CEE'D FL - raporty użytkowników

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Sebo83
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

24 sty 2011 11:58

Witam
Mój Cee'd 1,6 CRDI 115 KM wersja kombi. Comfort + +esp
Od 3 listopada 2010 zrobiłem nią 11300 km - czyli nawet sporo. Denerwuje mnie na dzień dzisiejszy trzeszczenie z tyłu, głównie przy mrozach - chyba jest to roleta. Do tego hałas męczący z kratki VAT - ale dam sobie z nim rade :)
Poza tym tak naprawde wszystko jest OK. Jestem bardzo zadowolony.

mkr
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

27 sty 2011 07:11

Redukcja do 1....? Mi w żadnym aucie się to nie udawało, a zawsze uważałem, że 1 służy do ruszania, jak się tylko toczy auto, to zapinasz 2.
Mp3 - mi się nie tnie na 2GB, ale już pendrive 8GB nie działa (wszystkie kingstony). Rezultat - mam kilka 2GB i na wymianę sobie zgrywam :D
Wycieraczki ostatnio założyłem Bosha (płaskie) i są zajefajne :D
Klapa piszczy i jęczy, kratka VAT też i gałka biegów przy czwórce ;) mam kilka drobnych rzeczy do dokręcenia, ale to już na przeglądzie przy 60 000 :)

Sebo83
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

27 sty 2011 08:51

co do Mp3 to mam pendriva sony 8 GB i chodzi idealnie, bardzo szybko ładuje sie i nie tnic wcale...

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

27 sty 2011 12:19

ja mam z konca sierpnia 2010 kombi,u mnie tez slychac trzeszczenie z tylu teraz w zimie,zwlaszcza ze mam kabel od CB puszczony tam na uszczelce wiec to przez to wlasnie sie wzmaga. Jak narazie tarcza sprzegla przy 10tyś wymieniona i teraz walcze nad usunieciem piszczenia jakby z rolki od paska,ale to sie okaze.Jeszcze denerwujace "ruchome" podpracie od odcinka ledźwiowego. Czasem zacinajacy sie pendrive usb. Poza tym ok,milo i przyjemnie. Przebieg 16tyś
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

27 sty 2011 16:08

jeleniak napisał(a):Czasem zacinajacy sie pendrive usb

Zacina Ci się pendrive jako taki, czy czytnik z włożoną kartą?
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

28 sty 2011 09:45

zwykly pendrive 1gb i tak samo z czytnikiem z 2gb - bez roznicy,ale ostatnio juz coraz mniej zacinania,prawie w ogole,ale to chyba dlatego ze jak cos nagram to z miesiac jezdze bez grzebania

u mnie jest tak,ze albo calkiem nie widzi usb,nie chce wejsc na pendriva,albo go widzi-moge zmieniac kawalki,ale nie gra
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

28 sty 2011 10:56

Sebo83 napisał(a): mam pendriva sony 8 GB i chodzi idealnie, bardzo szybko ładuje sie i nie tnic wcale...

A może chodzi o pendrivy firm "no name" które to one właśnie kuleją . Niestety potwierdza się powiedzenie : "jakość idzie w parze z ceną" :pałka
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

28 sty 2011 11:12

chyba nie,to co mam gralo w innych autach dobrze bez problemow,a tutaj problem radyjek w ceedach jest dosc powszechny,tak czy siak to są detale,wiec szału nie ma
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

tomiq
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

28 sty 2011 12:24

co prawda mam autko od 3 tygodni ale jak na razie nie mam problemów z radyjkiem i USB smiga dobrze .
Za to o wiele łatwiej niz poprzednie auto ( opel astra II) moaj ceedka wpada w poślizg i nie wiem czy to wina opon ( goodyear ultragrip 7+ ) czy zawieszenia kiepsko jak na ręcznym wchodzę to też łatwiej ją wbić w poślizg... Hmm a jak z tym u was?

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

28 sty 2011 14:36

auto 3 tygodnie i juz go tak karasz? :pałka
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

28 sty 2011 16:20

jeleniak napisał(a):zwykly pendrive 1gb i tak samo z czytnikiem z 2gb - bez roznicy,ale ostatnio juz coraz mniej zacinania,prawie w ogole,ale to chyba dlatego ze jak cos nagram to z miesiac jezdze bez grzebania
u mnie jest tak,ze albo calkiem nie widzi usb,nie chce wejsc na pendriva,albo go widzi-moge zmieniac kawalki,ale nie gra

Pytam, bo u mnie z kolei jest prosta zależność: każdy pendrive działa (niezależnie, czy name, czy noname), natomiast każdy czytnik SDHC często się wiesza (też niezależnie od marki). Czytników innych kart, niż SDHC nie testowałem.
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

tomiq
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

28 sty 2011 23:16

jeleniak napisał(a):auto 3 tygodnie i juz go tak karasz? :pałka


nie karam tylko testuje :)

a i to normalne ze pendrive będa lepiej działały niż czytniki kart

wik
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

29 sty 2011 08:21

tomiq napisał(a):Za to o wiele łatwiej niz poprzednie auto ( opel astra II) moaj ceedka wpada w poślizg i nie wiem czy to wina opon ( goodyear ultragrip 7+ ) czy zawieszenia. Hmm a jak z tym u was?

W moim też nie najlepiej z tym. Już gdzieś opisywałem, że na zimówkach Continentalach zachowuje się niepewnie. Porównuję z innymi autami, z którymi mam obecnie do czynienia.. Podejrzewam póki co, że to wina opon, bo na zaśnieżonej "testowej górce" ceed ma problemy z wjechaniem na niej, a inne tych trudności nie mają. Skoda i Seat na budżetowych Kleberach i Goodrichach idą jak traktory. Może ciężar ma wpływ, bo Ceed waży ok. 1300, a tamte niecałe 1000.
Continentale, w rankingach znajdują się wysoko, dość drogie. Zatem cena nie zawsze idzie z jakością.

Nemiroff
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

29 sty 2011 11:45

W moim też nie najlepiej z tym. Już gdzieś opisywałem, że na zimówkach Continentalach zachowuje się niepewnie. Porównuję z innymi autami, z którymi mam obecnie do czynienia.. Podejrzewam póki co, że to wina opon, bo na zaśnieżonej "testowej górce" ceed ma problemy z wjechaniem na niej, a inne tych trudności nie mają. Skoda i Seat na budżetowych Kleberach i Goodrichach idą jak traktory. Może ciężar ma wpływ, bo Ceed waży ok. 1300, a tamte niecałe 1000.
Continentale, w rankingach znajdują się wysoko, dość drogie. Zatem cena nie zawsze idzie z jakością.


Qcze myślałem, że mi się coś nie tak wydaje, ale chyba faktycznie te Continentale TS830 nie są za dobre. Cały czas kombinowałem z ciśnieniem powierza, a wygląda na to że ta opona tak ma. W poprzednim aucie miałem zimowe Pirelli i jechało się nimi o niebo lepiej. Niby wygrywają testy ADAC, cena z górnej półki a odczucia lipne.

Letnie opony dodawane standardowo do FL Michely EnergySaver 2 też nie są idealne. Na suchym jest OK i auto faktycznie toczy się daleko bez oporów, ale jak pada deszcz to akwaplanacja prawie nie daje jeździć, trzeba zwolnić poniżej prędkości innych kierowców. No ale coś za coś.

tomiq
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

29 sty 2011 11:50

UUuuu to dobrze że to napisałeś co do opon "dodawane standardowo do FL Michely EnergySaver 2 " bo ja dopiero sie o tym przekonam jak przyjdzie ciepełko ale że bardzo duzo jeżdżę i to dosyć szybko to będe uważał jak zacznie padać. I mi sie raczej wydaje że to nie wina opon tylko autka ... ono jak dla mnie ma miękkie zawieszenie i przez to się gorzej trzyma. takie ja mam odczucie zreszta u nas w firmi sa 4 kombiaki i 2 hatchbaki i wszyscy mamy takie odczucia :)

Nemiroff
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

29 sty 2011 13:23

Myślę, że to bardziej kwestia budowy letnich opon a nie problem Ceed'a Micheliny nie mają rowków bocznych do odprowadzania wody ze środka opony tylko jak dobrze pamiętam 3 zagłębienie w środku opony. Jak woda nie ma gdzie uciekać to na chłopski rozum wciska się pod koło i stąd ta akwaplanacja. Opory mniejsze, mniejsze spalania. Więc tak jak napisałem coś za coś. Można się też przyczepić do tych opon że są głośne.

Zawieszenie nie jest złe, chociaż ja osobiście wolałbym trochę twardsze. Może denerwować stukanie z zawieszenia na poprzecznych przeszkodach (to jest wada). Precyzyjność i progresja układu kierowniczego EPS jest bez zarzutu. Lepsze niż w Focusie IV albo Astrze III (moim zdaniem) Działa prawie tak jak hydrauliczne.

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

29 sty 2011 18:57

Nemiroff napisał(a):Letnie opony dodawane standardowo do FL Michely EnergySaver 2 też nie są idealne. Na suchym jest OK i auto faktycznie toczy się daleko bez oporów, ale jak pada deszcz to akwaplanacja prawie nie daje jeździć, trzeba zwolnić poniżej prędkości innych kierowców. No ale coś za coś.

A na jakich oponach jeździłeś wcześniej? Chodzi mi o rozmiar. Bo w O+ masz 16" o szerokości 205. Jeżeli w przeszłości miałeś mniejsze to masz pełne prawo mieć takie odczucia jak obecnie. Chodzi o to, że im opona ma większą powierzchnię styku z podłożem tym więcej wody/brei musi odprowadzić w jednostce czasu. Mówiąc inaczej im masz szersze opony tym wolniej musisz przejeżdżać przez kałuże.
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

Resident
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

29 sty 2011 19:11

tomiq napisał(a):ono jak dla mnie ma miękkie zawieszenie

* :eek:

hacker
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

29 sty 2011 19:48

Ceed jest miękki. Co do szerokości opon to wszystko zależy od ich jakości i od auta. Znaczenie ma wiele czynników, a nie tylko szerokość. Civica miałem na takich samych parametrami oponach: 205/55R16 i te same indeksy. Bridgestone Potenza i Turanza radziły sobie zdecydowanie lepiej na wodzie niż opony dawane do kii.

tomiq
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

30 sty 2011 11:18

Resident napisał(a):
tomiq napisał(a):ono jak dla mnie ma miękkie zawieszenie

* :eek:

UPS :) :ha

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 87 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl