Ranni w boju

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
prokant
 

Re: Ranni w boju

25 maja 2010 20:22

Po dwóch miesiącach uzytkowania szkoda całkowita- pierwszy dalszy wyjazd skończył się skasowaniem auta przez Mercedesa Vito. Szkoda z OC załatwiona- strata 1.700 zł na wartości auta (TUW TUZ). Juz zamówiona nowa Kia- w wersji wyższej i z dodatkami. Mam nadzieję, że na dłużej...

john78
Koordynator Regionalny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 10 sie 2008 13:08
Lokalizacja: podkarpacie
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: Ranni w boju

25 maja 2010 21:09

prokant napisał(a):Po dwóch miesiącach uzytkowania szkoda całkowita- pierwszy dalszy wyjazd skończył się skasowaniem auta przez Mercedesa Vito. Szkoda z OC załatwiona- strata 1.700 zł na wartości auta (TUW TUZ). Juz zamówiona nowa Kia- w wersji wyższej i z dodatkami. Mam nadzieję, że na dłużej...

możesz napisać coś wiecej? jakie model miałeś, co zamówiłeś i jak doszło do wypadku... i ile będziesz dopłacał do nowego?
współczuje...
uyyuyu

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: Ranni w boju

25 maja 2010 21:10

prokant napisał(a):Po dwóch miesiącach uzytkowania szkoda całkowita- pierwszy dalszy wyjazd skończył się skasowaniem auta przez Mercedesa Vito. Szkoda z OC załatwiona- strata 1.700 zł na wartości auta (TUW TUZ). Juz zamówiona nowa Kia- w wersji wyższej i z dodatkami. Mam nadzieję, że na dłużej...


Mam nadzieję że nikomu nic się nie stało. Głowa do góry, auto będzie nowe.

AUTOR WĄTKU
prokant
 

Re: Ranni w boju

26 maja 2010 16:26

Jak doszło do wypadku... Zatrzymałem się za autkiem, które skręcało w lewo, a Mercedes Vito nie zdążył zahamować. Uderzył w tył auta, a ja przodem autka w tył Poloneza. Na całe szczęście nie było rannych, a jechałem łącznie w cztery osoby. Trochę dziwiłem się, że poduszki nie odpaliły z przodu, ale chyba uderzenie przodem nie było mocne, skoro spostrzegłem to dopiero po wyjściu z auta.
Odholowanie auta sprawnie poszło z udziałem Assistance Kia. Wycena naprawy auta na 42.000 zł, więc szkoda całkowita... Odsprzedaję wrak za 20.000 zł, resztę wypłaci TUW TUZ.
Jechałem CEED 1.6 115 KM CRDI SW.
Kupuję to samo tylko w wersji Optimum z PWD i ESP. Koszty wyższe o ponad 5000 zł. Załatwiania w związku z ubezpieczeniem mnóstwo.
Uważajcie na Mercedesy Vito :wink:

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Ranni w boju

26 lip 2010 11:50

no i wcelowałem w psa :( w zasadzie to pies wcelował we mnie (członkowie Animlas się nie martwią, psu nic się nie stało).
Lekko wgięte tylne drzwi nad progiem i zerwana plastikowa osłona nadkola. Drobiazg, po drugie stronie tej osłony nie ma już od dawna :)
Zastanawiam się tylko co piesu strzeliło do głowy żeby biec na oślep przez jezdnię prosto w mój bok (jechałem może 30km/h). Na ślepego nie wyglądał...

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Ranni w boju

26 lip 2010 12:03

Kubeusz napisał(a):Zastanawiam się tylko co piesu strzeliło do głowy żeby biec na oślep przez jezdnię prosto w mój bok (jechałem może 30km/h). Na ślepego nie wyglądał...

Pewnie pies kamikadze zazdrościł Ci takiego auta (procek z "przypiętym" logo subaru clapping ) 8-) ...oby tylko takie były zdarzenia drogowe good
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

Re: Ranni w boju

26 lip 2010 16:21

Kubeusz napisał(a):o i wcelowałem w psa :( w zasadzie to pies wcelował we mnie (członkowie Animlas się nie martwią, psu nic się nie stało).
Lekko wgięte tylne drzwi nad progiem i zerwana plastikowa osłona nadkola. Drobiazg, po drugie stronie tej osłony nie ma już od dawna :)

Też tak miałem w marcu, wyskoczył mi (na szczęście mały) kundel przed auto. Mnie (tzn autu) i psu nic się nie stało - słyszałem tylko jak przeturlał się pod autem i we wstecznym lusterku widziałem jak z piskiem uciekał na czyjąś posesję.
Naprawiać pewnie będziesz z AC?

Avatar użytkownika
karolsz
Dyrektor
 
Posty: 608
Dołączył(a): 15 cze 2010 09:12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1.4 Pb 100KM
2018, Buisness Line

Re: Ranni w boju

26 lip 2010 19:33

Miałem podobną sytuację. U mnie niestety skończyło się gorzej zarówno dla psa jak i dla auta. Na szczęście kilka tygodni później na stacji gość cofał i wjechał mi w zderzak, mimo że na niego trąbiłem. Więc malowanie miałem z OC.
Kraków,
czerwony pro_cee'd 1.6 CRDi Optimum FL, 2009
biała kia cee'd SW 1.6 CRDi 136KM GT Line, 2016
biała kia ceed 1.4 MPI 100KM Buisness Line, 2019

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Ranni w boju

27 lip 2010 09:04

Piotr13 napisał(a):Naprawiać pewnie będziesz z AC?

W ogóle nie zamierzam naprawiać. Blizny powstałe w boju będzie cee'd sedan nosił z dumą ;)
A tak poważnie, to IMO zbyt mała to szkoda, żeby sobie głowę zawracać.

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: Ranni w boju

27 lip 2010 11:41

Może podjedź tu http://www.s-plus.pl/ jeśli to mała sprawa, to oni zajmują się takimi właśnie.

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: Ranni w boju

28 lip 2010 02:11

elektryk napisał(a):
2.folia drzwi przód prawa 25zł
3.okleina drzwi prawa 25.50zł


Czy któreś z tych elementów to ta "czarna ramka" wokół szyby ?
Bo mi wymienili drzwi i brakuje mi tego czarnego (całe drzwi są srebrne)
Czy to figuruje jako "część" zamienna ? Gdzie to kupić ?

Ta czarna ramka to naklejka, ja mi wymieniali drzwi to widziałem jak to zakładali. Do zamówienia w ASO. W moim przypadku niestety na parkingu jakaś blondi cofając w prawo nie zdawała sobie sprawy, że przód pojedzie jej w lewo.

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Ranni w boju

28 lip 2010 09:26

teon napisał(a):Może podjedź tu http://www.s-plus.pl/ jeśli to mała sprawa, to oni zajmują się takimi właśnie.

Super. Dzięki za info :)

Avatar użytkownika
linsky
Kierownik zmiany
 
Posty: 177
Dołączył(a): 04 cze 2008 08:23
Lokalizacja: Małkinia Górna

Re: Ranni w boju

05 paź 2010 16:56

http://www.to.com.pl/apps/pbcs.dll/arti ... /929114347 :!:

Szkoda Kijanki :(

Mam nadzieję że to nikt z naszych...
Żyj i pozwól żyć innym!!!

Avatar użytkownika
dyzman
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2008 19:54
Lokalizacja: Słupsk
Grupa: Trójmiasto

Re: Ranni w boju

05 paź 2010 17:16

Ale to nowy Sportage. Się koleś nie nacieszył.... :(
126p - Favorit - Forman - Corsa C - Cee'd SW

AUTOR WĄTKU
Woody
 

Re: Ranni w boju

07 paź 2010 18:39

Przeglad po trzech latach... wymiana klockow hamulcowych, powrot do domu i na swiatlach przy hamowaniu gosciu przywalil w tyl, szkoda niewielka kilka rysek, wiekszosc zeszla przy pascie polerskiej, a odszkodowanie z OC pokrylo koszty przegladu :D

AUTOR WĄTKU
Sebeko
 

Re: Ranni w boju

07 paź 2010 19:20

Woody napisał(a):Przeglad po trzech latach... wymiana klockow hamolcowych, powrot do domu i na swiatlach przy hamowaniu gosciu przywalil w tyl

To znaczy że nowe hamulce działają poprawnie ;-)

AUTOR WĄTKU
Woody
 

Re: Ranni w boju

07 paź 2010 20:54

Dokladnie to samo pomyslalem, a klocki sa pochodzenia zamiennego :D

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

Re: Ranni w boju

08 paź 2010 12:06

A mnie we wtorek przywalił Pan na motorze, trochę pomemłane mam drzwi przednie i tylne i błotnik tylny i lampa zbita. Wyprzedzał na rondzie i mnie nie zauważył - cóż zdarza się. Najważniejsze że nikomu nic się nie stało. Czeka mnie teraz wycena i załatwianie w warsztacie. Ech coś nie mam szczęścia to już druga stłuczka w tym aucie nie z mojej winy.
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

AUTOR WĄTKU
Franky
 

Re: Ranni w boju

08 paź 2010 23:20

acieslin napisał(a):A mnie we wtorek przywalił Pan na motorze, trochę pomemłane mam drzwi przednie i tylne i błotnik tylny i lampa zbita. Wyprzedzał na rondzie i mnie nie zauważył - cóż zdarza się. Najważniejsze że nikomu nic się nie stało. Czeka mnie teraz wycena i załatwianie w warsztacie. Ech coś nie mam szczęścia to już druga stłuczka w tym aucie nie z mojej winy.


chcialbym miec takie nie szczescie :twisted:

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Ranni w boju

09 paź 2010 04:43

To moze i ja sie pochwale. Miesiac temu na obwodnicy Rzeszowa pewien 19latek jechal z nadmierna predkoscia (140km/h) i na luku wypadl, przelecial pas zieleni i praktycznie czolowo wlecial w mojego civica :)
Z tego powodu wszedlem w posiadanie procka.
Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 110 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl