Cee'd hatchback 1.4 DOHC OPTIMUM - pierwsze wrażenia

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
cor
 

Cee'd hatchback 1.4 DOHC OPTIMUM - pierwsze wrażenia

30 wrz 2007 09:16

Wczoraj odebrałem swojego Ceeda - salon w Łaziskach.

Odbiór podobny jak wcze?niej kolega Masiu - szampan, zdjęcie, wino dla żony, balonik dla córki oraz miś - taki gest na pewno cieszy i przyciąga. Dodając do tego otrzymane upusty na pewno wielki plus dla salonu. Na autko czekałem krótko - data zamówienia 17.09 odbiór 29.09 bo po prostu akurat wstrzeliłem się w model który był na składzie w Polsce.

Do wersji optimum dobrałem sobie:
- felgi aluminiowe + nakrętki zabezpieczające
- ESP + BAS
- automatyczna klimatyzacja
- lakier metalik
- autoalarm
- czujniki cofania, dywaniki i listwy boczne.

Część z tych rzeczy oczywiście dostałem gratis.

Jeśli chodzi o samą jazdę trudno mi porównywać bo dopiero w czwartek odebrałem prawko i wcześniej jeździłem tylko Punto i Corsą.
Przejechałem wczoraj około 120 km - Trasa Łaziska Górne - Jastrzębie - Cieszyn - Jastrzębie. Jak dla mnie autko spełnia moje oczekiwania.
Oczywiste jest że silnik 1.4 nie daje, aż takich wrażeń jak te większe ale uważam go za wystarczający dla mnie - jako ojca 3 osobowej rodzinki (4 letnia córka) dla którego nie zawsze liczy się prędkość. Do 100-120 km na godzinę nie ma problemu rozpędzić autko - więcej nie jechałem.
Komputer włączyłem na spalanie chwilowe - dobra rzecz i super "kaganiec" co pozwoliło mi osiągnąć średnie zużycie 7.1 l na w/w trasie. Dodam że po samym Jastrzębiu też jeździłem trochę i po Cieszynie także. Klima działa bez zarzutu - działa szybko i skutecznie. Czujniki parkowania dali mi takie, na których widać odległość (najmniejsza działka 0,1 m oraz widać w postaci pasków który z 4 czujników akurat działa i linijka diodowa dodatkowo pokazuje też odległość). Przeglądając internet można stwierdzić, że czujniki parkowania kosztują wiele mniej niż jest to w ofercie Kia ale też wiadomo, że założył ich sami ze względu na gwarancję nie możemy, na czymś też salon zarobić musi. Podobnie z alarmem, choć już tutaj różnica nie jest tak wielka. Alarm z tego co czytałem na fachowym forum elektroda.pl jest jednym z lepszych (ten co mi dali).
Auto prowadzi się dobrze, jak na początkującego nie miałem większych problemów, oprócz oczywiście wynikających ze słabej techniki jazdy (1 raz z piskiem, 2 razy autko zgasło - kwestia wyczucia sprzęgła).
Radio gra mi dobrze, słychać jak się podgłaśnia wraz z prędkością, z USB czyta i gra tez extra.

Zdjęcia dodam wkrótce - zapraszam również innych o opis wrażeń n/t tego modelu.

AUTOR WĄTKU
cyberstorm
 

30 wrz 2007 10:02

Gratuluję szybkiego odbioru i życzę zadowolenia z użytkowania :D .

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 14 paź 2007 12:04 przez cyberstorm, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
reni
 

30 wrz 2007 10:47

Milej zabawy :-)

AUTOR WĄTKU
misiek1
 

30 wrz 2007 12:35

Ja tez mam 1,4 i jestem bardzo zadowolony poza paroma szczegółami.Tak jak napisał cor silnik nie jest szczególnie dynamiczny, po prostu wystarczający.Na wysokich obrotach dobrze przyspiesza,ale poniżej 4,5 tys obr jest słabiutki jak na 109Km.Druga sprawa-zawieszenie jest faktycznie głośne jak na nowy/nowoczesny samochód no i zaczynają… trzeszczeć plastiki.Mam nadzieję, że to trzeszczenie zostanie usunięte na gwarancji.Trzymanie drogi dobre,klima bardzo wydajna,silnik cichutki-to jest duży plus.Troszkę wkurza mnie bardzo mocne wspomaganie hamulców,ale to jest do wyczucia. Spalanie 7,8L przy mieszanej jeździe czyli ok.

AUTOR WĄTKU
cor
 

30 wrz 2007 22:54

Co do silnika to jest on po prostu "kompromisowy" - coś za coś większa moc to większe spalanie. Ja jestem zadowolony do 100 km/h nie ma Ĺźadnych problemów. Dzisiaj przejechałem trasę Jastrzębie - Pawlowice - Jastrzębie - Wodzisław Śl - Jastrzębie tj. około 40 km i spalanie średnie spadło do 6,9 l. i tu właśnie widać efekt mniejszego silnika. Jak się jeĹşdzi umiejętnie moĹźna wiele zyskać - bardzo pomoga spalanie chwilowe. Na pewno jest to bardzo fajne autko rodzinne.

AUTOR WĄTKU
rav
 

30 wrz 2007 23:02

<span>cor</span> napisał(a): i tu właśnie widać efekt mniejszego silnika.

Dziwne bo ja swoim 1.6 przejechałem 100km Łowicz - Warszawa i mi spalił 6.8, trasa zakorkowana ciągłe wyprzedzanie.
Oczywiście wskazania z komputera.

AUTOR WĄTKU
cor
 

30 wrz 2007 23:18

Myślę, że tak na prawdę porównując oba silniki musiałby je testować 1 człowiek. Ja jestem niedoświadczony, Cee'd to moje pierwsze auto, na pewno robię wiele błędów technicznych. Do tego trasa trasie nierówna - wzniesienia, pagórki. Trzeba by było testować w tych samych warunkach ale być może że silnik 1,6 okaże się oszczędniejszy ze względu na trochę większą moc.

AUTOR WĄTKU
cor
 

02 lis 2007 13:34

Przejechałem w miesiąc 800 km. Na trasie przy spokojnej jeździe da się wyciągnąć 6 l/100km. Po mieście w zależności od korków zużycie dochodzi do 8 l. Trzasków jak na razie nie mam żadnych. Wreszie udało mi się dodać galerię - zapraszam do oglądania.
Nie wiem od czego to zależy ale czasem gorzej wchodzą biegi 1,2 ale tylko czasem.
Co do spalania muszę stwierdzić, że czym bardziej człowiek się przyzwyczaja do auta, tym ekonomiczniej jeździ.

AUTOR WĄTKU
Szeryf
 

25 sty 2008 20:22

Witam
Ja od wtorku rowniez jestem posiadaczem ceeda 1,4 Optimum w kolorze A8 (niebieski metalik) z tym, ze w wersji ciezarowej (2 osobowy). Jak na razie usterek (od pukac) brak, wszystko pracuje prawidlowo i oby tak dalej. Auto kupilem w Legnickim salonie, ktory goraco polecam. Codziennie przemierzam minimum 120 km (Świdnica - Legnica), a nawet do 300 km dziennie. Takze jezeli cos przyuwaze niepokojacego, to na pewno sie odezwe. Pierwsze moje mieszane odczucie to faktycznie troche slabo przyspiesza (wczesniej jezdzilem seatem cordoba 1.6 /75km, ktora nawet dawala rade). Fakt faktem, ze oszczedzam nowe auto do ok. 1000 km, a pozniej dopiero zaczne go testowac. Jedno jest pewne : spalanie ma ok.
Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
misiek1
 

25 sty 2008 22:47

Spalanie jest w porządku,a nawet lepiej,a osiągi...no coż.To jest motorek 1,4 i musi mieś słabą elastyczność.Teraz jeżdżę Astrą III która jest bardziej elastyczna i to robi swoje.W Ceedzie miałem tak,że przy spokojnej jeździe było ok,ale jak chciałem przyspieszyć szybko np z 50 na III biegu,to zbierał się słabo.A co do Cordoby 75 KM,to ona jest właśnie bardzo elastyczna(jeździłem),ale samo przyspieszenie do 100 ma na pewno gorsze od Kii 1,4.Tyle,że z maksymalnych obrotów korzysta się rzadko,i tu jest problem Ceeda 1,4

AUTOR WĄTKU
Sajmon
 

30 kwi 2008 07:53

Mam Ceeda w podobnej wersji 1.4 Optimum. I muszę przyznać, że autko miło mnie zaskoczyło. Po niektórych wypowiedziach na tym forum, byłem załamany, ze kupiłem muła. Tymczasem autko swoja dynamika budzi na mojej twarzy szeroki uśmiech. Nareszczie wyprzedzanie przestało byc manewrem wysokiego ryzyka. Oczywiście trzeba też umiec dynamicznie jeździć i pamiętać, że najlepszym biegiem do przyspieszania jest III -od 60-120 km/h. Bo jeśli ktoś próbuje wyprzedzać od 60 na V, to faktycznie manewr potrwa długo. Auto ma przejechane obecnie 350 km, i sprawuje sie doskonale. Średnie spalanie wynosi 6,7 l/100km (zaobserwowane maksymalne chwilowe wyniosło 15,9 l/100km). Co prawda, zgodnie z zaleceniami, obchodze się z autem delikatnie (staram sie nie przekraczać 4-4.2 tys. obr.), ale jeśli rzeczywiście po dotarciu ma spalanie jeszcze spaść, to zapowiada sie jazda o kropelce. W moim egzemplarzu na razie nic nie skrzypi, nie trzeszczy, nie wiesza się radio itp. Z podanych w wątku o awaryjności niedomagań zaobserwowałem tylko problem ze wstecznym-czasem potrafi nie wejść za pierwszym razem. Ogólnie jestem zadowolony. Zobaczymy jak bedzie dalej.

AUTOR WĄTKU
Sajmon
 

09 maja 2008 11:13

I pierwszy tysiączek pękł. Auto sprawuje się bezproblemowo. Nie wzięło oleju. Średnie spalanie spadło do 6,4 l/100 km. Powoli zaczynam kręcić autko wyżej na obrotach (5000). Nic nie skrzypi, nie trzeszczy, nie ściąga na boki. Radio się nie wiesza. Auto wyprodukowane na poczatku kwietnia 2008-wygląda, ze większość problemów "wieku dziecięcego" została poprawiona. No, może za wyjatkiem wstecznego :D

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl