CEE'D FL - raporty użytkowników

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

CEE'D FL - raporty użytkowników

04 wrz 2009 10:45

Mamy już pierwszego klubowicza z Cee'dem po liftingu.
Jest nim vois.

Czekamy na drugiego, trzeciego...

Piszczie tutaj, jakie wrażenia, spostrzeżenia, różnice (czy fotel nadal opada) itd, itp.

drinkss friendss good

P.S.
Pamiętajcie o ankietach viewtopic.php?f=57&t=3007
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

vois
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

04 wrz 2009 11:51

dziś pierwszy wypad za miasto, po powrocie obiecuję się podzielic wrazeniami z jazdy ;)
do tej chwili euforia po zakupie nie pozwoliła mi krytycznym okiem spojrzeć na moją piekność :P

makler222
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

20 wrz 2009 20:44

vois napisał(a): po powrocie obiecuję się podzielic wrazeniami z jazdy ;)


I jak wrażenia????? :)

vois
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

20 wrz 2009 22:04

hehe rzeczywiście zapomniało mi się napisać :)
zrobiłem już pierwszy tysiąc więc może czas na pierwsze wrażenia:
Generalnie autkiem jeździ się bardzo przyjemnie i ciężko znaleźć coś do czego można się przyczepić, aczkolwiek znalazłem kilka "ale" :)
- skrzynia biegów wydaje się niezbyt precyzyjna, wcześniej jeździłem nissanem almerą i tam chyba wyglądało to nieco lepiej
- zastanawiam się jak na dłuższa metę będzie się sprawować elektronika i radio - zdarzył mi się przypadek gdzie włożyłem płytę do odtwarzacza po czym wyskoczył mi komunikat no disc, wyjąć płyty nie pozwolił dopiero po wyłączeniu i ponownym włączeniu auta płytkę zaczęło czytać ponownie
- wspomaganie kierownicy działa wręcz za dobrze :) nie przyzwyczajony byłem do tak delikatnego, na szczęście po założeniu szerokich kapciuszków już nie jest takie wrażliwe
tyle uwag, reszta to same plusy :roll:

Podsumowując:
jestem bardzo zadowolony z zakupu i gorąco polecam szukającym porządnego auta. Kia oferuje moim zdaniem najlepsza relacje jakości do ceny :)

neo1979
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

20 wrz 2009 22:15

spokojnie ... poczekaj, zaraz się zacznie. Ja wiem jedno ze juz nigdy wiecej kiły bym się swiadomie nie nawabił. Jest to zdecydowanie najgorszy samochód jaki w zyciu miałem

szady
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

21 wrz 2009 06:50

neo1979 napisał(a):poczekaj, zaraz się zacznie


Nie rozumiem po co ta złośliwość :evil:

neo1979 napisał(a):Ja wiem jedno ze juz nigdy wiecej kiły bym się swiadomie nie nawabił. Jest to zdecydowanie najgorszy samochód jaki w zyciu miałem


To że tobie udał się feralny samochód to nie znaczy że każdy tak ma - nie stanę za tobą i nie powiem że kia to złom
bo ludzie mają już ponad 100kkm i do ASO jeżdżą tylko na przeglądy - u mnie 50kkm minęło i też jestem zadowolony.

Akurat współczuje wszystkim którym kijanki nie sprawdziły się ale znam też ludzi którzy mówili że renault , peugeot , ford itp
to też złomy i najgorsze samochody na świecie więc to nie zależy od marki.

teon
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

21 wrz 2009 06:52

Ja jestem zadowolony pomimo usterek które mnie spotkały. Wszystko zostało zrobione na gwarancji. Pokonałem już 54500 km.

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

21 wrz 2009 07:22

teon napisał(a):Ja jestem zadowolony pomimo usterek które mnie spotkały. Wszystko zostało zrobione na gwarancji. Pokonałem już 54500 km.

Ja również jestem zadowolony i jest to już mój drugi Ceed.
KIA CEED SW 1.6 CRDI 115KM
Pozdrawiam
:)
Obrazek

Łukasz
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

22 wrz 2009 18:54

JA też podpisuję się pod słowami poprzedników. Moim zdaniem Kia Cee'd to najlepszy samochód za TAKĄ cenę!! Po zakupie porównywałem kilka ofert m.in. Opla Astry i stwierdzam że za tak wyposażone auto innej marki musiałbym dopłacić ok.10-15tysi. Owszem każdemu może się trafić "poniedziałkowe" auto nawet Mercedesy teraz się sypią. Ale to nie znaczy, że wszystkie muszą być do niczego. A poza tym przy pierwszym FL-u producent ma możliwość zmian niedoróbek, które wyszły w okresie tzw. wieku dziecięcego. Można śmiało stwierdzić, że teraz Ceedy będą już pozbawione wszystkich niedociągnięć

pisniak
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

22 wrz 2009 19:19

Łukasz napisał(a):Można śmiało stwierdzic że teraz Ceedy bedą już pozbawione wszystkich niedociągnięć


No byłbym powściągliwy w tym temacie. Nie ma rzeczy idealnych i tzw. wpadek. :D

szady
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

22 wrz 2009 19:31

Łukasz napisał(a):Można śmiało stwierdzic że teraz Ceedy bedą już pozbawione wszystkich niedociągnięć


Jeżeli by tak się w głębić ogólnikowo to nie wiem jak rzeczy mechaniczne ale niektóre wręcz zepsuli..
choćby nawet już się czepiając portu USB- brak zabezpieczenia a tym bardziej teraz kiedy tą kieszeń
zrobili typowo jako taki podręczny schowek..

Sorry za :ot:

themoon
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

23 wrz 2009 21:52

W FL'u najbardziej odpowiada mi to, że do silnika 1,6 CRDi dali skrzynię sześciobiegową. Tego mi brakowało. Wygląd zewnętrzny-rzecz gustu. Ale i tak sobie kupię. Na pewno nie będzie się sypać tak jak ford.

matyk
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

24 wrz 2009 08:37

themoon napisał(a):W FL'u najbardziej odpowiada mi to, że do silnika 1,6 CRDi dali skrzynię sześciobiegową. Tego mi brakowało. Wygląd zewnętrzny-rzecz gustu. Ale i tak sobie kupię. Na pewno nie będzie się sypać tak jak ford.


Ciekawi mnie jak jest zestopniowana ta skrzynia 6 biegowa. Jeśli biegi są tak samo krótkie jak w Megane II 1,6 to dziękuje bardzo. Ręka boli od częstego mieszania gałką.

makler222
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

24 wrz 2009 20:13

vois napisał(a):reszta to same plusy :roll:


Więc więcej plusów niż minusów! :)
Oby tych plusów coraz więcej miał ceed.

Avatar użytkownika
Pawel W.
Brygadzista
 
Posty: 112
Dołączył(a): 11 kwi 2008 11:57
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1998 Pb 140KM
2008, Optimum+

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

25 wrz 2009 10:00

Podczas bytności w serwisie pogadałem chwilkę z kierownikiem na temat FL ceed'a SW. Według jego słów:
- 6-cio biegowa skrzynia w dieslach oraz, w przypadku silników benzynowych, zmniejszenie mocy na rzecz zwiększenia momentu,
- tylne lampy nie mają "słoneczka" i zastosowano LEDy.
- zmieniony design kierownicy i podobno wyeliminowano jej skrzypienie oraz trochę inny design konsoli.
Co do wyglądu zewnętrznego to mnie osobiście pasują nowe soczewki, niestety żeby je mieć musiałbym wymienić maskę i zderzak :-( .
Obrazek
Ecodriving rules!

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

25 wrz 2009 10:31

Pawel W. napisał(a):Podczas bytności w serwisie pogadałem chwilkę z kierownikiem na temat FL ceed'a SW. Według jego słów:
- ,
- tylne lampy nie mają "słoneczka" i zastosowano LEDy.
- .


Zmień serwis :), nie ma w FLu technologii LED
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

Kubeusz
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

25 wrz 2009 10:39

Pawel W. napisał(a):- tylne lampy nie mają "słoneczka" i zastosowano LEDy.

chyba raczej "LED look" :)

Avatar użytkownika
Pawel W.
Brygadzista
 
Posty: 112
Dołączył(a): 11 kwi 2008 11:57
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1998 Pb 140KM
2008, Optimum+

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

25 wrz 2009 15:46

gbear napisał(a):
Zmień serwis :), nie ma w FLu technologii LED


Serwisu nie zmienię - prawdopodobnie to ja źle zapamiętałem co mówił bo było to jakiś czas temu. :P
Obrazek
Ecodriving rules!

wu-es
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

28 wrz 2009 11:42

Przejechałem jak dotąd około 800 km moim FL-em
i szczęśliwie nie mogę na razie narzekać. Wszystko działa bez zarzutu.
Póki co jedyny minus to cholernie głośny sygnał czujnika parkowania ale pewnie się przyzwyczaję.
NAJWAŻNIEJSZE :wink: : fotel nie opada :D

vois
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

28 wrz 2009 15:47

wu-es napisał(a):Póki co jedyny minus to cholernie głośny sygnał czujnika parkowania ale pewnie się przyzwyczaję.

ee tam zależy jak głośno słuchasz radia :P

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl