Warunki Gwarancji

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

falcon
Kierownik zmiany
 
Posty: 148
Dołączył(a): 07 gru 2011 20:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Kujawska

Re: Warunki Gwarancji

11 kwi 2015 07:03

szczur75 napisał(a): Bzdura. Masz z tym jakieś doświadczenia czy po prostu gdybasz? ....

Jaka bzdura ? Jest to przepisane z warunków gwarancji, które (podobno) znasz. W sumie to nie wiem, o co Ci chodzi.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Warunki Gwarancji

11 kwi 2015 08:32

To jest bzdurą:

szczur75 napisał(a):pozostaje niewiele więcej jak silnik i skrzynia biegów


Jak nie wiesz o co chodzi, to znaczy że rzeczywiście nie wiesz.


Który producent daje ci gwarancje np. na sprzęgło powyżej 5 lat?
Tego nie da się zrobić, biorąc pod uwagę użytkowników...

Naprawdę dużo elementów można by wymienić, które są objęte gwarancją 7lat/150kkm, a które nie są układem napędowym.
Dlaatego to co napisałeś jest, delikatnie mówiąc, nadużyciem. A dosadniej bzdurą.
Być może wynika to z Twoich doświadczeń z ASO. Być może wynika z wcześniejszej niewiedzy dot. KG i rozczarowania jak zużyło/zepsuło się coś co ma limitowaną gwarancję. Jednak Elementy mające tą właśnie ograniczoną gwaranję są w mniejszości w stosunku do tych, które mają 7lat/150kkm.

falcon
Kierownik zmiany
 
Posty: 148
Dołączył(a): 07 gru 2011 20:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Kujawska

Re: Warunki Gwarancji

11 kwi 2015 09:58

Widzę, że nie ma sensu dalsze prowadzenie tej dyskusji. Nie napisałem, że "nie wiem o co chodzi", lecz że "nie wiem, o co Ci chodzi".

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Warunki Gwarancji

11 kwi 2015 11:30

;)

W tym wypadku czy mi czy Tobie, to nie ma większego znaczenia.

AUTOR WĄTKU
kotynia.marcin
 

Re: Warunki Gwarancji

10 wrz 2015 12:52

tak czytam czytam o tej gwarancji... i naprawde poważnie się zastanawiam nad kupnem ...
zamierzam kupić S_W GT LINE MY 2016 1,6 CRDI AT ... i tak jak napisałem w powitaniu, dopiero jestem po wstępnych rozmowach dot zakupu auta. Podoba mi się przeokrutnie, natomiast czytam forum, żeby trochę informacji zasięgnąć o awaryjności i eksploatacji tegoz auta. natomiast o tej gwarancji to już dłuższy czas temu czytałem, że to nie tak pieknie jak mówią. zamierzam robić 10-15kkm rocznie (tyle mam obecnie w przebiegach) i jaki w sumie jest sens, żeby mi się po 2 latach skończyła gwarancja na podstawowe rzeczy ? czy lepiej od razu do sprawdzonego (mam) warsztatu jeździć od początku i mieć problem gwarancji w poważaniu ??

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Warunki Gwarancji

10 wrz 2015 13:55

Zacznijmy od tego, że przy takich przebiegach na *uj Ci diesel? Jak nie będziesz go gonił, to na pewno będziesz płakał, że dzieje się to i tamto..Jak o gwarancji czytasz na forum onetu to może tam piszą cuda, na naszym forum nie widziałem, żeby ktoś pisał o końcu gwarancji po 2 latach, natomiast notorycznie można przeczytać o przypadkach wymian różnych części na koszt gwaranta mimo upływu biegu gwarancji..
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Warunki Gwarancji

10 wrz 2015 17:36

kotynia.marcin napisał(a):... i jaki w sumie jest sens, żeby mi się po 2 latach skończyła gwarancja na podstawowe rzeczy ? ...


Skoro uważasz, że poniższe pozycje są podstawowe w aucie to gratuluję wiedzy- podstawowej ...

"świece zapłonowe, świece żarowe, klocki i szczęki hamulcowe, tarcze i bębny hamulcowe,
tarcza sprzęgła, docisk sprzęgła, łożysko wyciskowe sprzęgła, ramiona wycieraczek, przewody
wysokiego napięcia, cewki zapłonowe, żarniki i diody, szyby, uszczelki szyb oraz uszczelki
drzwi, paski klinowe i wielorowkowe, felgi, kołpaki, czynnik roboczy klimatyzacji, rolki i napinacze
pasków napędowych.
"

Inne marki na w/w części nie dają w ogóle gwarancji ale oczywiście jest to sprytnie ukryte pod nazwą części eksploatacyjne albo części podlegające normalnemu zużyciu.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
kotynia.marcin
 

Re: Warunki Gwarancji

10 wrz 2015 17:51

Nie nie czytam na oneciw tylko tu, ale fakt. Pomylilwm sie. 36 mies . A chyba z rozpedu napisalem 2 lata. Mialem chyba cos innego na mysli ale jak widac ulecialo:)
Z przebiegiem to obstawiam bo liczac ost rok mam 15k najechanych, ale analogicznie rok wczesniej przejechalem 25kkm.
ale to nie wazne. A czy klocki tarcze, tarcE sprzegla sprzeglo to nie sa podstawowe rzeczy?.
No na cholere mi gwara na uszczelke jak wazniejsza sprawa jest dwumas czy sprzeglo razem z tym..
To co jest dla Ciebie niby podstawowa rzecza w aucie? Dywanik? Bo dla mnie skrzynia silnik to raczej jest podatawa

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Warunki Gwarancji

10 wrz 2015 18:12

kotynia.marcin napisał(a):A czy klocki tarcze, tarcE sprzegla sprzeglo to nie sa podstawowe rzeczy


Nie. To są elementy eksploatacyjne. Naciskając hamulec zużywasz tarcze i klocki. Ruszając a potem zmieniając biegi, zużywasz sprzęgło.
Jeśli chcesz jeździć pojazdem, w którym TY nie będziesz płacił za wymianę elementów, które SAM zużyłeś, to wybierz komunikację zbiorową/taxi.

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Warunki Gwarancji

10 wrz 2015 18:50

kotynia.marcin napisał(a):... Bo dla mnie skrzynia silnik to raczej jest podatawa


No i właśnie między innymi na te elementy Kia daje gwarancję 7 lat lub 150.000 km w zależności co wystąpi wcześniej, dlatego nie rozumiem Twoich obaw. Przy Twoich rocznych przebiegach nikt Ci takiej gwarancji na piśmie nie da- oczywiście decyzja należy do Ciebie.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Warunki Gwarancji

11 wrz 2015 02:55

gisio napisał(a):
kotynia.marcin napisał(a):... Bo dla mnie skrzynia silnik to raczej jest podatawa

No i właśnie między innymi na te elementy Kia daje gwarancję 7 lat lub 150.000 km

Amen :!!
I daruj sobie diesla...
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
kotynia.marcin
 

Re: Warunki Gwarancji

11 wrz 2015 05:10

Ryba4 napisał(a):
gisio napisał(a):
kotynia.marcin napisał(a):... Bo dla mnie skrzynia silnik to raczej jest podatawa

No i właśnie między innymi na te elementy Kia daje gwarancję 7 lat lub 150.000 km

Amen :!!
I daruj sobie diesla...


Cholera, ale GT line w automacie jest tylko z sielnikiem diesla :/ a autko jest cidne...

AUTOR WĄTKU
p.misiaczek
 

Re: Warunki Gwarancji

12 wrz 2015 07:14

W automacie nie masz dwumasy , tarczy, docisku :)

TapTalk na Sony M2

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Warunki Gwarancji

12 wrz 2015 16:45

p.misiaczek napisał(a):W automacie nie masz dwumasy


W manualu też.

AUTOR WĄTKU
p.misiaczek
 

Re: Warunki Gwarancji

12 wrz 2015 16:53

I żadna Kia Ceed CRDI nie ma dwumasy?

TapTalk na Sony M2

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Warunki Gwarancji

12 wrz 2015 17:12

p.misiaczek napisał(a):I żadna Kia Ceed CRDI nie ma dwumasy?


Niektóre mają.

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Warunki Gwarancji

12 wrz 2015 21:33

Nie maja tez DPF (nie wiem czy wszystkie).
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Warunki Gwarancji

12 wrz 2015 21:35

Geegles napisał(a):Nie maja tez DPF (nie wiem czy wszystkie).


Niektóre nie mają. Większość ma.

AUTOR WĄTKU
p.misiaczek
 

Re: Warunki Gwarancji

13 wrz 2015 08:42

Mhm... Tyle wam powiem, że niewiele wiecie a gadacie jak byście wiedzieli wszystko.... Mój ma DPF a dwumasy nie ma tylko dlatego, że to automat.
Zanim się coś napiszę dobrze jest zweryfikować swoją wiedzę.

TapTalk na Sony M2

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Warunki Gwarancji

13 wrz 2015 10:09

p.misiaczek napisał(a):dwumasy nie ma tylko dlatego, że to automat


A to spoko. Warto czasem dowiedzieć się czegoś nowego. Nawet jeśli to totalna bzdura. :lol:

p.misiaczek napisał(a):Zanim się coś napiszę dobrze jest zweryfikować swoją wiedzę.


Mądre słowa. Teraz jeszcze wprowadź je w życie u siebie.

Nie piszemy posta pod postem! Jest opcja edytuj!!!! :pałka

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl