Plastiki w mróz.

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Ibanezq
Kierownik zmiany
 
Posty: 157
Dołączył(a): 18 lip 2007 18:49
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

Plastiki w mróz.

18 sty 2009 19:09

Jak Wam się zachowują plastiki wewnętrzne podczas mrozów?
U mnie zaczyna coś trzeszczeć. Co nacisnę element plastikowy (na deska w okolicach zegarów) to słychać ciche strzelanie no i słuchać to na dołach. Jak auto bardziej się rozgrzeje w wewnątrz to jest lepiej jednak nie idealnie. Już raz byłem z problemem trzeszczącej środkowej części deski (tu gdzie radio i komputer) i zrobili OK. Teraz chyba przyszła pora na dalsze elementy.

A jak jest u Was?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

18 sty 2009 19:14

To normalne zjawisko, fizyki tworzyw nie zmienimy. Jak na zewnątrz dużo na minusie to u mnie też coś strzyka i trzeszczy, szczególnie podczas nagrzewania, potem ustaje. Takie zjawisko miałem w Fordzie, Daewoo, Oplu i teraz w Skodzie.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

18 sty 2009 19:23

to samo mam jak byly mrozy w dzień - 10

krolik_pw
 

18 sty 2009 20:38

koledzy chyba naprawdę nie chcecie wiedzieć co się dzieje w Toyotce Auris. Mówię wam - nie chcielibyście tam siedzieć nawet jak by wam dopłacili - podobno w lecie słychać jak trzeszczy całe auto a w zimie to już całkiem...

e2rdo
 

18 sty 2009 21:30

aż tak bardzo nie trzeszczy
bynajmniej nie na tyle abym zwrócił na to uwagę
więc nie jest źle :P
zresztą ja mam proste rozwiązanie
włączam radio i słucham muzyki a nie trzeszczenia

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

18 sty 2009 21:34

krolik_pw napisał(a):koledzy chyba naprawdĂŞ nie chcecie wiedzieĂŚ co siĂŞ dzieje w Toyotce Auris. MĂłwiĂŞ wam - nie chcielibyÂście tam siedzieĂŚ nawet jak by wam dopÂłacili - podobno w lecie sÂłychaĂŚ jak trzeszczy caÂłe auto a w zimie to juÂż caÂłkiem...


no nie ... bez przesady ... mo¿e sam nie siedzia³eœ ... je¿d¿ê aurisem regularnie /jest w rodzinie/ i powiem jedno .... NIE PRZEGINAJMY PA£Y. fakt plastik w dotyku jest gorszy ale spasowany jest dobrze i wcale nie skrzypi - a na pewno ju¿ nie wiêcej ni¿ u mnie w ceed'zie. a zwieszenie to ju¿ na 100% jest cichsze /faktem jest, ¿e miêksze - ale cichutkie/

krolik_pw
 

18 sty 2009 23:28

no to ja może jakiś inny model aurisa widziałem co prawda nie był to mój(c=bo ja ceedem jeżdżę) tylko kolegi z innej firmy i co jak co ale syf straszny, a co do zawieszenia fakt u nas głośniejsze ale to ze względu na to ze jest twardsze - dzięki czemu ceed lepiej wypada pod względem sterowności z kolei...

misiek1
 

19 sty 2009 18:49

To nie jest tak do końca, że jak zawieszenie głośne, to się dobrze prowadzi. Focus i Astra lepiej śmigają w zakrętach, a zawieszenia mają cichsze. Podobnie Golf V. Myślę, że po liftingu większość niedoróbek zostanie usunięta, w tym właśnie głośne zawieszenie

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 120 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl