Koło dwumasowe padło po 20 tysiącach - naprawa gwarancyjna

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
asfilm
 

Koło dwumasowe padło po 20 tysiącach - naprawa gwarancyjna

17 kwi 2009 18:37

No i znowu awaria (powoli zaczynam wątpić w fajność ceed`a)

Jechałem ja sobie spokojnie po katowicach a tu nagle sprzęgło wpadło mi w podłogę i biegi trzeba było wrzucać z siłą Pudziana.

Szybki szpil do serwisu Euro-Kas i diagnoza - Koło dwumasowe do wymiany.
Czas operacyjny - jeśli przyślą części to w czwartek będzie gotowy...
Chyba zmienie Kiłę na coś innego... :/
Ostatnio edytowano 18 kwi 2009 13:44 przez asfilm, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: Koło dwumasowe poszłooooo w p****u

17 kwi 2009 18:43

Wymienia w ramach gwarancji? Chcesz chetnie sprzedam swoja tez mam jej dosc :cry:

AUTOR WĄTKU
asfilm
 

17 kwi 2009 19:41

Oczywiscie ze w ramach gwarancji. Ktore kolo dwumasowe pada po 20 tysiacach?
Nie chce, chyba ze sprzedamy 2 w cenie 1 :)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6519
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

17 kwi 2009 21:15

Niestety, słyszałem że padnięcie dwumasówki jest częstą przypadłoscią 2,0 CRDI :oops:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
asfilm
 

18 kwi 2009 09:30

Gdyby nie to, że to druga naprawa gwarancyjna w ciągu 2 tygodni to byłoby ok. Coś mi się wydaje że napiszę do KMP o wymianę samochodu bo to są jakieś jaja!

AUTOR WĄTKU
novee
 

18 kwi 2009 09:45

Ciesz się że na gwarancji wymienią... bo tu już kotś pisał jak sprzęgła po 5500 km nie uznali na gwarancji.

A zastępczą furę dostaniesz?

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

18 kwi 2009 10:30

pioter napisał(a):Niestety, słyszałem że padnięcie dwumasówki jest częstą przypadłoscią 2,0 CRDI :oops:

Podobnie jak w HDi :(
W ogole te dwumasowki sa jakies nieszczesliwe...

AUTOR WĄTKU
falco83
 

18 kwi 2009 10:57

novee napisał(a):bo tu już kotś pisał jak sprzęgła po 5500 km nie uznali na gwarancji.


Jak się skończyła ta sytuacja?

AUTOR WĄTKU
novee
 

18 kwi 2009 11:25

Nie wiem jak, trzeba by autora tego tematu spytać:
http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php? ... g%B3o+5500

AUTOR WĄTKU
asfilm
 

18 kwi 2009 12:05

Ta jasne, zastępcze dali... za 80zł brutto za dobę...

Od piątku do poniedziałku nie liczą, a od poniedziałku do finału naprawy 80zł.

AUTOR WĄTKU
Lucius
 

18 kwi 2009 12:16

W Golfach mieli ten sam problem, przez rok w Europie trafiło się paręnaście tysięcy przypadków aż poprawili konstrukcję i wymieniali je na nowy model. Warto wziąć pod uwagę to że koła dwumasowe oryginalnie były konstrukcją "hydrauliczną" a ich mechaniczna odmiana w tańszych autach osobowych to swego rodzaju prowizorka bo i jego działanie jest mniej efektywne niż "oryginału".
Ciekawy może być natomiast rozwój napędów hybrydowych, układów szybkiego ładowania akumulatorów itd (w zeszłym roku pokazano w USA działające układy ładujące duży akumulator litowo-jonowy w 3 minuty). Może w końcu zniknie po prostu problem sprzęgła mechanicznego bo spalinowy lub ogniwa paliwowe będą doładowywać baterie oraz napędzać generator a pędzić będziemy się elektrycznym.
To nie taka nowa koncepcja, pozbawienie silnika spalinowego zmiennych obciążeń wpływa dobrze na jego żywotność a silnik elektryczny to totalne "gniotsa nie łamiotsa". Taki układ zastosowano już daawno temu w czymś takim: http://pl.wikipedia.org/wiki/Char_2C silniki spalinowe jako generator, napęd elektryczny. Hightech :D

AUTOR WĄTKU
bociek
 

18 kwi 2009 12:34

asfilm proszę zmień tytuł, niezbyt ładnie to wygląda

AUTOR WĄTKU
asfilm
 

18 kwi 2009 13:44

Służę Boćku :) Pozdro

AUTOR WĄTKU
Zemin
 

20 kwi 2009 06:21

asfilm napisał(a):Gdyby nie to, że to druga naprawa gwarancyjna w ciągu 2 tygodni to byłoby ok. Coś mi się wydaje że napiszę do KMP o wymianę samochodu bo to są jakieś jaja!


pisz pisz , ale wczytaj sie dobrze w warunki gwarancji :)

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

20 kwi 2009 06:59

<span>Lucius</span> napisał(a):To nie taka nowa koncepcja, pozbawienie silnika spalinowego zmiennych obciążeń wpływa dobrze na jego żywotność a silnik elektryczny to totalne "gniotsa nie łamiotsa". Taki układ zastosowano już daawno temu w czymś takim: http://pl.wikipedia.org/wiki/Char_2C silniki spalinowe jako generator, napęd elektryczny. Hightech Very Happy


Ale tam nic takiego nie napisali - poza tym, że dwa silniki spalinowe Maybacha :-) napędzały każdą gąsienicę oddzielnie. Ale poza tym (sprzeczać się nie będę), to większość kolejowych spalinowozów tak miała - diesel jako generator, napęd elektryczny. Jest to o tyle fajne, że w elektrycznych silnikach jest o wiele bardziej płaska krzywa moment/obroty.
Wojtek Piszczek

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl