kolejna usterka / płyn chłodzący/

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
dweglarz
 

kolejna usterka / płyn chłodzący/

31 mar 2009 21:38

ostatnio zauważyłem wyciek oleju. Wyciek był delikatny, pojechałem do serwisu i stwierdzili ze jest to wyciek oleju na łączeniu skrzyni biegów. oddali mi go po jednym dniu mówiąc ze za mało silikonu było na łączach. Dzisiaj coś mnie tknęło i sprawdziłem poziom płynu chłodzącego. Co stwierdziłem? Poziom poniżej minimum:(!!!!! Mam przejechane 3800 km i zaczynam powoli tracić cierpliwość. Druga usterka w ciągu miesiąca. Swoją drogą może ktoś ma pomysł co może być przyczyną tak szybkiego zużycia płynu chłodzącego?

AUTOR WĄTKU
bociek
 

31 mar 2009 21:41

U siebie dolewałem przy pierwszej wizycie. Nowy samochód ma sporo powietrza w układzie, po wlaniu nie wiadomo ile go jest. Pomimo odpowietrzania. Po prostu podjedź do ASO niech doleją

AUTOR WĄTKU
SOUL 1th
 

31 mar 2009 21:51

To wcale nie musi oznaczać usterki.
Nieodpowietrzony , włączyłeś ogrzewanie i płyn napłynął do wymiennika.
Dolej lub jedz do ASO niech to zrobią za ciebie. Jeździj dalej i obserwuj.


Wierz mi posiadacze innych nowych aut chcieli by mieć tylko takie"usterki". :D

AUTOR WĄTKU
escees
 

31 mar 2009 22:05

<span>SOUL 1th</span> napisał(a):Nieodpowietrzony , włączyłeś ogrzewanie i płyn napłyną do wymiennika



Nie przejmuj sie. Ja sprawdzilem poziom plynu przy odbiorze samochodu - bylo prawie pelno. Jak pojezdzilem troche na klimie i ogrzewaniu i sprawdzilem po ok. 400 km to bylo prawie na minimum w zbiorniku wyrownawczym. Dolalem sam wody destylowanej ok. 0,75 l i jak na razie jest ok (przejechane 700 km).

AUTOR WĄTKU
dweglarz
 

no to spokój

31 mar 2009 22:14

dzieki za słowa otuchy:) Teraz już jestem spokojny. Tak to jest jak się kupuje pierwsze nowe auto:)

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

31 mar 2009 23:37

<span>SOUL 1th</span> napisał(a):Nieodpowietrzony , włączyłeś ogrzewanie i płyn napłynął do wymiennika.


Tak było w Polonezach, we współczesnych autach, może nie we wszystkich, ale w Ceedzie na pewno, płyn cały czas krąży przez nagrzewnicę - nie ma zaworu "wodnego", ogrzewanie reguluje się sterując klapami przepływu powietrza.

lekki edit - pioter

AUTOR WĄTKU
falco83
 

01 kwi 2009 07:28

Hm... muszę sprawdzić ten poziom oleju i płynu ob od kupna auta jeszcze tam nie zajrzałem....

AUTOR WĄTKU
sko_fild
 

01 kwi 2009 07:33

Ja też dolałem płynu. :)

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: b0gdan i 21 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl