CEE'D FL - raporty użytkowników

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

15 lis 2010 14:30

slawson napisał(a):Kolego Liberatorze, swierszcze w okolicach prawego przedniego slupka mam i ja. Jak rozwiazesz problem to sie podziel prosze.
Moje kolejne spostrzezenia po 2 miesiacach uzytkowania:
- wycieraczki to lipa, strasznie rozmazuja. KIA w folderach pisze cos w stylu "technologia plaskiego piora" co po raz kolejny jest tylko maketindowa sztuczka bo wycieraczki maja tylko POL-plaskie pioro. Wg. mnie mianem plaskiego piora mozna okreslic cos takiego http://www.autoelements.pl/allegro/vm_441_a.jpg. Uzywam w aucie innej firmy i swietnie dzialaja.
- spalanie wzroslo mi o litr po zmianie opon na zimowe
- to jak reklamuja "7 lat gwarancji" powinno byc zakazane, no chyba ze ta usmiechnieta buzka na tylnej szybie jest substytutem ogromnej gwiazdki i zapomnieli dopisac co oznacza ta gwiazdka
- niezmiennie i nieustajaco wkurza mnie wczesniej wymieniana przeze mnie obsluga blutooth i ryglowanie drzwi
- w kombiaku paka jest subiektywnie malutka, taka tyci-tyci
- troche malo wygodnie zaciaga sie reczny


Odnosząc się do Twoich uwag zabiorę zdanie w tej sprawie.
- wycieraczki. Same wycieraczki to nie wszystko. Ja stosuję w okresie letnim sonaxa i żadnych rozmazywań nie mam.
- rzeczywiście mam też świerszcza i też myślałem że to w okolicy prawego słupka ale coraz częściej skłaniam się do tego że on znajduje sie w okolicach schowka na okulary. Też z naszej prawej strony.
- technologia pióra płaskiego jest szeroko rozumianym pojęciem. Jak zauważasz każda z firm szczególnie z rynku wschodniego zaczęła wprowadzać swój wzór pióra i pewnie tylko po to by klient zakupywał orginał a nie zamiennik boscha czy valeo.
- opony zimowe. Czy ty myślisz że na oponach zimowych spada spalanie w innych samochodach? Tylko w kia wzrasta?
- ryglowanie drzwi. Jeśli cię to tak irytuje to po prostu w serwisie to wyłącz.
- pojemność bagażnika. To jest samochód kompaktowy! Twoim zdaniem to ile powinien mieć 600-700L? Zapoznaj się z danymi opla astry IV. Też kompakt.
- ręczny. Być może wystarczy go podregulować. U mnie zostało to zrobione na przeglądzie zerowym i jest ok.
- 7 lat ... . Tu się zgadzam z każdym kto się irytuje w tym zakresie. Tym bardziej czytając wypowiedzi gdzie ewidentnie z użytkownika robi się "debila" i stara się wciskać kity dla grzecznych dzieci. Lecz wiem jedno kontakty z serwisem też od nas zależą. Od sposobu zachowania i wypowiedzi.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Liberator
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

15 lis 2010 15:25

Wczoraj zaobserwowałem, że świerszcz po prawej stronie działa w zależności od temperatury - im niższa tym bardziej świerszcz daje o sobie znać. Za to działa też na zmianę z trzaskami z nad kierownicy - czyli jak jest świerszcz to raczej nie ma trzasków i odwrotnie. Konkretnego miejsca tego świerszcza nie jestem w stanie zlokalizować - mi się wydaje, że gdzieś dalej od kierowcy po prawej, a mojej żonie jadącej na fotelu pasażera wydaje się, że świerszcz jest po lewej stronie. Te przypadłości zgłoszę przy zbliżającym się przeglądzie i zobaczymy co na to ASO.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

15 lis 2010 15:56

Mały eksperyment ..w czasie "świerszczenia" złapcie za lusterko wsteczne 8-) Temat ten był poruszany na forum :oops:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

15 lis 2010 16:15

Albo otwórzcie schowek na okulary.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

16 lis 2010 02:33

Konkretnego miejsca tego świerszcza nie jestem w stanie zlokalizować - mi się wydaje, że gdzieś dalej od kierowcy po prawej, a mojej żonie jadącej na fotelu pasażera wydaje się, że świerszcz jest po lewej stronie.

Dokładnie mam tak samo. Chociaż jak wywaliłem wszystkie rupiecie ze schowków to trochę ucichły. Tyle że schowki właśnie są po to aby coś w nich wozić. U mnie raczej świerszczy jak jest cieplej.
Łapanie za lusterko wsteczne lub otwieranie schowków takich lub innych nie daje rezultatu :cry:
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

17 lis 2010 15:20

mi strasznie trzeszczy tylna klapa a mam hatchbacka, świerszcze i trzeszczenie z konsoli jest niczym przy tym...może ktoś z was tez ma tak?

Avatar użytkownika
karolsz
Dyrektor
 
Posty: 608
Dołączył(a): 15 cze 2010 09:12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1.4 Pb 100KM
2018, Buisness Line

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

18 lis 2010 09:38

Ja mam. W chwili obecnej mam oklejone zaczepy kanapy taśmą izolacyjną ("naprawa" przeprowadzona w ASO) i póki co nie trzeszczy.
Kraków,
czerwony pro_cee'd 1.6 CRDi Optimum FL, 2009
biała kia cee'd SW 1.6 CRDi 136KM GT Line, 2016
biała kia ceed 1.4 MPI 100KM Buisness Line, 2019

Saladfingers
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

19 lis 2010 14:36

Niestety mam takie same doświadczenia z ASO. Najlepsze jest to ze w sprawie ocynku w jednym serwisie są 3 wersje!! :evil:

Jeden mówi o ocynku podwozia, a nadwozie prawdopodobnie z jednej strony albo wcale. Drugi mówi o ocynku metodą wannową i podpiera się filmikiem na youtubie :szok: , a trzeci mówi że to w wannie to proces elektrolizy a nadwozie posiada pełny ocynk obustronny... I bądź tu mądry. W drugim ASO mówili, że niby tylko podwozie ma ocynk... Nie wiem czy mam jakiegoś eksperta powoływać, czy co? Strasznie to wkurza, że nie wiedzą co sprzedają. Aż boję jechać do trzeciego ASO zapytać o to samo... :evil:

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

19 lis 2010 15:39

Napisz do KMP.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Saladfingers
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

22 lis 2010 16:08

Odpisano mi, że jest całkowicie ocynkowany... Mam nadzieję, że to prawda i już więcej nie będę mieć takich problemów, bo przecież poza duperelami bardzo miły samochód:)

Resident
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

22 lis 2010 16:45

Wczoraj minęło pół roku od kiedy wyjechaliśmy naszym cee'dem z salonu. Wszystko jest w jak najlepszym porządku oprócz:
- dźwignia zmiany biegów trochę haczy od nowości (szczególnie jedynka) [nie byłem z tym w serwisie bo nie przeszkadza, a czytałem na forum, że niektóre serwisy i tak sobie z tym nie radzą],
- od nowości nie działa podgłaśnianie radia wraz z zwiększającą się prędkością (zgłoszę przy przeglądzie - nie przeszkadza, nie mam czasu, pierdoła),
- uszczelka szyby pasażera się podwinęła na odcinku 10cm (ale nic nie zacieka do środka) [zauważyłem przy okazji ostatniego mycia - zgłoszę przy przeglądzie],
- płyn chłodniczy utrzymuje się na poziomie powyżej minimum (kupiłem na dolewkę Shella ale nie ubywa, więc nic nie robię),
- raz zawiesiło się radio podczas odtwarzania mp3 z pendrive'a (może być wina pliku mp3),
- pojawił się mikro odprysk lakieru na masce - pewnie od uderzenia kamieniem spod kół poprzedzającego auta. (Zgłaszać czy poczekać na przegląd lakierniczy?),
- na samym początku zdarzało się że lampy parowały. Teraz o dziwo nie parują. Dosyć szybko im to przeszło,
- na przeglądzie zerowym nie sprawdzili ciśnienia w oponach - niezależny wulkanizator ich poprawił.

Więcej nic się nie wydarzyło albo było tak nieznaczące, że nawet o tym nie pamiętam. Nic nie skrzypi, nic nie trzeszczy, nic nie stuka. Tylko gaśnica stukała w bagażniku ale dołączyły do niej rękawiczki i apteczka, i się uspokoiła ;-)
Mamy najniższą wersję wyposażeniową więc paru rzeczy brakuje (tempomat, podgrzewane lusterka) ale albo ma się większy luksus albo więcej papierków w portfelu ;-) Nie ma co narzekać. Brakuje 6-go biegu ale to w roczniku modelowym 2011 KIA już poprawiła.

Liberator
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

23 lis 2010 10:45

Znalazłem mojego świerszcza - tak jak przypuszczaliście to schowek na okulary lub cały panel z lampami - jak się go przyciśnie to nie skrzypi.

czarodziej
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

04 gru 2010 22:50

Autko mam od niecałego miesiąca, przejechane 2200 km. Pierwsze przygody:
- świerszczyk przy niskich tonach audio, odmieniec od Waszych autek - tylne prawe drzwi (wystarczy pociągnąć drzwi, gdy są zamknięte i po krzyku)
- stan oleju w dniu odbioru - lekko ponad max (zagrywka na docieranie auta :?: )
- muszę pilnować dywanika w bagażniku i dodatkowego schowka, bo jak nie jest na swoim miejscu to też świerszczykuje (chyba, że to bagażnik jak u kolegi z hatchbackiem)
- skrzynia - ok :good
- radio przycięło się przy mp3 z pendriva, ale to szczegół, bo nie mogę z pewnością obwinić radia
- pękła mi przednia szyba (2. dzień użytkowania), uderzenie kamyka przy samym brzegu, niestety postępujące - wymiana w ASO z AC
- wycieraczki - przednia lewa ma czasem problemy z dokładnością...
- spalanie... niestety przy obecnej pogodzie, krótkie dystanse mam ok. 9l/100km. Jak było jeszcze ciepło to wyrabiałem się na ok. 7,5l/100 w cyklu mieszanym.
- ESC, TC, ABS, BAS itd. - zadowolony. Dziś gość hamował przede mną ledwo ledwo jak mu się przypomniało o skręcaniu, ja wyhamowałem bez problemu, gość za mną pomimo sporego odstępu ratował się w końcu lądowaniem w zaspie, a nie na moim 4-tygodniowym zderzaku. Chwała mu za to :thanks Na marginesie do wygłupów w zimę wyłączajcie ESP. Jak wyprzedzi Was tył na rękawie to przednie koła się blokują... Lekko się zdziwiłem jak zapiąłem 2., rękaw i lecę, bo autko hamuje na wszystkie koła :smile:
- silnik - dziwne odczucia z jego strony przy 3000obr/min.
Ogólnie jeśli patrzeć na cenę/jakość to jestem wniebowzięty. Byłem sceptyczny co do Koreańczyków, ale muszę zwrócić im honor. Mój salon i ASO na tą chwilę oceniam na 5. Nie ugodzili mnie niczym, a odwiedzam ich często (np.w/w szybka, zmiana na oponki zimowe itp.). Podejście jak do człowieka, a nie do petenta. Ba, nawet podsuwają mi pomysły jak ich oszukiwać, np. z instalacją audio jakby coś poleciało 8)

Ps. czy ktoś odczuł działanie VSM - podpowiedzi ruchu kierownicy?

hacker
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

05 gru 2010 10:17

co do szyby to na takie przypadki warto miec wykupiona auto szybe ;p Mozna sobie szybe korzystajac z tego wymienic a znizki zostaja;p

Avatar użytkownika
karolsz
Dyrektor
 
Posty: 608
Dołączył(a): 15 cze 2010 09:12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1.4 Pb 100KM
2018, Buisness Line

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

02 sty 2011 18:34

Pierwsze 10kkm stuknęło w zeszły weekend. Auto mam od 8 miesięcy. Oprócz problemów ze skrzypiącymi oparciami tylnych foteli i stuków w tylnym zawieszeniu, które pojawiły się wraz z pierwszymi przymrozkami - póki co (odpukać) nic się nie wydarzyło.

Jak dotąd udało mi się uniknąć problemów, o których pisali inni Klubowicze, w tym tego którego obawiam się najbardziej, czyli rdzy.

Zobaczymy jak będzie dalej. Na razie jestem zadowolony.
Kraków,
czerwony pro_cee'd 1.6 CRDi Optimum FL, 2009
biała kia cee'd SW 1.6 CRDi 136KM GT Line, 2016
biała kia ceed 1.4 MPI 100KM Buisness Line, 2019

teon
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

02 sty 2011 18:53

W proceedach nie ma się co obawiać rdzy bo tablica rejestracyjna jest na zderzaku a światło stop w platikowym spojlerze.

mkr
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

09 sty 2011 16:37

U mnie po 50 000km:
Wywinięta uszczelka szyby (zrobione w ASO)
Świerszcz zapadł w sen zimowy i go dawno nie było :)
Zaczęło niedawno dziwnie szarpać przy niskich obrotach (tak, jakby silnik był przeciążony - za wysoki bieg, ale komputer nie pokazuje żeby redukować, a do tej pory można było w tym zakresie obrotów jeździć :/ )
Stuki, puki w zawieszeniu
Pojawiło się jednego dnia - w zakresie 60-90km/h coś przeokropnie buczało z tyłu. Jakby coś tarło i oponę czy coś, ale opony zimne, felgi też, buczenie przeszło ;)
Wycieraczki to zupełnie inna bajka - dwa komplety KIA zajechałem dość szybko, później wmontowałem Bosha, zużyły się, a później znowu Bosh (jakieś dwa rodzaje gum, pierdu pierdu) i jak mi się jedna w czasie deszczu na autostradzie rozsypała to się zastanawiałem czy śmiać się czy płakać ;)

bob
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

18 sty 2011 12:37

Ponieważ miałem okazję jeździć ostatnio 3 dni cee'dem FL podzielę się swoimi refleksjami jeśli chodzi o subiektywne porównanie Fl-a do mojego cee'da sprzed FL:
"plusy"
1. lepsze zawieszenie - w moim odczuciu jeszcze sztywniejsze (być może jest to również spowodowane większymi kołami 16"),
2. kierownica - zdecydowanie ładniejsza i wygodniejsza od mojej,
3. gałka zmiany biegów i sposób włączania wstecznego są m zdaniem wygodniejsze,
4. zupełna cisza przy silniku benzynowym 1.4,
5. wspomaganie - subiektywnie "lepsze" jeszcze łatwiej się kręci kółkiem (może to być również spowodowane lżejszym silnikiem niż mój crdi), a przy wyższych prędkościach nie pozbawia poczucia kontroli auta,
"minusy"
1. wyświetlacz radia - zbyt mały i nieczytelny (oczywiście wychodzi tu przyzwyczajenie do dużego wyświetlacza z przed FL),
2. brak przycisków do zmiany utworów lub programów radia (przynajmniej w tej wersji jaką jeździłem tego nie było),
3. silnik benzynowy 1.4... w porównaniu z moim crdi w ogóle nie jedzie :grin:
4. zegary - fatalne w porównaniu z poprzednią wersją... jedyne aby uratować tą sytuację to w FL -u należy dokupić pakiet funkcjonalny w którym zegary są ok.
5. samo radio nie podoba mi się - pewnie to kwestia przyzwyczajenia ale plastiki i pokrętło radia są jakieś takie niefajne, żeby nie powiedzieć tandetne....
6. brak możliwości zamówienia auta z jasnymi plastikami u dołu drzwi i deski - był to fajny akcent rozjaśniający wnętrze.

Pozostałe rzeczy w zasadzie ani na plus ani na minus (reflektory, tapicerka, itp.), nie zwróciły one mojej uwagi więc pewnie nie mają tu znaczenia.

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3744
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

18 sty 2011 12:48

To dodam coś na korzyść starego ceeda w porównaniu do nowego, zobaczcie sobie mocowanie od spodu tylnego zderzaka, stary ceed ma ładne trzy śruby nowy nie ma nic, a że plastik jest strasznie miękki to od spodu w nowym tworzą się fałdy i odstaje :evil: .. Mówię o wersji HB bo SW ma ładne 3 śruby.
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

Janusz
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

22 sty 2011 11:51

Witam!
Autko mam 4 miesiące, przejechane 5000 kilometrów - SW, comfort+, CRDi 1.6 115KM. Moje uwagi:
- problem z wskazaniami temperatury zewnętrznej - naprawiona wiązka w ASO ale teraz odrobinę przekłamuje,
- skrzypienie z tyłu z nastaniem zimy, trudno było zlokalizować. Nasmarowałem uszczelkę przy klapie i dwa plastikowe prowadnice woskiem do uszczelek i przeszło. W ASO nasmarowali siłowniki i klapa nie zgrzyta przy zamykaniu/otwieraniu.
- mały problem skrzyni biegów z redukcją do 2 i 1 gdy auto się toczy (w Thali skrzynia pracowała lepiej). Z czasem chyba coraz lepiej, a może się po prostu przyzwyczajam.
- MP3 - radio się przycina na czytnikach kart, klucz USB działa dobrze.
- widziałem dużo postów o źle działających wycieraczkach - u mnie działają bez zarzutu ale staram się używać sprawdzonych płynów.

Reszta w porządku. Na razie jestem zadowolony.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 97 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl