CEE'D FL - raporty użytkowników

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

30 sty 2011 11:35

tomiq napisał(a): Resident napisał(a):

tomiq napisał(a):ono jak dla mnie ma miękkie zawieszenie


* :eek:


UPS :) :ha



zawsze można założyć 17" :ok
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Nemiroff
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

01 lut 2011 00:23

Podsumowanie po roku - 34tys. (opis samochodu w stopce)

Co się popsuło:
- skorodowana tylna klapa (sprawa w toku)
- uszczelki przednich szyb - wymienione na gwarancji
- przednie klamki wewnętrzne - wymienione na gwarancji
- nie wchodząca jedynka i wsteczny - dwa razy regulacja (skuteczna)
- czujniki cofania (naprawa x 2, wymiana centralki i czujnika, czujniki źle zamontowane) mimo to czujniki od czasu do czasu wariują
- trzeszcząca tylna roleta - nieskuteczne podejście przez ASO x 3
- zawieszające się radio (wgrany nowy soft)

Co nie działa/lub nie zostało uznane jako reklamacja:
- bluetooth nie współpracuje z Nokią E52 (ten typ podobno tak ma)
- nadmierne zużycie skórzanych siedzeń, gąbka pod siedzeniem kierowcy się zbryliła (reklamacja nie uznana, chwilowo odpuściłem)
- b. kiepskie działanie ogrzewania przednich siedzeń, zmierzone w ASO od włączenia do momentu podniesienia się temperatury o 0,5C już na wygrzanych siedzeniach mijają 3 minuty Odczuwalne ciepło na siedzisku po 5min, siedzenia ciepłe dopiero po ok 10min (sprawa otwarta z ASO)
- przednie spryskiwacze - mimo przedmuchiwania dalej psikają jak chcą a raczej nie chcą

Gdzie jeździłem:
90% autostrada A4, gierkówka Wwa-Kce, niemieckie i czeskie autostrady

Co mi się podoba (subiektywne):
osiągi silnika dobrze dobrane do samochodu
6 biegowa skrzynia dobrze ze-stopniowana
system EPS oferujący podobne odczucia jak wspomaganie hydrauliczne
pojemny bagażnik i wysoko unosząca się klapa ergo łatwy załadunek
sporo miejsca na tylnej kanapie
ergonomiczne siedzenia przednie
dobra widoczność w przód i tył
samo-ściemniające się lusterko
fajnie skonstruowana i dobrze leżąca w rękach kierownica
auto optycznie dobrze wygląda
dużo schowków w bagażniku
gniazdko 12V z przodu X 2

Co mi się nie podoba/czego brak (subiektywne)
- przednie wycieraczki i spryskiwacze - mażą i nie spryskują
- za miękkie zawieszenie
- auto b. podatne na boczne podmuchy powietrza
- spalanie mogłoby być niższe (przeciętne na tle konkurentów)
- system bluetooth poniżej krytyki
- komputer nie pokazuje ilości w litrach spalonego paliwa na trasie (tak ma np. Opel)
- wskaźnik spalania resetuje się po tankowaniu
- lakier jest miękki, raczej niskiej jakości
- dźwięk 'bibczyka' niezapiętych pasów
- skrzypiąca tylna roleta!!!
- brak świateł do jazdy dziennej
- niskiej jakości skórzane siedzenia
- pasek podgrzewania przedniej szyby na wysokości wycieraczek mało skuteczny w niskich temperaturach + nawiew na przednią szybę nie od samego dołu
- klima w trybie auto po osiągnięciu żądanej temperatury dmucha na korpus a powinna tylko na przednią szybę (można się łatwo zaziębić)
- brak możliwości dokupienia podgrzewania spryskiwaczy
- firmowe letnie opony źle zachowują się w deszczu (akwaplaning)
- kiepskie światła przeciwmgłowe pomimo regulacji

Dlaczego Ceed i jaka była alternatywa?
7 letnia gwarancja (jak by to powiedzieli w kabarecie chłyt maketingowyy)
dobre opinie/testy w gazetach motoryzacyjnych
cena w pełni wyposażonego samochodu niższa niż u konkurencji
auto nie budzi zazdrości / nie jest popularne wśród złodziei
zgrabna sylwetka /kombi może się podobać
nie ma zbyt dużo konkurencji w klasie kompaktów kombi
błędnie mniemanie, że po face liftingu przypadłości wieku młodzieńczego zostaną wyeliminowane

Skoda Octavia Kombi, Golf VI Variant, Skoda Superbe Kombi, Toyota Avensis Kombi, Citroen C5 kombi (jeździłem wcześniej Astrą III kombi)

Co zrobiłem dodatkowo?
zamontowałem CB i antenę sirio triflex

Czy kupił bym Ceed'a jeszcze raz?
NIE
- z powodu korodującej tylnej klapy
- gwarancji, która jest wirtualna tzn. trudna do wyegzekwowania na normalnej drodze (tylna klapa, siedzenia, podgrzewanie)
- wielu błahych lecz dokuczliwych usterek (np. skrzypiąca tylna roleta, bluetooth)
- fatalnej współpracy z KMP
- generalnie niskiej jakości bazy ASO

Jak to mawiają, jesteśmy za biedni żeby tanio kupować i jest to niestety cholera prawda....

Sapienti sat.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

01 lut 2011 08:02

Nemiroff napisał(a):Podsumowanie po roku - 34tyś

Bardzo rzetelnie wykonana opinia, nie mniej jednak biorąc pod uwagę fakt że userzy czytają różne wątki powinieneś się zdecydować na jednolitą opinię dotyczącą:
Nemiroff napisał(a):- fatalnej współpracy z KMP
- generalnie niskiej jakości bazy ASO

Bo analizując Twoje posty to raz jesteś zadowolony innym razem jedziesz po nich. Czy przypadkiem nie zależy to od częstotliwości wizyt w ASO i zapewnień kierownika że będzie ok?
Jednak powracając do tematu to Twoja opinia po roku użytkowania jest doskonałym szablonem dla innych. :ok
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Resident
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

01 lut 2011 09:01

Nemiroff
Super raport, dzięki!

- trzeszcząca tylna roleta - nieskuteczne podejście przez ASO x 3

U mnie na szczęście nic nie trzeszczy. Ale jechałem Octavią HB z kratką. Kurcze ale ta kratka skrzypi! Mnie by chyba coś trafiło gdybym miał tak jeździć.

- gniazdko 12V z przodu X 2

Wszystkie tak mają? Ja mam tylko jedno przy USB i jedno w bagażniku. Powinienem szukać drugiego? :grin:

- za miękkie zawieszenie

I znowu ktoś pisze o zbyt miękkim zawieszeniu. A wcześniej wszyscy narzekali na zbyt twarde. Dla mnie jest za twarde. iiam Wiem, że to sprawa subiektywna.

Patrzę na alternatywy jakie wypisałeś. To raczej duuuużo droższe auta.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

01 lut 2011 09:20

Resident napisał(a):Powinienem szukać drugiego?

Tak wyciągnąć zapalniczkę :smile:
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Resident
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

01 lut 2011 09:42

witia_2005 napisał(a):
Resident napisał(a):Powinienem szukać drugiego?

Tak wyciągnąć zapalniczkę :smile:

No chyba że tak :good :thanks
Ale swoją drogą przydałoby się gniazdko dla drugiego rzędu siedzeń. :roll:

Avatar użytkownika
karolsz
Dyrektor
 
Posty: 608
Dołączył(a): 15 cze 2010 09:12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1.4 Pb 100KM
2018, Buisness Line

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

01 lut 2011 09:48

Resident napisał(a):I znowu ktoś pisze o zbyt miękkim zawieszeniu. A wcześniej wszyscy narzekali na zbyt twarde. Dla mnie jest za twarde. Wiem, że to sprawa subiektywna.

Moim zdaniem zawieszenie jest po prostu kiepskie. Jest mało komfortowe (mocno czuć nierówności), a jednocześnie nie zapewnia dobrych parametrów trakcyjnych. Już o tym wcześniej pisałem, ale powtórzę ponownie: w accordzie mam zawieszenie bardziej komfortowe, a auto zdecydowanie lepiej się prowadzi.

Także może właśnie stąd biorą się różne opinie co do twardości zawieszenia.
Kraków,
czerwony pro_cee'd 1.6 CRDi Optimum FL, 2009
biała kia cee'd SW 1.6 CRDi 136KM GT Line, 2016
biała kia ceed 1.4 MPI 100KM Buisness Line, 2019

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

01 lut 2011 10:00

karolsz napisał(a):Już o tym wcześniej pisałem, ale powtórzę ponownie: w accordzie mam zawieszenie bardziej komfortowe, a auto zdecydowanie lepiej się prowadzi.

No zaraz, zaraz, ale accord to inny segment to po pierwsze. Kolejna sprawa doprecyzuj co to znaczy komfortowe? Twarsze czy tak samo miękkie a może jeszcze inne? Każdy rozsądny kupujący może sprawdzić własności trakcyjne podczas jazdy próbnej. Następnie analizuje zawartość portfela i kupuje to na co go stać. A jeśli potem zaczyna nażekać wraz współuserami to żale powinien kierować do lusterka. Oczywiście rozmawiamy o sprawnym zawieszeniu żeby była jasnosć.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

01 lut 2011 10:14

No to ja wam powiem że moje sprawne zawieszenie po wyjeździe z salonu niczym się nie rożni (odczucia z jazdy) od zawieszenia w 12sto letnim seicento po generalnym remoncie zawieszenia czyli przywrócenia do stanu fabrycznego z odrobinę twardszymi amorami... Zawieszenie dla mnie to jest największa bolączka, każda dziura to wielkie ŁUP!!!
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
karolsz
Dyrektor
 
Posty: 608
Dołączył(a): 15 cze 2010 09:12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1.4 Pb 100KM
2018, Buisness Line

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

01 lut 2011 10:32

Ale ja przecież nie narzekam. Na ogół jest tak, że im twardsze zawieszenie tym lepsze właściwości jezdne auta.
A w ceedzie mamy sytuację taką, że zawieszenie nie wybiera dobrze nierówności na drodze (szczególnie na tylnej kanapie myślałem że mi się nerki poodrywają), a w zamian nie uzyskujemy dobrych właściwości trakcyjnych, bo auto mocno przechyla się na zakrętach.
Dlatego napisałem, że cee'd ma kiepskie zawieszenie.
Accord rzeczywiście jest kiepskim porównaniem (chociaż to auto już ponad 10-letnie), ale civic (13-letni z kolei) to już ten sam segment, a zawieszenie też nieporównywalnie lepsze. Prawdą jest jednak to, że oba auta są z wyższej półki niż cee'd, dlatego - tak jak już wspomniałem na początku - nie narzekam :smile:
Kraków,
czerwony pro_cee'd 1.6 CRDi Optimum FL, 2009
biała kia cee'd SW 1.6 CRDi 136KM GT Line, 2016
biała kia ceed 1.4 MPI 100KM Buisness Line, 2019

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

01 lut 2011 11:06

karolsz napisał(a):Ale ja przecież nie narzekam.

Absolutnie nie. Dalsza część mojej wypowiedzi :
witia_2005 napisał(a):A jeśli potem zaczyna nażekać wraz współuserami to żale powinien kierować do lusterka. Oczywiście rozmawiamy o sprawnym zawieszeniu żeby była jasnosć.

Tyczy się tych co kupili byli szczęśliwi następnie emocje opadły, zaczeli czytać forum i co? Podsumowywują własną wiedzę dotyczącą cee'd-a w momencie zakupu
Ryba4 napisał(a):Zawieszenie dla mnie to jest największa bolączka, każda dziura to wielkie ŁUP!!!

Ale sam kupowałeś samochód czy dostałeś w prezencie?
Ryba4 napisał(a):No to ja wam powiem że moje sprawne zawieszenie po wyjeździe z salonu niczym się nie rożni (odczucia z jazdy) od zawieszenia w 12sto letnim seicento po generalnym remoncie zawieszenia czyli przywrócenia do stanu fabrycznego z odrobinę twardszymi amorami...

Wniosek jest jeden. Komu źle się jeździ cee'd-em niech kupi seiceno 12sto letnie :ok
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
karolsz
Dyrektor
 
Posty: 608
Dołączył(a): 15 cze 2010 09:12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1.4 Pb 100KM
2018, Buisness Line

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

01 lut 2011 11:11

Czyli jak już kupiłem auto to mam mówić, że wszystko jest w nim najlepsze? Są osoby prezentujące takie podejście do sprawy, ale ja akurat do nich nie należę. Byłem na jeździe testowej, ale na podstawie tych kilku przejechanych kilometrów nie sposób dowiedzieć się wszystkiego o aucie.
Forum jest między innymi po to, żeby użytkownicy, którzy jeszcze nie kupili cee'da wiedzieli jakie są wrażenia ich obecnych posiadaczy/użytkowników.
Kraków,
czerwony pro_cee'd 1.6 CRDi Optimum FL, 2009
biała kia cee'd SW 1.6 CRDi 136KM GT Line, 2016
biała kia ceed 1.4 MPI 100KM Buisness Line, 2019

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

01 lut 2011 11:20

karolsz napisał(a):Czyli jak już kupiłem auto to mam mówić, że wszystko jest w nim najlepsze? Są osoby prezentujące takie podejście do sprawy, ale ja akurat do nich nie należę. Byłem na jeździe testowej, ale na podstawie tych kilku przejechanych kilometrów nie sposób dowiedzieć się wszystkiego o aucie.
Forum jest między innymi po to, żeby użytkownicy, którzy jeszcze nie kupili cee'da wiedzieli jakie są wrażenia ich obecnych posiadaczy/użytkowników.


Oczywiście że masz racje. Lecz niech co niektórzy przestaną nawijać makaron na uszy stwierdzeniami że bolączka, dziadostwo itp. Nigdy tak nie jest że kupiony samochód już znasz, bo poznajesz go cały czas i zaczynasz go podsumowywać jako konstrukcje. Lecz nie dajmy się zwariować. Cee'd jest konstrukcją inną żeby nie powiedzieć gorszą od potentatów motoryzacyjnych. Chodzi mi przede wszystkim o zawieszenie. Nie wymieniam marek ani koncernów bo nie oto chodzi. Ale czy myślisz że tylko właściciele kia mają problemy i tylko oni wyliczają niedogodności komfortu podróżowania? Ja uważam tak: cena modelu z podstawowym wyposażeniem jest porównaniem do innego modelu w podstawowej konfiguracji. Cee'd jest w takim porównaniu chyba najtańszy w swej klasie. Jeśli ktoś szuka większego komfortu to niestety ten samochód nie dla niego i tyle.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Nemiroff
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

01 lut 2011 12:34

Nemiroff napisał(a):- fatalnej współpracy z KMP
- generalnie niskiej jakości bazy ASO
witia_2005 napisał(a):Bo analizując Twoje posty to raz jesteś zadowolony innym razem jedziesz po nich. Czy przypadkiem nie zależy to od częstotliwości wizyt w ASO i zapewnień kierownika że będzie ok?


Napisałem w swoim poście BAZY ASO = miałem na myśli Autoryzowane Stacje Obsługi a nie moje konkretne ASO w którym serwisuję samochód. Zresztą już raz odpowiedziałem Ci w tym wątku http://forum.mojaceed.pl/viewtopic.php?f=38&t=5088&start=360
Co do współpracy z KMP zdania nie zmieniłem.

Poczytaj forum np na stronie mojeauto. Tam ludzie również głownie skarżą się na kiepską bazę serwisową

Osoby, które czytają to forum a zamierzają podjąć decyzję o kupnie Ceed'a:
- to co mnie skusiło to gwarancja, która w rzeczywistości jest trudna do wyegzekwowania
- to co zniechęca to cały szereg drobnych, dokuczliwych usterek
- jeśli masz usterki to gdzie jedziesz? Do rzeczonego ASO które nie może lub nie potrafi ich usunąć
- auto może i jest tańsze w zakupie od konkurencji, ale może okazać się drogie w eksploatacji, więc całkowity koszt zakupu+użytkowania Ceed'a może być wyższy http://moto.pl/MotoPL/1,88571,8880076,Bravo_najtansze_w_serwisowaniu.html

Resident
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

01 lut 2011 12:39

No ale chyba da się zrobić bardziej komfortowe zawieszenie. Na przykład ponoć Dacia ma bardzo komfortowe (miękkie) zawieszenie. A Dacia nie jest drogim autem.
Myślę, że cee'd ma mieć charakter sportowy i stąd to twarde zawieszenie. W końcu nieudane, bo ja narzekam na komfort, a koledzy na przechyły na zakrętach. I nikt nie jest zadowolony. :zgryz

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

01 lut 2011 12:45

Do tego dacia ma bardzo ciche zawieszenie. Jeżdżę czasem służbowo Loganem MCV i na prawdę... Nie dość, że ciche to ładnie wybiera. Ogólnie wydaje mi się bardzo dobre :cool:
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

01 lut 2011 12:48

bo auto mocno przechyla się na zakrętach

Dziwne. Mój się mocno nie przechyla. Chociaż wersja przed FL była trochę twardsza to i tak uważam, że dobrze prowadzi się w zakrętach. Nie raz obserwowałem jak jadące za mną teoretycznie lepsze bryczki po przejechaniu ostrego zakrętu zostawały w tyle, no ale to zależy też od kierowcy.
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

Resident
 

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

01 lut 2011 12:57

Nemiroff napisał(a):- auto może i jest tańsze w zakupie od konkurencji, ale może okazać się drogie w eksploatacji, więc całkowity koszt zakupu+użytkowania Ceed'a może być wyższy Porównanie cen części

Ostateczny koszt użytkowania auta ciężko policzyć. Składa się na niego koszt zakupu, zużycie paliwa, koszt ubezpieczeń, koszt części zamiennych i roboczogodziny w serwisie, częstotliwość i koszt przeglądów, długość gwarancji, awaryjność modelu, koszt akcesori (np. nietypowy wymiar kół i drogie opony) i w końcu spadek wartości auta.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

01 lut 2011 13:01

Resident napisał(a):Dacia ma bardzo komfortowe (miękkie) zawieszenie. A Dacia nie jest drogim autem.

No tak jest tania. Ale Dacia ma zawieszenie od renaulta a kia ma od kia :good
Nemiroff napisał(a):Podsumowanie po roku - 34tyś (opis samochodu w stopce)

Słuchaj jeszcze raz gratuluję informacji. Zawarte wiadomości są rzeczowe i na miejscu. Jednak generalnie mile był by widziany zapis że ASO w którym sewisuję jest godne polecenia lub coś wym rodzaju. Wtedy jest to ocena konkretnego miejsca a nie ogółu który ma się czasem nijak do tego jak ty jesteś obsługiwany. :ok
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: CEE'D FL - raporty użytkowników

01 lut 2011 14:10

Obrazek

czy takie obroty na dobrze rozgrzanym silniku są prawidłowe ?
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 88 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl