Ranni w boju

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Ranni w boju

14 sty 2011 12:48

Ja na razie mam pakiet dilerski PZU za 1800 ale w przyszłym roku to szlag wie ile mnie wyniesie ubezpieczenie bo nie mam żadnych zniżek :/

Panowie - regulamin forum punkt 1 podpunkt h - więc parę postów właśnie zniknęło - ktoś marzy o chcecku? pioter :pałka :pałka diabloo
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
kozlp
 

Re: Ranni w boju

15 sty 2011 23:30

Jakoś ostatnio wyczytałem że albo już weszło albo lada moment wejdzie nowa ustawa o ubezpieczeniach. W niej jak ubezpieczyciel wykryje ze bujałeś przy zawieraniu umowy (a raczej to będzie w ich interesie) to będziesz musiał dopłacić i to natychmiast. Zniknąć mają przy tym te podwójne ubezpieczenia czyli nie będzie trzeba wypowiadać umowy staremu ubezpieczycielowi. Ryba4 też mam ten pakiet i to też mój pierwszy :P ech te firmowe samochody były duuużo tańsze :oczko

peepe
Kierownik zmiany
 
Posty: 128
Dołączył(a): 16 gru 2010 13:49
Lokalizacja: lubelszczyzna/LKR
Grupa: Lubelska

Re: Ranni w boju

01 mar 2011 09:31

Dość szybko (auto mam 2 miesiące) mi ktoś załatwił tylny zderzak. :evil: Tylko nie wiem czym, bo nie wygląda to na ślad po innym samochodzie, chyba, że jakimś wyższym i śladu lakieru sprawcy nie ma. Są za to dosyć głębokie zadrapania i jakiś tam kolor rudy/ceglasty/czerwony, ale to nie lakier. Oczywiście widać czarny plastik.
I zastanawiam się czy coś z tym robić. Obawiam się że w ASO powiedzą, że cały zderzak do wymiany (zadrapania dosyć głębokie). Zastanawiam się nad skorzystaniem z AC, ale to moja pierwsza polisa i niestety
Ryba4 napisał(a):Ja na razie mam pakiet dilerski PZU za 1800 ale w przyszłym roku to szlag wie ile mnie wyniesie ubezpieczenie bo nie mam żadnych zniżek

No właśnie. Wg OWU to wpadam w zwyżkę składki, czyli 130%. Coś tam pewnie dadzą za przedłużenie/kontynuację. Czy to się opłaci?
Ile może kosztować taka wymiana z lakierowaniem?
1,6DOHC HB FL 8Q ver.M

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: Ranni w boju

01 mar 2011 09:59

jeśli przez aso i biorąc pod uwagę nowy zderzak [nie znam ceny], to może w 2 tys się zamknie.
zgłoś szkodę z tytułu ac, bierz gotówkę, obecny zderzak daj do szpachlowania [są odpowiednie szpachle na plastyk] i polakierowania [koniecznie ze środkami zwiększającymi przyczepność i dodatkami zwiększającymi elastyczność] - jak dobrze poszukasz to zamkniesz się w przedziale 300-500 pln.
o zaoszczędzoną różnicę będziesz miał tańszą składkę na ac na kolejny rok. ;-)

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: Ranni w boju

01 mar 2011 10:03

Wszystko zależy od tego jak ta szkoda wygląda faktycznie i jak nas mocno drażni, z reguły jest tak, że drażni nas przez pierwsze kilka dni, a później mocno nie przeszkadza, że gdzieś tam jest rysa. Sam mam kilka niewielkich wgieceń. Najmocniej bolało to pierwsze :)

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Ranni w boju

02 mar 2011 20:07

o ile można powiedzieć że to rana i że w boju to dzisiaj czyszcząc szybę z ptasiego gówna zrobiłem sobie na przedniej szybie w cholerę rys... myślę czy uda się to wypolerować czy trzeba się z tym pogodzić :(

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Ranni w boju

02 mar 2011 20:27

Co do szyby to ja mam pełno odbić po kamykach. Nie wiem czy to aerodynamika tego samochodu taka jest czy ja mam takiego strasznego pecha?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Ranni w boju

02 mar 2011 20:38

peepe napisał(a):No właśnie. Wg OWU to wpadam w zwyżkę składki, czyli 130%. Coś tam pewnie dadzą za przedłużenie/kontynuację. Czy to się opłaci?
Ile może kosztować taka wymiana z lakierowaniem?


Zderzak nie koroduje, nie jest też uwzględniany w corocznym przeglądzie powłoki wpływającym na kontynuowanie gwarancji na powłokę lakierniczą. Przyzwyczaj się i olej, skoro to tylny zderzak, to może być tak, ze niedługo (czego oczywiście nie życzę) zrobisz go z czyjegoś OC :twisted: Ja osobiście bym nie robił , szkoda zniżek na taką pierdołę.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
rybkin
 

Re: Ranni w boju

02 mar 2011 22:48

Się zgadza.Miałem rysę na tylnym zderzaku (nie z mojej winy ) na poprzednim samochodzie.Nie naprawiłem tego od razu,czasu nie było.W ciągu roku w Trójmieście zarobiłem na tej rysie jeszcze 2 razy.Oczywiszcie rozliczenia gotówkowe na miejscu.

peepe
Kierownik zmiany
 
Posty: 128
Dołączył(a): 16 gru 2010 13:49
Lokalizacja: lubelszczyzna/LKR
Grupa: Lubelska

Re: Ranni w boju

03 mar 2011 16:52

dwa dni i przeszedłem nad tym do prządku dziennego, zdecydowałem się nic z tym nie robić
1,6DOHC HB FL 8Q ver.M

AUTOR WĄTKU
bandera.
 

Re: Ranni w boju

06 mar 2011 21:13

<< << Dramat totalny. Dzisiaj, o 13.05, przy Pomniku Lotników, >>>
mój Ceed został najechany przy skręcie w prawo na trasę Ł przez Skodę Fabię. Dolna atrapa pęknięta, i niestety wgięcie na klapie pod tablicą rejestracyjną. Klapa to pryszcz. Mam jednak do tutejszych fachowców pytanie związane z klapę.
Czy wgięcie (dokładnie na najniższym przetłoczeniu) jest do wyprostowania, czy też konieczna będzie wymiana całej klapy ?? Sprawa piekielnie mnie drażni, bo jechałem wyjątkowo ostrożnie (niedziela) a jednak. Tamten patrzył się w lewo i nie zauważył, że samochody przed nim zahamowały. Można było się wślizgiwać, ale Megan przede mną nagle zmienił decyzję i prawie wyhamował. Musiałem i ja a ten z tyłu był za blisko. Prędkość żadna, a szkody wyjątkowo kłopotliwe. Jak rozmawiać z rzeczoznawcą od ubezpieczyciela tamtego kierowcy ?? Czy mam prawo czegoś żądać, czy muszę się zgodzić na to co zapisze ??

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Ranni w boju

06 mar 2011 21:32

Zrób w wolnej chwili fotki - poglądowe , a z tego co mi wiadomo teraz nie wyciąga się wgnieceń tylko wymienia element na nowy. Szkoda nie z Twojej winy więc zero kosztów naprawy.A swoją drogą podaj (np w opisie jakie masz auto ) ;)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
bandera.
 

Re: Ranni w boju

06 mar 2011 22:19

Gizmo121 napisał(a):Zrób w wolnej chwili fotki - poglądowe , a z tego co mi wiadomo teraz nie wyciąga się wgnieceń tylko wymienia element na nowy. Szkoda nie z Twojej winy więc zero kosztów naprawy.A swoją drogą podaj (np w opisie jakie masz auto ) ;)

<< << To się zgadza, ale mój już nie jest nowy. >>>
Był już raz skaleczony prawy błotnik i lusterko przez zawracający na Kruczej samochód dostawczy. Miał wtedy 7 miesięcy, jechał syn. Na szczęście trafiliśmy na porządnego ubezpieczyciela, nawet zapisał dolną atrapę do wymiany, chociaż ona najmniej ucierpiała, a widoczne rysy były chyba od krzaków. Tym razem jest to już auto ponad 3 letnie i jak wpadnie do głowy rzeczoznawcy zapisać "naprawa" to wtedy kaplica. Odwołania, cała wojna papierowa, a moje auto pracuje razem ze mną. Tu jest kłopot.
Zdjęcia oczywiście zrobię, ale jestem tzw. internetowa noga stołowa i nie umiem wklejać zdjęć.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Ranni w boju

07 mar 2011 07:54

bandera. napisał(a):i jak wpadnie do głowy rzeczoznawcy zapisać "naprawa" to wtedy kaplica


Nie kumam dlaczego kaplica? Co wspólnego ma to, że auto jest 3 letnie? Szkda jest likwidowana z OC sprawcy i ty nie płacisz za to ani grosza - ba, możesz po naprawie jeszcze dopominać się wypłaty odszkodowania z tytułu utraty wartosci rynkowej auta. A co do pytania - wgięcie na przetłoczeniu czy klapa do wymiany - oczywiście że tak, -wyklepanie elementu - jeśli jeszcze któryś z ubezpieczycieli to stosuje - mozliwe jest co najwyżej przy minimalnym wgnieceniu typu uszkodzenie punktowe.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
gala
 

Re: Ranni w boju

07 mar 2011 21:11

Oj z ta utratą wartości rynkowej pojazdu to potrzeba spełnić pewne określone warunki. Naprawa pojazdu musi przekraczać 10% wartości pojazdu na dzień powstałej szkody. Tyle na wstępie :ok

AUTOR WĄTKU
rec
 

Re: Ranni w boju

23 mar 2011 08:37

Witam szanownych kolegów na moim procku zauwazylem liczne slady pazurów na masce a przednie blotniki wygladaja jak pogryzione sa porysowane w niektorych miejscach do podkladu a te ugryzione miejsca sa powgniatane 5 aut stoi na moim podworku a moj durny pies upatrzyl sobie akurat moje auto :( blotniki nadaja sie do malowania. Jak ta sprawe zalatwic?? Uznaja cos takiego w AC jak "akt wandalizmu" ?? bo to przeciez czysty wandalizm jest..

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: Ranni w boju

23 mar 2011 09:28

w mojej rodzinie jest osoba, która już rok walczy z powództwa cywilnego - właściciel psa najpierw się wyparł psa, dowody jednak świadczyły przeciwko niemu - i obecnie rozprawy toczą się już rok. nie stawia się na nie, sędzia zaproponował 500 zł zadośćuczynienia ze strony pozwanego [pogryziona maska, przy krawędzi atrapy]. kpina.

nie wiem, czy coś zdziałasz. co ja bym zrobił? poszukał znajomego z psem, który może miałby wykupione ubezpieczenie, w skład którego również wchodzi OC od posiadanego psa [tak myślę, lecz nie wiem, czy jest to możliwe].
on niewiele straci, ty zyskasz dużo.

jeśli właściciel sprawcy nie poczuwa cię do odpowiedzialności za pupilka, to przed tobą ciężka batalia.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Ranni w boju

23 mar 2011 10:46

rec napisał(a):a moj durny pies upatrzyl sobie akurat moje auto


c22 napisał(a):jeśli właściciel sprawcy nie poczuwa cię do odpowiedzialności za pupilka, to przed tobą ciężka batalia.



:ha
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Ranni w boju

23 mar 2011 10:53

rec napisał(a): moj durny pies upatrzyl sobie akurat moje auto

Pewnie to niemiecki owczarek nie lubi koreańskiego auta :ha :good
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Ranni w boju

23 mar 2011 10:55

Moim zdaniem bez najmniejszego problemu mozesz isc i z wlasnego AC to naprawic. Tylko stracisz znizki :P

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 111 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl