Warunki Gwarancji

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Rhodus
 

Re: Warunki Gwarancji

06 kwi 2015 20:32

zbudas napisał(a):Myślę, że to tak samo jak z ubezpieczeniem AC, jedni nie ubezpieczają inni tak, mimo, że prawdopodobieństwo kradzieży jest bardzo małe. Rzeczywiście raczej z gwarancji nie skorzystasz, bo jest ona z tego co pamiętam mocno okrojona po 60m-cach,ja większość drobiazgów zrobiłem w ramach 5letniej podstawowej, ale robiłem przeglądy do końca.
Po pierwsze z przezorności, bo należę do osób, które dokupują AC :-).
Po drugie, bo wykonując regularne przeglądy i wymiany (być może dla niektórych może zbyt częste) materiałów eksploatacyjnych filtrów, płynów itp, auto nigdy mnie nie zawiodło.
Po trzecie, bo tak naprawdę jeśli przegląd z olejem kosztuje po zniżkach dla stałego klienta ok. 650pln (+własne filtry ok 100-150zł z autokia.pl), to nie mając wujka mechanika, ile zaoszczędzisz? ok. 300 zł rocznie?
Jeśli liczysz się z poważną awarią silnika, to chyba nie jest to wielka kwota. Jeśli jednak podejmiesz decyzję, że sam wymienisz olej i filtry, to myślę, że też nie będziesz żałował, bo z mojego punktu widzenia, Kia jest pod względem jakości autem bardzo OK :-)


Właśnie, też doszedłem do wniosku, że prawdopodobnie z gwarancji nie skorzystam. Przez te pięć lat I właściciel, też zrobił większość drobiazgów, także pod tym względem auto jest naprawdę zadbane.
Absolutnie nie zamierzam w ogóle nie robić przeglądu. Chcę go zrobić i też jestem osobą, która dba o regularną wymianę i naprawy zużytych części. Po prostu, wolę zaoszczędzić (choćby i te 300 zł ) i wykonać jeszcze dodatkowo np. przegląd klimatyzacji w zakładzie mechanicznym, który znam i któremu nie pierwsze auto powierzyłem i nigdy nie się nie zawiodłem. A czytałem, że z mechanikami a ASO bywa różnie. Stąd moje dywagacje.

AUTOR WĄTKU
tabalma
 

Re: Warunki Gwarancji

06 kwi 2015 20:55

Rhodus
to że ASO bierze 160zł za godzinę pracy nie idzie w parze z wynagrodzeniem mechanika który na rękę dostaje 1700zł to co byś chciał, dlatego bywa różnie.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Warunki Gwarancji

06 kwi 2015 21:14

m
Rhodus napisał(a): Po prostu, wolę zaoszczędzić (choćby i te 300 zł ) i wykonać jeszcze dodatkowo np. przegląd klimatyzacji w zakładzie mechanicznym, który znam i któremu nie pierwsze auto powierzyłem i nigdy nie się nie zawiodłem


Twoje rybki - Twoje akwarium.

Pytanie 1 brzmi: czy jeśli padnie Ci np. wspomaganie układu kierowniczego, to tenże mechanik wymieni Ci je nieodpłatnie (robocizna + część).
Pytanie 2 brzmi: czy tenże mechanik wgra Ci aktualizacje oprogramowania, które pomaga na niektóre ujawniające się w czasie eksploatacji bolączki?
Pytanie 3 brzmi: czy wiedza i znajomość tej marki przez owego mechanika pozwoli mu ogarnąć temat jak np. pod obciążeniem przestanie Ci się wkręcać powyżej 2.8 krpm?

Rhodus napisał(a):Lokalizacja: Wadowice


Ok. Nie mam więcej pytań... :fiu

AUTOR WĄTKU
Rhodus
 

Re: Warunki Gwarancji

07 kwi 2015 06:51

szczur75 napisał(a):m
Rhodus napisał(a): Po prostu, wolę zaoszczędzić (choćby i te 300 zł ) i wykonać jeszcze dodatkowo np. przegląd klimatyzacji w zakładzie mechanicznym, który znam i któremu nie pierwsze auto powierzyłem i nigdy nie się nie zawiodłem


Twoje rybki - Twoje akwarium.

Pytanie 1 brzmi: czy jeśli padnie Ci np. wspomaganie układu kierowniczego, to tenże mechanik wymieni Ci je nieodpłatnie (robocizna + część).
Pytanie 2 brzmi: czy tenże mechanik wgra Ci aktualizacje oprogramowania, które pomaga na niektóre ujawniające się w czasie eksploatacji bolączki?
Pytanie 3 brzmi: czy wiedza i znajomość tej marki przez owego mechanika pozwoli mu ogarnąć temat jak np. pod obciążeniem przestanie Ci się wkręcać powyżej 2.8 krpm?

Rhodus napisał(a):Lokalizacja: Wadowice


Ok. Nie mam więcej pytań... :fiu


A co to ma do tego, że jestem z Wadowic?? Bo nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi....

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1602
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Warunki Gwarancji

07 kwi 2015 07:59

Szczur do Wadowic jeździł na kremówki :lol: :lol: :lol:
Będzie: Kia Sportage HEV GT Line 2024
Jest: Kia Optima 1.7 Gt Line 2018
Było: Kia Proceed 2020
Było: Kia Stinger 2019
Było: Kia Sportage 2017
Było: Kia Cee'd JD 2014
Było: Kia ProCee'd 2010
Było: Kia Sportage 2014

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6519
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Warunki Gwarancji

07 kwi 2015 10:13

Skończyć mi tu z off-topami i prywatnymi wycieczkami, bo zaraz uspokoję atmosferę :pałka

Rhodus - temat, czy opłaca się w ASO, czy nie rwąc gwarancję, był już wielokrotnie wałkowany na forum. Tak jak napisał gryzoń - Twoje akwarium, Twoje rybki, sam decydujesz, ja tam wole zapłacić parę groszy więcej (liczyliśmy - koszt w ASO to naprawdę parę złotych więcej a nie "setki") i utrzymać gwarancję, a przede wszystkim mięć zdecydowanie większą pewność (większą - nie znaczy stu procentową, ale masz wątek o ASO i możesz wyeliminować ryzyko wylądowania w serwisie prowadzonym przez fryzjera) , że przegląd zrobiono fachowo, usunięto wykryte przez producenta usterki i problemy, o których pan Henio nie ma zielonego pojęcia - tam przegląd to najczęściej wymiana oleju i filtrów. Jak chcesz przyciąć na kosztach, to kup swoje materiały eksploatacyjne.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Rhodus
 

Re: Warunki Gwarancji

07 kwi 2015 10:29

pioter napisał(a):Skończyć mi tu z off-topami i prywatnymi wycieczkami, bo zaraz uspokoję atmosferę :pałka

Rhodus - temat, czy opłaca się w ASO, czy nie rwąc gwarancję, był już wielokrotnie wałkowany na forum. Tak jak napisał gryzoń - Twoje akwarium, Twoje rybki, sam decydujesz, ja tam wole zapłacić parę groszy więcej (liczyliśmy - koszt w ASO to naprawdę parę złotych więcej a nie "setki") i utrzymać gwarancję, a przede wszystkim mięć zdecydowanie większą pewność (większą - nie znaczy stu procentową, ale masz wątek o ASO i możesz wyeliminować ryzyko wylądowania w serwisie prowadzonym przez fryzjera) , że przegląd zrobiono fachowo, usunięto wykryte przez producenta usterki i problemy, o których pan Henio nie ma zielonego pojęcia - tam przegląd to najczęściej wymiana oleju i filtrów. Jak chcesz przyciąć na kosztach, to kup swoje materiały eksploatacyjne.



I to się nazywa rzetelna odpowiedź. Dziękuję :)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Warunki Gwarancji

07 kwi 2015 11:11

Rhodus napisał(a):A co to ma do tego, że jestem z Wadowic?? Bo nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi....



Ryba jak wyskoczy ze świątecznego akwarium to wyjaśni. ;)
Bez urazy chłopie.

falcon
Kierownik zmiany
 
Posty: 148
Dołączył(a): 07 gru 2011 20:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Kujawska

Re: Warunki Gwarancji

08 kwi 2015 12:48

szczur75 napisał(a):Zanim zaczniesz rzucać takimi dogmatami, może przeczytał byś warunki gwarancji?
Wprost pytanie brzmi: czytałeś kiedykolwiek KG cee'da 2010? Czy tylko Ci się wydaje, bo coś gdzieś słyszałeś?

Wyluzuj trochę. Owszem, nie czytałem książki gwarancyjnej Ceed'a z 2010 r., ale czytałem książkę gwarancyjną Ceed'a z 2011 r., bo tylko taką mam.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Warunki Gwarancji

08 kwi 2015 14:13

falcon napisał(a):
szczur75 napisał(a):Zanim zaczniesz rzucać takimi dogmatami, może przeczytał byś warunki gwarancji?
Wprost pytanie brzmi: czytałeś kiedykolwiek KG cee'da 2010? Czy tylko Ci się wydaje, bo coś gdzieś słyszałeś?

Wyluzuj trochę. Owszem, nie czytałem książki gwarancyjnej Ceed'a z 2010 r., ale czytałem książkę gwarancyjną Ceed'a z 2011 r., bo tylko taką mam.



To przeczytaj ją jeszcze raz. Może też bardziej uważnie niż do tej pory. Bo napisałeś nieprawdę.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6859
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Warunki Gwarancji

08 kwi 2015 17:43

Rhodus napisał(a):A co to ma do tego, że jestem z Wadowic?? Bo nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi....


No przecież Wadowice to prawie Kraków, a w Krakowie nikt nie robi przeglądów bo "za drogo panie" ;)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
Rhodus
 

Re: Warunki Gwarancji

08 kwi 2015 21:22

Myślałem, że ludzie tu inni.... ale jak już się czepiacie skąd kto jest to zaczynam żałować, że się w ogóle rejestrowałem.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Warunki Gwarancji

08 kwi 2015 21:38

Rhodus napisał(a):Myślałem, że ludzie tu inni..

już tak nie tragizuj friendss drinkss popatrz czasami na rangi niektórych osób i mam nadzieję ,że wszystko zrozumiesz ;)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6859
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Warunki Gwarancji

08 kwi 2015 22:05

Rhodus napisał(a):ale jak już się czepiacie skąd kto jest to zaczynam żałować, że się w ogóle rejestrowałem.

Następny :!! :ha Aż takie z nas chamy :?? Widzisz ogoniasty co narobiłeś :?? :!! :ha
Gizmo121 napisał(a):popatrz czasami na rangi niektórych osób i mam nadzieję ,że wszystko zrozumiesz

Otóż to, kilka osób ma tu.. ekhm.. specyficzne poczucie humoru ;)
W przywitalni byłeś, profil masz jak należy, a to podstawa, więc na starcie jesteś swojak, nikt Ci tu krzywdy nie zrobi, wpadnij na zlot, który już niedługo i zobaczysz że fajne z nas chłopaki B)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Warunki Gwarancji

08 kwi 2015 22:11

Ryba4 napisał(a):Aż takie z nas chamy Widzisz ogoniasty co narobiłeś


Sorki. Nie pomyślałem, że Rhodus ma tak warkoczyk mocno spięty, że mu oczka w chinola się ułożyły...

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

Re: Warunki Gwarancji

09 kwi 2015 00:44

Rhodus napisał(a):Myślałem, że ludzie tu inni.... ale jak już się czepiacie skąd kto jest to zaczynam żałować, że się w ogóle rejestrowałem.

Wyluzuj chłopie. Wiosna idzie, koledzy poczuli już zlotową atmosferę drinkss mybeer zzz :ha
Poza tym jak wiadomo w Krakowie smog, woda zapewne w podobnym stanie to i Ryba wykazuje się czasami chorobliwą wręcz uprzejmością :pałka zwłaszcza jak ktoś się kulturalnie nie przywita. Co do gwarancji i przeglądów - moje autko zbliżające się do 5 urodzin zaliczyło ostatnio gwarancyjną wymianę skraplacza klimy + napełnienie czynnikiem + robocizna. Sam sobie odpowiedz czy warto.
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

AUTOR WĄTKU
Rhodus
 

Re: Warunki Gwarancji

09 kwi 2015 05:43

Ryba4 napisał(a):
Rhodus napisał(a):ale jak już się czepiacie skąd kto jest to zaczynam żałować, że się w ogóle rejestrowałem.

Następny :!! :ha Aż takie z nas chamy :?? Widzisz ogoniasty co narobiłeś :?? :!! :ha
Gizmo121 napisał(a):popatrz czasami na rangi niektórych osób i mam nadzieję ,że wszystko zrozumiesz

Otóż to, kilka osób ma tu.. ekhm.. specyficzne poczucie humoru ;)
W przywitalni byłeś, profil masz jak należy, a to podstawa, więc na starcie jesteś swojak, nikt Ci tu krzywdy nie zrobi, wpadnij na zlot, który już niedługo i zobaczysz że fajne z nas chłopaki B)


0k, rozumiem. Puszczam to w niepamięć :) a zlot gdzie i kiedy? :)

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Warunki Gwarancji

09 kwi 2015 07:32

Rhodus napisał(a): zlot gdzie i kiedy? :)


http://forum.mojaceed.pl/viewforum.php?f=114
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

falcon
Kierownik zmiany
 
Posty: 148
Dołączył(a): 07 gru 2011 20:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Kujawska

Re: Warunki Gwarancji

10 kwi 2015 17:35

szczur75 napisał(a): To przeczytaj ją jeszcze raz. Może też bardziej uważnie niż do tej pory. Bo napisałeś nieprawdę.

Więc przeczytałem warunki gwarancji do mojego ceed'a z 2011 r., z maksymalnym zrozumieniem, na jakie było mnie stać. Wychodzi więc, że z 7-letniej gwarancji są wyłączone (nie licząc 12-letniej gwarancji na perforację blach nadwozia):
1) powłoka lakierowa (5 lat lub 150 kkm),
2) zestaw audio (3 lata lub 100 kkm),
3) akumulator (2 lata);
4) nw. elementy objęte gwarancją na okres 24 m-cy lub 40 kkm:
- elementy układu zawieszenia, takie jak: przeguby kulowe sworzni, tuleje met.-gum., tuleje i łączniki drążka stab., amortyzatory z poduszkami, poduszki silnika i skrzyni biegów i inne,
- elementy układu kierowniczego, takie jak: końcówki drążków kierowniczych, osłony gumowe przekładni kierowniczej,
- elementy układu przeniesienia napędu, takie jak: przeguby oraz osłony gumowe półosi napędowych, dwumasowe koło zamachowe,
- elementy układu wydechowego oraz filtr cząstek stałych,
5) następujące elementy, objęte gwarancją dotyczącą tylko wad fabrycznych do pierwszego przeglądu pojazdu: świece zapłonowe i żarowe; klocki, szczęki, tarcze i bębny hamulcowe; sprzęgło (tarcza, docisk, łożysko wyciskowe); ramiona wycieraczek, przewody WN; cewki zapłonowe, żarniki i diody, szyby, uszczelki szyb oraz drzwi; paski klinowe i wielorowkowe, felgi, kołpaki, czynnik roboczy klimatyzacji,
6) opony (gwarancję zapewnia producent opon).
Nie wspomnę o wyłączonych z gwarancji częściach podlegających naturalnemu zużyciu (filtry, żarówki, pióra wycieraczek etc.) oraz materiałach eksploatacyjnych.
Tak więc, jak się popatrzy na te wszystkie ograniczenia (poczytaj, proszę, ze zrozumieniem), to pozostaje niewiele więcej jak silnik i skrzynia biegów. Dlatego w pierwszym moim poście napisałem "w zasadzie tylko", co nie jest równoznaczne z "tylko".

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Warunki Gwarancji

10 kwi 2015 23:05

falcon napisał(a):Tak więc, jak się popatrzy na te wszystkie ograniczenia (poczytaj, proszę, ze zrozumieniem), to pozostaje niewiele więcej jak silnik i skrzynia biegów



Bzdura.

Masz z tym jakieś doświadczenia czy po prostu gdybasz?

falcon napisał(a):poczytaj, proszę, ze zrozumieniem


Z całym szacunkiem, znam je na pamięć. Tak jakoś się złożyło ;)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl