Turbo Kamera w TVN Turbo !!!!

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Slavobeer
 

08 kwi 2009 17:03

dankat napisał(a):
Slavobeer napisał(a):
No nieee, nie je¿d¿ê jeszcze kijank¹ :) ale pro_cee'd miodzio:)
ZaglÂądam czasem na Wasze forum z ciekawoÂści :)

Pozdrawiam i dziĂŞkujĂŞ pierwszym, ktĂłrzy mnie popierajÂą :)))


No to kolego z mojej wypowiedzi nie bĂŞdziesz zadowolony.
1. Wszystkie epitety (wczeœniejszy post) u¿yte przez Ciebie du¿o mówi¹. I mówi¹ na Twoj¹ niekorzyœÌ. Du¿o mocnych niepotrzebnych s³ów o cz³owieku którego nie znasz.
2. ZakÂładam teÂż, Âże nie znasz ASO Kia. TakÂże nie znasz caÂłej sprawy, a gÂłos zabierasz. A byĂŚ klientem ASO Kia pomaga w zrozumieniu caÂłoÂści tematu (piszĂŞ tu o np. TTTM i caÂłej dÂługiej liÂście). PodejÂście ASO do klienta sam niestety przetestowaÂłem na sobie, sÂłynny temat szarpania przy 1800 obrotach w crdi.
3. Na mĂłj rozum "test mycia" byÂł pokazĂłwkÂą na potrzeby TV i Âłatwego, obrazowego pokazania problemu.

4. TeÂż chciaÂłbym wszystkim przypomnieĂŚ o sÂłowach poparcia dla neo1979 i pozostaÂłych jakie byÂły pisane po emisji programu.

Slavobeer kolego, pochwal siĂŞ swoim fachem. Piszesz o setkach jakiÂś tam przykÂładĂłw, ktĂłre znasz.


No to siĂŞ pochwalĂŞ :)
Mam kontakt ze WSZYSTKIMI (poza na razie nowym LEXUS-em) salonami w moim mieÂście z uwagi na fakt zajmowania siĂŞ finansami.
Ludzie z którymi siê spotykam to moi Koledzy i miêdzy sob¹ nic nie musimy ukrywaÌ, mówimy jak jest, jakie s¹ "przeboje" z centralami ró¿nych marek w Polsce. Wierz mi lub nie ale s¹ to wiarygodne informacje z pierwszej rêki.
OdpowiadajÂąc na pytania:
1. Nie zmieniê swojego zdania na temat cz³owieka, który zrobi³ tê, jak to nazywasz, "pokazówkê" na potrzeby TVN. Mam g³êboko w d.... szukanie taniej sensacji i chêc pokazania siê w TV jakiegoœ pieniacza. Powinien mieÌ œwiadomoœÌ, ¿e robi coœ Ÿle i niech siê z tym do TV nie pcha na si³ê.
Jest to typowe zachowanie czĂŞÂści PolakĂłw, ktĂłrzy nie potrafiÂą sprawy zaÂłatwiĂŚ po ludzku, tylko jak to teraz modne, zawiadamia siĂŞ TV nie liczÂąc siĂŞ z konsekwencjami.
A czemu szanowny pan nie zawiadomiÂł o fakcie swoich zmagaĂą z KMP np. Faktu, SuperExpresu, ÂŻycia na GorÂąco, Pudelka i innych stron, czasopism itp.? Bo by go wyÂśmiali.....
Ja nie broniĂŞ ludzi z KMP, bo nie wiem kim sÂą....
2. Znam ludzi pracuj¹cych w KIA w ró¿nych miastach.
O ludziach zg³aszaj¹cych reklamacje mo¿na ksi¹¿kê napisaÌ (i to bardzo grub¹).
Wierzcie mi Szanowni Forumowicze, Âże sytuacja z usterkami, awaryjnoÂściÂą, obsÂługÂą serwisowÂą jest w KIA w Polsce jednÂą z lepszych, biorÂąc pod uwagĂŞ inne nawet bardzo dobrze postrzegane marki.
To co siĂŞ dzieje w serwisach np. Forda, Renault i innych markach nie mieÂści siĂŞ w naszych gÂłowach i szczĂŞÂśliwi ci uÂżytkownicy, ktĂłrzy nie wiedzÂą co mechanicy np. robiÂą w ich autach.
ZnajÂąc "od podszewki" sytuacjĂŞ w koncernie VW, ich problemach, do ktĂłrych nie chcÂą siĂŞ latami przyznaĂŚ i znajÂąc od KolegĂłw sytuacjĂŞ w KIA, moÂżna ÂśmiaÂło powiedzieĂŚ, Âże KIA cee'd jest jednym z najmniej kÂłopotliwych samochodĂłw.
Robienie szumu szkodzi Wam samym Szanowni Forumowicze, juÂż o tym wiecie, sami pisaliÂście...
Czasem czytaj¹c wypowiedzi na forum ma siê wra¿enie, ¿e pisze tu grupa znudzonych ludzi, którzy zamiast zaj¹Ì siê czymœ po¿ytecznym, siedzi i wymyœla sobie k³opoty, problemy itd. Zamiast wykonaÌ jeden prosty telefon do ASO, siedz¹ godzinami i dziel¹ "w³os na czworo" opisuj¹c swoje problemy. Ale tacy ju¿ jesteœmy my, Polacy (niektórzy i ich przybywa niestety).........

KoĂączÂąc temat, pozdrawiam "normalnych forumowiczĂłw", pana dalej nie bĂŞdĂŞ szanowaÂł za sposĂłb pokazywania jak siĂŞ myje samochĂłd (istny KAT lakierĂłw) i cieszcie siĂŞ ludziska bo macie zajefajne autka :)

Avatar użytkownika
kajalar
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 29 paź 2008 19:46
Lokalizacja: Małopolska

08 kwi 2009 17:05

może to pracownik ASO lub lakierni w Olsztynie, z którymi neo1979 miał problemy. chłop dostał [EDIT] od KMP lub podziękowali mu za współpracę i teraz się tu żali na cały świat :P
Kia cee'd 1,4 CVVT C+ SolidRed

AUTOR WĄTKU
Slavobeer
 

08 kwi 2009 17:08

roberteczka napisał(a):
Slavobeer napisał(a):
linsky napisał(a):
<span>Slavobeer</span> napisał(a):ByĂŚ moÂże przyszÂły uÂżytkownik cee'da Smile


No nieee, nie je¿d¿ê jeszcze kijank¹ :) ale pro_cee'd miodzio:)
ZaglÂądam czasem na Wasze forum z ciekawoÂści :)

Pozdrawiam i dziĂŞkujĂŞ pierwszym, ktĂłrzy mnie popierajÂą :)))


a kolega nie przypadkiem sfrustrowany pracownik KMP, ktĂłremu powierzono sprawĂŞ rozwiÂązania problemu "Âłuszczycy" ??



No niestety tu Ciê rozaczarujê: nie jestem zainteresowany w ¿aden sposób "pomaganiem" ludziom z KMP :) To ich problem... Wspó³czujê im tylko, ¿e musz¹ ustosunkowywaÌ siê do takich problemów. Popieram natomiast stanowisko pracownika któregoœ ASO (by³o na filmie), który delikatnie wspomnia³, o tym w jaki sposób ten cz³owiek na filmie my³ auto.

Avatar użytkownika
kajalar
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 29 paź 2008 19:46
Lokalizacja: Małopolska

08 kwi 2009 17:12

Slavobeer napisał(a):Czasem czytając wypowiedzi na forum ma się wrażenie, że pisze tu grupa znudzonych ludzi, którzy zamiast zająć się czymś pożytecznym, siedzi i wymyśla sobie kłopoty, problemy itd. Zamiast wykonać jeden prosty telefon do ASO, siedzą godzinami i dzielą "włos na czworo" opisując swoje problemy. Ale tacy już jesteśmy my, Polacy (niektórzy i ich przybywa niestety).........


to jest jedyna rzecz w której się z tobą zgadzam, większość pseudo usterek (dupereli) ceeda nikt by nawet nie zauważył gdyby nie przeczytał tego na tym forum i na silę nie zaczął szukać w swoim samochodzie.
Z resztą kilka osób tu już się zarzekało, że zamierzają przestać odwiedzać to forum właśnie z tego powodu, ale pewnie nikt tego nie zrobił :P tak jak np. ja :)
Kia cee'd 1,4 CVVT C+ SolidRed

AUTOR WĄTKU
novee
 

08 kwi 2009 17:29

<span>Slavobeer</span> napisał(a):Mam kontakt ze WSZYSTKIMI (poza na razie nowym LEXUS-em) salonami w moim mieście z uwagi na fakt zajmowania się finansami.

a coś konkretniej? Jesteś prezesem banku czy kasjerką w markecie że masz kontakt z finansami? I wszystkie salony we Wrocku znasz? Bez urazy, ale w starym kabarecie był taki skecz: pracuję w Telewizji Polskiej w Warszawie... w kotłowni.

<span>Slavobeer</span> napisał(a):Ludzie z którymi się spotykam to moi Koledzy i między sobą nic nie musimy ukrywać, mówimy jak jest, jakie są "przeboje" z centralami różnych marek w Polsce. Wierz mi lub nie ale są to wiarygodne informacje z pierwszej ręki.

Wiesz, też się spotykam z kolegami, z różnych branż, w tym samochodowej i też różne rzeczy słyszę, część prawdziwa część mniej... ale co do obsługi posprzedażowej Kia... to dzięki czemuś dostali ostatnie zaszczytne miejsce w NAT Auto Świata (żeby się nie powtarzać i rozpisywać).

Nie znam Cię i nie chce wojny, ale wpadasz kolego jak bomba na forum, swoimi paroma wypowiedziami podważasz setki innych z tego forum i z miejsca kreujesz się na jedynego mądrego i wyrocznię bo znasz WSZYSTKICH i wiesz WSZYSTKO. Dokładnie to samo może powiedzieć o sobie sołtys w każdej wsi, też u siebie zna wszystkich i wie wszystko.

AUTOR WĄTKU
roberteczka
 

08 kwi 2009 18:40

<span>Slavobeer</span> napisał(a):Popieram natomiast stanowisko pracownika ktĂłregoÂś ASO (byÂło na filmie), ktĂłry delikatnie wspomniaÂł, o tym w jaki sposĂłb ten czÂłowiek na filmie myÂł auto


kolego ! ale ta usterka nie pojawiÂła siĂŞ tylko o jednego uÂżytkownika, ktĂłry demonstrowaÂł mycie auta. Wade tÂą, ma dziesiÂątki Ceed'Ăłw w Polsce, a pewnie setki w caÂłej europie ! W TVN Turbo sam pracownik KMP przyznaÂł siĂŞ, Âże zarejestrowano juÂż 40 aut z tym problemem !! WiĂŞc problem, na pewno nie sprowadza siĂŞ do samego sposobu mycia auta.

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

08 kwi 2009 18:59

Nie popieram ofensywności kolegi Slavobeera, natomiast nie podważając łuszczenia się lakieru, faktem jest jedno: dawanie z 5-10 cm myjką z końcówką z pulsowaniem strumienia zaprezentowane na filmie, to śmierć dla praktycznie każdego lakieru stosowanego w autach młodszych, niż kilka lat. Jeżeli to miała być demonstracja jak powłoka złazi, to na mnie wywarło to wręcz odwrotne wrażenie (na zasadzie, "pokażę jak łatwo się rysuje lakier rychając po nim gwoździem").
Wojtek Piszczek

AUTOR WĄTKU
Wojtek L.
 

08 kwi 2009 19:30

Ja nie jeżdżę z duperelami bo nie mam czasu, a łuszczycę mam i myję ręcznie i nigdy nie używałem myjek.
Niestety wada jest i czekamy na ruch ze strony KMP.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

08 kwi 2009 20:25

Zrobiło się niesmacznie :(
kolego Slavobeer, masz prawo do własnego zdania ale nie masz prawa obrażania innych użytkowników forum.


Nie mogę pozostac obojętny wobec:
"izolować bo to zakała społeczeństwa. Świat bez takich ludzi byłby na prawdę inny, lepszy ..."

jeden też tak myślał i zgineło wielu ludzi w czasie II wojny światowej więc HAMUJ GOŚCIU :!:

Jeśli chciałeś coś ważnego przekazać to mam wrażenie że Twoje spostrzeżenia są lekko mówiąc chybione. Nalatujesz na na człowieka który dla celów programu zademonstrował problem i to podważasz - ok. masz prawo. Ale to nie jest problem jednego kolegi tylko dziesiątek użytkowników czerwonych ceedów. MAJĄ PRAWO DO WSKAZANIA PROBLEMU SKORO NIE MOGĄ ZAŁATWIĆ TEGO W SERWISACH :!:

Pozdrawiam wszystkich użytkowników, bez wyjątku ( Ciebie też :wink: ), i czuję się zupełnie normalnie. :twisted:
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

08 kwi 2009 21:37

<span>Slavobeer</span> napisał(a):Swoją drogą, widziałem ten film i widziałem, że zapodałeś na maksa wypasioną wersję COMFORT a więc MAX BIDA.

no i że niby co to za argument?
to ze uboższa znaczy że lakier może złazić bo nie ma 16' felg, lakierowanej konsoli, usb, halogenów itp?
nie bardzo rozumiem...
<span>Slavobeer</span> napisał(a):Ktoś (KMP) nie umywa rąk od wyrządzonych szkód na autach, chce Wam pomóc i usunąć te uszkodzenia (bez względu na technologię, chodzi o efekt, jeśli będzie dobrze polakierowane i utrzymana gwarancja to wg mnie jest OK), a Wy po prawnikach ganiacie i chcecie nowych aut.

nie bardzo też rozumiem dlaczego mamy się godzić na wszystko co nam proponują. Gosiu nie chce aby jego NOWY samochód chodź ubogi w wyposażeniu był dwukrotnie malowany i ma do tego święte prawo. Więc nie musi się zgadzać na to aby fachowcom, niekoniecznie udało się za pierwszym razem pomalować tak jak być powinno.

AUTOR WĄTKU
Wojtek L.
 

08 kwi 2009 21:41

bo Slavobeer się nakręcił.

Mnie również problem dotyczy a nie ciskam się na forum i nie obrażam innych.

AUTOR WĄTKU
Woody
 

08 kwi 2009 21:47

A ja posiadam najbogatsza wersje i tez nie chce miec malowanego, wiem jak wykonuje to ASO diabloo

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

Re: ale pieprzysz człowieku !!!!!!!!!!

08 kwi 2009 21:55

No to jedziemy....
Slavobeer napisał(a):ChÂłopie,
zrobiÂłeÂś z siebie durnia i tyle.

PiĂŞknie siĂŞ zaczyna....
Slavobeer napisał(a):TY JESTEÂŚ NIENORMALNY I ZAPRASZAM CIÊ SERDECZNIE DO WROCÂŁAWIA TO JESZCZE CHÊTNIE POWIEM CI CO O TOBIE MYÂŚLÊ.

dalej nie lepiej
Slavobeer napisał(a):AÂż dziw bierze, Âże takiego idiotĂŞ ktoÂś komentuje, odpowiada na Twoje internetowe wypociny i traci na to czas!!!

forum od tego jest Âżeby podzieliĂŚ siĂŞ swoimi wraÂżeniami na temat auta nie tylko na temat jego zalet ale i wad. skoro uwaÂżasz goÂścia za "idiotĂŞ" i aÂż dziw bierze Âże ktoÂś na to odpowiada (znaczy chyba inni idioci) to ja siĂŞ czujĂŞ obraÂżona bo za idiotkĂŞ siĂŞ nie uwaÂżam a rĂłwnieÂż wypowiadaÂłam siĂŞ w przedmiotowej sprawie
Slavobeer napisał(a):SwojÂą drogÂą, widziaÂłem ten film i widziaÂłem, Âże zapodaÂłeÂś na maksa wypasionÂą wersjĂŞ COMFORT a wiĂŞc MAX BIDA.

a co Tobie tatuÂś zafundowali MAX WYPASIOCHA merca czy audicĂŞ ... ???
Slavobeer napisał(a):JesteÂś klasycznym wieÂśniakiem, ktĂłry nie umie chyba wykonaĂŚ prostej czynnoÂści w postaci fachowego umycia auta, brak Ci wyobraÂźni i wiedzy na temat ciÂśnienia wytwarzanego przez takie myjki.

czyli kaÂżdy uÂżytkownik ÂłuszczÂącego siĂŞ ceeda jest ĂŚwierĂŚinteligentem z brakami w wyksztaÂłceniu....
Slavobeer napisał(a):CzytaÂłem w Auto ÂŚwiecie odpowiedÂź KMP na zgÂłoszony problem i twierdzÂą, Âże WSZYSTKIE TEGO TYPU REKLAMACJE BÊDÂĄ POZYTYWNIE ROZPATRYWANE.
WiĂŞc o co Wam ludzie chodzi ???

ogl±da³e¶ wogóle t± Turbo kamerê ze zrozumieniem??? mam wra¿enie ¿e nie, nikt nie neguje ¿e KMP maluje samochody z ³uszczyc±, chodzi przede wszystkim o JAKO¦Æ powtórnie pomalowanego samochodu
Slavobeer napisał(a):To co tu czytam to KLASYCZNA, POLSKA WIEÂŚ I PIENIACTWO !!!

A TwĂłj post to jest najlepszym tego przykÂładem a szczegĂłlnie te wstawki "a pracujĂŞ tu i tu i wiem wszystko o wszystkim..." kompleksiki sobie leczysz takim podejÂściem bo sÂłoma wystaje z cholewek i widaĂŚ to na kilometr....
Slavobeer napisał(a):ByĂŚ moÂże przyszÂły uÂżytkownik cee'da :)

W sumie to dobrze by byÂło Âżeby jednak nie, ciÂągle mam nadziejĂŞ Âże uÂżytkownicy ceedĂłw to rozsÂądni i kulturalni ludzie czego o Tobie zdecydowanie nie moÂżna powiedzieĂŚ.....
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

08 kwi 2009 21:58

Jeśliby mi wyskoczyła łuszczyca na kilku elementach to rozwiązaniami dla mnie satysfakcjonującymi były by do wyboru przez KMP:
1. Wymiana samochodu na nowy, wolny od wad
2. Zadość uczynienie (wg tego rzeczoznawcy z tvn 15 %) jak dla mnie liczone od wartości auta przy zakupie, czyli ceny salonowej, w końcu wada wyszła z fabryki więc auto było wadliwe w momencie wyjechania z niej; plus pomalowanie auta z odpowiednim wpisem w książce gwarancyjnej że samochód był malowany z powodu wady fabrycznej a nie z powodu wypadku.
3. Albo odkupienie przez KMP auta po cenie za jakie go kupiłem.

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

08 kwi 2009 21:59

P.S. Jeśli moderatorzy stwierdzą że za bardzo "pojechałam" po gościu to niech mają na uwadze że nie użyłam żadnego brzydkiego słowa mimo silnej pokusy.... sorry za OT...
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

AUTOR WĄTKU
Wojtek L.
 

08 kwi 2009 22:07

e2rdo,
czekam niecierpliwie co sami zaproponują w KMP (takie pomysły też mam + inne ale czekam na ich ruch).
ad. 2 - w ASO powiedzieli mi, że do książki nie wpiszą malowania gwarancyjnego, a hipotetyczny kupiec jak by miał obiekcje to może przyjść go jakiegokolwiek ASO to może sprawdzić po VIN w bazie że było malowanie gwarancyjne.

AUTOR WĄTKU
magbob
 

08 kwi 2009 22:16

A czy żandarmeria nie może poprostu zablokować ( lub usunąć ) kont pt.
<span>Slavobeer</span> napisał(a):No to się pochwalę

AUTOR WĄTKU
tomek242
 

08 kwi 2009 22:41

Jeżeli Slavobeer jest naprawdę z Wrocka, to przepraszam za Wrocław.

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

08 kwi 2009 22:44

To forum ma być "żywym organizmem", gdzie wymieniamy poglądy, gdzie przedstawiamy swoje racje używając argumentów merytorycznych i tych, niemających z nimi nic wspólnego, gdzie ma być ciekawie, śmiesznie ale gdzie nie będzie przysłowiowego chamstwa i piniactwa.
Naprawdę wiele zależy od Nas samych( wystarczy troszkę dobrej woli, by zamiast "głupi", czy "prostak" napisać słowa, które nie spowodują narastania agresji i eskalacji napięcia wśród forumowiczów).
Brawo Ola, e2rdo i Wojtek. good i dziękuję za brak chamstwa, merytorykę i pozytywne myślenie w tym trudnym temacie.
Ostatnio edytowano 08 kwi 2009 23:29 przez stj, łącznie edytowano 1 raz
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

08 kwi 2009 22:51

Dolaczam do osob majacych luszczyce. Jutro zglaszam to do KMP. Dzis chcialem to zrobic w salonie ale nie bylo juz komu to zglosic. (Reszta moich przygod w watku o awarii automata)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl