Warunki Gwarancji

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Warunki Gwarancji

16 maja 2010 17:30

Nie zgadza się skan z książki z informacją na stronie kiagwarancja. Albo ten skan jest nie wiem skąd albo firma KIA oszukuje klientów. Na stronie kiagwarancja na amortyzatory jest 7 lat,a w skanie 2 lata. A może przesłać ten skan do KMP - co oni na to ?

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

Re: Warunki Gwarancji

17 maja 2010 01:13

Widzę, że nowe warunki gwarancji wzbudzają sporo kontrowersji. Poniżej zamieszczam link do kompletnych warunków gwarancji KIA. Zeskanowałem książkę gwarancyjna z pominięciem okładek, wpisów dotyczących danych konkretnego samochodu wraz z danymi osobowymi właściciela oraz wpisów z przeglądów. Strony dotyczące poszczególnych modeli ograniczyłem wyłącznie do Ceed-a. Całość zmontowałem w postaci PDF-a. Rozmiar pliku - ok. 10MB, więc ściągnięcie może trochę zająć czasu, zwłaszcza jeżeli ktoś ma wolne łącze:

KIA Gwarancja

Jeżeli komuś się nie otworzy w przeglądarce bo np. antywirus zablokuje, proponuję kliknąć prawym guzikiem i wybrać "zapisz element docelowy jako..."

Zeskanowana książka gwarancyjna została dołączona do samochodu prod. 01/2010 odebrany z salonu 04/2010.
Ostatnio edytowano 18 maja 2010 10:56 przez N_Jay, łącznie edytowano 1 raz
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

AUTOR WĄTKU
jumko
 

Re: Warunki Gwarancji

17 maja 2010 11:58

Teraz przynajmniej w "Wyłączeniach" przyznali się co się nagminnie psuje pomimo cudowności konstrukcji i nieomylności KIA.

AUTOR WĄTKU
elektor
 

Re: Warunki Gwarancji

17 maja 2010 12:16

No ale jeśli dobrze zrozumiałem.
Gwarancja i wyłączenia poszczególnych elementów obowiązują z dnia zakupu samochodu. Mam rację ?
Co by oznaczało, że nagle powstałe ograniczenie do 60k przebiegu (o ile się nie mylę) na łączniki stabilizatora jest delikatnie mówiąc bezprawne.

AUTOR WĄTKU
jumko
 

Re: Warunki Gwarancji

17 maja 2010 12:21

Zgadza się bo zmienia warunki umowy w trakcie jej trwania bez porozumienia jej stron.

AUTOR WĄTKU
elektor
 

Re: Warunki Gwarancji

17 maja 2010 12:53

jumko napisał(a):Zgadza się bo zmienia warunki umowy w trakcie jej trwania bez porozumienia jej stron.


Co oznacza nagminne przepychanki z ASO w razie problemów... :(
Niedobrze.....

AUTOR WĄTKU
sabex
 

Re: Warunki Gwarancji

17 maja 2010 13:09

Ale chyba obowiązuje książka gwarancyjna (dokument-umowa), jaką podpisaliśmy i otrzymaliśmy w dniu odbioru pojazdu. Ja odbierałem dnia 05 stycznia ceeda sw po lf z 2009r. i nie mam w książce gwarancyjnej, tych zapisów o gwarancji na 24 miesięcy lub 40 000km na elementy eksploatacyjne.

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Warunki Gwarancji

18 maja 2010 09:07

Ja odbierałem w 2008 i nikt mi nie przysłał nowych warunków gwarancji.

AUTOR WĄTKU
Esiek
 

Re: Warunki Gwarancji

18 maja 2010 12:33

Ja odbieralem auto dokladnie rok temu i nie mam zapisow o innej gwarancji na elementy eksploatacyjne.

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Warunki Gwarancji

18 maja 2010 20:03

Jeżeli amortyzatory są elementem eksploatacyjnym, to właściwie cały samochód jest zbudowany z elementów eksploatacyjnych :lol:

AUTOR WĄTKU
jumko
 

Re: Warunki Gwarancji

18 maja 2010 20:06

I oto właśnie chodzi w magicznych gwarancjach :D

AUTOR WĄTKU
Krzysztof
 

Re: Warunki Gwarancji

20 maja 2010 17:29

Wobec powyższego wypada podziękować KMP za dotychczasowe serwisowanie autka i odpuścić sobie obowiązkowe przeglądy gwarancyjne, na których da się zaoszczędzić niemałe pieniądze i wydać je na odpłatną naprawę (którą de facto oferuje KIA w ramach gwarancji).

AUTOR WĄTKU
socho
 

Re: Warunki Gwarancji

16 cze 2010 14:07

Odbierałem w 2008 r w styczniu produkcja 2007 i w mojej książce nie ma zapisów o wyłączeniu niektórych elementów i ilości przejechanych km.
Więc obowiazuje umowa z dnia zakupu.
Wczoraj wymienili łączniki stabilizatora przy przebiegu 31tyś km

AUTOR WĄTKU
dankat
 

Re: Warunki Gwarancji

16 cze 2010 20:23

socho napisał(a):Odbierałem w 2008 r w styczniu produkcja 2007 i w mojej książce nie ma zapisów o wyłączeniu niektórych elementów i ilości przejechanych km.
Więc obowiazuje umowa z dnia zakupu.
Wczoraj wymienili łączniki stabilizatora przy przebiegu 31tyś km


Wróćmy do tematu jak na liczniku będzie 140kkm i będziesz chciał na gwarancji wymienić łącznik stabilizatora.

AUTOR WĄTKU
Puhaal
 

Re: Warunki Gwarancji

25 cze 2010 23:12

Witajcie, nie szukałem na forum wt. wymiany gwarancyjnej łączników stabilizatora w każdym bądź razie jest pytanie do jakiego przebiegu ASO wymienia na gwarancji owe łączniki ? Jak byłem na przeglądzie przy 60kkm to powiedzieli mi że do tego przebiegu wymieniają na gwarancji. Z drugiej strony czytałem raport Auto,Motor,Sport gdzie poddali Ceeda testowi na 150kkm i tam ASO wymieniało wszystko jak leci m.in. sprzęgło, bez względu na przebieg (zdaję sobie sprawę że było to specjalne zachowanie ASO dla utrzymania prestiżu marki i etc...)
U mnie z kolei zaczyna dawać znać dwumasówka - mam aktualnie przejechane 75 kkm i przy najbliższym przeglądzie chciałbym je wymienić. Odczucia w trakcie ruszania są jednoznaczne tj. szarpanie na I i II ale jak wymieniam już dwumasę to razem ze sprzęgłem. Jakie macie doświadczenie ws. napraw gwarancyjnych tychże części ? Z góry dziękuję za opinie....pzdr.

AUTOR WĄTKU
zenobikraweznik
 

Re: Warunki Gwarancji

25 lip 2010 15:25

Notabene, oto kuriozalna odpowiedź na mój email od jednego z oficjalnych dealerów KIA:

"w odpowiedzi na Pana zapytanie pragniemy poinformować, że KIA Motors Polska nie udostępnia książki gwarancyjnej w postaci elektronicznej. Ze szczegółowymi warunkami gwarancji można zapoznać się w salonie KIA. "

Czyżby coś mieli do ukrycia ?

ZK

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Warunki Gwarancji

25 lip 2010 20:46

zenobikraweznik napisał(a):Notabene, oto kuriozalna odpowiedź na mój email od jednego z oficjalnych dealerów KIA:

"w odpowiedzi na Pana zapytanie pragniemy poinformować, że KIA Motors Polska nie udostępnia książki gwarancyjnej w postaci elektronicznej. Ze szczegółowymi warunkami gwarancji można zapoznać się w salonie KIA.

A to dziwne bo ja dostałem w PDFie zanim kupiłem auto i nie było z tym żadnego problemu

AUTOR WĄTKU
spiczek
 

Re: Warunki Gwarancji

02 sie 2010 19:35

mamy już pierwszego reportera, który zauważył sprytną politykę KMP
http://moto.pl/MotoPL/10,90142,8203327,Motodziennik__Nowa_Kia_Sportage.html?bo=1 w połowie filmu jest opis gwarancji,
pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
emza4
 

Łącznik stabilizatora

27 wrz 2010 09:38

Najnowsze z pola walki "łącznik stabilizatora". Auto z końca 2007 roku, przebieg powyżej 40 k. Obdzwonione kilka serwisów w okolicy i wszedzie tekst - gwarancji już na to nie ma, trzeba bulić:( Ale mówię jeszcze jeden telefon (chociaż niezbyt po drodze) i tam bingo - zero problemów, pelna kultura, robota zrobiona w godzinę i co najważniejsze na GWARANCJI.

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Warunki Gwarancji

27 wrz 2010 21:43

Przypuszczam, że ten dobry serwis to Kia Plaza.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 97 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl