CEE'D FL - raporty użytkowników

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

wu-es
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

28 wrz 2009 15:56

vois napisał(a):ee tam zależy jak głośno słuchasz radia :P


A po co mi radio, mam dźwięki silnika... 8-)

Kubeusz
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

29 wrz 2009 09:18

wu-es napisał(a):A po co mi radio, mam dźwięki silnika... 8-)

V8 masz w swoim autku? ;)

JarquezWar
 

Re: CEE'D FL kolejny FL?

04 paź 2009 19:43

No, nareszcie zamieniłem Kia Cerato / też fajne autko/ na Ceed fl sw.
-1,6 126KM komfort plus kombi.
Na razie zrobiłem od piątku 100km i niewiele mogę powiedzieć.
Ale jestem lekko w szoku,pomimo 25 lat za fajerą.
Kazde auto jest inne i inaczej się prowadzi.
Jestem zadowolony ,ale jest kilka drobiazgów, które mnie denerwują.
-Koło dojazdowe/badziewie/.
-Brak wygłuszenia pokrywy silnika/na pewno oszczędności/.
-Brak światła w drzwi po ich otwarciu,które oświetlały pobocze pod nogami.
Brak listew bocznych-kretynizm ze wzgl.na możliwość poobijania drzwi przez parkujących obok.
Wolałbym dopłacic z 500 i żeby Te pierdoły ,których Tu brak były.
Będę Tu pisał w miarę wzrostu przebiegu .
POZDRO!!

bociek
 

Re: CEE'D FL kolejny FL?

04 paź 2009 20:55

JarquezWar napisał(a):Brak listew bocznych-kretynizm ze wzgl.na możliwość poobijania drzwi przez parkujących obok.


Za kilka zl masz o wiele mniej stresu
viewtopic.php?f=45&t=1857

Fantaaa
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

06 paź 2009 13:03

ja mam wersje optimum i mam listwy boczne :) co d swiatel w drzwiach to jakos na to nie zwracam uwagi bo jest to maksymalna pierdola ze ma mi podswietlac gdzie stawiam noge ;] a co do wyciszenia to moim zdaniem moja kia chodzi elegancko cicho czasem nawet zastanawiam sie czy odpalilem to auto bo nic nie slysze :)

less
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

06 paź 2009 18:36

Fantaaa napisał(a):ja mam wersje optimum i mam listwy boczne

Ale listwy boczne nie są standartowym wyposażeniem żadnej wersji wyposażenia

JarquezWar
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

07 paź 2009 19:25

less napisał(a):
Fantaaa napisał(a):ja mam wersje optimum i mam listwy boczne

Ale listwy boczne nie są standartowym wyposażeniem żadnej wersji wyposażenia


Własnie mam zamiar założyc Je samodzielnie ,a jak mi nie wyjdzie ta robota to jadę do dilera ,też dokładają.

Fantaaa
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

07 paź 2009 23:51

less napisał(a):
Fantaaa napisał(a):ja mam wersje optimum i mam listwy boczne

Ale listwy boczne nie są standartowym wyposażeniem żadnej wersji wyposażenia


przepraszam. po,ylilo mi sie z nakladkami na progi :) no chyba ze to jest to samo za bardzo sie nie znam hehe :)

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

08 paź 2009 10:41

Dziś na parkingu ( w pracy ) zawitał Cee'd FL - nówka nieśmigana :D
Koleżanka przesiadła się z Picanto. Może zawita na forum.

Jak by co to naklejki klubowe już ma :wink:
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

JarquezWar
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

08 paź 2009 20:15

Zrobiłem już/dopiero/ 250 km przez 5 dni po zakupie-same jazdy po mieście.
Na razie jestem zadowolony. Udało mi się samodzielnie dokleic listwy boczne/koszt 80 pln/.Wyszło na "5".
Przesiadłem się z Cerato i Ceed sw jest sporo przestronniejszy.Trzeba się trochę przyzwyczaić podczas parkowania.
Silnik żwawy,ale czujniki cofania bez wyświetlacza/tylko biper/ są średnie.
Oby tak dalej!!
Ceed FL SW 1,6 :D
Pozdrawiam!!

Zeli
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

10 paź 2009 22:28

Jako jeden ze starszych użytkowników Cee'da pierwszej generacji, a teraz użytkownik Cee'da FL pozwolę sobie na kilka spostrzeżeń i różnic dzielących obydwie generacje.
Są to uwagi dotyczące wyposażenia samochodu, bo jazdy nim mam zaledwie kilka kilometrów więc na jej ocenę jeszcze przyjdzie czas.

Samochód (tak jak poprzedni) jest wersją HB Comfort + z silniczkiem 1,4 DOHC.

Oto pierwsze moje uwagi:
1) wspomaganie kierownicy jest nieco twardsze niż w 1 generacji, kierownica nie jest już taka luźna, zmiana według mnie na +
2) sprzęgło wydaje się być bardziej łagodne, w naszym starym cee'dzie było dość specyficzne trzeba było się do niego przyzwyczaić (miałem okazję jeździć trochę innym "starym" cee'dem i tam sprzęgło było też troszkę łagodniejsze)
3) światła do jazdy dziennej (od 2010 roku wedle Polskiego prawa nowe auta mają mieć tą funkcję) jest totalną porażką, w pozycji wyłączonej, światła święcą się identycznie jak w pozycji świateł mijania, światła świecą się zarówno z przodu jak i z tyłu (a teoretycznie powinny się świecić tylko z przodu). Przy włączonych światłach do jazdy dziennej regulacja podświetlenia zegarów nie działa! MINUS. Jedyna różnica to taka że przy światłach do jazdy dziennej nie ma podświetlenia przycisków radia, pokręteł kilmy, itd. Na szczęście opcję świateł do jazdy dziennej można zlikwidować poprzez włożenie bezpiecznika w odpowiednio opisane miejsce w tablicy wewnętrznej bezpieczników.
4) Elektryczne szyby po mocnym naciśnięci przycisku potrafią się otworzyć całkowicie bez trzymania przycisku, ale nie potrafią się zamknąć same, tylko trzeba przycisk przytrzymywać palcem cały czas - duży minus (w naszej starej wersji szyby mogły się otwierać i zamykać bez trzymania przycisku). Może to się jakoś da zmienić przez serwis bo to duży minus, a jest to wygodne np. na autostradzie przy bramkach poboru opłat.
5) Lekkie przesunięcie (wciśnięcie) "lewarka" włączającego migacze (bez jego trzymania) powodują że migacz mrugnie trzy razy i się sam wyłączy, bardzo mi się to podoba, duży + (przy zmianie pasów ruchu można sobie lekko dotknąć "lewarka" aby zasygnalizować zmianę i już zapomnieć o nim), w wersji starszej trzeba było włączyć migacz na stałe lub przytrzymać go lekko przez taki czas jaki nam potrzeba.
6) Brak zaczepu na długopis w schowku, przez co długopis nie ma swojego stałego miejsca, pierdoła, ale dostrzegłem ją bo długopis teraz będzie gonił po schowku.
7) Światła przeciwmgielne tylne można włączyć dopiero po włączeniu świateł przeciwmgielnych przednich (nie wiem jak było poprzednio bo przeciwmgielnych przednich nie mieliśmy). Jak skutecznie świecą przednie to jeszcze nie było na czym testować, a tylne włączają się obydwie na zderzaku, przedtem jedno światełko było atrapą.

Nic więcej puki co nowego nie odkryłem.
Oczywiście nie będę tu pisał o innej kierownicy i innym układzie przycisków na niej, o innym kolorze podświetlenia zegarów, o komputerze pokładowym przeniesionym na wyświetlacz przebiegu samochodu, itd. Są to zmiany powszechnie znane i trzeba się do nich przyzwyczaić.

I jeszcze jedna rzecz, ale o tym pewnie już gdzieś było pisane, że przeglądy są co 20 kkm, a nie co 15kkm jak mieliśmy dotychczas.

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

11 paź 2009 09:26

A jak oceniasz zmianę wrzucania wstecznego?

Zeli
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

11 paź 2009 09:50

Hmm, co do wkładania wstecznego wydaje mi się że wszystko jest OK i nie ma żadnych z tym problemów, zresztą w pierwszym cee'dzie też nie miałem z tym problemów.
Zamiana pierścienia na swego rodzaju podciągany przycisk do wkładania wstecznego wydaje się lepszym rozwiązaniem, aczkolwiek jest to kwestia gustu.

q8122
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

11 paź 2009 11:07

Stokrotnie dzięki za pierwsze spostrzeżenie, ale prosimy o jeszcze, w miarę możliwości.
Można opisać jak odbierasz podświetlenie deski; Czy czerwony kolor również męczący jak pomarańczowy? I jak jest pod względem ergonomii obsługi przycisków?
Czy nastąpiła poprawa widoczności w nocy po zastosowaniu lamp projekcyjnych w przednich reflektorach ?
Czy zastosowane opony są cichsze niż poprzednie? A w ogóle czy nastąpiła jakaś zmiana jeśli chodzi o hałas wewnątrz pojazdu? Wyciszenie auta!!!
Czy zawieszenie jest dalej twarde jak było poprzednio? I w reszcie czy ten nieszczęsny fotel dalej opada???
Wiem, że masz inne sprawy na głowie ale prosimy w miary możliwości :)

jazzoley
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

11 paź 2009 11:45

W dieslu zmiana biegów to jedna wielka porażka - zero precyzji. Będę robił tym autem kilka tysięcy kilometrów miesięcznie i raczej nie będzie to komfortowe. Wpomaganie kierownicy trzeba uważać żeby nie znaleźć się w rowie po manewrze wyprzedzania.Reszta na plus.

wojas
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

12 paź 2009 10:41

4) Elektryczne szyby po mocnym naciśnięci przycisku potrafią się otworzyć całkowicie bez trzymania przycisku, ale nie potrafią się zamknąć same, tylko trzeba przycisk przytrzymywać palcem cały czas - duży minus (w naszej starej wersji szyby mogły się otwierać i zamykać bez trzymania przycisku). Może to się jakoś da zmienić przez serwis bo to duży minus, a jest to wygodne np. na autostradzie przy bramkach poboru opłat.



Szybę się programuje. Trzymasz do końca przy zamykaniu + ok. 3 sekundy po zamknięciu jak usłyszysz kliknięcie. Od tej pory szyba będzie działała automatycznie jak w poprzednim.

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

12 paź 2009 11:04

Ciekaw jestem jak świecą w nocy nowe reflektory projekcyjne, czy jest poprawa w stosunku do poprzedniej wersji cee'da?

Zeli
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

12 paź 2009 19:39

Tak kochani pojeździłem troszkę czarnuchem wczoraj wieczorem przy deszczu.

Wydaje się że światła świecą lepiej niż w wersji poprzedniej.
Wycieraczki zbierają deszcz wyśmienicie (zresztą tak jak w wersji pierwszej), pytanie tylko jak długo będą się spisywały dobrze, czy po zimie guma się nie zepsuje tak jak u większości ceedomaniaków.
Nie mogę się przyzwyczaić do nowego układu przycisków na kierownicy. Zastosowanie na kierownicy joysticka do podgłaśniania zamiast przycisków tak jak było wcześniej wydaje mi się gorszym rozwiązaniem bo jakoś mnie one drażnią, ale pewnie przywyknę :)

Po przejechaniu 140 km jazdy mieszanej z klimą wyszło mi spalanie 6,6l/100km, podobnie jak w wersji pierwszej cee'da.


Wojas co do otwierania i zamykania okien piszą coś właśnie w instrukcji o ich programowaniu, ale jeszcze nie miałem czasu się tym zabawić, może to co sugerujesz spisze się w praktyce.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

13 paź 2009 09:28

Witam kolegę Zeli!
Super za te opinie mam nadzieje że zaufanie do modelu i firmy które zostało nadszarpnięte zostanie teraz mocno poprawione.
A gdzie teraz odebrałeś autko u mojego "przyjaciela" :( czy u Filipowicza?
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

DeeCann
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

13 paź 2009 10:06

Wczoraj miałem okazje oglądać w Malibu i porównac do mojego SW - piszę o wersji Optimum:

1. Podłokietnik na tylnej kanapie !!!! dlaczego dopiero teraz
2. Zamek w tylnej klapie rewelacja ... u mnie trzeba czasem "dupnąć", w FL spuszczałem klapę z wysokości około 1cm !!! i się elegancko, cichutko zamykała
3. Kierownica ... no tutaj wszyscy się chyba zgodzą, że jej wygląd i kształt duży plus ( aczkolwiek przełączniki kierunków/świateł wydają się troszkę tandetnie bo wykonane są z tego samego materiału co boczki drzwi przy szybach elektrycznych - tam mi się wydaje ... odciski będzie widać )
4. Lewarek ... tak jak kiera, duży plus, do tego bardzo fajnie rozwiązana blokada wstecznego
5. Jakieś małe te wyświetlacze od radia i autoklimy ... czegoś mi tutaj brakowało
6. Kierunki w lusterkach ... niby fajna rzecz ale one "wystają" z powierzchni lusterka - nie wiem czy to dobry pomysł bo przy lekkim tarciu w coś pierwsze co to leci klosz od kierunku
7. Zmniejszony schowek nad zapalniczką ... niby drobiazg ale wiadomo im więcej/większe tym lepiej

Design: przód - makabra. Sory ale mnie się kompletnie nie podoba, prostokątne przeciwmgielne wyglądają obciachowo, grill żywcem wzorowany na soulu ... bleeee. Ale środeczek zacny.
Jazda: nie wiem, nie jechałem :)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 111 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl