CEE'D FL - raporty użytkowników

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

26 mar 2011 09:39

A może dopiero zrobią halo jak przyjdzie co do czego... I będzie: "ale paaaanie - dżwiiii pan masz malowane, a kto wie co jeszcze..."
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Resident
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

30 kwi 2011 10:20

Taka drobnostka... lampka włączenia świateł (mijania) pali się u mnie cały czas, niezależnie od tego czy świata są "wyłączone", czy włączone, czy tez włączone są tylko postojowe. Też tak macie? :?

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

30 kwi 2011 14:15

Resident napisał(a):Też tak macie?


Nie. Jak są wyłączone to nic nie świeci
:good
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

01 maja 2011 06:20

Resident napisał(a):lampka włączenia świateł (mijania) pali się u mnie cały czas

Nie ma takiej możliwości, ponieważ nie ma takiej kontrolki... Jest tylko kontrolka "wskaźnik włączonych świateł" z ikonką świateł postojowych a nie mijania. Więc po włączeniu postojówek mocniejsze podświetlenie przygasa i włącza się kontrola włączonych świateł. Świeci niezależnie czy masz tylko postoje czy postoje i mijania. Jeśli nie popatrzysz na przełącznik to nie wiesz jakie masz włączone światła.
Co więcej - tak ma być ponieważ nie ma kontrolki świateł mijania... W 206 było tak, że po włączeniu postojówek włączało się podświetlenie licznika, a po włączeniu mijania włączała się kontrolka świateł mijania.

Tak czy inaczej w takiej specyfikacji zegarów - to normalne zachowanie.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

slawson
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

11 maja 2011 23:45

Ciepło się zrobiło więc czas używać klimy. Niestety tak złego wyniku się nie spodziewałem. Działa chyba najsłabiej z pośród wszystkich aut którymi jeździłem.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

12 maja 2011 06:41

A jeśli można zapytać - ile była całkowicie nieużywana? I automat czy manual?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

grj
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

12 maja 2011 07:10

slawson napisał(a):Ciepło się zrobiło więc czas używać klimy. Niestety tak złego wyniku się nie spodziewałem. Działa chyba najsłabiej z pośród wszystkich aut którymi jeździłem.

http://www.autobild.de/artikel/kia-cee- ... 09709.html (link po niemiecku, ale są obrazki ;-))

rewelacji nie było....ale też nie jest to katastrofa....

slawson
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

12 maja 2011 10:31

ruszok napisał(a):A jeśli można zapytać - ile była całkowicie nieużywana? I automat czy manual?

Manual. Auto kupione we wrześniu w salonie więc jej chłodniczych funkcji nie było kiedy używać. Uruchamiałem klimę co jakiś czas żeby się sprężarka przesmarowała.

grj napisał(a):
slawson napisał(a):Ciepło się zrobiło więc czas używać klimy. Niestety tak złego wyniku się nie spodziewałem. Działa chyba najsłabiej z pośród wszystkich aut którymi jeździłem.

http://www.autobild.de/artikel/kia-cee- ... 09709.html (link po niemiecku, ale są obrazki ;-))

rewelacji nie było....ale też nie jest to katastrofa....

Nie wiem o co chodzi bo nie kumam szwabisch language.

Klimy trzeba używać z głową żeby nie zaziębiać się. Są ludziska co do auta wsiadają i klima na opór a później 2 tygodnie anginy. Ja podchodzę do tego rozsądnie i chłodzenie daje na max ale nawiew na 1 na przednią szybę. Dzięki temu nigdy nawet kataru nie miałem. W każdym aucie to lepiej lub dużo lepiej działało, ale nie w Sidzie. Nawet nawiew na 2 czy 3 słabo chłodzi. Poprostu powietrze wylatujące z nawiewów nie jest dość zimne.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

12 maja 2011 10:41

Wybierz max AC na początku lub nawiew na szybę, obieg zamknięty i po chwili powietrze leci już dość zimne. Jak przesadzisz to u mnie można w pewnym momencie zejść do 6 stopni - to raczej nie jest słabo...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

12 maja 2011 10:46

slawson napisał(a):Ja podchodzę do tego rozsądnie i chłodzenie daje na max ale nawiew na 1 na przednią szybę. Nawet nawiew na 2 czy 3 słabo chłodzi. Po prostu powietrze wylatujące z nawiewów nie jest dość zimne.

Rozsądnie powiadasz:?? To Ty chłodzisz szybę która jest mocno nasłoneczniana /nagrzewana :szok A gdzie logika :??
PS Gdy ruszam autem...to opuszczam szyby na maxa ..i później tak w przewietrzonym aucie po podniesieniu szyb włączam klimę. ;)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

slawson
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

12 maja 2011 11:15

Gizmo121 napisał(a):Rozsądnie powiadasz:?? To Ty chłodzisz szybę która jest mocno nasłoneczniana /nagrzewana :szok A gdzie logika :??
PS Gdy ruszam autem...to opuszczam szyby na maxa ..i później tak w przewietrzonym aucie po podniesieniu szyb włączam klimę. ;)


Ja nie otwieram szyb. Natomiast zanim wsiądę do auta otwieram drzwi z obu stron żeby się przewietrzył a w tym czasie fajeczkę sobie spokojnie palę :)
Ustawiam na szybę bo nie chcę żeby mi chłodem dawało po nogach, ramionach, twarzy coby się nie pochorować. Klimatyzacja nie ma schładzać mnie tylko powietrze w aucie.
Na początku włączam obieg wewnętrzny.

Żeby nie było że ciągle narzekam na kiepską jakość tego auta to powiem że zrobiłem dobrze autku czyszcząc idealnie karoserie, glinkując i nakładając super-hiper wosk :ha

grj
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

12 maja 2011 12:24

slawson napisał(a):Nie wiem o co chodzi bo nie kumam szwabisch language.

jeśli kumasz po angielsku:
http://translate.google.pl/translate?js ... 09709.html

slawson
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

12 maja 2011 13:23

No właśnie, cytuję " The Kia needs a lot of fan support"

Pozostałe testy też nie rewelacja i potwierdzam że parowanie w określonych warunkach jest uciążliwe.

Dobra, ktoś może powiedzieć że nie powinienem porównywać do Avensis którymi jeździłem i pewnie będzie miał rację bo to auto innej klasy. Ale już porównanie do Corolli E12 jest jak najbardziej na miejscu i dla Sida wypada słabiutko.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

12 maja 2011 13:39

Pewnie auto mści się za to jak je nazywasz w opisie : "Kiła Syf SW FL 1.6 DOHC C+" :ha :ha ;) (to żart oczywiście)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

slawson
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

12 maja 2011 13:56

Gizmo121 napisał(a):Pewnie auto mści się za to jak je nazywasz w opisie : "Kiła Syf SW FL 1.6 DOHC C+" :ha :ha ;) (to żart oczywiście)


;) tylko że to nie zemsta, bo było kilka Sidów kupionych w tym samym dniu i chłodzą podobie. A mój nie ma co narzekać bo dostaje wszystko co najlepsze :)

A żeby było zgodnie z tematem to napiszę że to auto ma narazie 11kkm i (odpukać) nic się nie popsuło oprócz:
- klaksonu, który się później sam naprawił
- światełka w bagażniku ale też się po odejściu mrozów naprawił
- jednego burchla rdzewnego na klapie

Spalanie z kompa oscyluje w okolicach 7L etyliny/100km z komputera.

Dodam jeszcze że o tym wskaźniku zmiany biegów (tiptronik? czy jak to się nazywa) to chyba należy zapomnieć bo moim zdaniem pokazuje bzdury które po pierwsze primo raczej nie wpłynęłyby na redukcję spalania a po drugie primo powodowałoby to nadmierne obciążenie jednostki napędowej. Pokazuje czasem shiftUP przy obrotach, które po zmianie biegu dałyby 1400rpm (przy silniku otta o tak małym litrażu to za mało) ale o shift down już zapomina poinformować.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

12 maja 2011 14:33

slawson napisał(a):Ja podchodzę do tego rozsądnie i chłodzenie daje na max ale nawiew na 1 na przednią szybę.


robisz podwójnie źle;

po pierwsze primo: jeśli dajesz do oporu na chłód (w lewo) to jest to tzw pozycja min (tak jak w automatycznie klimie) czyli wtedy klima cały czas pracuje w trybie maksymalnego obciążenia na zasadzie "dawaj stara dawaj na maxa ile wlezie!!Jedziemy!!" czyli zarzynasz sprężarkę żeby dała z siebie 7 poty (i tak jak ruszok mówi nawet do 6-7 stopni spada temp powietrza w kanałach), a z nawiewu leci Ci ledwie zefirek bo masz na 1, na dodatek spalanie Ci rośnie o co najmniej 1l/100km. Czyli wpadają Ci do auta minimalne ilości DOŚĆ ZIMNEGO powietrza, bo to powietrze tak leniwie płynąc nie ma się jak schłodzić i jeszcze jest go tak mało więc w efekcie masz ciepło w aucie. Zatem daj kolego 1-2 "ząbki" w górę, nawiew na 2 i będzie ok.

po drugie primo (i niech nikt nie zaczyna kolejny raz tematu "prim" :lol: ): jeżeli chłodzisz szybę to jak kolega wspomniał wyżej nie dziw się że jest lipa, daj nogi+szyba wraz z ODPOWIEDNIĄ temp na pokrętle i nawiew na 2 i na pewno będziesz miał dobrze. Ostatnie stopnie na pokrętle przed min to ok 16-17 stopni, przy takiej temp. w aucie się jeździ w szaliku, więc na pewno Ci wystarczy ;)

po trzecie primo: jak chcesz szybkiego schłodzenia auta to wtedy dajesz temp na min i tryb "max AC" + obieg wewnętrzny i WIĘKSZY wiatrak, ale najpierw przewietrz auto jadąc z otwartymi szybami. O tym jest napisane w instrukcji, ale prawdziwi mężczyźni nie czytają instrukcji więc jest Ci to wybaczone :)

po czwarte primo: stojąc w korku klima nie będzie dobrze działać bo ten intercooler też coś musi schłodzić (ale to na pewno też wiesz)

po piąte primo: MI TEŻ GÓWNIANO CHŁODZI KLIMA :lol: :lol: :lol:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

12 maja 2011 21:50

Czy aby nie mylicie jazdy autem, z zabiegiem krioterapii? :ha

A tak na poważnie, to ja akurat klimatyzacji nie mam nic do zarzucenia. Praktycznie, od momentu wyjazdu z salonu, cały czas mam włączoną. Nawet jak auto stoi kilka godzin na parkingu w słoneczny dzień, to nie opuszczam szyb, nie otwieram drzwi na oścież, a po przejechaniu kilkuset metrów już czuję przyjemny chłodek, a w końcu to tylko Kia Pro`ceed, a nie Toyota Avensis. ;-)
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

vois
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

02 wrz 2011 12:04

hej
Po długiej nieobecności na forum wracam z raportem po przeglądzie po 2gim roku :)
Autko (ceed SW FL) przejechało 38 tysięcy. Do dziś sprawuje się bez zarzutu poza drobnymi pierdółkami.
Wczoraj zaliczyliśmy drugi przegląd i oprócz pogiętej felgi jedyne co wyszło to korozja na klapie bagażnika przy świetle stopu. Z panami z serwisu mamy się umówić na malowanko. W trakcie roku jeszcze przed przeglądem byliśmy z moją ślicznotką dokręcić wachacz mcphersona, bo troche stukał (wszystko w ramach gwarancji za free:). Do rozwiązania pozostaje jeszcze kwestia "wyjącego" sprzęgła na biegu wstecznym ale tym zajmiemy się wkrótce :)
Z pierdółek do wymiany idzie też zamek klapy bagażnika bo nie łączy w nim cos i nie zawsze zapala się światłow bagażniku :)

tyle tego wszystkiego i oby w przyszłości nic poważniejszego się nie pojawiło :)
tylko kieszeń boli przy przeglądach...

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

02 wrz 2011 12:17

vois napisał(a):co wyszło to korozja na klapie bagażnika przy świetle stopu.

Biedne te klapy :( Z czego oni ją robią z puszek po konserwie? Napewno nie po rybnej bo z oleju :ha :ha :ha
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Poznań
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

05 gru 2011 20:37

Panowie... Szkoda mi o tym mówić... Ale jeśli się nie zmieni, że tu coś dokęcić tu coś wymienić a tam malować to muszę powiedzieć, że kijanki więcej nie kupię... Słuchajcie mnie od niecałych 10 tys. km już coś dzwoni w silniku, wsteczny wyje, przy zmianie biegu 3/4 czy 4/3 przy dosprzęglaniu słychać również ciche wycie... Szkoda gadać... Miałem Peugeota 206 i miałem tylko wahacze wymieniane na gwarancji...

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl