SW 1,6 CRDI Optimum + - pierwsze wrażenia oraz raporty

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

1.6 CRDI

21 paź 2007 20:28

mi paliła 7,2 w mieście po odebraniu we czwartek, w piątek było już dużo lepiej bo paliła w mieście 6,3, a dzisiaj na trasie 5,0 :D

AUTOR WĄTKU
masiu
 

22 paź 2007 13:21

mi średnio pali 5,9l

AUTOR WĄTKU
lalas
 

27 gru 2007 23:28

ja teraz testowałem 60 km po mieście, w tym chyba z 5-6 postoi, czyli generalnie odcinki po 10 km, ledwo sie silnik zagrzał a ja już stałem, spalanie wg kompa 7,7 litra :lol:

AUTOR WĄTKU
cerates24
 

28 lut 2008 15:29

Je¿d¿ê ju¿ prawie rok Kia Cee'd 1.6 CRDI 115 km.
komputer zaniÂża mi faktyczne zuÂżycie paliwa o 0,4 l.
ÂŚrednio pali 5,9 litra w lecie i 6,8 litra On w zimie. Silnik rozgrzewa sie w zimie przez okoÂło 3,5 km i wĂłwczas spalanie gwaÂłtownie roÂśnie.
Przy prĂŞdkoÂści 80 km/h spala 4,4 l/100 km ( komputer pokazuje 3,9 l )

AUTOR WĄTKU
esliwinski
 

29 kwi 2008 09:06

Je¿d¿ê miesi¹c czasu, przejecha³em 1100 km, z czego:
- 300 km po trasie, jazda z prĂŞdkoÂściami dopuszczalnymi - spalanie bez klimy 4,9-5,1 l/100 km
- reszta po Warszawie w korkach samych, odlegÂłoÂści po 15 km, spalanie bez klimy 6,4 - 6,7 l/100 km

A ogĂłlnie jestem bardzo zadowolony z kupna auta. NiedociÂągniĂŞcia opisywane na forum w awaryjnoÂści na razie mnie nie dotyczÂą. MoÂże nie zwracam na niektĂłre uwagi bo mi nie przeszkadzajÂą.

WczeÂśniej miaÂłem Nissana PrimerĂŞ 1.8 Pb 115 KM 2001 r., po przesiadce na 115 KM CRDi mam wraÂżenie Âże teraz mam silnik 2x mocniejszy, no i cichutko ;), i zawsze gotowy do galopu.

Polecam Ceed'a wszystkim chcÂącym kupiĂŚ auto.

AUTOR WĄTKU
skalin
 

05 cze 2008 19:29

ja mam megankę 110 kucyków ale kijanka 90 KM bije ją dynamiką jazdy. Jak to powiedział ój kumpel to nie są konie mechaniczne to są muły do ciężkiej pracy ale fruwają a nie jeżdżą.

AUTOR WĄTKU
michaldruk
 

awarujność

05 cze 2008 20:06

witam mam sw 2.0 opt. plus i coś mi dzwoni w bagaju szlak mnie trafi jak nie pojade do aso

AUTOR WĄTKU
dominik070779
 

ceed sw 115km crdi opt+

20 lip 2008 08:20

Witam wszystkich klubowiczów mam kiankę już miesiąc jeżdze tylko po mieście 1800km komputer pokazuje 7,5 z klimą wrażenia z jazdy pozytywne cicho wygodnie miejsca bardzo dużo. Kilka osób jechało kią i byli mile zaskoczeni ale i tak by jej nie kupil bo to kia a oni wolą passat golf itp sprowadzili z zachody 10 latki nie raz z przebiegiem 20000 tyś km i szpanują myśle że przemawia przez nich zazdrość bo nie mają nowego cacka good

AUTOR WĄTKU
adam08
 

20 lip 2008 08:33

Nie przejmuj się to normalne. Niektórzy wolą przepłacić i kupić nowego Golfa bo to VW, a nie jakiś tam koreańczyk albo tak jak opisałeś dla szpanu sprowadzają sobie jakiegoś 10 latka. Fakt kiedyś Golf to był samochód nie do zajeżdżenia ale teraz to nawet Toyotki się sypią. Nie ma supersamochodów. Czas pokaże czy to my mieliśmy rację czy oni. Ja swoim przejechałem póki co 2,5 kkm i na razie wszystko gra odpókać ball
pozdrawiam i szerokości życzę.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: ceed sw 115km crdi opt+

20 lip 2008 10:20

dominik070779 napisał(a):Witam wszystkich klubowiczów mam kiankę już miesiąc jeżdze tylko po mieście 1800km komputer pokazuje 7,5 z klimą wrażenia z jazdy pozytywne cicho wygodnie miejsca bardzo dużo. Kilka osób jechało kią i byli mile zaskoczeni ale i tak by jej nie kupil bo to kia a oni wolą passat golf itp sprowadzili z zachody 10 latki nie raz z przebiegiem 20000 tyś km i szpanują myśle że przemawia przez nich zazdrość bo nie mają nowego cacka good


Te 10 cio latki z zachodu mają często po 400 - 500 tys przebiegu tylko na liczniku jest np 160 tys bo został cofnięty. A potem szczęśliwy posiadacz takiego mało używanego autka, trzyma się bez przerwy za portfel i montuje używane części ze szrotu aby było taniej.

AUTOR WĄTKU
bociek
 

03 sie 2008 19:08

Czas na podsumowanie mojej kijanki 1,6 CRDI 115km O+ po przejechaniu prawie 1800 km.

Plusy.

Idealna jednostka napędowa
Rewelacyjny zawias
Układ kierowniczy bez zastrzeżeń
Komfort jazdy 6+ w skali 6
Wnętrze wszechstronne, bardzo dużo miejsca, wykończenia duży +

Minusy.

Właściwie brak. Jeśli mam się przyczepić to zbyt miękka roleta w bagażniku, a dokładnie mam problem żeby sobie trafić w mocowania rolety.
Wariujące radio, tzn często zmieniające z stereo na mono.
Czujniki parkowania się zamoczą też wariują.


Podsumowanie.

Idealny wybór samochodu. Najbardziej z tego faktu zadowolony jest pies gdyż w bagażniku ma salon.
Póki co, przeraża mnie spalanie -śr. 7,6l przy 80% miasto i klima non stop.Mam nadzieję że to się zmieni alby my nauczymy się jeździć dizlem

AUTOR WĄTKU
Daru
 

04 sie 2008 06:19

Ja też mam spalanie na tym poziomie co ty ale na liczniku zaledwnie 600 km i mysle ze z czasem spadnie - chciaz robie głownie krótkie odcinki 15-20 km z klimą non stop. Poprzednie auto citroen xantia 1.9 TD też mi palił na tym odcinku 7.5 - 8.0 a w trasie znacznie mniej 5.5-6. Tak że myślę że bedzie podobnie z kijanką - auto przeciez wazy swoje a silnik ma trochę kucyków wiec i one muszą trochę wypić jak sie je pogoni.

AUTOR WĄTKU
ruszka
 

19 sie 2008 10:42

SW 1.6 CRDI w wersji Optimum Plus, silnik 115KM. 15 000 km przejechane. Spalanie na poziomie 6.1 wg. kompa. Nie sprawdzałam rzeczywistego zużycia paliwa. Komfortowe, wygodne i bardzo wdzięczne auto do prowadzenia. Trochę mała tylna szyba w tym kombiku, ale generalnie jestem bardzo zadowolona. Mankament: kłopoty przy wrzucaniu wstecznego co jakiś czas, ale daje się to przeżyć.

AUTOR WĄTKU
Jaro
 

27 sie 2008 14:20

Heja,

ja co prawda ceedem swoim jezdze dopiero od poniedzialkowego wieczora, czyli dzis mija 3 dzien, hehe. Ale na razie przy 200km jest tez 6,1l, jazda miejska, Warszawa. Co do tego widoku do tylu to szyba faktycznie nie za duza. Ja rozwiazuje to lusterkiem panoramicznym - na allegro z transportem mozna kupic juz za 25zł. Rozwiazanie stosuje w kazdym swoim samochodzie i polecam goraco. Chociaz znajda sie tacy, ktorym sie to nie spodoba. Generalnie rozwiazanie polepsza widzenie zasadniczo!

Pozdro,
Jaro

AUTOR WĄTKU
dominik070779
 

19 paź 2008 16:53

WITAM WSZYSTKICH SZALEJĘ KIJANKĄ JUŻ 4 MIESIĄCE 4800KM I ZACZEŁO SIE JAKIŚ CZAS TEMU STUKANIE KIEROWNICY CORAZ MOCNIEJ JUŻ DOSTAŁEM SZAŁU I W ŚRODE 22 PAŻDZIERNIKA JESTEM UMÓWIONY DO SERWISU NA OBORNICKIEJ W POZNANIU. ZADZWONIŁEM PRZEDSTAWIŁEM SPRAWE I JUŻ WIEDZIELI O CO TAM BIEGA NAPRAWA MA TRWAĆ CHWILE ZOBACZYMY CO ZROBIĄ OPISZĘ JAK BĘDZIE PO WSZYSTKIM. WYDAJE MI SIE ŻE SILNIK ZACZYNA CORAZ GŁOŚNIEJ PRACOWAĆ A GDY GASZE I PRZEKRĘCAM KLUCZYK TO CZASEM AŻ ZACZĘSIE SIE SILNIK CZY KTOŚ MA COŚ PODOBNEGO. OGÓLNIE JESTEM BARDZO ZADOWOLONY Z SAMOCHODU NIK MNIE NIE NAMÓWI NA NIC INNEGO. MÓJ SĄSIED KUPIŁ NOWĄ TOYOTE COROLLĘ I WIECIE CO CENA TAKA JAK MOJA KIJANKA W NAJBOGADSZEJ WERSJI A ON MA GOLASA I TO BENZYNE A W CENIE PONAD 70 TYŚ DOSTAŁ ELEKTRYCZNE SZYBY Z PRZODU I KLIMA MANUAL I NIC WIĘĆEJ SORY PODUSZA POWIETRZNA A W ŚRODKU TYLE PLASTKIU JESZCZE NIE WIDZIAŁEM SORY SZKODA KASY NA TOYOTĘ. NASZE BRYKI MAJĄ WADY JAK KAŻDY I TE DROBIAZGI KTÓRE WYSKAKUJĄ TO BŁĘDY WIEKU DZIECIĘCEGO I NASTĘPNA ODSŁONA CEEDA BĘDZIE BARDZIEJ DOPRACOWANA JA JESTEM ZADOWOLONY BARDZO JEST SUPER :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
KZ
 

19 paź 2008 17:34

dominik070779 napisał(a):WITAM WSZYSTKICH SZALEJĘ KIJANKĄ JUŻ 4 MIESIĄCE 4800KM I ZACZEŁO SIE JAKIŚ CZAS TEMU STUKANIE KIEROWNICY CORAZ MOCNIEJ JUŻ DOSTAŁEM SZAŁU I W ŚRODE 22 PAŻDZIERNIKA JESTEM UMÓWIONY DO SERWISU NA OBORNICKIEJ W POZNANIU. ZADZWONIŁEM PRZEDSTAWIŁEM SPRAWE I JUŻ WIEDZIELI O CO TAM BIEGA NAPRAWA MA TRWAĆ CHWILE ZOBACZYMY CO ZROBIĄ OPISZĘ JAK BĘDZIE PO WSZYSTKIM. WYDAJE MI SIE ŻE SILNIK ZACZYNA CORAZ GŁOŚNIEJ PRACOWAĆ A GDY GASZE I PRZEKRĘCAM KLUCZYK TO CZASEM AŻ ZACZĘSIE SIE SILNIK CZY KTOŚ MA COŚ PODOBNEGO. OGÓLNIE JESTEM BARDZO ZADOWOLONY Z SAMOCHODU NIK MNIE NIE NAMÓWI NA NIC INNEGO. MÓJ SĄSIED KUPIŁ NOWĄ TOYOTE COROLLĘ I WIECIE CO CENA TAKA JAK MOJA KIJANKA W NAJBOGADSZEJ WERSJI A ON MA GOLASA I TO BENZYNE A W CENIE PONAD 70 TYŚ DOSTAŁ ELEKTRYCZNE SZYBY Z PRZODU I KLIMA MANUAL I NIC WIĘĆEJ SORY PODUSZA POWIETRZNA A W ŚRODKU TYLE PLASTKIU JESZCZE NIE WIDZIAŁEM SORY SZKODA KASY NA TOYOTĘ. NASZE BRYKI MAJĄ WADY JAK KAŻDY I TE DROBIAZGI KTÓRE WYSKAKUJĄ TO BŁĘDY WIEKU DZIECIĘCEGO I NASTĘPNA ODSŁONA CEEDA BĘDZIE BARDZIEJ DOPRACOWANA JA JESTEM ZADOWOLONY BARDZO JEST SUPER :mrgreen:


To super że dzielisz się swoimi wrażeniami ale wyłącz / napraw Caps Locka w swojej klawiaturze...

AUTOR WĄTKU
matyk
 

26 paź 2008 20:27

Małe podsumowanie mojej kijany. 1,6 CRDi 115KM HB wersja Optimum.
Przebieg 10000km.

Do plusów mogę zaliczyć:

1. Zawieszenie-bardzo dobre trzymanie na zakrętach.
2. Idealna jednostka napędowa. Pracuje równo i cicho. Dobre przyspieszenie i małe spalanie. Na przestrzeni 5000km spalanie 6,0(50% miasto, 50% trasa)
3. Duża ilość miejsca w środku jak na auto w tej klasie.
4. Rozsądna cena.
5. Dobre wykończenie wnętrza.

Minusy:

1. Ciche stuki w kolumnie kierownicy przy jeździe po nierównościach i kostce brukowej. Zrobię z tym przy pierwszym przeglądzie.
2. Głośne zawieszenie. Już chyba do tego przywykłem.
3. Czasami mało precyzyjne wchodzenie wstecznego biegu.
4. Po przebiegu 2000km wymiana tylnego prawego amortyzatora. Były stuki na nierównościach. Teraz idealna cisza.

Wnioski:

Idealne auto jak na takie pieniądze. Wygodne, przestronne, ekonomiczne a zarazem dynamiczne. Śmiało mówię, POLECAM !!!! :D

AUTOR WĄTKU
Kuba
 

21 lis 2008 15:14

Witam,
przedwczoraj odebralem Cee'da 1.6 crdi optimum. Jezdzi sie bardzo przyjemnie, samochod jest zwawy i wygodny.
ALE!!! Wczoraj musialem (po przejechaniu 200 km) skorzystac z uslug assistance!!! Auto stoi juz w serwisie a ja jezdze zastepczym Kia Rio. Serwisant tlumaczy mi ze przyczyna sa blednie zaprogramowane kluczyki, przez co sa problemy z komunikacja z centralka immobilizera.
Objaw jest jeden- samochodu nie da sie uruchomic...
Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
PiMo
 

18 gru 2008 09:55

Odświeżając trochę kotleta:
Trasa PL-D ok. 1000 km, klima non-stop, praktycznie tylko po autostradach 130 w Pl /hehe ;) no może było i 160... ;)/ w D to już praktycznie cały czas pedał w podłodze! Niestety 200 nie przekroczyło, ale 3 os. + bagażu sporo, także w D średnio się leciało 180 i spalanie średnie wyniosło ok. 6 l/100, no po prostu szok :mrgreen: Prowadzenie przy takich prędkościach bardzo pewne, radyjka nie trzeba było za bardzo podgłaśniać (nawet oponki nie hałasowały, jak to niektórzy na forum pisali), po prostu rewelacja!!!
A w mieście to średnio do 6,5l bierze, także nie jest źle:)
Jeśli chodzi o spalanie i jego zmniejszenie to radzę zapoznać się z eco drivingiem 8)
Wrażenia ogólne baaaaardzo pozytywne, poza denerwującymi pierdołami, które przez innych na innych tematach były opisywane;p
Szczerze mogę polecić to autko! :D

AUTOR WĄTKU
less
 

19 gru 2008 22:16

wybacz stary ale jak Ci pali 6 przy bucie w podłodze na autostradzie w D to masz zepsute auto. Polonezy też niektórym 6 paliły :twisted:

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl