Warunki Gwarancji

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
jumko
 

21 kwi 2009 19:32

falco83 napisał(a):
sko_fild napisał(a): A miało być tak pięknie...


Tak jest z większością jeśli chodzi o sprzedaż... tu mówią piękne rzeczy, ale jak tylko się zgłosisz to nich to odbijają piłeczkę i stwierdziłem przyglądając się wielu wypadkom i czytając o wielu takich sprawach, że nie można się poddawać... jeśli odsyła nas sprzedawca wołajmy kierownika jeśli ten cwaniak to dyrektora, a jak ten próbuję to trzeba kulturalnie pogrozić i z reguły na kierowniku się kończy chyba, że się trafi na takiego jednego kierownika w pewnej firmie :wink:


To ja już daleko zaszedłem :D

AUTOR WĄTKU
Damik
 

Re: Warunki Gwarancji

29 lip 2009 21:10

dowiedziałem się dzisiaj w ASO, że KIA prawdopodobnie nie będzie uznawać gwarancji na łącznik stabilizatora po przebiegu 30 tys. Podobno najwięcej tego typu usterek jest w Polsce i KIA tłumaczy to winą złej nawierzchni polskich dróg. W związku z tym nie chce partycypować w naprawach tego elementu. Jeśli to okaże się prawdą to czy KIA nie łamie warunków gwarancji? Coś w tej sprawie?

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Warunki Gwarancji

29 lip 2009 23:27

Damik napisał(a):dowiedziałem się dzisiaj w ASO, że KIA prawdopodobnie nie będzie uznawać gwarancji na łącznik stabilizatora po przebiegu 30 tys.


Póki co to mi w IV wymienili oba na przeglądzie przy 40 kkmów, więc albo plotka albo jakaś zmiana stanowiska

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

Re: Warunki Gwarancji

17 sty 2010 12:22

less napisał(a):
Damik napisał(a):dowiedziałem się dzisiaj w ASO, że KIA prawdopodobnie nie będzie uznawać gwarancji na łącznik stabilizatora po przebiegu 30 tys.


Póki co to mi w IV wymienili oba na przeglądzie przy 40 kkmów, więc albo plotka albo jakaś zmiana stanowiska

znajomy miał 2 przegląd na którym wymienili mu w grudniu oba łączniki stabilizatora na gwarancji, wiec to raczej plotka.

AUTOR WĄTKU
neekee
 

Re: Warunki Gwarancji

21 sty 2010 21:36

Mi powiedzieli w pazdzierniku przy 45000km ze wymieniaja do 60000km...

A z innej beczki:
Jak jest z naprawa samochdu w nieautoryzowanym warsztacie? wymieniajac np tylni zderzak trace rowniez gwarancje np na czujniki cofania? Analogicznie jesli wymieniam z przodu zderzak co z gwarancja na czujniki od poduszek?

Pozdrawiam
Pawel

AUTOR WĄTKU
Maikler
 

Re: Warunki Gwarancji

21 sty 2010 23:58

neekee napisał(a):A z innej beczki:
Jak jest z naprawa samochdu w nieautoryzowanym warsztacie? wymieniajac np tylni zderzak trace rowniez gwarancje np na czujniki cofania? Analogicznie jesli wymieniam z przodu zderzak co z gwarancja na czujniki od poduszek?

Pozdrawiam
Pawel



Z broszury dotyczącej unijnych przepisów GVO:

Jeżeli konsument w ciągu okresu gwarancyjnego wykonał naprawę lub przegląd swojego pojazdu w niezależnym warsztacie, to czy producent może odmówić honorowania gwarancji?

Jeżeli konsument wykonał naprawę lub przegląd w niezależnym warsztacie w czasie
okresu gwarancji producenta, to gwarancja może być utracona, jeżeli prace te zostały
wykonane wadliwie. Jednakże, ogólny obowiązek wykonywania przeglądów lub napraw
w ciągu takiego okresu tylko w ramach autoryzowanej sieci mógłby pozbawić
konsumentów ich prawa do wyboru, czy przegląd lub naprawa ich pojazdu ma być
wykonana przez niezależny warsztat i uniemożliwiłby takim warsztatom, zwłaszcza w
przypadku „przedłużonych gwarancji”, skuteczne konkurować z autoryzowaną siecią.

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Warunki Gwarancji

22 sty 2010 17:19

A ja widziałem kilka programów w TVN Turbo i za każdym razem wykonanie przeglądu poza ASO wiązało się z utratą gwarancji.Jak ktoś chce ryzykować albo się sądzić to proszę bardzo.

AUTOR WĄTKU
jumko
 

Re: Warunki Gwarancji

22 sty 2010 18:00

Najzabawniejsze jest to, że nawet gdy co roku zostawiasz im haracz to nie masz gwarancji, że uznają Ci gwarancję - nawet gdy Ci przysługuję. Gdy spojrzysz w gwarancję to zobaczysz, że serwisowanie w ASO jest warunkiem koniecznym ale niewystarczającym aby uznać gwarancję. Warunkiem koniecznym i wystarczającym jest dobra wola i widzi mi się ASO, sprzedawcy, importera etc, etc. Gwarancja to kawałek papieru, który nic nie gwarantuje bo nie ma w nim zapisów określających w jaki sposób i na jakich zasadach technicznych i formalnych będzie ustalane, czy gwarancja się należy czy nie. Tam są tylko obiecanki i nasze obowiązki :D

szano
Kierownik zmiany
 
Posty: 131
Dołączył(a): 04 wrz 2007 07:38
Lokalizacja: Żory
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 Pb 135KM
2014, L+Limitowana

Re: Warunki Gwarancji

22 sty 2010 18:43

dzisiaj wymieniałem łącznik stabilizatora, do 60000 wymieniają na gwarancji

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Re: Warunki Gwarancji

13 lut 2010 10:47

Tylko dlaczego tego nie napisali w książce gwarancyjnej. Pozdrawiam :)

AUTOR WĄTKU
jumko
 

Re: Warunki Gwarancji

13 lut 2010 11:32

Bo zapisy gwarancji interpretują jak im wygodnie. Po co wiec utrudniać sobie życie zbyt szczegółowymi zapisami swoich zobowiązań :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: Warunki Gwarancji

22 lut 2010 14:35

Z tymi łącznikami jest po 60 kkm lipa, dzwoniłem dzisiaj do 3 ASO w regionie i niestety powyżej 60 tysięcy nie wymieniają na gwarancji.
Koszt 2 łączników w ASO to około 240 zł, robocizna około 50 zł. Na allegro są dostępne te łączniki rzekomo oryginalne (aukcji jest chyba z 6-7) od 40 do 55 zł.
U mnie są uwalone najprawdopodobniej oba, więc kupię raczej na allegro sobie komplecik, gdybym miał kanał w garażu zrobiłbym sobie to sam, może bez kanału też się uda :D
Jeśłi nie, podjadę do jakiegoś pana Henia niech wymieni, lub do ASO ze swoimi łącznikami :lol:

Avatar użytkownika
arturo
Kierownik
 
Posty: 545
Dołączył(a): 09 lip 2008 09:57
Lokalizacja: Kaźmierz
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 100KM
2020, m classic

Re: Warunki Gwarancji

22 lut 2010 14:44

lalas napisał(a):Z tymi łącznikami jest po 60 kkm lipa, dzwoniłem dzisiaj do 3 ASO w regionie i niestety powyżej 60 tysięcy nie wymieniają na gwarancji.
Koszt 2 łączników w ASO to około 240 zł, robocizna około 50 zł. Na allegro są dostępne te łączniki rzekomo oryginalne (aukcji jest chyba z 6-7) od 40 do 55 zł.
U mnie są uwalone najprawdopodobniej oba, więc kupię raczej na allegro sobie komplecik, gdybym miał kanał w garażu zrobiłbym sobie to sam, może bez kanału też się uda :D
Jeśli nie, podjadę do jakiegoś pana Henia niech wymieni, lub do ASO ze swoimi łącznikami :lol:

Bez kanału da się wymienić łączniki, przerabiałem ten temat w poprzednim aucie.
Kia Ceed 1.4 C+ HB 2008r.
Obrazek
Kia Ceed 1.6 GDI L SW 2015r.
Obrazek

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: Warunki Gwarancji

22 lut 2010 17:08

arturo napisał(a):
lalas napisał(a):Z tymi łącznikami jest po 60 kkm lipa, dzwoniłem dzisiaj do 3 ASO w regionie i niestety powyżej 60 tysięcy nie wymieniają na gwarancji.
Koszt 2 łączników w ASO to około 240 zł, robocizna około 50 zł. Na allegro są dostępne te łączniki rzekomo oryginalne (aukcji jest chyba z 6-7) od 40 do 55 zł.
U mnie są uwalone najprawdopodobniej oba, więc kupię raczej na allegro sobie komplecik, gdybym miał kanał w garażu zrobiłbym sobie to sam, może bez kanału też się uda :D
Jeśli nie, podjadę do jakiegoś pana Henia niech wymieni, lub do ASO ze swoimi łącznikami :lol:

Bez kanału da się wymienić łączniki, przerabiałem ten temat w poprzednim aucie.


Zgadza sie, dzisiaj przy okazji odbioru 2 samochodu (w którym też były łączniki wymieniane) wjechałem Ceedem na kanał w celu diagnozy moich łączników. Faktycznie da się je wymienić bez kanału, generalnie operacja łatwa do wykonania. Jednak po oględzinach wygląda na to, że łączniki u mnie są ok (diagnozowałem problem poza ASO), jedynie mechanik miał małe zastrzeżenia do gum, które są na stabilizatorze, ale też do końca nie był pewny czy to one mogą powodować stukanie :(
Także zagadka stuków dalej nie rozwiązana, teraz niech się ASO głowi co jest grane :wink:

AUTOR WĄTKU
JHartman
 

Re: Warunki Gwarancji

22 lut 2010 17:55

lalas napisał(a):Z tymi łącznikami jest po 60 kkm lipa, dzwoniłem dzisiaj do 3 ASO w regionie i niestety powyżej 60 tysięcy nie wymieniają na gwarancji.


Powiedzieli może na jakiej podstawie jest to zastrzeżenie?

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: Warunki Gwarancji

22 lut 2010 20:54

Nawet nie pytałem, ale pewnie tak jak ktoś pisał wyżej, bo u nas dziury jak nigdzie w Europie :wink:

AUTOR WĄTKU
jumko
 

Re: Warunki Gwarancji

23 lut 2010 09:26

A co to ma za znaczenie? Idąc takim tropem to całą gwarancję można zredukować do obiecanek bez pokrycia. Zresztą odnoszę wrażenie, że KIA podąża w tym kierunku.

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

Re: Warunki Gwarancji

21 kwi 2010 14:16

Nowa cudowna gwarancja KMP - 7 lat na wszystkie modele. Nawet książka jest uniwersalna.
Poniżej zamieszczam fotkę z jednej ze stron. Zwróćcie uwagę na sprzęgło i jego elementy w pkt 5.2. Było 2 lata, teraz do I przeglądu, czyli max. 1 rok :evil:

Ponieważ podgląd fotki się obcina na forum - link do ściągnięcia:
http://www.spinaker.pl/kia/IMG_2384_mod.gif

Dla amatorów gazowania - str. 32: "Producent nie wyraża zgody na doposażenie samochodów w instalację zasilania paliwami gazowymi i alternatywnymi paliwami płynnymi".
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: Warunki Gwarancji

21 kwi 2010 14:38

Po przeczytaniu tego co dałeś w linku sądzę, że to co zrobiła KMP to jakieś kuriozum, wręcz kpina z klientów! Ograniczenia do 40 kkm i do pierwszego przeglądu?!
W Toyocie bez gadania i sami :!: wymieniali mi amortyzatory po 92kkm z tyłu na gwarancji! A ja się spieram z ASO o moje pierdoły... Życzę powodzenia właścicielom nowych Cee'dów. Wszystko co się psuje w tych autach nie zostało poprawione, tylko praktycznie wyłączone z ogólnej gwarancji. Aha, z ciekawostek - niewłaściwie wsiadam do auta - uszczelka się przetarła :? :twisted:
DNO I 3 METRY MUŁU :!:

AUTOR WĄTKU
matyk
 

Re: Warunki Gwarancji

21 kwi 2010 14:47

novee,

Też mialem wytartą uszczelkę i wymienili mi ja na gwarancji bo to w sumie pierdoła.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 99 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl