Czas odmrażania przedniej szyby, ile to ma trwać???

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
novee
 

Czas odmrażania przedniej szyby, ile to ma trwać???

09 lut 2009 13:07

Panie i panowie powożący dieslami mam do Was pytanie. Ile trwa u Was odmrażanie przedniej szyby z przymarzniętym śniegiem???
U mnie nawiew max na ciepło i max wianie na szyby i jak go rano odpalę, to spokojnie mogę iść na śniadanie. Teraz mój wehikuł stał weekend pod chmurką i zanim rozmroził i spłynęło to z 15-20 min., a jeszcze odmrażaczem psikałem na szybę. Tak ma być czy mi grzanie szwankuje? Dodam że w środku już aż za ciepło było, a na szybie przedniej ciągle zmrożony śnieg. Wiało już ciepłym z bocznych nawiewów jak cholera, wszystkie boczne szyby mokre, a przód nic.

AUTOR WĄTKU
lancer
 

09 lut 2009 13:12

Zależy ile miałeś śniegu (w cm na szybie) :)
U mnie wystarczy tyle czasu ile pali się papierosa czyli ok 5min :)

AUTOR WĄTKU
pablocovalik
 

09 lut 2009 13:29

a prościej to troche śniegu zgarnąć z szyb i jest szybciej
a potem to tak jak napisał lancer ok 5 minut
a jak sam lód to odmrażaczem w niego i wycieraczki też żeby odmarzły

AUTOR WĄTKU
novee
 

09 lut 2009 13:32

Przecież śnieg zmiotłem z szyby, tylko ta przymarznięta warstwa zlodowaciałego śniegu została, parę milimetrów.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

09 lut 2009 13:38

novee a ile metrów można pomalowac ciany 1 ltem wody?

kiedys w instrukcji peż chyba diesla pisali ze nei wolno nagrzewać na postoju tylko ruszyć jak najszybciej (wiadomo że np. oskrobać szyby) bo auto nagrzewa sie optymalnie w ruchu a nie a postoju
ajk stoi auto odpalone to nowe bardzooooooooo długo się narzewaja
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
novee
 

09 lut 2009 13:55

sensor ja Ci chyba w prezencie klawiaturę kupię, bo ciężko Cię zrozumieć :D


<span>sensor</span> napisał(a):kiedys w instrukcji peż chyba diesla pisali ze nei wolno nagrzewać na postoju tylko ruszyć jak najszybciej (wiadomo że np. oskrobać szyby)

jak mam ruszyć jak mam przymarzniętą skorupę na szybie??? skorupę, którą kilofem mogę rozbić, ale skrobaczką żadną nie ruszę.
To jest jak stawiasz wieczorem auto na które pada śnieg i na początku się roztapia bo szyba jeszcze ciepła, a potem w nocy powoli zamarza i skorupę mam.

AUTOR WĄTKU
DeeCann
 

09 lut 2009 13:57

sensor napisał(a):novee a ile metrów można pomalowac ciany 1 ltem wody?

kiedys w instrukcji peż chyba diesla pisali ze nei wolno nagrzewać na postoju tylko ruszyć jak najszybciej (wiadomo że np. oskrobać szyby) bo auto nagrzewa sie optymalnie w ruchu a nie a postoju
ajk stoi auto odpalone to nowe bardzooooooooo długo się narzewaja


Nie tylko diesel ale defacto kazdy silnik ... szybciej rozgrzewa sie jesli posiada jakies obciazenie.
Tylko ze tutaj sytuacja zmusza do postoju. Dla porownania u mnie w benzynie odmrozenie trwa okolo 3-4 minut po calej nocce, lacznie z odmrozeniem wycieraczek zeby mozna bylo ich uzyc ( rwac na sile od szyby nie proponuje ). Dodatkowo jeszcze zanim odpalam to odmrazacza troche na szybe.
Ale zauwazcie jedna rzecz, zeby rozmrozic szybe silnik wcale rozgrzany byc nie musi ... po 3 minutach stania wskaznik temp. nawet nie drgnie a po szybie wszystko splywa.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

09 lut 2009 13:57

wiem
mam rozmrażacz-na lód za słaby trochę
mam też ostłonkę specjalną -i t jest skuteczne
czasmi juz tak bywało że poprostu ruszałem powoli w mniej uczęszczaną częć osiedla aby sie rozmroziło zanim wyjadę na normalniejza drogę -tez juz tak musiałem robić (nie tylko ceedem)
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
adamg29
 

09 lut 2009 14:28

Grzanie auta na parkingu to głupota. Zatruwa powietrze i do tego hałasuje pod oknami. Trza brać skrobaczkę i trochę popracować - nawet lód zejdzie. Nie jest to przyjemne, ale cóż, taka pora roku.

AUTOR WĄTKU
novee
 

09 lut 2009 14:37

Tłumaczę przecież że to jest skorupa zamarznięta taka ze 3-4mm. Kilofem mam walic albo szybę porysować? :?

Zresztą nie proszę o metody usuwania tylko pytam o czas nagrzewania w dieslu, bo mnie się cholernie długi wydaje.

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

09 lut 2009 14:47

novee napisał(a):Tłumaczę przecież że to jest skorupa zamarznięta taka ze 3-4mm. Kilofem mam walic albo szybę porysować? :?

Zresztą nie proszę o metody usuwania tylko pytam o czas nagrzewania w dieslu, bo mnie się cholernie długi wydaje.

Już o tym pisałem, że kiepski jest nawiew na przednią szybę.
Tak jak piszesz w środku ciepło, a przednia szyba zamarznięta.
U mnie boczne szybki szybko odmarzają.
Zauważ jak skierowany jest strumień powietrza nawiewanego na przednią szybę, bo u mnie leci wzdłuż szyby, a nie na nią, więc słabo ją ogrzewa.
Uważam ,że jest to kolejna wada Ceedka - tym razem złe wyprofilowanie listwy nawiewnej.
Żeby to sprawdzić przyłóż do szczeliny nawiewu np. mapę (kawałek sztywnego papieru ) i skieruj bezposrednio na szybe. U mnie po takim zabiegu odmraża sie szyba momentalnie.
A propos mam 1,4 benzynkę, więc nie jest to problem dieselka. :)
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

09 lut 2009 14:53

novee nie lepiej sprawić sobie matę na przednią szybę? Zakładasz na noc, rano ściągasz i jedziesz. Kupiłem taką teściowi i sobie chwali. Mówił, że teraz śmiać mu się chce, jak rano widzi "skrobaczy" ganiających przy samochodzie, a on ściąga matę, otrzepuje, wrzuca do bagażnika i rusza w trasę.

Oto przykład maty.

AUTOR WĄTKU
novee
 

09 lut 2009 15:07

W sumie mogę, tylko to takie leczenie syfa pudrem, bo problemu nawiewu nie usuwa :? Ale dzięki, zawsze jakies rozwiązanie.

AUTOR WĄTKU
lookaszk
 

09 lut 2009 15:07

Ja może się nie znam ale w Ceedach to chyba nie ma ogrzewanej przedniej szyby a jedynie nawiew w celu osuszenia (usunięcia pary np jak w mokrych ciuchach w pare osób się wsiądzie) :? Np we fordach to owszem, przednia szyba jest ogrzewana.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

09 lut 2009 15:08

dieselki ogólniej DŁUŻEJ grzeją niż benzynki
mate w tesco ostatnio dawali za 11 czy 15 zł
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Franky
 

09 lut 2009 15:48

Odmrożenie szybek zajmuje mi około 5 minut, szczególnie przedniej szyby (ustawiam na 75% grzanie, zamykam obieg i predkość na maxa) gdy zacznie sie odmrażać czekam do 5 min i właczam wycieraczki z płynem ostro na szybę. Ogrzewanko właczam po 1-2 min. Czyli cała czynność trwa porankiem około 7 minut, ale nie ma skrobania 8-)

AUTOR WĄTKU
lyko
 

09 lut 2009 16:16

Niestety to jest wada, ale mysle że nie tylko ceed-a, gdyż dotyczy wszystkich diesli. Poprzednio miałem Mondeo w dieslu i grzanie szyby na postoju było równie "szybkie" - 15 do 20 minut jak nic... A novee na pewno myśli o takiej cholernej skorupie która tworzy się z roztopionego i zamarzniętego nad ranem śniegu albo z deszczu który pada na wymrożone auto, dlatego Wasze rady o konieczności drapania nic nie dadzą, bo można sobie taka szybę drapać dość długo. Z taka szybą tez się nie da jeździć - nawet na bocznych drogach. Ja ćwiczyłem w takich przypadkach połączenie odmrażacza, skrobania i nawiewu. W czasie pracy myślałem o żonie która mi zajęła miejsce w garażu, więc nawet szybko mi poszło...

AUTOR WĄTKU
Woody
 

09 lut 2009 16:20

czas odmrazania jest zalezny od grubosc powloki lodu jaka zalega na szybie. powiem ze w benzynie tez trwa to dlugo, SZkoda ze nie ma w ceedach ogrzewania przedniej szyby jak w fordach jest to super dodatek:D

AUTOR WĄTKU
lancer
 

09 lut 2009 16:25

<span>Woody</span> napisał(a):SZkoda ze nie ma w ceedach ogrzewania przedniej szyby jak w fordach jest to super dodatek:D

Chyba jest w pakiecie ze składanymi lusterkami za 2500,00 zł :D

AUTOR WĄTKU
adamg29
 

09 lut 2009 16:29

<span>lyko</span> napisał(a):o takiej cholernej skorupie która tworzy się z roztopionego i zamarzniętego nad ranem śniegu albo z deszczu który pada na wymrożone auto, dlatego Wasze rady o konieczności drapania nic nie dadzą

Piszesz, jakbym w Afryce mieszał i szyb nigdy nie skrobał. Uwierz mi, że wszystko da się odskrobać, i szyby przy tym się nie porysuje. A jeśli komuś się nie chce, to zawsze można posiłkować się matą na przednią szybę.

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl