Nacięta tapicerka pod fotelem pasażera

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
lookaszk
 

Nacięta tapicerka pod fotelem pasażera

08 lut 2009 20:51

Witam.

Czy u Was pod fotelem pasażera (zaraz jak się siedzisko kończy) z przodu jest nacięta tapicerka (podłoga) tak że jak się odsłoni to widać jakiś numer?
Wielkość nacięcia to jakieś 20x3 cm.

Coś mi się wydaje że Aso szukało numeru (podwozia?) podczas ostatniej naprawy gwarancyjnei i znaleźli pod tą tapicerką :o
Powinienem się cieszyć że nie szukali na desce z przodu :?

AUTOR WĄTKU
pitern
 

08 lut 2009 21:02

to jest norma tez tak mam w chwili odbioru samochodu pokazali mi to

AUTOR WĄTKU
adamg29
 

09 lut 2009 08:46

Nie jakiś, tylko numer nadwozia :) To standard. Nie tylko Kija tak ma.

AUTOR WĄTKU
polnikstudio
 

09 lut 2009 09:48

hmm ciekawe po co przecież jest numer na podszybiu ;)

AUTOR WĄTKU
adamg29
 

09 lut 2009 09:51

Na podszybiu jest drugi. Stacje diagnostyczne sprawdzają ten w kabinie przy fotelu.

AUTOR WĄTKU
adamg29
 

09 lut 2009 09:52

Tj. oba numery są oczywiście takie same - numer nadwozia jest nabity w dwóch miejscach.

AUTOR WĄTKU
MayDay
 

09 lut 2009 10:31

Firmy ubezpieczeniowe również sprawdzają w dwóch miejscach numer VIN. Wydaje mi się jednak, że na słupku od strony drzwi kierowcy jest nalepka z numerem VIN. Zatem nie widzę sensu rozcinania tapicerki. Zresztą jakby producent chciał, aby ciąć tapicerke, to by tam suwaczek albo rzepy wstawił ...

AUTOR WĄTKU
lookaszk
 

09 lut 2009 11:22

<span>MayDay</span> napisał(a):tam suwaczek albo rzepy wstawił ...

No właśnie też doszedłem do takiego wniosku, a nie se tną tapicerke jak im się podoba, jak za pierwszym razem nożyk się okaże za tępy to można przeciąć pare milimetrow dalej. I to nieistotne że tapicerka się podwija w tym miejscu i goła blacha widoczna jest diabloo

AUTOR WĄTKU
adamg29
 

09 lut 2009 12:10

Wróć - to oni przy tobie cieli tapicerkę?? Przecież on tak powinien z fabryki przyjechać.... Ale czad :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
Woody
 

09 lut 2009 12:33

To wyciecie jest fabryczne, rozne marki maja w roznych miejscach, np toyota ma pod szyba w komorze silnika podobnie fiat. A nr na wybity na podwoziu jest o wiele trudniej podrobic, dlatego firmy ubezpieczenieniowe robia zdjecia tych nr wybitych, a na podszybiu to masz ze mozna sprawdzic np w czasie postoju auta na parkingu czy nie jest kradziony :)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

09 lut 2009 13:30

w ceed nr 1 pan z serwisu przy mnie to wycinał

poprawka w 1 ceed to było jak był enty raz z reklamacją
Ostatnio edytowano 09 lut 2009 14:49 przez sensor, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
MayDay
 

09 lut 2009 14:45

sensor napisał(a):w ceed nr 2 pan z serwisu przy mnie to wycinał


W moim aucie wycieli w zakładzie ubezpieczeń. Niestety nie było mnie przy tym, ale jakbym był, to bym pogonił drania. Niestety mam nauczkę, aby tak poważne sprawy związane z samochodem załatwiać samemu.

AUTOR WĄTKU
adamg29
 

09 lut 2009 14:50

A wiedział gdzie ciąć, czy szukał po całym samochodzie? :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
MayDay
 

09 lut 2009 14:58

adamg29 napisał(a):A wiedział gdzie ciąć, czy szukał po całym samochodzie? :mrgreen:


Na szczęście trafił za pierwszym razem :-). Swoją drogą podobno od razu wiedział gdzie szukać. To miejsce jest standardem do umieszczania numeru VIN w wielu markach samochodów.

AUTOR WĄTKU
Woody
 

09 lut 2009 14:59

a ja myslalem ze jest to fabrycznie wyciete, jak odbieralem auto to juz bylo 8-)

AUTOR WĄTKU
jmk_69
 

09 lut 2009 18:51

Fabrycznie jest nacięte, ale nie do końca. Ja sam docinałem, gdy trzeba było zrobić zdjęcia do Auto Casco. W poprzednim samochodzie też było podobnie i z tego co wiem to jest tak w wielu markach.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 113 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl