Warunki Gwarancji

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
matyk
 

Re: Warunki Gwarancji

21 kwi 2010 14:47

Ciekawe jak jest z gwarancją na turbinę

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

Re: Warunki Gwarancji

21 kwi 2010 15:20

matyk napisał(a):Ciekawe jak jest z gwarancją na turbinę

Właśnie czekam na odbiór auta po wymianie turbo, wiec chyba ta gwara działa tyle że ja mam przepieg na tym turbo 33700, a probelm z wyjącym turbo zaczął się przy 28000.

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

Re: Warunki Gwarancji

21 kwi 2010 15:50

Na temat turbiny nic nie znalazłem.
Postaram się zeskanować w najbliższym czasie całe warunki i wrzucić na forum.

Ogólnie rzecz biorąc nie ma już zapisów mówiących o wyłączeniu wymiany samochodu w całości na nowy jak to było w poprzedniej książce :o.
Gwarancja na perforację nadwozia została wydłużona do 12 lat bez limitu kilometrów, dla Ceed-ów wydanych w 2010r.
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

AUTOR WĄTKU
matyk
 

Re: Warunki Gwarancji

21 kwi 2010 16:19

Wojtas napisał(a):
matyk napisał(a):Ciekawe jak jest z gwarancją na turbinę

Właśnie czekam na odbiór auta po wymianie turbo, wiec chyba ta gwara działa tyle że ja mam przepieg na tym turbo 33700, a probelm z wyjącym turbo zaczął się przy 28000.


Ja mam wrażenie, że u mnie coś zaczyna świszczeć, może jestem przewrażliwiony. Jade na hamownie najpierw z ciekawości i sprawdzę przebieg momentu.

AUTOR WĄTKU
rafostry
 

Re: Warunki Gwarancji

23 kwi 2010 08:35

Polecam artykuł -> http://moto.pl/MotoPL/1,90109,7801368,Cala_prawda_o_gwarancjach_cz__I.html

Gwarancja Kii zajęła I miejsce, przed Isuzu i Maybachem clapping
Mój Hyundai poza pudlem na IV

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: Warunki Gwarancji

23 kwi 2010 10:02

No to przeczytaj sobie poniżej kolego i kliknij w link który podał N_Jay to zobaczysz jaka jest teraz ta cudowna gwarancja w Kia, m.in. całe zawieszenie to elementy eksploatacyjne...

N_Jay napisał(a):Nowa cudowna gwarancja KMP - 7 lat na wszystkie modele. Nawet książka jest uniwersalna.
Poniżej zamieszczam fotkę z jednej ze stron. Zwróćcie uwagę na sprzęgło i jego elementy w pkt 5.2. Było 2 lata, teraz do I przeglądu, czyli max. 1 rok :evil:

Ponieważ podgląd fotki się obcina na forum - link do ściągnięcia:
http://www.spinaker.pl/kia/IMG_2384_mod.gif

AUTOR WĄTKU
jumko
 

Re: Warunki Gwarancji

23 kwi 2010 10:45

rafostry napisał(a):Polecam artykuł -> http://moto.pl/MotoPL/1,90109,7801368,Cala_prawda_o_gwarancjach_cz__I.html

Gwarancja Kii zajęła I miejsce, przed Isuzu i Maybachem clapping
Mój Hyundai poza pudlem na IV


Ciekawe czy, któryś z oceniaczy zadał sobie trud sprawdzenia jak ta cudowna gwarancja wygląda w praktyce?
Ciekawe, kiedy pryśnie mit "gwarancji" jako umowy załatwiającej problemy z samochodem? Przecież to jest umowa, w której obiecanki gwaranta na pstrym koniu jeżdżą, a ewentualne roszczenia klienta z powodu wadliwości towaru w żaden sposób nie są zabezpieczone.
W zasadzie to gwarancja obecnie to jest element gry marketingowej. Poważni producenci miarkują się, niepoważni puszczają wodzę fantazji :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
lupaw
 

Re: Warunki Gwarancji

04 maja 2010 20:47

Witajcie;
Mam następujący problem; kupiłem Ceeda w 2009 r. w Polsce, samochód był wcześniej sprowadzony z Niemiec; przy 2 przeglądzie okazało sie że w KG nie ma jakieś nalepiki i nie mam gwarancji wogóle(KG jest po niemiecku) orientujecie się jak można załatwić formalnie ta nalepkę gwarancyjną? do kogo pisać? z kim rozmawiać? na 2 przegladzie wymienili mi łącznik stabilizatora za który zapłaciłem, bo nie mam gwarancji; co z tym fantem zrobić?
Z góry dziękuję za pomoc;
pozdrawiam

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Warunki Gwarancji

05 maja 2010 09:50

W mojej książce gwarancyjnej(samochód z 2008r.) jest zapis, że gwarancja obejmuje samochody kupione w polskiej sieci KIA. Dlatego handlarze sprzedający sprowadzone ceedy oszukują kupców, twierdząc że obowiązuje na nie gwarancja w Polsce.

AUTOR WĄTKU
madmax
 

Re: Warunki Gwarancji

05 maja 2010 11:08

Witam, zadzwoń do KIA Polska. Mieliśmy ten sam problem, bo ceed sprowadzony był z Niemiec i w książce gwarancyjnej nie było tzw. wklejki. Przedstawiliśmy sprawę i bardzo konkretny pracownik centrali ( o ile pamiętam Michał Stelągowski) obiecał nam pomoc. Po 2 tygodniach przysłał nam listem poleconym wydrukowaną wklejkę, którą załączyliśmy i dalej serwisujemy auto. :)

AUTOR WĄTKU
lupaw
 

Re: Warunki Gwarancji

05 maja 2010 16:53

madmax napisał(a):Witam, zadzwoń do KIA Polska. Mieliśmy ten sam problem, bo ceed sprowadzony był z Niemiec i w książce gwarancyjnej nie było tzw. wklejki. Przedstawiliśmy sprawę i bardzo konkretny pracownik centrali ( o ile pamiętam Michał Stelągowski) obiecał nam pomoc. Po 2 tygodniach przysłał nam listem poleconym wydrukowaną wklejkę, którą załączyliśmy i dalej serwisujemy auto. :)



Wielkie dzieki juz dzwoniłem, ale sa na urlopach ludki; bede probowal w przyszłym tygodniu, mam nadzieje, ze tez beda pomocni;
PS gdzie serwisujesz autko w Łodzi (ja jestem z Pabianic i byłem u Pokorskiego)
pozdrawiam
Łukasz

AUTOR WĄTKU
madmax
 

Re: Warunki Gwarancji

05 maja 2010 17:33

lupaw napisał(a):
madmax napisał(a):Witam, zadzwoń do KIA Polska. Mieliśmy ten sam problem, bo ceed sprowadzony był z Niemiec i w książce gwarancyjnej nie było tzw. wklejki. Przedstawiliśmy sprawę i bardzo konkretny pracownik centrali ( o ile pamiętam Michał Stelągowski) obiecał nam pomoc. Po 2 tygodniach przysłał nam listem poleconym wydrukowaną wklejkę, którą załączyliśmy i dalej serwisujemy auto. :)



Wielkie dzieki juz dzwoniłem, ale sa na urlopach ludki; bede probowal w przyszłym tygodniu, mam nadzieje, ze tez beda pomocni;
PS gdzie serwisujesz autko w Łodzi (ja jestem z Pabianic i byłem u Pokorskiego)
pozdrawiam
Łukasz

Napisz do mnie na PW, odpiszę chetnie :) Pzdr

AUTOR WĄTKU
adamg29
 

Re:

05 maja 2010 19:06

sko_fild napisał(a):Warunki gwarancji są tak sprecyzowane, że jedne zaprzeczają drugim. I bądź tu mądry. Zawsze KIA będzie je interpretowała na niekorzyść klienta. A miało być tak pięknie...

Zgodnie z Art. 385. KC, Par 2. "Wzorzec umowy powinien być sformułowany jednoznacznie i w sposób zrozumiały. Postanowienia niejednoznaczne tłumaczy się na korzyść konsumenta". Tyle, że ilu z nas chce się iść do sądu udowadniać swoje racje....

AUTOR WĄTKU
spiczek
 

Re: Warunki Gwarancji

14 maja 2010 11:35

novee napisał(a):No to przeczytaj sobie poniżej kolego i kliknij w link który podał N_Jay to zobaczysz jaka jest teraz ta cudowna gwarancja w Kia, m.in. całe zawieszenie to elementy eksploatacyjne...

N_Jay napisał(a):Nowa cudowna gwarancja KMP - 7 lat na wszystkie modele. Nawet książka jest uniwersalna.
Poniżej zamieszczam fotkę z jednej ze stron. Zwróćcie uwagę na sprzęgło i jego elementy w pkt 5.2. Było 2 lata, teraz do I przeglądu, czyli max. 1 rok :evil:

Ponieważ podgląd fotki się obcina na forum - link do ściągnięcia:
http://www.spinaker.pl/kia/IMG_2384_mod.gif


To jest niesamowita informacja. Interesowałem się soulem, jednakże teraz ten samochód całkowicie odpada. Tłumaczyłem sobie tak, że Kia, że mały bagażnik, ale warto bo super gwarancja. Teraz jak widać, że Kia zrobiła ograniczenie do 40 tys. na wszystkie części, które w zasadzie się mogą zepsuć przez te 7 lat to ta gwarancja to bezwartościowy badziew. 7 lat gwarancji na części, które raczej się nie zepsują - to trochę za mało.
Zrobiłem sobie kopię tego pliku i zamierzam wysłać to do większości serwisów i czasopism motoryzacyjnych. Taka gwarancja to kpina i oszukiwanie klientów, jest ona gorsza niż standardowa 2-3 letnia od innych producentów.

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Warunki Gwarancji

14 maja 2010 12:19

Nie tylko ty jesteś rozczarowany. Typowy chwyt marketingowy. 7 lat gwarancji w tym przypadku jest to krok w kierunku samozagłady. Hyundai daje lepszą gwarancję.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
jumko
 

Re: Warunki Gwarancji

14 maja 2010 13:42

A jeszcze spróbujcie wyegzekwować zapisy tej gwarancji :D Bywa żenująco ale i zabawnie :)

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Warunki Gwarancji

15 maja 2010 17:33

Ten link 3 posty wyżej z jakiej książki gwarancyjnej, z którego roku? Oczy przecieram ze zdumienia.

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

Re: Warunki Gwarancji

16 maja 2010 00:21

rawemon napisał(a):Ten link 3 posty wyżej z jakiej książki gwarancyjnej, z którego roku? Oczy przecieram ze zdumienia.

Z bieżącej. Roku Pańskiego 2010.
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Warunki Gwarancji

16 maja 2010 10:03

Największe przegięcie to 2-letnia gwarancja na elementy przeniesienia napędu. Przecież na układ napędowy jest 7 lat gwarancji , dla wszystkich ceedów.
Napisałem do turbokamery -mam nadzieję, że zajmą się tematem.

AUTOR WĄTKU
sabex
 

Re: Warunki Gwarancji

16 maja 2010 14:49


Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 100 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl