Wyciek z silnika (sprzęgła)

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
wkrobert
 

Wyciek z silnika (sprzęgła)

24 maja 2009 23:10

Mam Cee'd-a SW benzyna 1.6 Stoj¹c przodem do samochodu pod spodem z prawej strony (prawie na œrodku) jest taka plastikowa os³ona za ni¹ w silniku dekielek i coœ mi z niego wycieka (szczególnie jak jadê w d³u¿sz¹ trasê) - wygl¹da jak przepalony olej, w serwisie powiedzieli, ¿e to smar monta¿owy i ¿eby siê nie przejmowaÌ, mam przejechane 2500 km i przy dalszym "wypadzie" ci¹gle cieknie czy Ktoœ mia³ podobny problem. Dodatkowo na wahaczach i ramie silnika s¹ otworki wokó³ których pojawiaj¹ siê t³uste plamy

Pisa³em wczoraj o wycieku oleju z silnika. W serwisie KIA powiedzieli, ¿e to konserwacja wycieka, dzisiaj dok³adnie przyjrza³em siê silnikowi i zauwa¿y³em wypchniêt¹ uszczelkê na z³¹czu skrzyni biegów i sprzêg³a przypomnê, ¿e mam Ceed'a SW 16 benzynê - przebieg 2600 km czy ktoœ mia³ podobn¹ usterkê do mojej?


po³¹czy³em 2 tematy - proszê o niepowielanie w¹tków na forum - gb
Ostatnio edytowano 25 maja 2009 07:30 przez wkrobert, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

25 maja 2009 06:53

wkrobert - po pierwsze popraw literówkę w tytule wątku, bo obawiam się że wszyscy nie będą wiedzieli, gdzie jest "zilnik".
Po drugie - ciężko coś Ci podpowiedzieć tylko na podstawie opisu. Ponieważ jesteś ze stolicy, to ja na Twoim miejscu skonsultowałbym sprawę z innym ASO.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
wkrobert
 

01 cze 2009 18:08

Byłem dzisiaj w serwisie jak się okazało mam wyciek na uszczelniaczu wału korbowego, nie wiadomo czy tarcza sprzęgła nie jest zachlapana olejem. W serwisie powiedzieli, że uszczelniacz jest ale nie ma tarczy i nie wiadomo kiedy będzie a oni nie bardzo chcą wymieniać uszczelniacz jeżeli nie będą mieli tarczy bo to podwójna praca i tłumaczą, że nie mogą za chwilę naprawiać tego samego (wymieniać tarczy) i znowu rozbierać skrzynię. Czy ktoś z Was miał wymieniany uszczelniacz?? Nie wiem szczerze co mam robić - proszę o radę

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl