Prosiak na lawecie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
maciejkiner
 

Prosiak na lawecie

11 lut 2009 21:10

Witam

Dzis o 18:30 moj prosiak wyladowal na lawecie. Po kilkukrotnym nieudanym odpaleniu (jakby padniety akumulator), odpaleniu ze startera i wlaczeniu trybu disco (wszystkie kontrolki wariuja, padla cala elektryka, miedzy innymi wspomaganie, a wycieraczki potrzebowaly na przebycie szyby ok 30 sekund) padla decyzja o zaborze mienia. Odciecie aku (dla resetu) tez nie pomagalo. Auto chwilowo stoi przed serwisem (niestety ok 19 w serwisie zywej duszy nie bylo i pozostalo zostawienie go przed brama) i jutro jade walczyc.

Na co moge liczyc ze strony serwisu/ubezpieczyciela? Auto zastepcze? Na ile (pakiet allianz)? A moze ktos ma pomysl co sie moglo stac i jakas nadzieje (lub noz w plecy) odnosnie czasu naprawy?

pzdr
maciejkiner

AUTOR WĄTKU
qbix
 

11 lut 2009 21:28

Patrzac po twoim podpisie to raczej na niewiele mozesz liczyc ze strony serwisu. Seryjne 2.0l chyba nie maja 170 kucykow...

AUTOR WĄTKU
adamg29
 

11 lut 2009 21:29

Oj, współczuję. :(
Ze strony serwisu - na naprawę.
Ze strony ubezpieczyciela - w zasadzie na nic - poza assistance. Ale laweta już była, więc zrobiła swoje. Co do samochodu zastępczego to wszystko zależy, czy awaria miała miejsce blisko miejsca zamieszkania - jeśli tak, to zwykle samochód zastępczy się nie należy - musiałbyś przeczytać warunki assistance swojego pakietu.

AUTOR WĄTKU
maciejkiner
 

11 lut 2009 21:33

Witam

qbix: tego chipa zrobil salon wiec mysle, ze nie umyja rak od tego...

adamg29: no kilometr od domu sie posypal. Problem w tym, ze bez auta jak bez reki wiec licze, ze zastepcze auto sie znajdzie...

pzdr
maciejkiner

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

11 lut 2009 21:45

Komorniki ?
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
maciejkiner
 

11 lut 2009 21:46

Witam

tak

pzdr
maciejkiner

AUTOR WĄTKU
adamg29
 

11 lut 2009 21:52

<span>maciejkiner</span> napisał(a):Problem w tym, ze bez auta jak bez reki wiec licze, ze zastepcze auto sie znajdzie...

To daj znać czy dostałeś, bo może się przydać na przyszłość.

AUTOR WĄTKU
teon
 

11 lut 2009 22:11

Co ma chip do awarii elektryki.

AUTOR WĄTKU
maciejkiner
 

11 lut 2009 22:23

Witam

teon: tez mi sie tak wydaje - to mnie pociesza, ze nie bedzie problemow z gwarancja, nawet jesli salon umyje rece od moda...

pzdr
maciejkiner

AUTOR WĄTKU
less
 

11 lut 2009 22:47

jak lawetę miałeś z KIA Asistance to powinieneś autko zastępcze dostać na 4 dni

AUTOR WĄTKU
szady
 

11 lut 2009 23:10

w moim przypadku / ubezpieczenie mam w kia/ samochod zastepczy nalezy sie bezplatnie na 48h w momencie kiedy auto stanie na drodze i auto nie jest w stanie ruszyc badz zagraza zyciu wtedy tylko i wyłacznie przysluguje auto zastepcze:) pozdrawaim

AUTOR WĄTKU
kawanagila
 

11 lut 2009 23:15

coś pachnie rozkodowanym immobilizerem..

AUTOR WĄTKU
less
 

11 lut 2009 23:19

szady87 napisał(a):w moim przypadku / ubezpieczenie mam w kia/ samochod zastepczy nalezy sie bezplatnie na 48h w momencie kiedy auto stanie na drodze i auto nie jest w stanie ruszyc badz zagraza zyciu wtedy tylko i wyłacznie przysluguje auto zastepcze:) pozdrawaim


Co innego ubezpieczenie Asistance (dobrowolne choć zazwyczaj w pakiecie) a co innego KIA Asistance (ostajemy wraz z zakupem auta) z której auto zastępcze się należy

AUTOR WĄTKU
pioteer
 

Re: Prosiak na lawecie

11 lut 2009 23:34

maciejkiner napisał(a):Witam

Dzis o 18:30 moj prosiak wyladowal na lawecie. Po kilkukrotnym nieudanym odpaleniu (jakby padniety akumulator), odpaleniu ze startera i wlaczeniu trybu disco (wszystkie kontrolki wariuja, padla cala elektryka, miedzy innymi wspomaganie, a wycieraczki potrzebowaly na przebycie szyby ok 30 sekund) padla decyzja o zaborze mienia...



Z opisu mnie to wyglada na rozladowanie akumulatora przez np. awarie radia(opisywana juz kilkukrotnie - niby wylaczone a drenuje aku)...
Mam nadzie ze to tylko taka duperela, a nie cos powazniejszego.
Jak sie sprawa wyjasni to daj znac;-)

pozdr.piotr

AUTOR WĄTKU
Woody
 

11 lut 2009 23:38

Powiem Ci tak ze auto zastepcze dostaniesz jak dobrze pogadasz w serwisie, wiem bo przetestowalem to. Na naprawy gwarancyjne chyba auto sie nie nalezy. Ubezpieczenie nie ma nic do rzeczy w tym wypadku, calosc uslugi pokrywa KIA

AUTOR WĄTKU
maciejkiner
 

12 lut 2009 21:17

Witam

Sprawa rozwiazana. Naprawa zejala jakas godzine ale strachu sie najadlem (a i awaria wydaje mi sie podejrzana jak na nowe auto) - upalil sie kabel od alternatora. Z tego powodu caly prad szedl z aku a to spowodowalo, ze komputer zeswirowal - za niskie napiecie.

pzdr
maciejkiner

AUTOR WĄTKU
novee
 

12 lut 2009 21:23

<span>maciejkiner</span> napisał(a):upalil sie kabel od alternatora.

sam z siebie czy jakiś mechanicznie uszkodzony był?

AUTOR WĄTKU
pitern
 

12 lut 2009 21:25

serwis i tak nie powie :)

AUTOR WĄTKU
maciejkiner
 

12 lut 2009 21:56

Witam

Twierdza, ze byl slabo przykrecony, albo dostal wilgoc, czyli w sumie nic nie wiadomo...

pzdr
maciejkiner

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 108 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl