Warunki Gwarancji

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Warunki Gwarancji

13 wrz 2015 18:42

Jeszcze jeden post z prywatną wycieczką i autor od razu dostanie odpoczynek od pisania na forum :pałka diabloo
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
kotynia.marcin
 

Re: Warunki Gwarancji

15 wrz 2015 12:03

p.misiaczek napisał(a):Mhm... Tyle wam powiem, że niewiele wiecie a gadacie jak byście wiedzieli wszystko.... Mój ma DPF a dwumasy nie ma tylko dlatego, że to automat.
Zanim się coś napiszę dobrze jest zweryfikować swoją wiedzę.

TapTalk na Sony M2


No chyba nie do końca... prędzej automat w dieslu bedzie miał dwumas niż manual. w nowych motorach praktycznie każdy już ma dwumasę, szcezgólnie silniki z turbo. wyzyłowanie silnika, coraz niższe obroty na biegu jałowym ... drgania silnika sa coraz większe (benz) i jest powszechnym wstawianie dwumasu.
Ja w sobotę jadę do dealera i będe miał (mam nadzieję) poprawne informacje dot dwumasu w automacie w MY2016

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Warunki Gwarancji

15 wrz 2015 19:14

A ja myślałem, że w tutaj dyskutujemy o warunkach gwarancji ?
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Warunki Gwarancji

15 wrz 2015 20:35

Zaraz posprzątam :P Ale Piotruś mówił, żeby czerwoność trochę powisiała, by co niektórych uświadomić, ale chyba nie działa :D
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
AgnieszkaKatowice
 

Re: Warunki Gwarancji

14 sty 2016 00:07

Pytałam gdzie indziej. Spytam i tu. Może dostane jasną odpowiedź.
Czy źle działająca roleta bagażnika (praktycznie od samego początku) podlega gwarancji?

Nie dubluj tematów! Gdzie jeszcze spytasz, w wątku "koszty eksploatacji" ? I zacznijmy od tego, że wypadałoby się przywitać w odpowiednim dziale. R4

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Warunki Gwarancji

14 sty 2016 00:32

Zadajesz to pytanie, bo nie czytałaś warunków gwarancji i chcesz aby ktoś za Ciebie to zrobił, czy po prostu nie rozumiesz zapisów w KG?

AUTOR WĄTKU
AgnieszkaKatowice
 

Re: Warunki Gwarancji

14 sty 2016 01:23

Oczywiście, że czytałam. Od tego zaczęłam ten wątek. Jeśli twierdzisz, że w KG jest odpowiedź na moje pytanie to przeczytam jeszcze raz. Może coś pominęłam, nie zrozumiałam....
Liczyłam, ze tutaj jednak dostanę jednoznaczną odpowiedź :)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Warunki Gwarancji

14 sty 2016 07:34

Jeśli roleta źle działa z powodu wady produkcyjnej, to oczywiście podlega gwarancji. Nie podlega, jeśli wadliwe działanie wynika z winy użytkownika (np. niewłaściwa eksploatacja, uszkodzenie mechaniczne).
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

hapol
Kierownik
 
Posty: 431
Dołączył(a): 06 lip 2010 21:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Warunki Gwarancji

15 sty 2016 22:13

1. auto na firmę czy na osobę fizyczną?
2. kiedy kupione?

3. tak jak koledzy napisali - roleta podlega gwarancji, jeżeli wada wynika z wady produkcyjnej. I to tego nie trzeba książki gwarancyjnej (przynajmniej do pierwszych 2 lat od zakupu)


Uszkodzenie rolety przez użytkownika auta nie podlega gwarancji.
pro_ceed, Comfort+, CRDi 1,6 115KM, czarny metalik, 2009 (wersja modelowa 2010)

AUTOR WĄTKU
Klaudiusz
 

Re: Koszty przeglądów

06 maja 2016 06:11

Widzę tu jakieś horrendalne koszty w niektórych przypadkach. Waszym zdaniem warto w ogóle serwisować w ASO kilkuletnie auto? Ja wiem, gwarancja, ale chyba sami wiecie jaka ta gwarancja jest. Pytam, bo posiadam ceeda od niedawna i zastanawiam się,czy jechać do ASO czy od razu poszukać zwykłego warsztatu.

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Koszty przeglądów

06 maja 2016 10:40

A jaka jest ta gwarancja według Ciebie? Podaj mi markę, która jest bardziej liberalna pod tym względem od Kii.
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

AUTOR WĄTKU
Klaudiusz
 

Re: Koszty przeglądów

12 maja 2016 07:24

Geegles napisał(a):A jaka jest ta gwarancja według Ciebie? Podaj mi markę, która jest bardziej liberalna pod tym względem od Kii.


Moim zdaniem ciężko cokolwiek poważnego naprawić na gwarancji, bo serwisy strasznie się czepiają. Przynajmniej takie są opinie moich znajomych i znalezione w sieci, w gazetach. W paru krajach Kia ma procesy w sądach za unikanie wykonywania napraw gwarancyjnych. Nie wiem, co masz na myśli pisząc "liberalna".

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Koszty przeglądów

12 maja 2016 07:54

Liberalna tj. w tym przypadku idąca na rękę.
Było już wiele tematów tutaj na forum i w 99% przypadków doczytasz, że ludzie mają dobre skojarzenia z ASO, oczywiście zawsze znajdzie się słowo InterSrałPiesTwojeAuto ;-) ale to kwestia indywidualna. Z ASO Kia nie ma żadnego problemu i jestem na to dobrym przykładem.
Podam Ci tylko kilka przykładów, które każdy inny serwis by olał, a KIA uznaje takie rzeczy na GW:
1) Łuszczący się lakier wokół halogenów
2) Łuszczący się lakier na emblematach
3) Przycinanie kluczyka (scyzoryka)
4) Trzeszczenie/skrzypienie plastików.
...
n)

I tutaj za każdą z powyższych usterek dostałbyś kopa w VW z brzydką odzywką.
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

stone_face
Brygadzista
 
Posty: 104
Dołączył(a): 29 kwi 2016 22:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Koszty przeglądów

12 maja 2016 08:36

Klaudiusz napisał(a):
Geegles napisał(a):A jaka jest ta gwarancja według Ciebie? Podaj mi markę, która jest bardziej liberalna pod tym względem od Kii.


Moim zdaniem ciężko cokolwiek poważnego naprawić na gwarancji, bo serwisy strasznie się czepiają. Przynajmniej takie są opinie moich znajomych i znalezione w sieci, w gazetach. W paru krajach Kia ma procesy w sądach za unikanie wykonywania napraw gwarancyjnych. Nie wiem, co masz na myśli pisząc "liberalna".


Czy mógłbyś podać przykłady?

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Koszty przeglądów

12 maja 2016 16:04

Klaudiusz napisał(a):opinie moich znajomych i znalezione w sieci, w gazetach

I wszystko w temacie.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Koszty przeglądów

12 maja 2016 16:57

Klaudiusz napisał(a):Przynajmniej takie są opinie moich znajomych i znalezione w sieci, w gazetach.


A ilu zadowolonych klientów, którym wymieniono rzeczy za grube $$ na gwarancji, czy też naprawiono przytaczane tutaj sprawy, opisało swoje doświadczenia w sieci czy też gazetach?

Moja bardzo dobra znajoma, czytając wieści "w sieci i w gazetach", uznała że nie pojedzie do USA bo ją tam zabiją.

Tak to jest, jak ma się info z trzeciej ręki. I trzeba mieć na względzie, że złe doświadczenia od razu ludzie opisują, dobrymi się tak nie dzielą.


Onegdaj miałem klienta, któremu auto paliło duuuużo więcej niż w folderze reklamowym. Oczywiście * przy danych spalanie nie widział i stwierdził, że go to nie interesuje. Sprawa z góry przesądzona. Ja nie zmienię spalania tego auta, ani nie nauczę gościa jeździć. Był na tyle ... męczący, że stwierdziłem iż poświęcę mu swój drogocenny czas i przetestuję auto. "Przygotowaliśmy" furę jak trzeba do testu spalania. Zapakowałem gościa na prawy. Zrobiłem 100km jazdy mieszanej i zmieściłem się w danych testowych. I tak pisał do "góry". Dlaczego? Bo jemu palił więcej.

AUTOR WĄTKU
Klaudiusz
 

Re: Koszty przeglądów

19 maja 2016 06:22

Geegles napisał(a):Liberalna tj. w tym przypadku idąca na rękę.
Było już wiele tematów tutaj na forum i w 99% przypadków doczytasz, że ludzie mają dobre skojarzenia z ASO, oczywiście zawsze znajdzie się słowo InterSrałPiesTwojeAuto ;-) ale to kwestia indywidualna. Z ASO Kia nie ma żadnego problemu i jestem na to dobrym przykładem.
Podam Ci tylko kilka przykładów, które każdy inny serwis by olał, a KIA uznaje takie rzeczy na GW:
1) Łuszczący się lakier wokół halogenów
2) Łuszczący się lakier na emblematach
3) Przycinanie kluczyka (scyzoryka)
4) Trzeszczenie/skrzypienie plastików.
...
n)

I tutaj za każdą z powyższych usterek dostałbyś kopa w VW z brzydką odzywką.


Wiesz, nie będę jakoś ostro polemizował, jeżeli Wy, starsi forumowicze macie same dobre doświadczenia z ASO Kia. Nie chcę tutaj reklamować for czy serwisów, na których znalazłem złe opinie o ASO, niech każdy zainteresowany wpisze sobie w google: ASO Kia problem i poczyta. Mojej znajomej w Sportage ASO nie chcieli uznać gwarancji (ostatni rok gwarancji), gdzie padła skrzynia biegów. Powiedzieli jej, że to dlatego, że nie robiła przeglądów w autoryzowanej sieci (nie ma takiego obowiązku zgodnie z prawem). Z tym, że ona ...robiła przeglądy w ASO, ale okazało się, że w ostatnim roku jej ASO straciło autoryzację - nikt jej nie poinformował o tym. Czyli Kia nie uznała przeglądu zrobionego w swoim własnym do niedawna autoryzowanym punkcie. Koleżanka ostatecznie swoje wywalczyła, ale zaangażowała w to rzecznika praw konsumenta i media.

Ja wiem, że to tylko taki przykład, ale nie piszcie mi tutaj, że każde ASO Kia jest OK i że w każdym dbają o klienta etc. Tak to myślę nie ma w żadnej marce. A koreańskie marki w Europie słyną z nieprzestrzegania GVO, o tym możecie sobie też doczytać. Wiem jak to działa od strony centrali marki, bo dowiedziałem się, że chodzi o brak wsparcia dla ASO w sprawie napraw gwarancyjnych, dlatego w przypadku drogiej naprawy (o wiele droższej niż trzeszczenie plastiku czy scyzoryk kluczyka) jest stosowana spychologia, by klient pojechał do innego ASO lub w ogóle naprawił na własny koszt.

Każdy medal ma dwie strony. Ja liczę na same dobre doświadczenia z polskimi ASO :)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Koszty przeglądów

19 maja 2016 10:18

Klaudiusz napisał(a): A koreańskie marki w Europie słyną z nieprzestrzegania GVO, o tym możecie sobie też doczytać.


Warto też doczytać całą dyrektywę GVO, a nie tylko nagłówek.
Oraz wymagania, jakie ma spełniać nieASO, aby ich przegląd mógł być uznany.

AUTOR WĄTKU
Klaudiusz
 

Re: Koszty przeglądów

19 maja 2016 10:57

Owszem warto, zgadzam się. Np. w Szwecji i Francji Kia została ukarana przez Sąd Najwyższy za "własną interpretację" tych zapisów ;)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Koszty przeglądów

19 maja 2016 11:06

Klaudiusz napisał(a):w Szwecji i Francji Kia została ukarana przez Sąd Najwyższy za "własną interpretację" tych zapisów


Jakieś konkrety? Czy tylko rzucasz hasłem? :)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl