WYMIANA Cee'da na nowy po lakierowaniu (po łuszczycy)

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6536
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: WYMIANA Cee'da na nowy po lakierowaniu (po łuszczycy)

19 lip 2009 20:06

Artemenes napisał(a):Czy to po części nie było warunkiem takiego a nie innego rozwiązania Twojego problemu?


Nie, takiego warunku nie było - ale zapewne nie byłoby dobrej oferty odkupu, gdybym zdecydował się na auto spoza koncernu KIA.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

wchoyno
Dyrektor
 
Posty: 620
Dołączył(a): 01 kwi 2009 10:03
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: WYMIANA Cee'da na nowy po lakierowaniu (po łuszczycy)

20 lip 2009 11:34

pioter napisał(a):No cóż, jak niektórzy się już zorientowali u mnie wczoraj nastąpiła zamiana. Warunki wynegocjowałem z KMP, z początku było ciężko, ale po dwóch wizytach na Puławskiej sprawa ruszyła. Pod koniec muszę przyznać, że pan Dyrektor Szyszko wywiązała się ze złożonej obietnicy w Turbo Kamerze i bardzo pomógł - w załatwieniu kwestii odkupu przez olsztyńskiego dealera mojej dotychczasowej Kijanki oraz w znalezieniu nowej (oficjalnie wybranej przeze mnie wersji wyposażenia, koloru i silnika w obecnym modelu już nie było - musiałbym czekać na FL-a) z doooobrym rabatem.
Dopłata była, ale jak najbardziej do przyjęcia. Zważywszy, że pozbyłem się auta z ogromnymi problemami z lakierem, wielokrotnie malowanego (potencjalnie duże kłopoty z możliwą do uzyskania ceną odsprzedaży), zmieniłem sobie wersję wyposażenia (z 1, 4 na 1,6 i z C+ na Opt i AC na FAC oraz dołożyłem ESP/BAS), że zyskałem kolejne dwa lata gwarancji, nie mam bąblującej deski rozdzielczej, etc. i że odliczam sobie pełny VAT (kratka) - mogę powiedzieć, że na zamianie wręcz zyskałem. Doliczam sobie też takie rzeczy jak np. to, że mam nowe laczki, a w starym na dniach musiałbym wyrzucić 1 kPLN na nowe.
A dlaczego zostałem przy Kijance? Bo to naprawdę zarąbiste autko, a jak pomyślę, ile bym musiał zostawić banknotów NBP za taką samą wersję wyposażenia i jakości u innych producentów to stwierdzam, że wyboru nie miałem.


Pioter, a jaki kolor wybrałeś tym razem, ile musiałeś dopłacić i co to jest FAC (zamiast AC) ?
CRDI 115 HB 2008/2009-2018,
STONIC 08-2018

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6536
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: WYMIANA Cee'da na nowy po lakierowaniu (po łuszczycy)

20 lip 2009 13:22

wchoyno napisał(a):Pioter, a jaki kolor wybrałeś tym razem, ile musiałeś dopłacić i co to jest FAC (zamiast AC) ?

Kolorek wybrałem oczywiście nie narażony na defekt, czyli .... Solid Red :D :D :D Mój domowy Dyrektor Generalny ds. estetyczno-stylistyczno-kolorystycznych (czytaj: żona) stwierdziła, że do innego koloru to ona nie wsiądzie.
AC to klima manualna, FAC - klima automatyczna.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

wchoyno
Dyrektor
 
Posty: 620
Dołączył(a): 01 kwi 2009 10:03
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: WYMIANA Cee'da na nowy po lakierowaniu (po łuszczycy)

20 lip 2009 13:29

pioter napisał(a):
wchoyno napisał(a):Pioter, a jaki kolor wybrałeś tym razem, ile musiałeś dopłacić i co to jest FAC (zamiast AC) ?

Kolorek wybrałem oczywiście nie narażony na defekt, czyli .... Solid Red :D :D :D Mój domowy Dyrektor Generalny ds. estetyczno-stylistyczno-kolorystycznych (czytaj: żona) stwierdziła, że do innego koloru to ona nie wsiądzie.
AC to klima manualna, FAC - klima automatyczna.


Oczywiście moja też tak twierdzi z tym kolorem(ja w zasadzie też) - chyba już ryzyko minęło ...
Do zobaczenia i gratulacje za wygraną batalię
CRDI 115 HB 2008/2009-2018,
STONIC 08-2018

AUTOR WĄTKU
neo1979
 

Re: WYMIANA Cee'da na nowy po lakierowaniu (po łuszczycy)

04 sie 2009 09:40

Witam

W dniu w czorajszym tj 3.08.2009 Pani Alicja Grabowska skontaktowałą sie ze mną w celu nakrecenia drugiego odcinaka w Turbo kamerze. Prosiła mnie o kontakty do innych osób ktore mają ten sam problem, tzn problem z łauszczacym sie lakierem. Prosze o namiary do mnie na PW tych którzy zgodzililiby się wystąpic w drugim odcinku przed kamerą.Chcą nawiazaqc do pierwszego odcinka kiedy to Pan Dyrektor Zarządzający obiecywał przed kamerami ze niektóre auta zostaną wymienione. Piszcie

AUTOR WĄTKU
Garfi3ld
 

Re: WYMIANA Cee'da na nowy po lakierowaniu (po łuszczycy)

08 sie 2009 21:02

Mam go od pół roku i łuszczy się na całej powierzchni, czy jest jakaś szansa na wymianę na nowy? helpme

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: WYMIANA Cee'da na nowy po lakierowaniu (po łuszczycy)

09 sie 2009 09:08

Garfi3ld napisał(a):Mam go od pół roku i łuszczy się na całej powierzchni, czy jest jakaś szansa na wymianę na nowy? helpme


Ważne pytanie - czerwony ? Kupiony w salonie ?

Jeśli tak to sprawdź jaka jest data produkcji kijanki.

Coś mi nie pasi z Twoją sytuacją zakupu. Problem juz dawno został weliminowany, a dotyczył rocznika 2007. :?
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Garfi3ld
 

Re: WYMIANA Cee'da na nowy po lakierowaniu (po łuszczycy)

09 sie 2009 17:33

czerwony zwykły, wyprodukowany w 2008-przynajmniej tak stoi w dowodzie, kupiony 2009

AUTOR WĄTKU
Wojtek L.
 

Re: WYMIANA Cee'da na nowy po lakierowaniu (po łuszczycy)

09 sie 2009 18:37

To jakieś fatum jest z tym czerwonym.
Kolor jest zajefajny, ale z wadą. diabloo

Avatar użytkownika
kajalar
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 29 paź 2008 19:46
Lokalizacja: Małopolska

Re: WYMIANA Cee'da na nowy po lakierowaniu (po łuszczycy)

10 sie 2009 06:25

czyli można śmiało stwierdzić, że problem do dziś może nie być rozwiązany przez Kia i w dalszym ciągu będą pojawiały się następne samochody z łuszczycą.
Kia cee'd 1,4 CVVT C+ SolidRed

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

Re: WYMIANA Cee'da na nowy po lakierowaniu (po łuszczycy)

10 sie 2009 17:17

Dziwna sprawa. Pioterowi powiedzieli, że problem został rozwiązany i lakier już się nie łuszczy.
Z drugiej strony Cee'd FL nie bedzie produkowany z lakierem SO-RED.

Garfi3ld - zrób to co radzi neo1979. Na sądzenie się z dilerem masz 2 lata czasu od momentu zakupu.
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

AUTOR WĄTKU
dankat
 

Re: WYMIANA Cee'da na nowy po lakierowaniu (po łuszczycy)

10 sie 2009 18:34

N_Jay napisał(a):Dziwna sprawa. Pioterowi powiedzieli, że problem został rozwiązany i lakier już się nie łuszczy.
Z drugiej strony Cee'd FL nie bedzie produkowany z lakierem SO-RED.


To nie była wina S0-Red (kolor nie ma znaczenia), tylko coś sknocili przy nakładaniu.

AUTOR WĄTKU
Zeli
 

Re: WYMIANA Cee'da na nowy po lakierowaniu (po łuszczycy)

10 sie 2009 19:16

dankat napisał(a):
N_Jay napisał(a):Dziwna sprawa. Pioterowi powiedzieli, że problem został rozwiązany i lakier już się nie łuszczy.
Z drugiej strony Cee'd FL nie bedzie produkowany z lakierem SO-RED.


To nie była wina S0-Red (kolor nie ma znaczenia), tylko coś sknocili przy nakładaniu.



Czego to była wina to pewnie nigdy się nie dowiemy, ale fakt że kolejne autko czerwone i to z rocznika 2008 się łuszczy oznacza że nawet kombiaki nie mogą być pewne lakieru.
A brak koloru czerwonego w nowej wersji Cee'da daje wiele do myślenia ball

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: WYMIANA Cee'da na nowy po lakierowaniu (po łuszczycy)

12 sie 2009 06:44

Panowie /chłopaki jak będzie w TVN -niech ktoś mi da znać na PW -chętnie zobaczę co się będą tłumaczyć Baranki z KIA czemu olali sprawę
pewnie powiedzą że wykazali dobra wolę i chcieli ale się klienci nie zgłaszali
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
rodrigez
 

Re: WYMIANA Cee'da na nowy po lakierowaniu (po łuszczycy)

31 sie 2014 10:41

Witam
Dawno nie zagądałem bo urodził sie synek, więc nie miałem czasu.
Mnie wywalily sie dwa bąble na klapie tylnej i oddalem do lakierowania w serwisie w Jeleniej Górze (ULTIMA) lakierowanie trwalo nie wiem ile ale auto stalo w serwisie tydzien czasu coś gadali ze trza wyciac tylna szybe etc a potem że lakier musi odpoczac.
Lakier położony profesionalnie ale jedna rzecz mnie zaciekawila, odstajaca część tam gdzie jest ten guzik do otwierania klapy i podświetlanie tablicy rejestracyjnej (nie wiem jak to sie nazywa) zgłosiłem to pani w serwisie i pani omało zawału nie dostała (piątek godzina 16 lakierników już nie było).
I teraz nie wiem bo jakiś pracownik serwisu powiedział mi że tak ma być bo to jest jakaś dodana podkładka żeby sie własnie ta część ni ocierała o klape i pokazywał mi na lakierni sida który faktycznie nie miał tej podkładki i tam miał wyrdzewiałe strasznie. Dlatego może jak ktoś się spotkał z podobną rzecza lub coś o tym słyszał żeby napisał co i jak
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: WYMIANA Cee'da na nowy po lakierowaniu (po łuszczycy)

31 sie 2014 11:19

Wrzuć fotę, chociaż mi w poprzednim ceedku też zamontowali podkładkę, tyle że pod trzecim światłem stop, bo tam też plastik lampy lubi ocierać o blachę i wychodzi ruda.
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

Re: WYMIANA Cee'da na nowy po lakierowaniu (po łuszczycy)

31 sie 2014 11:45

Mnie też dali podkładkę pod tą listwę która jest nad lampkami oświetlenia tablicy rejestracyjnej,ale jest dosyć cienka i prawie niewidoczna.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6536
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: WYMIANA Cee'da na nowy po lakierowaniu (po łuszczycy)

31 sie 2014 19:20

Dobrze zrobili, trzeci stop i listwę dobrze podkleić - wtedy rudy się tak szybko nie pojawi.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
rodrigez
 

Re: WYMIANA Cee'da na nowy po lakierowaniu (po łuszczycy)

12 wrz 2014 17:52

Jutro zrobie foto i wstawie a o swietle stopu tez kolo z serwisu wspominal

AUTOR WĄTKU
rodrigez
 

Re: Odp: WYMIANA Cee'da na nowy po lakierowaniu (po łuszczyc

14 wrz 2014 13:00

rodrigez napisał(a):Jutro zrobie foto i wstawie a o swietle stopu tez kolo z serwisu wspominal

ObrazekObrazek

Poprzednia strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl