CEE'D FL - raporty użytkowników

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

matyk
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

13 paź 2009 19:24

Nikt jeszcze nie wspomniał o zawieszeniu i komforcie jazdy w FLu. Ciekawi mnie jak jest zestrojone zawieszenie w stosunku do modelu przed FL.
Ponoć tłumienie jest bardziej miękkie i komfortowe. Czy to prawda ?

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

14 paź 2009 08:08

Witam. Odpowiadając szybko na to zadane pytanie, informuję że z otrzymałem wiadomość od zaprzyjaźnionego kieownika serwisu Kia, że została przekonstruowana końcówka drążka kierownicy i już ma nie dochodzić do przed wczesnego wybijania się tego elementu. Biorąc to pod uwagę w cee'd-dzie teraz ma być cisza, brak stuków i puków! good
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Zeli
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

14 paź 2009 17:44

matyk napisał(a):Nikt jeszcze nie wspomniał o zawieszeniu i komforcie jazdy w FLu. Ciekawi mnie jak jest zestrojone zawieszenie w stosunku do modelu przed FL.
Ponoć tłumienie jest bardziej miękkie i komfortowe. Czy to prawda ?


Powiem Ci szczerze, że ja nie odczułem wielkiej różnicy.
Samochód prowadzi mi się go tak samo dobrze jak poprzednią wersję.
Trzyma się drogi bardzo dobrze.
Zawieszenie według mnie ma podobną twardość, natomiast twardsze wydają mi się siedzenia (może z racji tego że są nowe, a stare były już troszkę wysiedziane - tyle żeby sobie ktoś nie pomyślał że miałem nie wiadomo jak wyeksploatowane siedzenia w starym cee'dzie).
Co do siedzeń jeszcze, to ktoś pytał czy nie opadają przypadkiem, u mnie nie odczuwam tej przypadłości bo zawsze jeżdżę na max. opuszczonym na dół :)
Natężenie hałasu wewnątrz kabiny jest lekko mniejsze, zawieszenie chodzi jakby ciut ciszej, może z racji nowości, a może z tej racji że z dnia na dzień stan naszych dróg jest coraz lepszy... :P
Ostatnio edytowano 24 paź 2009 10:08 przez Zeli, łącznie edytowano 1 raz

szu703
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

31 paź 2009 09:29

CEED FL 16 CDRI 115 KM przebieg 1600 -parują lampy-spalanie...


Nie krzyczymy
Ostatnio edytowano 31 paź 2009 15:25 przez szu703, łącznie edytowano 1 raz

camelot
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

09 lis 2009 21:09

Dopisuję się do listy nowych użytkowników po FL, tylko ja na swojego czekam jeszcze jakieś 2 tygodnie, także za wiele nie napiszę obecnie.
Za to w przyszłości będę się starał.

agacicha
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

09 lis 2009 21:52

Jeżdże ceedem FL od 3 tyg. Automat. Porównania do poprzednika nie mam. Ogólnie jestem zadowolona. Jedynie co mnie denerwuje to sposób włączania długich świateł ( dźwigienka w dół) . Wszystko chodzi leciutko i już kilka razy mi się zdażyło że niechcący puknęłam ręką i je włączyłam . W poprzednim samochodzie włączały się odwrotnie czyli w górę. No i ostatnio komputer pokazał mi spalanie 17,9 l/ 100km :? Wiedziałam że automat spala trochę więcej ale to juz lekka przesada, w korku nawet nie stałam :evil:

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

09 lis 2009 22:16

agacicha napisał(a):... Jedynie co mnie denerwuje to sposób włączania długich świateł ( dźwigienka w dół) . Wszystko chodzi leciutko i już kilka razy mi się zdażyło że niechcący puknęłam ręką i je włączyłam . W poprzednim samochodzie włączały się odwrotnie czyli w górę. ...


To jak się włacza kierunki w FL - inną dzwignią :?:
Czy to błąd w w/w opisie ?
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

popmart
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

10 lis 2009 06:25

agacicha napisał(a):Jeżdże ceedem FL od 3 tyg. Automat. Porównania do poprzednika nie mam. Ogólnie jestem zadowolona. Jedynie co mnie denerwuje to sposób włączania długich świateł ( dźwigienka w dół) . Wszystko chodzi leciutko i już kilka razy mi się zdażyło że niechcący puknęłam ręką i je włączyłam . W poprzednim samochodzie włączały się odwrotnie czyli w górę. No i ostatnio komputer pokazał mi spalanie 17,9 l/ 100km :? Wiedziałam że automat spala trochę więcej ale to juz lekka przesada, w korku nawet nie stałam :evil:



koleżanko na momentowym jak przyciśniesz to i 40 l/100 pokaże ;) , jak się nieco rozkręcisz to zobaczysz ...

momentowym się nie przejmuj ;)

Kubeusz
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

10 lis 2009 07:51

agacicha napisał(a):Jedynie co mnie denerwuje to sposób włączania długich świateł ( dźwigienka w dół) . Wszystko chodzi leciutko i już kilka razy mi się zdażyło że niechcący puknęłam ręką i je włączyłam .

No ale zapalila się taka okropna niebieska dioda i zaraz wyłączyłaś. Czy nie? ;)
Kilka dni i się przyzwyczaisz :)

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

10 lis 2009 10:14

agacicha napisał(a): Jedynie co mnie denerwuje to sposób włączania długich świateł ( dźwigienka w dół) . Wszystko chodzi leciutko i już kilka razy mi się zdażyło że niechcący puknęłam ręką i je włączyłam . W poprzednim samochodzie włączały się odwrotnie czyli w górę.

chyba nie dół-góra tylko od siebie i do siebie, w wiekszości samochodów jest tak jak w ceedzie..chyba tylko w renoofce miałem włączanie długich przez ciągnięcie dzwigienki
PRO CEED 1.6pb

agacicha
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

10 lis 2009 18:52

no tak tak. od siebie :oops: no pewnie że wyłączyłam bo tej niebieskiej lampeczki nie da się niezauważyć :) wszystko nowe i wali po oczach

teon
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

10 lis 2009 21:24

Jak wygląda dźwigmia zmiany biegow w automacie i jaki silnik masz.

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

11 lis 2009 11:35

szu703 napisał(a):... -parują lampy...

To akurat norma.
KIA CEED SW 1.6 CRDI 115KM
Pozdrawiam
:)
Obrazek

Avatar użytkownika
Jerzy-Serwisant
Klubowicz
 
Posty: 66
Dołączył(a): 17 lip 2009 15:31
Lokalizacja: Kę3n
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Opt+,Skóra,Funkcjonalny,Machine Silver

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

11 lis 2009 17:25

Ja mam swoją maszynę od wczoraj, a najbardziej podoba mi się ECO Driving, on pokazuje kiedy zmienić bieg i na jaki, a ja staram się to zrobić jak najszybciej, jakbym bym grał w jakąś grę zręcznościową. ball

JarquezWar
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

13 lis 2009 19:09

Mało kto z Was zwraca uwagę na widocznośc do tyłu w FL SW.
W/g mnie tragiczna w porównaniu do innych aut , ze względu na grubaśne słupki tylne SW i wysoki przedni prawy zagłówek ,
który wchodzi w prawe pole widzenia.
Brak wykładziny wygłuszającej maski przód /1,6 benz comf "+"/też mnie trochę razi.
Ale ogólnie to całkiem fajne autko,jestem zadowolony.
Spalanie jak na Wa-we po pierwszych 1500km może być/ok 9.3 l/100km/. Może wydawać się duże ale kooooooooooorki -tylko 1-ka i 2-ka .
Jak za swoją cenę to warto i wolę kijane od adolfów.
Pozdro!!

Kubeusz
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

14 lis 2009 13:56

JarquezWar napisał(a):Mało kto z Was zwraca uwagę na widocznośc do tyłu w FL SW.
W/g mnie tragiczna w porównaniu do innych aut , ze względu na grubaśne słupki tylne SW i wysoki przedni prawy zagłówek ,
który wchodzi w prawe pole widzenia.

Tragiczna? Sprawdź jak to w procku wygląda. Zmienisz zdanie :)
No ale dzięki czujnikom parkowania dajemy radę ;)

vois
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

18 lis 2009 11:19

Kubeusz napisał(a):
JarquezWar napisał(a):Mało kto z Was zwraca uwagę na widocznośc do tyłu w FL SW.
W/g mnie tragiczna w porównaniu do innych aut , ze względu na grubaśne słupki tylne SW i wysoki przedni prawy zagłówek ,
który wchodzi w prawe pole widzenia.

Tragiczna? Sprawdź jak to w procku wygląda. Zmienisz zdanie :)
No ale dzięki czujnikom parkowania dajemy radę ;)


hehe ja mam SW i rzeczywiście z widocznością nie jest najlepiej, za to pomagają mi dość duże lusterka boczne,
no i oczywiście czujnik parkowania mimo, ze moim zdaniem mało precyzyjny bardzo ułatwia sprawę.
dlatego też nie dramatyzowałbym z tą tragedią ;)
ja jak tylko mogę to parkuje tyłem :P

Zeli
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

19 lis 2009 10:49

U mnie jest problem z odblokowywaniem się drzwi (otwieraniem) po wyłączeniu silnika i wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki.
Czasami się drzwi odblokują a czasami nie.
Jak kierowca wysiądzie to odblokują się tylko jego drzwi ale pozostałe drzwi i bagażnik pozostaje zablokowany.
Ale tak jak pisałem wyżej raz się odblokują a raz nie, dlatego sądzę że jest to jakaś usterka.

W starym Ceedzie zawsze się drzwi odblokowywały po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki.

1000 km już za nami w FL więc niebawem będzie trzeba zawitać na sugerowany przegląd oleju.

less
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

19 lis 2009 20:06

Zeli napisał(a):U mnie jest problem z odblokowywaniem się drzwi (otwieraniem) po wyłączeniu silnika i wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki.
Czasami się drzwi odblokują a czasami nie.
Jak kierowca wysiądzie to odblokują się tylko jego drzwi ale pozostałe drzwi i bagażnik pozostaje zablokowany.
Ale tak jak pisałem wyżej raz się odblokują a raz nie, dlatego sądzę że jest to jakaś usterka.

W starym Ceedzie zawsze się drzwi odblokowywały po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki.

1000 km już za nami w FL więc niebawem będzie trzeba zawitać na sugerowany przegląd oleju.

Zwróć uwagę czy czasem nie jest tak że jak są blokowane automatycznie (przekroczenie 40 km/h) to się automatycznie odblokowują po wyjęciu kluczyka a jak zamknąłeś je ręcznie (przyciskiem) to się same nie odblokowują. Jeśli tak to wsio jest OK.
Jak otwierasz drzwi kierowcy to odblokowują się tylko one i klapa bagażnika - taki patent KIA

Zeli
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

19 lis 2009 23:08

less napisał(a):
Zeli napisał(a):U mnie jest problem z odblokowywaniem się drzwi (otwieraniem) po wyłączeniu silnika i wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki.
Czasami się drzwi odblokują a czasami nie.
Jak kierowca wysiądzie to odblokują się tylko jego drzwi ale pozostałe drzwi i bagażnik pozostaje zablokowany.
Ale tak jak pisałem wyżej raz się odblokują a raz nie, dlatego sądzę że jest to jakaś usterka.

W starym Ceedzie zawsze się drzwi odblokowywały po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki.

1000 km już za nami w FL więc niebawem będzie trzeba zawitać na sugerowany przegląd oleju.

Zwróć uwagę czy czasem nie jest tak że jak są blokowane automatycznie (przekroczenie 40 km/h) to się automatycznie odblokowują po wyjęciu kluczyka a jak zamknąłeś je ręcznie (przyciskiem) to się same nie odblokowują. Jeśli tak to wsio jest OK.
Jak otwierasz drzwi kierowcy to odblokowują się tylko one i klapa bagażnika - taki patent KIA


Problem w tym że bagażnik też się nie otwiera. Jestem prawie pewny że problem pojawia się też przy automatycznym blokowaniu.
A samo blokowanie następuje u mnie przy 20km/h nie wiem czy tak we wszystkich FL zrobili bo w starych Ceedach było rzeczywiście było przy 40km/h

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 106 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl