[C1 i C1FL] Problem z ESP

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
elmex
 

[C1 i C1FL] Problem z ESP

15 paź 2009 08:30

w czasie jazdy czasami wyłącza się system i swieci ESP OFF, ale po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu wszystko wraca do normy, o co chodzi? Czy ktoś się z tym spotkał? Co zdiagnozowano?

AUTOR WĄTKU
sabex
 

Re: Problem z kontrolką ESP

15 paź 2009 11:58

Miałem to samo, wymienili kolumne kierownicy.
Po czterech miesiącach znowu zapala się ESP OFF i do tego kontrolka ABS i ESP na około 5 sek po uruchomieniu silnika.
Podobno jakiś czujnik pod pedałem wysiadł, tak powiedzieli w serwisie.

AUTOR WĄTKU
ticzer
 

Re: Problem z kontrolką ESP

15 paź 2009 14:19

Znajomy mial to samo, dodatkowo podczas hamowania ostre sciaganie, geometria byla ok. Rowniez wymiana kolumny kierownicy, a ostatecznie calego samochodu ... :(

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Problem z kontrolką ESP

15 paź 2009 17:43

Miałem jakieś 2 miesące, a właściwie trochę inaczej bo dwukrotne wyłączanie i włączanie silnika ani przycisku nie spowodowało zgaszenia kontrolki. Po kilku minutach jazdy sama zgasła. Po kilkunastu dniach byłem w ASO podłaczyli do kompa i ESP nie wykazało błędów. Generalnie jeżdżę dalej i się nie przejmuję.
Aha ESP działa - sprawdziłem :twisted:

AUTOR WĄTKU
ticzer
 

Re: Problem z kontrolką ESP

16 paź 2009 09:56

less napisał(a):Miałem jakieś 2 miesące, a właściwie trochę inaczej bo dwukrotne wyłączanie i włączanie silnika ani przycisku nie spowodowało zgaszenia kontrolki. Po kilku minutach jazdy sama zgasła. Po kilkunastu dniach byłem w ASO podłaczyli do kompa i ESP nie wykazało błędów. Generalnie jeżdżę dalej i się nie przejmuję.
Aha ESP działa - sprawdziłem :twisted:


Jeśli jest to czerwona kontrolka ( a chyba jest 8-) ), więc raczej jesteś zobowiązany zgłosić to w ASO a oni MUSZĄ to naprawić.

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Problem z kontrolką ESP

16 paź 2009 17:37

Grubyas napisał(a):Jeśli jest to czerwona kontrolka ( a chyba jest 8-) ), więc raczej jesteś zobowiązany zgłosić to w ASO a oni MUSZĄ to naprawić.

Akurat ESP OFF jest żółta z tego co pamiętam, a jak napisałem ASO nic nie wykryło po podpięciu do kompa

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Problem z kontrolką ESP

03 lis 2009 14:55

co tu za szopki z pisaniem na forum????
nie chce mi sie 2 raz pisać
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Problem z kontrolką ESP

03 lis 2009 14:56

jeżeli przy okazji nie działa ABS winny jest czujnik w kole-zabrudzony najcżesciej w tak nowym aucie
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Karusia102
 

Problem z ESP

19 lis 2012 23:12

Witam.
Moja Cee'd jest z roku 2007, benzyna 1,6. przebieg około 35 tys. km.
Od pewnego czasu, podczas jazdy, zapala się ni stąd ni zowąd żółta lampka kontrolna w zespole wskaźników sygnalizująca wyłączenie ESP. Oczywiście nie wyłączyłam tego urządzenia a mimo to jest sygnalizowane wyłączenie. Manipulowanie wyłącznikiem ESP (z lewej strony przy regulacji położenia reflektorów) nie zmienia sytuacji.
Natomiast wyłączenie silnika i po kilkunastu sekundach jego ponowne uruchomienie powoduje zgaśnięcie lampki sygnalizującej wyłączenie ESP. Czyli wszystko jakby OK.
Gdy lampka ESP nie pali się, ESP działa. Sprawdzone w zimie, na śniegu.
Zgłaszałam problem jeszcze w okresie gwarancji, coś tam rzekomo regulowali i przez jakiś czas był spokój, ale obecnie znowu się to powtarza.
Czy mieliście podobną przypadłość?
Pozdrawiam Forumowiczów
Karusia

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Problem z ESP

19 lis 2012 23:37

Odpinasz akumulator może do ładowania i potem takie cyrki się dzieją??

AUTOR WĄTKU
esliwinski
 

Re: Problem z ESP

20 lis 2012 08:32

Pojawienie się lampki ESP może znaczyć uszkodzenie lub zużycie czujnika świateł hamulca znajdującego się przy pedale. Zobacz czy podczas jazdy lampka zapala się gdy dotkniesz pedału hamulca (może nie za każdym naciśnięciem wywalać błąd). U mnie tak było, że co któreś nieokreślone naciśnięcie pedału hamulca nie świeciły się światła stopu. Sprawdziłem to tak, że dojechałem do ściany tyłem, stałem i pukałem nogą w pedał i zobaczyłem że co któreś naciśnięcie nie działały światła i wtedy wywalało kontrolkę. Po zgaszeniu i włączeniu auta znowu brak kontrolki do momentu hamowania i nie działania świateł. W serwisie wymiana tego czujnika była na gwarancji lub kosztuje ok. 100 zł.

Avatar użytkownika
ples
Kierownik
 
Posty: 474
Dołączył(a): 01 kwi 2012 13:51
Lokalizacja: Żory, PL
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2008

Re: Problem z ESP

20 lis 2012 19:14

Masakra. Niestety muszę przyznać, że mam podobnie. Sprawdzę to z hamulcem, bo jak na razie miałem tak ze 4 razy i prawie zawsze w zakręcie. Niestety po wyjściu z zakretu kontrolka nadal się świeciła. Dopiero ponowne uruchomienie i było ok. Jako że działo się to na przestrzeni pół roku, to olałem sprawę. Teraz jednak przyjrzę się temu!

--W pośpiechu z BlackBerry
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Karusia102
 

Re: Problem z ESP

20 lis 2012 20:52

hacker napisał(a):Odpinasz akumulator może do ładowania i potem takie cyrki się dzieją??


Zgoda, racja, ale takie coś już przerabiałam, gdy padł aku, bo autko stało zbyt długo a serwis stwierdził potem, że był zbyt mały prąd ładowania. Ładowałam po wymontowaniu aku a potem oczywiście zapalił, ale ESP świeciła uparcie i dopiero po którymś z kolei uruchomieniu kontrolka zgasła.
Dzięki za sugestie.
Karusia

AUTOR WĄTKU
Karusia102
 

Re: Problem z ESP

20 lis 2012 21:01

esliwinski napisał(a):Pojawienie się lampki ESP może znaczyć uszkodzenie lub zużycie czujnika świateł hamulca znajdującego się przy pedale. Zobacz czy podczas jazdy lampka zapala się gdy dotkniesz pedału hamulca (może nie za każdym naciśnięciem wywalać błąd). U mnie tak było, że co któreś nieokreślone naciśnięcie pedału hamulca nie świeciły się światła stopu. Sprawdziłem to tak, że dojechałem do ściany tyłem, stałem i pukałem nogą w pedał i zobaczyłem że co któreś naciśnięcie nie działały światła i wtedy wywalało kontrolkę. Po zgaszeniu i włączeniu auta znowu brak kontrolki do momentu hamowania i nie działania świateł. W serwisie wymiana tego czujnika była na gwarancji lub kosztuje ok. 100 zł.


Ciekawa sugestia! Przetestuję i zobaczymy. Oczywiście poinformuję Klubowiczów.
O ile byłam w stanie zapamiętać sytuację, w której zapaliła się kontrolka ESP, to nie był to na pewno skręt, a czy naciśnięcie pedału hamulca? Nie wiem.
Dzięki za podpowiedź.
Karusia

Dodano 20 listopada 2012, o 21:08
ples napisał(a):Masakra. Niestety muszę przyznać, że mam podobnie. Sprawdzę to z hamulcem, bo jak na razie miałem tak ze 4 razy i prawie zawsze w zakręcie. Niestety po wyjściu z zakretu kontrolka nadal się świeciła. Dopiero ponowne uruchomienie i było ok. Jako że działo się to na przestrzeni pół roku, to olałem sprawę. Teraz jednak przyjrzę się temu!

--W pośpiechu z BlackBerry


U mnie na pewno nie ma to związku z zakrętem. Natomiast pytanie czy jeśli uszkodzony czujnik hamulca (co sugeruje esliwinski), to czy działa wtedy ESP mimo zaświeconej kontrolki? Przy braku śniegu, lodu trudno to sprawdzić!
Dzięki za wypowiedź.
Pozdrawiam
Karusia

Proszę nie pisać posta pod postem, aby tego uniknąć edytuj go używając przycisku Obrazek - P13

AUTOR WĄTKU
Jarecki-J
 

Re: Problem z ESP

20 lis 2012 23:14

esliwinski napisał(a):Pojawienie się lampki ESP może znaczyć uszkodzenie lub zużycie czujnika świateł hamulca znajdującego się przy pedale. Zobacz czy podczas jazdy lampka zapala się gdy dotkniesz pedału hamulca (może nie za każdym naciśnięciem wywalać błąd). U mnie tak było, że co któreś nieokreślone naciśnięcie pedału hamulca nie świeciły się światła stopu. Sprawdziłem to tak, że dojechałem do ściany tyłem, stałem i pukałem nogą w pedał i zobaczyłem że co któreś naciśnięcie nie działały światła i wtedy wywalało kontrolkę. Po zgaszeniu i włączeniu auta znowu brak kontrolki do momentu hamowania i nie działania świateł. W serwisie wymiana tego czujnika była na gwarancji lub kosztuje ok. 100 zł.

Miałem ten sam problem!Poradziłem sobie z nim w następujący sposób; wymontowałe czujnik świateł hamulca,rozebrałem go (jest jak najbardziej rozbieralny) przesmarowałem wazeliną techniczna i zmontowałe .Problem już nigdy nie wystąpił.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Problem z ESP

21 lis 2012 08:46

Karusia102 napisał(a):Przy braku śniegu, lodu trudno to sprawdzić


No nie aż tak trudno - oczywiście próba na asfalcie oznacza nadwyrężenie opon, ale gdzieś kawałek szuterku czy piaszczystego placu zawsze znajdziesz i tam wystarczy lekko podciąć auto i idziesz bokiem - wtedy od razu sprawdzisz, czy ESP działa.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Problem z ESP

21 lis 2012 22:08

Ja z kolei tak miałem jak się zabrudził czujnik od ABSu przy którymś z kół. Przeczyszczenie w ASo załatwiło problem. Myślę że najlepiej byłoby podpiąć auto pod komp diagnostyczny, bo taki błąd powinien się zapisać

AUTOR WĄTKU
krzychu
 

Re: Problem z ESP

31 gru 2012 19:00

Mam to samo od dłuższego czasu. Czasami zaświeci się po przejechaniu 1 kilometra czasami wcale w ciągu jazdy.

AUTOR WĄTKU
Trago
 

Kontrolka ESP

03 kwi 2013 11:56

Witam
chwile mnie tu nie było.....
w końcu po 122kkm przytrafiła się mi 1 usterka...zaświeciła się kontrolka trakcji ESP (ta obok ESP OFF) - bezpieczniki wszystkie OK - reset kompa poprzez odłączenie akumulatora na dłuższy czas nie pomógł....

OBJAWY:
-swiecaca kontrolka
-brak asystenta zmiany biegów
- szarpanie na niskich biegach przy przyspieszaniu i hamowaniu silnikiem (odczucie jak by sie dwumas rozpadl)

po 2 dniach boju z poszukiwaniem urwanego czujnika - sprawdzenia kompa ELM327 zjechalem z trasy do ASO TECHNOTOP w Kalinowce kolo Lublina
szybkie w przyjecie do serwisu - zaproszenie na kawe i autko na podnosnik....
po 30 min podchodze do działu serwisu i pytam czy juz cos wiadmo....tak usterka zdiagnozowana uszkodzony element wlasnie jest wymieniany...
i okazalo sie u blednie wskazywal CZUJNIK POLOZENIA SPRZEGLA....od reki zostal wymieniony i wgrano aktualizacje sterownika ESP oczywiscie na gwarancji .:)
po godzince odjechalem w pelni sprawnym ceed'm

wrzucilem ten post tutaj bo szukalem podpowiedzi na forum i nie znalazlem....na stronie angielskiej dowiedzialem sie ze podobna awarie usuneli restartujac kompa ESP i wgrywajac nowy soft.. dodatkowo w technotop dowiedzialem sie ze na 3 pedałach w wersji manualnej mamy zalozone 4 czujniki....!!!!

Pozdrawiam i zycze jak najmniej awarii.:)

AUTOR WĄTKU
pioteer
 

Re: Kontrolka ESP

03 kwi 2013 13:08

Dzięki za raport i aż strach się bać wsiadać do tych naszych bolidów...
(że takie naszpikowane technologią)
:-)

pozdr.piotr

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl