Warunki Gwarancji

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Warunki Gwarancji

23 paź 2018 21:16

Dokładnie, jak przekroczenia terminów były nieduże to jest spora szansa. Wal pismo od kopa. Ale nie spodziewaj się szybkiej odpowiedzi, bo ostatnio jest takich wniosków wysyp. Janusze serwisują auta u Cytryna i Gumiaka a potem jak trwoga to do Boga..
No i zmień ASO :)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

wookie85
Klubowicz
 
Posty: 72
Dołączył(a): 01 lip 2016 10:54
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL HB, 1.0 Pb 120KM
2015, GT Line

Re: Warunki Gwarancji

31 paź 2018 17:20

Auto ma zj@%#%ny cały dół silnik, coś się przetopilo itp itd jedno wielkie WTF. Rzekomo moja wina bo musiałem długo tak jeździć i przegrzewać silnik. Zrobiłem 70.000km i wszystko było ok więc pier#$@#%... jak dla mnie ten silnik to jeden wielki badziew i tyle w temacie. Mam se szukać silnika to może wyjdzie z 6-8k a jak nie to cały dół może kosztować 10k i lepiej nowy.

Serdecznie polecam z tego miejsca salon Marvel który ma na wszystko zwyczajnie wyjeb!!@% :jumpeveryone:
Do KIA napisałem tydzień temu i mam czekać. Z salonem Marvel nie kontaktowali się póki co. Pewnie i tak gówno z tego będzie. Naprawiam i sprzedaje to ścierwo i nigdy więcej KIA.

Norberto1
Brygadzista
 
Posty: 90
Dołączył(a): 10 lut 2017 11:05
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum+

Re: Warunki Gwarancji

31 paź 2018 18:11

Nie odpuszczaj, walcz o swoje, a nóż się uda. Współczuje bo autko prawie nowe a tu taki ból, a ja się kiedyś martwiłem że mi w 18to letniej felicji olej zaczął palić. Trzymam kciuki i dawaj znać jak się sprawy potoczą
126p 650, forman 1.3, felicia 1.6, cee'd crdi 1.6 sw

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Warunki Gwarancji

31 paź 2018 19:21

wookie85 napisał(a):Auto ma zj@%#%ny cały dół silnik, coś się przetopilo itp itd jedno wielkie WTF. Rzekomo moja wina bo musiałem długo tak jeździć i przegrzewać silnik. Zrobiłem 70.000km i wszystko było ok więc pier#$@#%... jak dla mnie ten silnik to jeden wielki badziew i tyle w temacie. Mam se szukać silnika to może wyjdzie z 6-8k a jak nie to cały dół może kosztować 10k i lepiej nowy.

Serdecznie polecam z tego miejsca salon Marvel który ma na wszystko zwyczajnie wyjeb!!@% :jumpeveryone:
Do KIA napisałem tydzień temu i mam czekać. Z salonem Marvel nie kontaktowali się póki co. Pewnie i tak gówno z tego będzie. Naprawiam i sprzedaje to ścierwo i nigdy więcej KIA.


To się wtrącę i powiem – proszę nie obwiniaj osoby trzecie za własne ewidentne niedopatrzenia w obsłudze serwisowej. Przypomnę Ci, że powinieneś wymieniać olej nie później niż co 15 tys km oraz wykonywać przegląd nie później niż co 30 tys km. Prawidłowo wykonałeś jedną usługę (pierwsza wymiana oleju 15 tys km) kolejne 30/45/60 zostały znacznie przekroczone ponad dozwolony limit zawarty w I.O. Kia. Więc nie dziw się, że ASO odmówiło Ci naprawy gwarancyjnej silnika.

Teraz musisz wziąć na własne barki odpowiedzialność za swoje błędy i nie obwiniaj za nie ASO czy Importera bo to zakrawa o hipokryzję.

gisio

p.s. Racz poinformować kolejnego nabywcę, że nie będzie miał gwarancji na zakupione auto.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

wookie85
Klubowicz
 
Posty: 72
Dołączył(a): 01 lip 2016 10:54
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL HB, 1.0 Pb 120KM
2015, GT Line

Re: Warunki Gwarancji

31 paź 2018 21:22

gisio napisał(a):
wookie85 napisał(a):Auto ma zj@%#%ny cały dół silnik, coś się przetopilo itp itd jedno wielkie WTF. Rzekomo moja wina bo musiałem długo tak jeździć i przegrzewać silnik. Zrobiłem 70.000km i wszystko było ok więc pier#$@#%... jak dla mnie ten silnik to jeden wielki badziew i tyle w temacie. Mam se szukać silnika to może wyjdzie z 6-8k a jak nie to cały dół może kosztować 10k i lepiej nowy.

Serdecznie polecam z tego miejsca salon Marvel który ma na wszystko zwyczajnie wyjeb!!@% :jumpeveryone:
Do KIA napisałem tydzień temu i mam czekać. Z salonem Marvel nie kontaktowali się póki co. Pewnie i tak gówno z tego będzie. Naprawiam i sprzedaje to ścierwo i nigdy więcej KIA.


To się wtrącę i powiem – proszę nie obwiniaj osoby trzecie za własne ewidentne niedopatrzenia w obsłudze serwisowej. Przypomnę Ci, że powinieneś wymieniać olej nie później niż co 15 tys km oraz wykonywać przegląd nie później niż co 30 tys km. Prawidłowo wykonałeś jedną usługę (pierwsza wymiana oleju 15 tys km) kolejne 30/45/60 zostały znacznie przekroczone ponad dozwolony limit zawarty w I.O. Kia. Więc nie dziw się, że ASO odmówiło Ci naprawy gwarancyjnej silnika.

Teraz musisz wziąć na własne barki odpowiedzialność za swoje błędy i nie obwiniaj za nie ASO czy Importera bo to zakrawa o hipokryzję.

gisio

p.s. Racz poinformować kolejnego nabywcę, że nie będzie miał gwarancji na zakupione auto.


2 przeglądy olejowe były na czas. Przeglądy pełne były po czasie - pierwszy 2000km więcej, drugi ponad 4000km po tym jak ciućmok z serwisu powiedział, że mogę przyjechać później! To jest ku$%# normalne według Ciebie??? To jest to FAMILY CARE?? Bez jaj. Moi klienci liczą na to, że wiem co robię i co im mówię. Ja z nimi współpracuję i to ja znam się na tym za co płacą. Bo właśnie m.in. za to płacą a nie gadam farmazony i robi z nich debili. Jeśli tak wygląda standard obsługi, że jedni potrafią sprawdzić gwarancję a inni nie to jest to @##$^ a nie standard więc zastanów się co piszesz. Gnojem jest człowiek, który mówi mi, że mogę przyjechać później a wie, że tak nie powinno być!!!

Jeśli jest procedura gdzie można starać się ponownie uzyskać gwarancji to jaki był zasrany problem przekazać o tym informacje a udawać, że wszystko jest cacy? Oczywiście, w tym wszystkim jest i moja wina ale przepraszam, przez 2.5 roku salon naprawiał mi na auto na gwarancji (a nie było) cały wprowadzając mniej w błąd, że wszystko jest ok.

Te parę tysięcy to znaczne przekroczenie, które niby ma taką usterkę spowodować? Przepraszam to jak serwis robił przegląd przy 65000 że mi jakieś gówno się przetopiło przy 69000???? Jak ja mam wiedzieć, że coś się dzieje to ja jestem mechanikiem??? Że niby przegrzewałem auto które było w pełni sprawne? To jest kpina. Wiem dobrze w jakim stanie auto było do tego felernego dnia i nie dam sobie tak w kulki lecieć.

PS. Daruj sobie taki przytyki i nie rób ze mnie teraz jakiegoś hu@%$.

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Warunki Gwarancji

31 paź 2018 23:10

Kolego masz książkę serwisową i warunki gwarancji. Jeśli masz napisane że masz zrobić przegląd +/- miesiąc lub +/- 1tkm to tak ma być. Nie szukaj winnych tylko przyznaj że tego nie przeczytałeś. Sorry ale tak to działa. Nie na gębę a na papier to nie wazywniaku na rynku. Pewnie gdybyś dotrzymał warunków to nikt by słowem się nie odezwał pewnie a auto by naprawili na GW. Niestety często te niby kilka tysięcy km spowoduje problem nawet tak poważny. Ja również mam swoich klientów. Czasem schyle czoła i uznam ich rację. Ale pod warunkiem że to lojalny a nie pretensjonalny klient. Temat rzeka. Ja swojego Ceeda oddaje zawsze na czas na wszelkie serwisy i mam spokój (I wszelkie problemy na GW są usuwane)



Wysłane Galaxy S9+
Obrazek

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Warunki Gwarancji

01 lis 2018 05:14

wookie85 - rozumiem Twoje rozgoryczenie niemniej wiedz, że naruszenie interwałów wymian oleju przewidzianych przez producenta może być tragiczne w skutkach i jesteś tego przykładem. Jeżeli z jakiś powodów wystąpiło opóźnienie w przeglądzie to kolejny powinieneś wykonać wcześniej wracając tym samym do harmonogramu producenta.

W skrócie, jeżeli OT 30 tys wykonałeś przy 33 tys km to kolejny serwis powinieneś wykonać przy 60 ± 1 a nie 63 ± 1 (podobnie sprawa ma się z przeglądami olejowymi).

Serwis mógł usuwać pewne usterki na gwarancji - widocznie gwarant uznał, że ich charakter nie miał związku z przekroczeniem interwałów przeglądowych.

Oczywiście możesz wysłać pismo do KMP przedstawiając swoja wersję zdarzeń i nie zapomnij załączyć do pisma kopii stron z K.G. dotyczącej przeglądów (olejowych i mechanicznych).

Raczej usunięcia obecnej usterki w ramach gwarancji producenta bym się nie spodziewał, niemniej może przekonasz swoimi argumentami KMP do partycypowania w kosztach naprawy z budżetu Dobrej Woli. Wiedz, że KMP będzie opierało się na wpisach jakie masz w K.G. a nie samej treści Twojego pisma.

Aczkolwiek Twoje wypowiedzi w stylu ...

wookie85 napisał(a):Naprawiam i sprzedaje to ścierwo i nigdy więcej KIA.


... nie będą dla KMP pozytywnym bodźcem do wyciągnięcia pomocnej dłoni w Twoją stronę.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

wookie85
Klubowicz
 
Posty: 72
Dołączył(a): 01 lip 2016 10:54
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL HB, 1.0 Pb 120KM
2015, GT Line

Re: Warunki Gwarancji

01 lis 2018 14:37

Jutro jadę obejrzeć uszkodzenie ale z tego co zrozumiałem, jego przyczyna, rzekomo jest moją winą i nie związaną z tym, że później wymieniłem olej. Serwis twierdzi, że musiałem katować silnik, przegrzewać go itp co jest po porostu bzdurą.

Przeglądy były przy 15k, 33k, 46k i 64k. Mówisz mi, że to mam to w książce. Owszem mam. Ale napiszę jeszcze raz. Siedze face to face i rozmawiam z człowiek, czy muszę teraz zrobić przegląd a on mi mówi, że mogę po powrocie z wakacji (mając świadomość, że podróż jest daleka) to dla mnie takie zachowanie nie jest profesjonalne.

Mam już to w dupie i tyle, nie liczę na nic ze strony KIA.

wookie85
Klubowicz
 
Posty: 72
Dołączył(a): 01 lip 2016 10:54
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL HB, 1.0 Pb 120KM
2015, GT Line

Re: Warunki Gwarancji

02 lis 2018 13:59

Ot cała odpowiedź z centrali:

Chcielibyśmy na wstępie poinformować, że podstawowym warunkiem utrzymania gwarancji jest terminowe wykonywanie wymaganych przez producenta przeglądów technicznych, zarówno mechanicznych jak i nadwozia.

W przypadku Pańskiego pojazdu powyższe warunki nie zostały w pełni dotrzymane. Jest to podstawą do ograniczenia gwarancji i odmowy naprawy gwarancyjnej silnika.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Warunki Gwarancji

02 lis 2018 16:00

Odpowiedź dotyczy odmowy naprawy gwarancyjnej, user @gisio wspominał zaś coś o programie dobrej woli, może warto zamiast walić w KMP i się unosić uspokoić nerwy, spojrzeć na sprawę z dystansu i poprosić gwaranta o wsparcie w ramach polityki goodwill ... :scratch_one-s_head:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

wookie85
Klubowicz
 
Posty: 72
Dołączył(a): 01 lip 2016 10:54
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL HB, 1.0 Pb 120KM
2015, GT Line

Re: Warunki Gwarancji

02 lis 2018 19:39

pioter napisał(a):Odpowiedź dotyczy odmowy naprawy gwarancyjnej, user @gisio wspominał zaś coś o programie dobrej woli, może warto zamiast walić w KMP i się unosić uspokoić nerwy, spojrzeć na sprawę z dystansu i poprosić gwaranta o wsparcie w ramach polityki goodwill ... :scratch_one-s_head:


To jeśli nie kontakt z KMP to z kim bo nie bardzo łapię?
Póki co salon Marvel olał mnie całkowicie.
KMP odpisał jak wyżej, traktując mnie standardowo jak każdego.
Salon Interbis gdzie stoi auto nie kwapi się do żadnej pomocy poza standardową naprawę.

Jestem wk@#$% po bo po tym jak w jeden roku w starą skodę wpakowałem ponad 10.000 zł na naprawy stwierdziłem, że mnie nie stać i zdecyduję się na nowe auto. Z deszczu pod rynnę...

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Warunki Gwarancji

02 lis 2018 22:34

wookie85 napisał(a):
pioter napisał(a):Odpowiedź dotyczy odmowy naprawy gwarancyjnej, user @gisio wspominał zaś coś o programie dobrej woli, może warto zamiast walić w KMP i się unosić uspokoić nerwy, spojrzeć na sprawę z dystansu i poprosić gwaranta o wsparcie w ramach polityki goodwill ... :scratch_one-s_head:


To jeśli nie kontakt z KMP to z kim bo nie bardzo łapię?
Póki co salon Marvel olał mnie całkowicie.
KMP odpisał jak wyżej, traktując mnie standardowo jak każdego.
Salon Interbis gdzie stoi auto nie kwapi się do żadnej pomocy poza standardową naprawę.

Jestem wk@#$% po bo po tym jak w jeden roku w starą skodę wpakowałem ponad 10.000 zł na naprawy stwierdziłem, że mnie nie stać i zdecyduję się na nowe auto. Z deszczu pod rynnę...
Napisz jeszcze raz do KMP. Opisz swój problem. Opisz że nie zrobiłeś przeglądów zgodnie z GW bo....... Że to były nie duże przebiegi ponad GW. Nie licz że za darmo Ci naprawia. Niestety już za późno.
Ale może jak @gisio pisze KMP będzie parcytypowac w kosztach. To zawsze coś, ukłon w stronę klienta. Nie idź w zaparte bo g.. zwalczyczsz. Ale może parę tysi zaoszczędzisz.

I najważniejsze. Nie szukaj wrogów w ASO bo sam się nim staniesz. A wtedy już po ptakach.

Wysłane Galaxy S9+
Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Warunki Gwarancji

04 lis 2018 21:42

Ale komedia! Normalnie lecę po popcorn i colę :grin:
wookie85 napisał(a):Przeglądy były przy 15k, 33k, 46k i 64k.

No 4k, to jednak jest duże przekroczenie, więc się nie dziw, ale faktycznie - czy zmiana oleju po 18k km, zamiast 15k może spowodować takie uszkodzenia?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

wookie85
Klubowicz
 
Posty: 72
Dołączył(a): 01 lip 2016 10:54
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL HB, 1.0 Pb 120KM
2015, GT Line

Re: Warunki Gwarancji

07 lis 2018 20:31

Ryba4 napisał(a):Ale komedia! Normalnie lecę po popcorn i colę :grin:
wookie85 napisał(a):Przeglądy były przy 15k, 33k, 46k i 64k.

No 4k, to jednak jest duże przekroczenie, więc się nie dziw, ale faktycznie - czy zmiana oleju po 18k km, zamiast 15k może spowodować takie uszkodzenia?


do awarii doszło po 3k od ostatnie wymiany oleju a czy te 15k zamiast 18k tak się przyczyniło to cóż, jak dla mnie nie. Napisałem do paru rzeczoznawców zorientuje się jak wygląda kwestia opinii i czy jest sens to robić.

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Warunki Gwarancji

08 lis 2018 13:02

wookie85, a myślisz, że zarzynanie silnika nie miało na to wpływu? Przypomnę Ci: "Średnia 180km/h po autostradzie, odcinek ok 150km i wyszło 15,9 litra ktoś da więcej?"
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Warunki Gwarancji

08 lis 2018 15:37

No to można podejrzewać kiedy się tak zgrzał...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Warunki Gwarancji

08 lis 2018 18:22

piękny odkop wypowiedzi ;) ponad 200 latac i sie dziwić że sie spocił :)
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Warunki Gwarancji

08 lis 2018 20:04

Geegles napisał(a):Średnia 180km/h po autostradzie, odcinek ok 150km i wyszło 15,9 litra ktoś da więcej?


Wow, to 1,0 T-GDi, z taką średnią na takim dystansie to bym nawet swoim CRDi nie śmigał, żeby panewki przez tłumik nie wypadły ... Polecam Stingera, on da radę to znieść, downsizingi są dobre na miasto, a nie na 24 Le Mans.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Warunki Gwarancji

08 lis 2018 20:17

To się trochę wyjaśniło, przegrzany olej po terminie wymiany :-)

Wysłane z s8
Obrazek

wookie85
Klubowicz
 
Posty: 72
Dołączył(a): 01 lip 2016 10:54
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL HB, 1.0 Pb 120KM
2015, GT Line

Re: Warunki Gwarancji

08 lis 2018 20:18

butter18 napisał(a):piękny odkop wypowiedzi ;) ponad 200 latac i sie dziwić że sie spocił :)


:jumpeveryone: nie ma to jak dopisywać sobie kilometry bez kitu, tak non stop jak leci napitalałem ponad 200 :scratch_one-s_head: weź chłopie ogarnij się.

Kończę dyskusję bo to śmieszne, jeśli ktoś mi twierdzi, że zrobienie kawałka trasy z dużą prędkością, z przejechany 70000 km miało mieć na to wpływ i efekt końcowy. Wiem jak jeździłem, nie jestem skończonym debilem aby non stop cisnąć po autostradzie te 180km/h i bulić na stacjach zostawiając pół pensji. Z pewność wy nigdy nie sprawdzaliście waszych aut, sami niedzielni kierowcy się znaleźli :)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl