Ranni w boju

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

ceedeec
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 cze 2018 10:05
Lokalizacja: polska
Grupa: Podkarpacka

Re: Ranni w boju

15 cze 2018 13:15

Ryba4 napisał(a):A skąd to zdziwienie? Szkoda całkowita jest wtedy, gdy koszt naprawy przewyższy wartość auta sprzed szkody o 1 grosz.

Eee tam, zaraz zdziwienie - opisałem mechanizm działania ubezpieczycieli. Myślę, że zawsze przed całką może uratować warsztat, jeżeli wartość naprawy "nieznacznie" przewyższa wartość auta obniżając np. koszty lakierowania :wink:

AUTOR WĄTKU
Woody
 

Re: Ranni w boju

18 cze 2018 16:34

ceedeec napisał(a):
Ryba4 napisał(a):A skąd to zdziwienie? Szkoda całkowita jest wtedy, gdy koszt naprawy przewyższy wartość auta sprzed szkody o 1 grosz.

Eee tam, zaraz zdziwienie - opisałem mechanizm działania ubezpieczycieli. Myślę, że zawsze przed całką może uratować warsztat, jeżeli wartość naprawy "nieznacznie" przewyższa wartość auta obniżając np. koszty lakierowania :wink:


I tu się mylisz, przy AC warsztat nie uratuje, jednak w przypadku OC może uratować, np, zastosują jakiś zamiennik zamiast oryginału :) przy AC nie masz takiego pola manewru bo tam decyduje OWU, i kosztorys ubezpieczyciela a nie warsztatu.

Radek Garstka
Kierownik zmiany
 
Posty: 182
Dołączył(a): 28 maja 2014 18:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL PRO, 1.6 ON 128KM
2011, XL sport

Re: Ranni w boju

18 cze 2018 20:14

Proceed dziś miał bliższe spotkanie z sarną. Godzina przed 18 wyjeżdżam na w sumie nowo wybudowana drogę w polach prędkość max 50km/h. Na prawdę niska prędkość bo ciągle na tej grodzie dochodzi do zdarzeń z zwierzętami, które myślą że dalej są na polu. Nagle z 2 metrowego rowy wyskoczyła sarna przed samą maskę, że zachowałem po uderzeniu. Zwierzę odrzuciło do przodu gdzie leżało nie przytomne. Efekt rozwalony przód. Zadzwoniłem na policję bo nie było znaku o zwierzętach, oznakowałem miejsce zdarzenia i czekałem. Policja jechała do mnie ponad pół godziny podczas których sarna ożyła i ledwo się ruszając zeszła z drogi. Oczywiście jak to w takich sytuacjach zostałem sam z rozwalonym przodem ponieważ mam samo OC.
Jeśli ktoś z forumowiczów ma do sprzedania elementy nadwozia, które zostały uszkodzone jak widać na zdjęciu proszę o kontakt na pw.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Ranni w boju

18 cze 2018 20:41

O matko... szkoda takiego auta!! :/ Ale to raczej drobnostki :)
Radek Garstka napisał(a): Oczywiście jak to w takich sytuacjach zostałem sam z rozwalonym przodem ponieważ mam samo OC.

Możesz domagać się odszkodowania od skarbu państwa lub lokalnego koła łowieckiego, ale to syzyfowa praca i temat rzeka :icon_evil:
Radek Garstka napisał(a):Nagle z 2 metrowego rowy wyskoczyła sarna przed samą maskę, że zachowałem po uderzeniu.

Tego nie rozumiem?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Radek Garstka
Kierownik zmiany
 
Posty: 182
Dołączył(a): 28 maja 2014 18:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL PRO, 1.6 ON 128KM
2011, XL sport

Re: Ranni w boju

18 cze 2018 20:51

Droga wybudowana w szczerym polu łącząca Myszków - Zawiercie. Wzdłuż drogi wykopane po oby stronach 2 metrowe rowy rozdzielające drogę od ścieżki rowerowej. Sarna siedziała w tym rowie i wyskoczyła przed samą maskę.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Ranni w boju

19 cze 2018 07:40

Współczucia...
Obrazek

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Ranni w boju

19 cze 2018 07:48

Oj tam Radek, znam takiego co jechał 30 km/h w samym centrum miasta, dzień po odbiorze auta z salonu, sarna, wydawałoby się, że szkoda na 5 tysięcy, a FV na 30k, więc uwierz mi, u Ciebie nic się nie stało ;-)
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Ranni w boju

19 cze 2018 17:07

Ryba4 napisał(a):Możesz domagać się odszkodowania od skarbu państwa lub lokalnego koła łowieckiego, ale to syzyfowa praca i temat rzeka

wdłg mnie od zarządcy drogi w zależności czy to gminna powiatowa czy wojewódzka... ostatnio zgłaszałem w matizie z AC z regresem od dróg powiatowych.... nie wiem jak to sie skończyło, ale pół roku później znak się pojawił...
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

AUTOR WĄTKU
Woody
 

Re: Ranni w boju

20 cze 2018 18:56

butter18 napisał(a):
Ryba4 napisał(a):Możesz domagać się odszkodowania od skarbu państwa lub lokalnego koła łowieckiego, ale to syzyfowa praca i temat rzeka

wdłg mnie od zarządcy drogi w zależności czy to gminna powiatowa czy wojewódzka... ostatnio zgłaszałem w matizie z AC z regresem od dróg powiatowych.... nie wiem jak to sie skończyło, ale pół roku później znak się pojawił...


Od właściciela drogi prawie nie możliwe, potrzebna na start notatka policji i brak oznakowania o dzikiej zwierzynie, koło łowieckie tylko w trakcie zgłoszonego polowania. Jednak warto mieć polisę, nawet wariant kosztorysowy, na używkach się naprawi :grin:

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Ranni w boju

20 cze 2018 19:56

Woody napisał(a):potrzebna na start notatka policji i brak oznakowania o dzikiej zwierzynie

i tak było w moim przypadku :) policja+brak znaku... naszczęście AC i ochrona zniżek mnie ochroniła przed bujaniem się...
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

Radek Garstka
Kierownik zmiany
 
Posty: 182
Dołączył(a): 28 maja 2014 18:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL PRO, 1.6 ON 128KM
2011, XL sport

Re: Ranni w boju

20 cze 2018 20:58

Sądzenie się odpuszczam sobie ze względu na marne szanse wygrania. Na pewno na tą chwilę do wymiany lewy błotnik, zderzak, lewa lampa, maska do uratowania. Prawdopodobnie coś więcej się jeszcze znajdzie ale blacharz bierze to na siebie. Zderzak już zamówiony nowy oryginalny, po lampę jadę jutro do Dąbrowy Górniczej. Błotnik mam już namierzony ale i tak mi się nie spieszy bo auto idzie do naprawy pod koniec lipca jak jadę na wakacje. Dziś go sam trochę złożyłem i pomalowałem żeby nie rzucał się bardzo w oczy przed policją.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

AUTOR WĄTKU
Woody
 

Re: Ranni w boju

23 cze 2018 13:24

Radek Garstka nie będzie, źle, mam taką radę zrób koniecznie dokumentacje zdjęciową i zgłoś to do zarządcy drogi, aby podał Ci numer polisy OC i ubezpieczyciela. Zgłoś szkodę i poczekaj na rzeczoznawce, aby on sporządził dokumentacje dla TU. PO zdjęciach wnioskuję, że możesz się poruszać autem, więc poczekaj na stanowisko TU, jak będzie negatywna to prześlij mi ją, a auto napraw,ale zbieraj na wszystko FV bądź paragony. Aha TU musi przyjąć zgłoszenie szkody i wykonać oględziny. I daj znać gdzie jest ubezpieczony zarządca.

Avatar użytkownika
OskarC
Brygadzista
 
Posty: 88
Dołączył(a): 25 lut 2016 23:54
Lokalizacja: Sochaczew
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 90KM
2011, Bogate

Re: Ranni w boju

02 lip 2018 13:44

Witam,
jak u poprzednika
w piątek miałem spotkanie z sarną, niestety zderzak nadkole i zbiorniczek spryskiwaczy poszedł się je*** do tego lekko wnieciony próg na dole i kilka wgniotek na drzwiach
problem w tym, że nie mogę znaleźć zderzaka :(
oczywiście oznakowania nie było a po telefonie na policję dowiedziałem się, że za sarne dzika i coś jeszcze nie płacą...
do tego mój kolor to WD i nie wiem kto mi to teraz pomaluje i co pomaluje bo ze zderzakiem chyba jest problem
Kia Cee'd SW 1.6crdi 90km 2011r

Jeszcze kijanka a już rechocze :)
Pozdrawiam.

Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Ranni w boju

02 lip 2018 17:27

Bo to jest tak: jak Ty zabijesz sarne, to ona jest państwowa i masz zarzut o kłusownictwo i niszczenie państwowego mienia. Jak to państwowe mienie w postaci sarny zniszczy Ci samochód albo zabije Ciebie lub kogoś z rodziny to wtedy to jest dzikie i niczyje czyli matki natury.
Jak Tobie ktoś wlezie na plac budowy Twojego domu i zrobi sobie kuku to Ty za to odpowiadasz, bo nie zabezpieczyłeś. Ale jak wpadniesz do niezabezpieczonej, państwowej rzeki (jest państwowa, bo jak ją zanieczyścisz to też bekniesz), to wtedy rzeka już jest niczyja i skarb państwa nie odpowiada za to, że zrobiłeś sobie kuku na państwowym terenie..
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
Pangenitor
Asystent Kierownika
 
Posty: 266
Dołączył(a): 30 gru 2017 23:02
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL HB, 1.4 Pb 100KM
2017, M SMART+

Re: Ranni w boju

03 lip 2018 06:38

Jakieś 2 tygodnie temu, w tamtej okolicy, gdzieś między Zawierciem a Dąbrową Górniczą koledze dzik skasował przód nowego golfa. Rozwalony zderzak, nadkole plus jeszcze jakieś części. Oczywiście wezwał policję, znaków brak. Sporządzili notatkę. Pierw musiał ustalić na czyim terenie się to stało, (powiat zawierciański) po telefonie do powiatu umarł, gdy kobieta kazał mu podać szczegółowe dane personalne sprawcy wypadku....Potem powiat się wyparł, że to nie ich dzik (nie wiem po czym to poznali), i kazali bić do koła łowieckiego, oczywiście koło łowiecki też się wyparło, że to nie ich i kazali bić do skarbu państwa....Generalnie sprawę zostawił ubezpieczalni żeby się z tym bujała. A i z ciekawostek, na samym początku powiat zaproponował mu, że naprawią mu sami szkodę, bo mają swój" wyspecjalizowany warsztat", gdy się nie zgodził i powiedział że w rachubę wchodzi tylko naprawa w aso vw, zaczęły się schody.
Skóra i ćwieki na wieki.....

Avatar użytkownika
gaugan
Asystent Kierownika
 
Posty: 261
Dołączył(a): 19 lip 2015 07:50
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska

Re: Ranni w boju

17 lip 2018 14:40

Czy ktoś z Was korzystał z usług firm pomagających zdobyć większe odszkodowanie? Z tego co zrozumiałem godzimy się na wypłatę pewnej kwoty proponowanej przez ubezpieczyciela, a następnie kontaktujemy się z w/w firmą i oni starają się o zwiększenie należnej kwoty pobierając za to określoną prowizję. Czy tak?
Warto?
Obrazek
Jestem panem każdej wsi bo mam kije w el pi dżi.

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Re: Ranni w boju

17 lip 2018 18:08

Nie znam się, ale czy Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny nie pomoże ?


Odpukać ja nie miałem jeszcze nieprzyjemności korzystać z OC czy innych, choć żona tydzień po kupnie auta miała z sarną przygodę - franca o 22 w praktycznie centrum miasta wyskoczyła i "ślizgła" się po masce, pozostały rysy po sierści :D, bardziej się o żone bałem bo to był 9 miesiąc ciąży, 3 tyg, do porodu.

EDIT:

Poprawiłem @ryba
Ostatnio edytowano 17 lip 2018 20:51 przez emilemil, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Ranni w boju

17 lip 2018 20:12

emilemil napisał(a): Fundusz Świadczeń Gwarantowanych

:szok:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Re: Ranni w boju

17 lip 2018 20:52

Ryba4 napisał(a):
emilemil napisał(a): Fundusz Świadczeń Gwarantowanych

:szok:

Cicho:

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny to miało być

Poczytałem i już wiem, że nie ma szans :-) więc warto iść się napić tylko

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Ranni w boju

17 lip 2018 20:59

Otóż to ;-)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl