kierownica

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
damsik
 

kierownica

07 lut 2009 18:48

witam!od pewnego czasu ma problem tzn. kiedy kierownice mam ustawiona na wprost samochod nie jedzie prosto tylko delikatnie skreca w lewo, w momencie kiedy kolo kierownicy lekko skrece w prawo auto jedzie prosto. nie sciaga auta po prostu aby jechalo prosto kierownica musi byc lekko skrecona. bylem w aso na zmigrodzkiej we wrocku i chlopaki rozkladaja rece i probuja mi wmowic ze wszystko jest ok.ale ja wiem ze nie jest. ustawiali zbieznosc, geometrie, podlaczyli komputer i zrobili kalibracje zmienili opony z tylu na przod i nic to nie dalo. wsiadam do auta wyjezdzam na prosta i szlag mnie jasny trafia. pomozcie co to moze byc. mam zamiar wybrac sie na szczecinska do wrobudu czy tam rez sa tacy "fachowcy" jak na zmigrodzkiej czy pomoga mi to rozwiazac jakie macie z nimi doswiadczenia oprocz wymiany oleju i filtrow?

AUTOR WĄTKU
adamg29
 

07 lut 2009 18:52

Źle ustawiona kierownica. Znaleźć dobre ASO, naprawić. Nic wielkiego.

AUTOR WĄTKU
damsik
 

07 lut 2009 18:56

tlumaczyli mi ze kierownicy nie da sie ustawic bo jak sie przesunie o 1 zabek to bedzie skrecona w druga strone. czy to tylko zle ustawiona kierownica czy cos jeszcze moze byc przyczyna?

AUTOR WĄTKU
adamg29
 

07 lut 2009 18:56

tj. niewielka awaria, bo znaleźć dobre ASO Kija to akurat jest "coś wielkiego" diabloo

AUTOR WĄTKU
adamg29
 

07 lut 2009 19:01

A na poważnie - jak na mój chłopski rozum, to albo przestawić kierownicę (ale raczej nie, bo rozumiem, że na początku była dobrze, a sama się przecież nie przestawiła), albo przesunąć koła na drążkach - można o dowolny kąt, więc argument o "jednym ząbku" raczej nietrafiony. ASO do tego niepotrzebne, wystarczy stacja ustawiająca geometrię. Najlepiej jakaś dobra - w Warszawie poleciłbym LOTowską, ale we Wrocku żadnej nie znam.

AUTOR WĄTKU
damsik
 

07 lut 2009 19:05

i jak tu serwisiwac auto w aso. acha w zadna dziure nie wpadlem felgi nie sa pokrzywione a kola wywazone.no wlasnie a co we wrocku? dolnoslazacy poradzcie!czy warto jechac na szczecinska?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

08 lut 2009 12:28

Zdecydowanie zmienić ASO - przeciez ustawienie kierownicy i geometrii to elementarz. Podjedź do innego ASO, zrobią Ci to w 5 minut.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

08 lut 2009 13:10

jedz do obojetnie jakiego warsztatu gdzie maja przyzad do zbierznosci a to aso do ktorego jeszdzisz zmien

AUTOR WĄTKU
damsik
 

08 lut 2009 17:16

dzieki! narazie pojade do innego aso bo boje sie ze jak mi w jakims warsztacie cos spitola to strace gwarancje

AUTOR WĄTKU
adamg29
 

08 lut 2009 17:55

Nie stracisz żadnej gwarancji. Kurka, przecież tam wróżki nie pracują.... Ich interesuje tylko pieczątka przeglądu gwarancyjnego w terminie i to, czy nie było większego dzwonu.

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

08 lut 2009 19:03

nie wiem jak z tym problemem by sobie poadzili ale ja serwisuję we WROBUDzie i nie narzekam

AUTOR WĄTKU
lookaszk
 

08 lut 2009 20:45

Też tak miałem na początku.
5 minut roboty i Aso poprawiło (chyba nie ma tam ząbków i da się o dowolny kąt poprawić, u mnie poprawiał 2 razy minimalnie - koleś wziął 1 klucz i pod kolumne kierownicy nad pedałami sie schylił i naprostował).

AUTOR WĄTKU
damsik
 

08 lut 2009 21:04

na tygodniu podjade do wrobudu na szczecinska i zobacze jak tam sie chlopaki spiszajak nic nie pomoga to sie bede dalej martwil. dzieki za rady

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 88 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl