trzeszczący fotel kierowcy

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
forrestgump
 

trzeszczący fotel kierowcy

27 sty 2009 16:32

Witam!
Pojawiło mi się nagle denerwujące trzeszczenie w fotelu, pojawia się przy nawet drobnej zmianie położenia i obciążenia, dochodzi z siedziska w części tylnej, raczej płytko. Zmiana wysokości fotela i jego przesuwanie nic nie zmieniają, zaglądałem pod fotel - nic niepokojącego, ani śladu rdzy na mocowaniu fotela. Przebieg 7kkm więc z wysłużenia raczej nie ma prawa trzeszczeć. Czy ktoś zaobserwował coś podobnego i jak sobie z tym poradził?
Jeśli powielam wcześniej poruszony problem proszę o link - wyszukiwarka mi nie działa.
Pozdr!

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

27 sty 2009 17:21

Spróbuj rozruszać "aktywny zagłówek" - energicznie wciskaj swoją kość ogonową w dolną część oparcia. Pewnie trzeszczy na łączeniu jakiś plastik.
Jak to nie pomoże - to nie wiem. Może radio >10 ...
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

AUTOR WĄTKU
forrestgump
 

27 sty 2009 17:41

Spróbuję, aczkolwiek to ewidentnie nie dochodziło z oparcia a z siedziska. Stawiałem na sprężyny albo czujnik od pasów. Próbowałem się wsłuchać, czy to bardziej metaliczny czy plastikowy dźwięk, ale na dwoje babka wróżyła, muzykiem nie zostanę z takim słuchem :P

AUTOR WĄTKU
marcin-pulawy
 

27 sty 2009 17:43

CEEDEEROM napisał(a):Spróbuj rozruszać "aktywny zagłówek" - energicznie wciskaj swoją kość ogonową w dolną część oparcia. Pewnie trzeszczy na łączeniu jakiś plastik.
Jak to nie pomoże - to nie wiem. Może radio >10 ...


App, aktywnego zagłówka.
Czy po wciśnięciu się plecami w oparcie fotela powinien zagłówek się wysunąć, czy to działa jednynie przy dużym uderzeniu w tył, bo jak bym się nie zapierał to zagłówek ani drgnie ??

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

27 sty 2009 17:48

<span>marcin-pulawy</span> napisał(a):App, aktywnego zagłówka.
Czy po wciśnięciu się plecami w oparcie fotela powinien zagłówek się wysunąć, czy to działa jednynie przy dużym uderzeniu w tył, bo jak bym się nie zapierał to zagłówek ani drgnie ??

trzeba uzyc pewnej sily i zagłowek sie wysuwa :D (reka jest ciezko, ale tez sie udaje)
ten mechanizm jest w dolnej czesci oparcia.
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

27 sty 2009 17:52

Dlatego napisałem o kości ogonowej :) a nie plecach. Plecy w miejscu, tyłek przesuwasz raptownie po siedzisku w kierunku oparcia. Działa na pewno.
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

AUTOR WĄTKU
marcin-pulawy
 

27 sty 2009 17:56

CEEDEEROM napisał(a):Dlatego napisałem o kości ogonowej :) a nie plecach. Plecy w miejscu, tyłek przesuwasz raptownie po siedzisku w kierunku oparcia. Działa na pewno.


Czyli nacisk ma iść na oparcie w dolnej jego części czy siedzisko,,,bo już nie wiem.

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

27 sty 2009 17:58

<span>cisco</span> napisał(a):ten mechanizm jest w dolnej czesci oparcia.

:)
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: trzeszczący fotel kierowcy

27 sty 2009 18:01

forrestgump napisał(a):Witam!
Pojawiło mi się nagle denerwujące trzeszczenie w fotelu, pojawia się przy nawet drobnej zmianie położenia i obciążenia, dochodzi z siedziska w części tylnej, raczej płytko. Zmiana wysokości fotela i jego przesuwanie nic nie zmieniają, zaglądałem pod fotel - nic niepokojącego, ani śladu rdzy na mocowaniu fotela. Przebieg 7kkm więc z wysłużenia raczej nie ma prawa trzeszczeć. Czy ktoś zaobserwował coś podobnego i jak sobie z tym poradził?
Jeśli powielam wcześniej poruszony problem proszę o link - wyszukiwarka mi nie działa.
Pozdr!


Kup WD40 i spryskaj nim prowadnice oraz mechanizmy do ustawiania fotela. Powinno poradzić. :)

AUTOR WĄTKU
marcin-pulawy
 

27 sty 2009 18:06

CEEDEEROM napisał(a):
<span>cisco</span> napisał(a):ten mechanizm jest w dolnej czesci oparcia.

:)


Już chyba ta pora, że nie dowidzę :D

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: trzeszczący fotel kierowcy

27 sty 2009 22:00

mark napisał(a):Kup WD40 i spryskaj nim prowadnice oraz mechanizmy do ustawiania fotela. Powinno poradzić. :)


Dokładnie. Miałem takie trzeszczenie, popsikałem prowadnice WD40 i jest cisza, a robiłem to kilka miesięcy temu

AUTOR WĄTKU
piotron1
 

28 sty 2009 09:09

też mi trzeszczy :( ale sprawdzę opcje z WD40 ale u mnie tez słychać tak jakby z środka fotela z tyłu na plecach :) więc co da przesmarowanie prowadnic :?:

AUTOR WĄTKU
ziomas
 

28 sty 2009 09:41

mi trzeszczał przez cały grudzień i samemu przeszło
tak samo miałem ze stukami w podszybiu od odbioru auta przez jakieś 3 m-ce i też samo przeszło

AUTOR WĄTKU
Yogi
 

28 sty 2009 10:05

Czasem mysle ze cee'd jest samonaprawiajacy sie :roll: i dlatego dali daka dluga gwarancje. Jakies nano-roboty powpuszczali do srodka co lataja i naprawiaja na biezaco. :twisted:

AUTOR WĄTKU
forrestgump
 

28 sty 2009 12:02

WD 40 na prowadnice rozwiązało problem i zaległa cisza. Dzięki za radę!

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

28 sty 2009 12:58

No prosze - mi stuka/trzeszczy cos w fotelu pasazera ;-)
Dzis wyprobuje WuDe i zobaczymy.

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

28 sty 2009 12:58

A wiĂŞc w ramach gratisĂłw dealerzy powinni dorzucaĂŚ WD 40 i silikon w spray'u :D
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

AUTOR WĄTKU
Gerges
 

29 sty 2009 14:58

Piotron1 prawdopodobnie trzeszczy ci bok oparcia kierowcy, tam gdzie jest skryta pod tapicerką boczna poduszka powietrzna. Da się wyczuc że pod materiałem soparcia jest plastikowa osłona tej poduszki i ona trzeszczy w czasie jazdy. Mam siedzisko do wymiany w ASO (samo opada) i mają pomyslęć co z tym trzeszczeniem oparcia.

AUTOR WĄTKU
piotron1
 

29 sty 2009 19:06

Gerges ok dzieki to jak juz będziesz widzial czy da sie to samemu naprawic to daj znać

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

29 sty 2009 22:33

Mi trzeszczał jakiś czas i przestał, albo nie zwracam na to uwagi :)

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl