwyt wymusza nieco pozycję nogi. Nie rozumiem też zamysłu projektantów odnośnie zestawu glośnomówiącego i niemożliwości przełączenia się na ów zestaw w czasie wybierania numeru z telefonu - trzeba poczekać na połączenie i dopiero można się przełączyć na zestaw - czyli ryzyko złapania mandatu istnieje. Podobne obiekcje mam do centralnego zamka i nieodryglowywaniu drzwi wszystkich drzwi jak ktoś wysiądzie wcześniej, niż wyjmę kluczyk ze stacyjki.

Silnik bez zmian, pracuje dobrze i chyba troche mniej go słychać. Spalanie na poziomie podobnym co wcześniej.

Generalnie jestem póki co zadowolony - w końcu o to chodziło :)


Poza tym - ceed pełną gEMbą :)

09.12.2010
Stan licznika 31000 km


Długo nie pisałem, ale w sumie nie było za bardzo o czym. Po roku mogę stwierdzić, że jest lepiej dopracowany od poprzednika, ale ... nagminnie zaczęła się zapalać kontrolka silnika [kod usterki 2015] - dzisiaj odebrałem po czyszczeniu kolektora dolotowego, zobaczymy, na ile wystarczy. Do tego zmieniony program sterujący silnikiem (najnowszy), poprawione sterowanie EGRa i jakieś tam inne drobiazgi z TSB. Pozostała jeszcze wymiana wiązki plusowej alternatora.

I narazie tyle, nie ma o czym więcej pisać :)

31.05.2014
Stan licznika 87500 km


Auto czeka na nowego właściciela. W tym okresie bez przygód - zawsze jechał tam, gdzie chciałem :)


pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

tomek242
 

Re: 2.0 CRDi SW FACE LIFTING - raport

26 paź 2009 20:57

Gratki good clapping drinkss

bociek
 

Re: 2.0 CRDi SW FACE LIFTING - raport

26 paź 2009 21:10

Tylko coś mu bluetooth nie bangla bo słychać jakby z wiaderka gadał :P :twisted:
Ledwo odebrał a już popsuł

less
 

Re: 2.0 CRDi SW FACE LIFTING - raport

27 paź 2009 00:19

Foty, prosimy o foty

szady
 

Re: 2.0 CRDi SW FACE LIFTING - raport

27 paź 2009 08:06

Również gratuluję :) czyli co w maju oglądamy specjalistyczną wersję FL :)

lancer
 

Re: 2.0 CRDi SW FACE LIFTING - raport

27 paź 2009 10:34

Gratulacje szerokości życzę :)

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: 2.0 CRDi SW FACE LIFTING - raport

27 paź 2009 14:41

samych radosnych chwil z nowym autkiem życzę i czekam z niecierpliwością na obiecane fotki :D
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

adamg29
 

Re: 2.0 CRDi SW FACE LIFTING - raport

27 paź 2009 20:33

Łubu dubu, łubu dubu.... niech żyje nam....

ticzer
 

Re: 2.0 CRDi SW FACE LIFTING - raport

27 paź 2009 23:18

gbear napisał(a):W końcu odebrałem 2.0 CRDi SW Optimum+ Kolor AA4, pakiet sportowy, funkcjonalny, szyberdach, grzane fotele, czujniki parkowania ...


No i jak to człowiek ma spokojnie iść spać ... 8-)
Gratuluję, rocznicowo mybeer

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: 2.0 CRDi SW FACE LIFTING - raport

28 paź 2009 09:27

Zdjecia dodalem :)
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

Piotr13
 

Re: 2.0 CRDi SW FACE LIFTING - raport

28 paź 2009 10:08

gbear napisał(a):Zdjecia dodalem :)

Prezentuje się piknie :P
Gratulacje pojazdu - fajoska bryczka 8-)

elza2008
 

Re: 2.0 CRDi SW FACE LIFTING - raport

28 paź 2009 10:10

Samochód prezentuje się pięknie, gratuluję!

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: 2.0 CRDi SW FACE LIFTING - raport

28 paź 2009 10:21

Fakt , grill ciekawy.

Ps. ciekawe ile "nowych" będzie na całorocznym spocie.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

teon
 

Re: 2.0 CRDi SW FACE LIFTING - raport

28 paź 2009 10:34

A gdzie czarna wstawka na przednim zderzaku, która powinna być w tej wersji tak jak w kombi ze zdjęć prasowych?

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: 2.0 CRDi SW FACE LIFTING - raport

28 paź 2009 13:07

teon napisał(a):A gdzie czarna wstawka na przednim zderzaku, która powinna być w tej wersji tak jak w kombi ze zdjęć prasowych?


tego nie obejmuje pakiet sportowy niestety :( pewnie bedzie mozna dokupic za jakis czas, tak jak w ceedzie 1 za jedynie 1500 + lakierowanie :twisted:

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

teon
 

Re: 2.0 CRDi SW FACE LIFTING - raport

28 paź 2009 13:27

Wydaje mi się że to raczej "okrojenie" na nasz rynek. A jak tam czujniki ciśnienia? Przy okazji pamiętaj zawsze jak będziesz coś robił przy kołach przypomnieć że masz tam to cudo, bo u mojego ojca w murano czujniki nagminnie się urywały (nadajnik od wentyla) przy ich przekładaniu między felgami zima/lato a później był problem bo trzeba było kleić itp. itd., a nowy czujnik 1000 zł do tego trzeba specjalne urządzenie aby je zarejestrować w komputerze samochodu a w Polsce nikt go nie ma bo nie była oferowana taka opcja na Polskim rynku, w Kii pewnie też nie każdy serwis je ma. Więc wybieraj tylko dobre zakłady.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: 2.0 CRDi SW FACE LIFTING - raport

28 paź 2009 13:50

teon napisał(a):Wydaje mi się że to raczej "okrojenie" na nasz rynek.


W pakiecie na Niemcy tez tego nie ma. A z czujnikami zobaczymy - kola zimowe mam bez czujnikow :)

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

ticzer
 

Re: 2.0 CRDi SW FACE LIFTING - raport

28 paź 2009 15:06

Wygląda na super wypas :D
Czujniki masz też z przodka ? Możesz podesłać info (jeśli "tajemnica handlowa" to na pw 8-) ) dot ceny, dodatków, upustów ? Nie zagłębiałem się w szczegóły specyfikacji, ale czy pakiet sportowy jest tylko wizualny, czy też bardziej konkretny ? Skrzynię masz w automacie, są jakieś różnice w stosunku do poprzedniej ?

szady
 

Re: 2.0 CRDi SW FACE LIFTING - raport

28 paź 2009 17:38

Grubyas napisał(a):Skrzynię masz w automacie, są jakieś różnice w stosunku do poprzedniej ?


Jak to w automacie ? Manuala przecież ma :)

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: 2.0 CRDi SW FACE LIFTING - raport

28 paź 2009 22:16

Grubyas napisał(a):Czujniki masz też z przodka ?


niestety tak, i mnie wkurza ich pipanie - za glosne

Grubyas napisał(a):Możesz podesłać info (jeśli "tajemnica handlowa" to na pw ) dot ceny, dodatków, upustów


wszystko poza skórą i automatem, co można zamówić do Optimum+, dodatkowo podgrzewane fotele. cene pozwole zachowac dla siebie, ale byla bardzo dobra

Grubyas napisał(a):czy pakiet sportowy jest tylko wizualny, czy też bardziej konkretny


wizualny bardziej w sumie: 17" kola, tapicerka "bieżnik opony", inna gałka biegów, inny grill, napisy na listwach progowych

skrzynia manualna - do 2.0 tylko taka niestety jest dostepna

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl