Nie blokują sie drzwi

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
bociek
 

09 sty 2009 16:52

pioter napisał(a):Po raz kolejny w kolejnym watku informuję, ze serwis żadnej marki nie ma obowiazku dostarczac samochodu zastepczego (czy jak komuś zepsuje się lodówka żąda lodówki zastępczej na czas naprawy?)
Rodzaj Assistance jest jeden, pakiet wykupiła Kia. Nie orientuję się (moze ktos inny) czy w ramach Assistance przysługuje auto zastepcze, a jeśli tak to na jaki okres czasu.


W przypadku Generalli :roll: są to 3 dni.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

09 sty 2009 19:01

pioter napisał(a):Po raz kolejny w kolejnym watku informuję, ze serwis żadnej marki nie ma obowiazku dostarczac samochodu zastepczego (czy jak komuś zepsuje się lodówka żąda lodówki zastępczej na czas naprawy?)
Rodzaj Assistance jest jeden, pakiet wykupiła Kia. Nie orientuję się (moze ktos inny) czy w ramach Assistance przysługuje auto zastepcze, a jeśli tak to na jaki okres czasu.


Samochód zastępczy przysługuje z Assistance PZM chyba na 3 dni pod warunkiem, że oni holowali pojazd do serwisu. Przysługuje również z Assistance Alianz ( ubezpieczenie pakietowe) na okres 4 dni w przypadku naprawy powyżej 12 godzin. Natomiast jak samochód jest ubezpieczony w innym TU, to trzeba uważnie poczytać OWU Assistance.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

09 sty 2009 19:09

bociek_krakow napisał(a):
W przypadku Generalli :roll: są to 3 dni.


Domyślam się, że masz ubezpieczenie w Generali.
Miałem już tam ubezpieczone auto i samochód zastępczy przysługiwał pod warunkiem holowania samochodu do serwisu przez holownik Generali.
A co do samej Generali, nigdy i nic już tam nie ubezpieczę :evil:

AUTOR WĄTKU
KZ
 

09 sty 2009 19:30

mark napisał(a):A co do samej Generali, nigdy i nic już tam nie ubezpieczę :evil:


Dlaczego ?

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

09 sty 2009 20:43

KZ napisał(a):
mark napisał(a):A co do samej Generali, nigdy i nic już tam nie ubezpieczę :evil:


Dlaczego ?


Miałem w Generali ubezpieczony samochód, pełny pakiet OC,AC,Assistace, NNW. W sierpniu 2007 mój synowi zdarzył się wypadek- nie z jego winy.
Samochód odholowany został przez holownik który pokazał się na miejscu zdarzenia. W wyniku wypadku mocno uszkodzony został przód i bok pojazdu, TU sprawcy orzekło szkodę całkowitą. Chciałem skorzystać z Assistance Generali, zadzwoniłem i odmówiono mi auta zastępczego bo nie holowało Generali. Wkurzyłem się ale pomyślałem: sam sobie jesteś winien trzeba było dokładnie poczytać OWU, zanim zawarłeś umowę. Autko wyrejestrowałem i zgłosiłem ten fakt niezwłocznie w Generali w celu zwrotu części sumy ubezpieczenia. Po około miesiącu od zgłoszenia zadzwoniłem do Generali, pytając dlaczego nie otrzymałem jeszcze zwrotu składki. Poinformowano mnie, że następnego dnia zrobią przelew 117 zł . Przelew zrobili dopiero po 2 miesiącach, po kilku telefonach ponaglających.
Ponadto w wyniku wypadku mój syn ,doznał obrażeń kręgosłupa szyjnego.
Roszczenie odszkodowawcze zgłoszone było w kilku TU i między innymi w Generali z ubezp NNW. Wypłatę odszkodowania przeciągali ponad rok, potrzebowali zaświadczenia lekarskiego o zakończeniu leczenia, komisji lekarskiej a na koniec zasłonili się brakiem notatki policyjnej z miejsca zdarzenia. Dostarczyłem Generali zaświadczenie, notatkę, wraz z przed sądowym wezwaniem do zapłaty i wypłacili !!! 100 zł . Oczywiście mocno zaniżyli procentowy uszczerbek na zdrowiu a dla wypłaty 100 zł przeciągali sprawę ponad rok.
Dlatego też nic i nigdy u nich nie ubezpieczę

:evil:

AUTOR WĄTKU
zurek
 

09 sty 2009 20:48

HEHE

PrzeglÂądaÂłem sobie stronĂŞ: mojeauto.pl
http://www.samochody.mojeauto.pl/kia/de ... cee'd.html
Czytam rĂłzne rzeczy o naszum samochodziku, no i przyszÂło do zakÂładki „raport awaryjnoÂści”
Niestety, po otwarciu wyskoczyÂł taki komunikat:

error, can't query database :mrgreen:

Strona siĂŞ teÂż zepsuÂła… :wink:

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

09 sty 2009 22:03

mark napisał(a):
KZ napisał(a):
mark napisał(a):A co do samej Generali, nigdy i nic już tam nie ubezpieczę :evil:


Dlaczego ?


Miałem w Generali ubezpieczony samochód, pełny pakiet OC,AC,Assistace, NNW. W sierpniu 2007 mój synowi zdarzył się wypadek- nie z jego winy.
Samochód odholowany został przez holownik który pokazał się na miejscu zdarzenia. W wyniku wypadku mocno uszkodzony został przód i bok pojazdu, TU sprawcy orzekło szkodę całkowitą. Chciałem skorzystać z Assistance Generali, zadzwoniłem i odmówiono mi auta zastępczego bo nie holowało Generali. Wkurzyłem się ale pomyślałem: sam sobie jesteś winien trzeba było dokładnie poczytać OWU, zanim zawarłeś umowę. Autko wyrejestrowałem i zgłosiłem ten fakt niezwłocznie w Generali w celu zwrotu części sumy ubezpieczenia. Po około miesiącu od zgłoszenia zadzwoniłem do Generali, pytając dlaczego nie otrzymałem jeszcze zwrotu składki. Poinformowano mnie, że następnego dnia zrobią przelew 117 zł . Przelew zrobili dopiero po 2 miesiącach, po kilku telefonach ponaglających.
Ponadto w wyniku wypadku mój syn ,doznał obrażeń kręgosłupa szyjnego.
Roszczenie odszkodowawcze zgłoszone było w kilku TU i między innymi w Generali z ubezp NNW. Wypłatę odszkodowania przeciągali ponad rok, potrzebowali zaświadczenia lekarskiego o zakończeniu leczenia, komisji lekarskiej a na koniec zasłonili się brakiem notatki policyjnej z miejsca zdarzenia. Dostarczyłem Generali zaświadczenie, notatkę, wraz z przed sądowym wezwaniem do zapłaty i wypłacili !!! 100 zł . Oczywiście mocno zaniżyli procentowy uszczerbek na zdrowiu a dla wypłaty 100 zł przeciągali sprawę ponad rok.
Dlatego też nic i nigdy u nich nie ubezpieczę

:evil:
dobry temat na nowy wątek.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Nie blokują sie drzwi

22 gru 2010 00:05

Czy centralny blokuje wam tylną klapę przy przekroczeniu 40 km/h :?

U mnie blokuje drzwi, ale klapa jest do otwarcia.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie blokują sie drzwi

22 gru 2010 08:54

U mnie tez nie blokuje klapy,

widocznie TTTM.
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Nie blokują sie drzwi

22 gru 2010 08:55

stj napisał(a):U mnie tez nie blokuje klapy,

widocznie TTTM.


:thanks
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

Re: Nie blokują sie drzwi

22 gru 2010 09:09

Dyskusja na ten temat była tu: viewtopic.php?f=46&t=1119
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Nie blokują sie drzwi

22 gru 2010 10:12

CEEDEEROM napisał(a):Dyskusja na ten temat była tu: http://www.forum.mojaceed.pl/viewtopic.php?f=46&t=1119


Moja culpa :zgryz

Ps. jeśli trzeba - pozamiatajcie proszę.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
slavo1972
 

Re: Nie blokują sie drzwi

22 gru 2010 22:59

Ja także miałem problem z blokowaniem drzwi podczas jazdy.Ogrzanie w ciepłym pomieszczeniu pomogło.Mój brat w swoim ceedzie miał to samo więc nie jest to problem odosobniony.Co więcej dotyka on także samochody innych marek np. VW.Nie mam 100% pewności ale podobnie jak w VW nasze ceedy mają blokowanie drzwi siłownikiem elektromagnetycznym zabudowanym bezpośrednio w zamku.Na czas mrozów proponuję dorażne rozwiązanie:Jeżeli rzadko zmuszamy siłowniki zamka do pracy bo nie wsiadamy i wysiadamy z samochodu wielokrotnie w ciągu dnia to np. stojac na światłach możemy kilkakrotnie przyciskiem na tablicy wymusić pracę siłownika.Palec nas nie rozboli a siłowniki się trochę rozruszają :smile:
PS. Nie jest prawdą jak pisał ktoś w tym wątku ,że tylko drzwi kierowcy można zamknąc kluczykiem bez użycia pilota. W każdych drzwiach (z wyjątkim tylnej klapy) przy zapadce zamka znajduje się awaryjne pokrętło umożliwiające zamknięcie i zablokowanie drzwi .Wystarczy je przekręcić grotem kluczyka i zatrzasnąć drzwi.

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

Re: Nie blokują sie drzwi

23 gru 2010 11:27

pioter napisał(a):Rodzaj Assistance jest jeden, pakiet wykupiła Kia. Nie orientuję się (moze ktos inny) czy w ramach Assistance przysługuje auto zastepcze, a jeśli tak to na jaki okres czasu.

Jak masz unieruchomiony samochód (czyli przyjechał do warsztatu na lawecie) to z KIA assistance przysługuje samochód zastępczy na 3 dni, tak jest zdaje się w OWU do kia assistance
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

AUTOR WĄTKU
StaszekN
 

Re: Nie blokują sie drzwi

13 sty 2011 08:58

Potwierdzam. W każdych drzwiach jest możliwość przekręcić kluczykiem awaryjne pokrętło blokady drzwi (takie kółeczko średnicy około 7 mm z rowkiem na kluczyk lub śrubokręt). U mnie takie przekręcenie (blokada) w jednych drzwiach pomogła. Dotyczyło to lewych tylnych drzwi. Nie miałem blokady ich oraz klapy bagażnika. Taka jednorazowa blokada rozwiązała ten problem i wszystko wróciło do normy. Od tego czasu wszystkie drzwi można było jak poprzednio zablokować z pilota i je odblokować.

AUTOR WĄTKU
Ladislao
 

Re: Nie blokują sie drzwi

13 sty 2011 14:08

Ja miałem śmieszny przypadek z blokadą drzwi.

Na zakręcie wywróciła mi się torba z zakupami - tynie siedzenie. Zatrzymałem samochód, żeby ją podnieść. Nie wyłączając silnika, otworzyłem drzwi, wysiadłem, zamknąłem je, próbuje otworzyć tylne drzwi i wtedy KLOPS. Nastąpiła blokada wszystkich drzwi (też klapy)!!! Samochód na chodzie, a ja stoję na drodze jak idiota i ciągnę za klamki. Na szczęście całe zdarzenie miało miejsce 500 m od domu, telefon do żony i przyniosła rezerwowy klucz po 20 min.

Niestety nie byłoby do śmiechu, gdyby zdarzyło to się kilkadziesiąt/kilkaset km od domu :(. Wtedy tylko Kia Assistance (pod warunkiem, ze nie zostawiło się komórki w samochodzie).
W garażu próbowałem powtórzyć ten wyczyn, ale nie dało już rady :)

Kogoś coś podobnego spotkało?????????????

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Nie blokują sie drzwi

13 sty 2011 14:26

Dlatego ja na wszelki wypadek w takich sytuacjach nie domykam drzwi.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6859
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Nie blokują sie drzwi

13 sty 2011 15:14

Stary nie przerażaj mnie bo ja często muszę takie akrobacje robić i jakbym tak został na tym mrozie przed zamkniętym autem z zapasowymi kluczykami 260km dalej, to chyba bym się wkur... Przecież drzwi powinny się blokować po przekroczeniu pewnej prędkości prawda? Albo wyobraźcie sobie teraz klienta który zostawia auto na górce na luzie, tzn wysiada zamyka drzwi, auto rusza w dół, osiąga te 20kmh drzwi się blokują a on biegnie obok i nie może się dostać do auta :lol: :lol: :lol:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Nie blokują sie drzwi

13 sty 2011 15:24

Ladislao napisał(a):Nastąpiła blokada wszystkich drzwi

Mi tak się zdarzyło w pierwszym tygodniu użytkowania. Zablokowały mi się wszystki drzwi oprócz klapy. Miałem szczęście że wewnątrz był pasażer. Zdziwiłem się ogromnie. Do tej pory więcej razy mi się to nie przytrafiło. Oby nigdy :pałka
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Poprzednia strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl