Cee'd po 100.000 km, krótkie podsumowanie [dankat]

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
dankat
 

Re: Cee'd po 100.000 km, krótkie podsumowanie [dankat]

06 lip 2010 20:35

Renegade napisał(a):Co teraz kupujesz ? :)


Śmigam od tygodnia
Laguna Grandtour, Privilege 2,0 dCi 150KM, dodatkowo: czujniki przód, nawigacja, metalik i kilka pierdół.
Cena jak za ceeda. :D

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: Cee'd po 100.000 km, krótkie podsumowanie [dankat]

06 lip 2010 21:18

Iiiiii? Jakie wrażenia, różnice, jest lepiej czy gorzej? :P

AUTOR WĄTKU
siuto
 

Re: Cee'd po 100.000 km, krótkie podsumowanie [dankat]

09 lip 2010 10:17

to ta laguna chyba nie nowa
8)

AUTOR WĄTKU
dankat
 

Re: Cee'd po 100.000 km, krótkie podsumowanie [dankat]

13 lip 2010 21:48

novee napisał(a):Iiiiii? Jakie wrażenia, różnice, jest lepiej czy gorzej? :P


Na liczniku 3000km, to troszkę mało na pełne porównanie.
Różnica jest zdecydowana, oczywiście na plus dla laguny.
Generalnie same plusy z jednym drobnym minusem. Mniejszy bagażnik.
Plusy do tego co miałem w Kia.
-więcej miejsca,
-wygodniejsze fotele,
-wycieraczki (zbierają bez smug),
-sprężyny tylnej klapy (działają prawidłowo),
-roleta w bagażniku jest w "prowadnicach"
-silnika nie będę porównywał, dwie różne jednostki o różnych mocach, generalnie przepaść,
-cisza i jeszcze raz cisza,
-ksenony, nawigacja, nie miałem jeszcze czasu sprawdzić.
-bluetooth, działa tak jak powinien,
-radio, klasa wyżej
-itp
I jeszcze raz to napiszę, autko za tą samą cenę co cee'd z podobnym wyposażeniem.

PS. Co do cen i rabatów u konkurencji. Opis rabatów poza tym co w cenniku jakie otrzymałem na Oktawie. Autko w konfiguracji wychodziło na 100.000 zł. Szczecin 260zł, Koszalin 1000zł. Gdańsk 2000zł, Bydgoszcz 3500zł, Kraków 7000zł. Oczywiście Renault przebiło wszystkich.
Konkluzja Kia jest tania w cenniku, ale rabaty liche. Konkurencja - w cenniku drożej, ale po rabatach może być taniej.

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

Re: Cee'd po 100.000 km, krótkie podsumowanie [dankat]

14 lip 2010 07:32

tylko że Laguna to klasa średnia więc nie dziwota że jest lepiej....pozdro

AUTOR WĄTKU
dankat
 

Re: Cee'd po 100.000 km, krótkie podsumowanie [dankat]

14 lip 2010 08:04

wroceed napisał(a):tylko że Laguna to klasa średnia więc nie dziwota że jest lepiej....pozdro


To wiedzą wszyscy, ale że cena taka samo to już nie. :D

AUTOR WĄTKU
DeeCann
 

Re: Cee'd po 100.000 km, krótkie podsumowanie [dankat]

14 lip 2010 08:13

dankat napisał(a):
Renegade napisał(a):Co teraz kupujesz ? :)


Śmigam od tygodnia
Laguna Grandtour, Privilege 2,0 dCi 150KM, dodatkowo: czujniki przód, nawigacja, metalik i kilka pierdół.
Cena jak za ceeda. :D


Przepraszam ale nie uwierzę.
Grandtour, kompletny "golas" kosztuje od 69.000
Grandtour w wersji Privilege z silnikiem 2.0 dCi kosztuje 90.000 z już dorzuconym rabatem rzędu 19 - 20K. Już nie wspomnę o kosztach dodatkowego wyposażenia:
- czujniki przód/tył (rozumiem że z pakietu Privilege) - 2840 zł
- navi (rozumiem, że fabryczne Carminat Tom Tom) - 1990 zł
- kilka pierdół - + parę zł.
Cena pi razy drzwi to 95,000 - dodam, że ta cena już zawiera rabata rzędu 18%

Teraz, cee'd SW Optimum Plus 2.0 CRDi kosztuje 79.000 - bez rabatu.

Reasumując:
Rabat sięgałby > 25%. Istnieją takie rabaty ale dla klientów którzy u dilera "funkcjonują", o to już dyskwalifikuje porównanie bo nie jest to sytuacja rynkowa.

Następne: porównanie tych dwóch modeli jest kompletnie bez sensu: nie ta klasa, nie ta cena. Równie dobrze mogę porównać Grandtour 2.0 dCi z C5 Tourer 2.0 HDi (143 lub 160 KM) Exclusive - pozwolę sobie na prywatę ale Grandtour do pięt nie sięga nowej C5 Tourer ... ale cena to przepaść.

To ile kolega zapłacił za tą Lagune ?

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Cee'd po 100.000 km, krótkie podsumowanie [dankat]

14 lip 2010 08:31

DeeCann napisał(a):Reasumując:
Rabat sięgałby > 25%. Istnieją takie rabaty ale dla klientów którzy u dilera "funkcjonują", o to już dyskwalifikuje porównanie bo nie jest to sytuacja rynkowa.

Może spadła z transportu? 8-)

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

Re: Cee'd po 100.000 km, krótkie podsumowanie [dankat]

14 lip 2010 10:22

Tu jest taka Lagunka za 90 tys. już po rabacie w wysokości prawie 20 tys.....

http://www.renault.pl/media/cennik-prom ... 10_LK3.pdf

AUTOR WĄTKU
dankat
 

Re: Cee'd po 100.000 km, krótkie podsumowanie [dankat]

14 lip 2010 21:47

DeeCann napisał(a):To ile kolega zapłacił za tą Lagune ?


Nie jest to tajemnicą, pisałem to już w jakimś wątku.
Nie podam co do zł, nie pamiętam, ale będzie jakoś tak.
Cena z cennika wyszło 117.000 zł.
Cena po wszystkich rabatach, gratisach i czymś tam jeszcze 86.000 zł.
W renault rabaty można kumulować.

DeeCann napisał(a):Rabat sięgałby > 25%. Istnieją takie rabaty ale dla klientów którzy u dilera "funkcjonują", o to już dyskwalifikuje porównanie bo nie jest to sytuacja rynkowa.


Też tak myślałem przed zakupem. Ale poświęcając trochę czasu okazało się. Da się wyszukać marki gdzie rabaty 30% są możliwe, Kupując jeden samochód. Oczywiście przy pewnych warunkach.

Kubeusz napisał(a):Może spadła z transportu? 8-)


Przez chwilę chciałem coś odpisać, ale ochota mi przeszła.

PS. Żebyśmy dobrze się zrozumieli. Nie piszę o lagunie aby się chwalić. Piszę aby pokazać, ze podobne pieniądze można mieć inny samochód. Też kiedyś myślałem (początek wątku), że cee'd to tani samochód. Życie zweryfikowało ten pogląd. Teraz tez miał być cee'd. Minusem i to dużym był brak ksenonów. Mogłem to przeboleć,ale generalnie nikt nie był zainteresowany sprzedażą mi samochodu. Telefony, maile, wizyty w salonach i generalnie wszyscy mnie olewali (a podobno autka się nie sprzedają). I tak udałem się do konkurencji. Otrzymałem to co chciałem, a nawet więcej (sam nie spodziewałem się takich rabatów). Na autko czekałem prawie 3 miesiące (pod zamówienie, nietypowy kolor, znów czerwony).

PS2. Czasem jeszcze będę tu zaglądał, ale to forum Kia, a nie Renault. Także kończę pisanie, nie na temat. :D

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Cee'd po 100.000 km, krótkie podsumowanie [dankat]

15 lip 2010 09:09

dankat napisał(a):
Kubeusz napisał(a):Może spadła z transportu? 8-)


Przez chwilę chciałem coś odpisać, ale ochota mi przeszła.

Sie nie ma co spinać... :)
oraz napisał(a):PS. Minusem i to dużym był brak ksenonów. Mogłem to przeboleć,ale generalnie nikt nie był zainteresowany sprzedażą mi samochodu.

A mozesz mi wyjaśnic co takiego jest w ksenonach? Bo ja nie wiem :?
Mam ksenony i różnicy nie widzę za bardzo w stosunku do normalnych H4 czy H7...

AUTOR WĄTKU
DECHA
 

Re: Cee'd po 100.000 km, krótkie podsumowanie [dankat]

15 lip 2010 19:35

To od kiedy to 86 tys to cena ceeda? Owszem, 2.0 crdi gdyby napakowac pod sufit opcjami to tak, ale wtedy i tak wejda rabaty, gratisty od dilera i sie zrobi 10tys mniej. Dodatkowo, tak mi sie wydaje, jesli ktos jest w stanie wydac blisko 90tys na auto, to w ogole ceeda nie bedzie bral pod lupe. Of koz mowie o zakupie przez osobe fizyczna, a nie jakies odliczania vatu itp.
Takie moje na to spojrzenie.

Pozdrawiam!

AUTOR WĄTKU
dankat
 

Re: Cee'd po 100.000 km, krótkie podsumowanie [dankat]

14 paź 2010 22:08

Autko po przeglądzie na 180kkm.
Na gwarancji wymienili kolumnę kierowniczą. Generalnie tym mnie zaskoczyli. Nic nie zgłaszałem ponieważ nic nie zauważyłem.
Autko teraz jest używane jako drugie także przebiegi liche. Max 15kkm na rok.

PS. Jestem po poprawkowym odbiorze z lakierni po akcji "łuszczyca". Tym razem ceed jest do przyjęcia. Jako ciekawostkę dodam lakiernik wspominał o kilku ogniskach korozji. Tematu nie drążyłem.

AUTOR WĄTKU
Sławek
 

Re: Cee'd po 100.000 km, krótkie podsumowanie [dankat]

22 lut 2011 15:21

U mnie po przeglądzie na 100 tys.

Wymiana oleju, filtrów, itd. Oprócz tego wymiana klocków z przodu. :cool:

PS. Tak jako ciekawostkę podam, że nie był wymieniane u mnie żadne łączniki stabilizatora od nowości... w zawieszeniu cisza :) :ok

Oby tak dalej Ceed'ek sobie śmigał.

Szerokości, hej!

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Cee'd po 100.000 km, krótkie podsumowanie [dankat]

22 lut 2011 16:16

lol teraz zauważyłem wątek i nie wierzę.. laguna w cenie ceeda.. :lol:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
malinka
 

Re: Cee'd po 100.000 km, krótkie podsumowanie [dankat]

28 lut 2011 14:43

No to i ja się pochwalę moją kijanką po 100 tysiącach :fiu
Prakycznie od przeglądu do przeglądu.Ponadto:
-klocki przód
-klocki tył 2x(wina serwisu,źle zamontowali i nierówno się zużyły)
-łączniki stabilizatora 2x w tym raz na gwarancji :cool:
I wszystko.A i te przeklęte żarówki.Wymiana opanowana do perfekcji.
W ramach gwarancji mają wymienić łożysko lewy tył w kole i pomalować klapę,bo niby się sypie przy stopie.Ale czekam na jakąś nowszą furkę :twisted:
Aaa ceed śmiga od lutego 2009. Silnik 1.4,ale wg nawi 206 poszedł... Spalanie średnie pomiędzy 7,5 a 9(po autostradzie nawet ciut więcej bo kosiarka nie lubi wysokich prędkości).

AUTOR WĄTKU
bambam666
 

Re: Cee'd po 100.000 km, krótkie podsumowanie [dankat]

17 maja 2012 20:58

Miałem napisać wcześniej ,ale zaspałem :ha
Po 100 tys śmiga bez zarzutu.Wymieniłem pompę hamulcowa na gwarancji,czujniki parkowania,wysprzęglik,kabel masowy(stanąłem pod Opolem),oprócz tego check mi sie pali co zimę i mi resetują(ponoć to zawór recyrkulacji spalin)wymienić nie chcą,i tak co zimę od 4 lat,radio mi sie zawiesza od 2 lat ale nie mam czasu...Klocki tył przy 76tys,tarcze przód,klocki przód ,drążek kierowniczy przy 96tys.Szyba przednia mi pękła przy odpaleniu przy minus20.Wymienili z AC,bo to musiał być kamień,a pękniecie zaczynało sie poniżej uszczeli przy podszybiu.Na klapie mam małego purchla.Gwarancji na lakkier nie mam,bo zapomnieli mi wpisać na drugim przeglądzie.Więc przepadło.Czujnik cofania i świateł cofania wymieniono z powodu zalania przez awarie pompy hamulcowej raz.A potem drugi raz bo nie działało.Spalanie około 6,5 -7,0 w aglomeracj śląskiej.Prędkość max.wg licznika zwiększyła sie do około 212-215 na baaaardzo długiej prostej(może wiatr trochę pomógł).Sprawdzone cztery razy w jedną i w drugą strone(wg navi przekłamuje około 5-7km/h)czyli idzie(205)- tyle co podaje producent.Do 90 tys nie chciał licznikowego 200 przejść.Niestety dziś mnie ktoś puknął z tyłu ;( .Mam nadzieje że oprócz tych paru incydentów będzie OK.

AUTOR WĄTKU
Sebo83
 

Re: Cee'd po 100.000 km, krótkie podsumowanie [dankat]

25 lis 2012 23:40

Cześć,
Oczywiście i ja przyspałem :-)
Przebieg 103000 km w równe 2 lata.
Za wiele się nie rozpiszę, bo Kijaka pierwsze 100tyś zniosła wzorowo :)

Zgubiona masa - zima rok temu (autko szarpało, brak mocy) poprawa kable, lepsza izolacja - kolejny rok i jest OK
Malowanie tylne klapy - wyszedł jakiś mały wyprysk - KIA stwierdziło, że to wada fabryczna więc malowanie na gwarancji.
Wymiana klocków przód - przy 70 tyś
Wymiana klocków tył - przy 80tyś
Wymiana łączników stabilizatora przód - 103 tyś km
Teraz jestem w trakcie reklamacji wycierającej się kierownicy - wygląda to nie fajnie - zobaczymy co KMP odpisze.

No i to wszystko :)
Jestem bardzo zadowolony z użytkowania samochodu. Jeżdżę głównie w trasie. Moje 115KM w CRDI pije średnio 5,5 L/100 (Jazda normalna, bez zamulania). Dla chcącego da się w trasie zrobić wynik 4,4L/100 :-)
Ogólna moja ocena to 5+ :-)

AUTOR WĄTKU
Roberto24
 

Re: Cee'd po 100.000 km, krótkie podsumowanie [dankat]

13 sie 2013 20:07

cześć

Ja zrobiłem narazie 12 tys i jestem zadwolony(przesiadka z fabi 1.2 64 km) takze nie ma co porównywać:) . Jedyne wady to glosne zawieszenie i ten uklad kierowniczy dziwny :) ale powoli sie przyzwyczajam ogolnie + :)

AUTOR WĄTKU
Sebo83
 

Re: Cee'd po 100.000 km, krótkie podsumowanie [dankat]

20 cze 2014 18:00

No to i ja zrobię podsumowanie. Co prawda nie rozstaję się Ceedem ale będzie teraz autem rodzinnym i będzie wyjeżdżał tylko na zakupy i na wypady - pewnie z 5-10 tyś km rocznie :) Idzie sobie na emeryturkę, a do tyrania będzie teraz co innego :)

No więc:
Auto kupiłem w listopadzie 2010 roku.
Do dziś przez 141 tyś km wymieniłem:
Po 70 tyś klocki przód - TRW
Po 80 tyś Klocki tył - TRW
Po 90 tyś łączniki stabilizatora (org w ASO)
Przy OK 100 tyś wymiana na gwarancji czujnika położenia sprzęgła oraz czujnika położenia pedału hamulca.
Po 120 tyś Klocki i tarcze - przód i tył (TRW)

Do tego 3 x malowana tylna klapa (ale to ponoć nie tylko ja tak miałem).

Poza tym to jeszcze Kuny 3 razy przygryzły mi przewody (2 x od Turbo i raz od poduszek powietrznych). Na szczęście dzięki znajomości w ASO nic nie płaciłem - ufff
Teraz zamontowany mam jakiś odstraszacz i jest git :)

Jestem bardzo zadowolony z KIA dlatego kolejne auto też zamówiłem koreańskie :) Niestety nie KIA tylko Hyundai i20 VAN (RIO nie ma homologacji jeszcze:()

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl