czujnik temperatury zewnętrznej

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Wiązka

20 mar 2009 14:00

W serwisie powiedziano mi, że wiązka została wymieniona (wspomniano również o czujnikach zderzeniowych, które są zasilane tą wiązką - chyba coś w tym stylu, bo nie znam się na elektryce).
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

Maikler
 

25 mar 2009 16:05

Hej,

Czy jest jakaś możliwość regulacji wyświetlanej temperatury zewnętrznej? Bo zauważyłem, że czujnik zaniża temperaturę o jakieś 2 stopnie. W instrukcji nic takiego nie znalazłem, a wiem że w niektórych autach istnieje możliwość regulacji o 1 stopień. I jeszcze pytanie z ciekawości. Chciałem zmienić wyświetlanie z C na F i to trzymanie strzałki w dół nie działa. Nic się nie zmienia. Nie zeby było mi to potrzebne ale lubię wiedzieć :wink:

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

25 mar 2009 16:11

Maikler napisał(a):Hej,

Czy jest jakaś możliwość regulacji wyświetlanej temperatury zewnętrznej? Bo zauważyłem, że czujnik zaniża temperaturę o jakieś 2 stopnie. W instrukcji nic takiego nie znalazłem, a wiem że w niektórych autach istnieje możliwość regulacji o 1 stopień. I jeszcze pytanie z ciekawości. Chciałem zmienić wyświetlanie z C na F i to trzymanie strzałki w dół nie działa. Nic się nie zmienia. Nie zeby było mi to potrzebne ale lubię wiedzieć :wink:



http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php? ... emperatura
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re:

19 lip 2010 11:40

microbi napisał(a): W lusterkach które są podgrzewane pokazałby przy -15 pewnie +20.


Chyba żartujesz :D
Pooglądaj najpierw niektóre auta (z własnej praktyki pierwsze mi się Peugeoty 206, 306, 406 nasuwają na myśl), a potem poczytaj coś na ten temat, zanim ogłosisz rewolucję w dziedzinie fizyki :lol:
Ogrzewanie lusterka nie podgrzeje otoczenia (i obudowy) tak, aby wpłynęło to na rezystancję termistora.

microbi napisał(a): W lusterkach mogłyby być czujniki mierzące poziom emisji podczerwieni. Można by wtedy mierzyć tmp drogi np 100 m przed samochodem. Pytanie tylko po co. Chyba tylko po to, aby więcej zapłacić za taką opcję.


Chyba w Star Treku :lol: *ROTFL*
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

dadalsky
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 lip 2009 09:26

Re: czujnik temperatury zewnętrznej

02 sty 2011 19:09

Dzisiaj trafiło na mnie :) czujnik temp. zewnętrznej zwariował - najpierw temperatura na wyświetlaczu skakała dość przypadkowo między -13 C a -28 C aż w końcu dojechało do -40 i tak już zostało. Więc wizyta w ASO nieunikniona.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: czujnik temperatury zewnętrznej

02 sty 2011 21:23

Lepiej zrób filmik czy fotki jak się tak dzieje. Bo jak potem przypadkiem zadziała to ci będą wciskać różne pierdoły. Poczynając od przemieszczających się zimnych mas powietrza :P
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

karolfm
 

Re: czujnik temperatury zewnętrznej

03 sty 2011 09:36

Mi masa i to chyba jakaś stała śląska przemieściła się bo jadąc z Łodzi do Katowic (ruszok - ale ropka u was tania) coś za ciepło się zrobiło i przy -2,5 pokazał +13. Szkoda ze drugi raz. Pan w ASO powiedział ze to wiązka a nie czujnik. Może teraz to czujnik? A może poprzednio nic nie zrobili?

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: czujnik temperatury zewnętrznej

04 sty 2011 10:07

Kiedy ubiegłej zimy serwisanci doktoryzowali się na moim ISG, miałem sytuację, że na wyświetlaczu, po kilku godzinach postoju auta w hali napraw, pokazana była ujemna temperatura. Po odłączeniu displaya i ponownym podłączeniu pokazał normalnie. Wyjechaliśmy autem na jazdę próbną przy minus 11, wróciliśmy i sytuacja się powtórzyła. Auto stało ponad pół godziny w ciepłej hali, a temperatura zawisła na -11. Znów odłączenie i podłączenie - załapał temperaturę hali. Trzeci raz już się nie udało wywołać tego efektu, jednak sytuacja powtórzyła się w czerwcu, kiedy wsiadłem do stojącego w upale auta i na wyświetlaczu zobaczyłem ujemną temperaturę. Sfilmowałem ten moment, żeby mieć na przyszłość, kiedy po gwarancji wyświetlacz na zawsze odejdzie do krainy wiecznych mrozów.
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

Franky
 

Re: czujnik temperatury zewnętrznej

04 sty 2011 15:08

miałem podobnie w doblo ... bezapelacyjnie - czujnik temperatury do wymiany, pewnie dostał od niskich temperatur (usterka powinna być usunięta na gwarancji)

dadalsky
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 lip 2009 09:26

Re: czujnik temperatury zewnętrznej

15 sty 2011 13:10

Franky napisał(a):miałem podobnie w doblo ... bezapelacyjnie - czujnik temperatury do wymiany, pewnie dostał od niskich temperatur (usterka powinna być usunięta na gwarancji)


Jednak okazało się, że wiązka, czujnik był ok, natomiast przewody były uszkodzone, chociaż tylko przewody do czujnika temperatury, te do czujników zderzeniowych wyglądały dużo solidniej tzn. byly grubsze. Ponoć to nie pierwszy przypadek, coś nie tak montują te przewody i stąd uszkodzenie.

Wiązka została naprawiona na gwarancji i teraz jest ok. W ramach jakiejś promocji czy cuś zapytano mnie czy chce wewnętrzne klamki zmienić na te srebrne, oklejane (choć tylko z przodu), ponieważ konsolka jest w tym kolorze to zmieniłem. Z mojej strony plus dla warsztatu KIA Plaza.

Franky
 

Re: czujnik temperatury zewnętrznej

15 sty 2011 13:23

no to ... drinkss

Janusz
 

Re: czujnik temperatury zewnętrznej

20 sty 2011 22:16

Ja też miałem problemy z czujnikiem temperatury - wskazania wariowały szczególnie w deszczu. Okazało się, że to wiązka. Po naprawie wskazuje przynajmniej 4 stopnie za dużo i znowu muszę umówic się na wizytę w ASO :sad:

1.6SW CRDI

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: czujnik temperatury zewnętrznej

20 sty 2011 22:46

Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

czajka86
 

Re: czujnik temperatury zewnętrznej

01 paź 2011 21:18

Witam!
Jest to mój pierwszy post, a to dlatego, iż kilka dni temu zakupiłem roczną Kia Ceed...:) jednak od początku zauwżyłem, że na wyświetlaczu widnieje "-- C" zamiast wskazywać konkretną wartość...:/ miał może ktoś podobny problem? Z góry dziękuje za zainteresowanie i pozdrawiam!

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: czujnik temperatury zewnętrznej

01 paź 2011 21:57

czajka86 napisał(a):Witam! Jest to mój pierwszy post

Ryba4 napisał(a):Witaj na forum! Przede wszystkim zajrzyjtu viewtopic.php?f=78&t=4137

;) :ha
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

karolfm
 

Re: czujnik temperatury zewnętrznej

02 paź 2011 19:59

czajka86 napisał(a):Witam!
Jest to mój pierwszy post, a to dlatego, iż kilka dni temu zakupiłem roczną Kia Ceed...:) jednak od początku zauwżyłem, że na wyświetlaczu widnieje "-- C" zamiast wskazywać konkretną wartość...:/ miał może ktoś podobny problem? Z góry dziękuje za zainteresowanie i pozdrawiam!


"--C' to stopień wtajemniczenia w MojaCeed.pl. Masz -- bo masz zero postów, że o przedstawieniu się nie wspomnę.
A na serio.
U mnie to była wiązka.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: czujnik temperatury zewnętrznej

02 paź 2011 21:18

U mnie też wiązka wymieniona
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

czajka86
 

Re: czujnik temperatury zewnętrznej

03 paź 2011 13:10

Witam ponownie!

Przepraszam, że się nie przedstawiłem, ale dopiero co zakupiłem Ceeda, pisząc ten post bardzo się spieszyłem...:/
Tak więc - mam na imię Kamil, a moja Kia to wspomniana wyżej Ceed z 2010 r. 1.4 110KM Comfort + z kilkoma dodatkami...:)
Wracając natomiast do tematu, to czy serwis wymienił Wam tą wiązkę na gwarancji bez żadnych kosztów czy były jakieś problemy? Ile trwa taka wymiana?
Pozdrawiam!

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: czujnik temperatury zewnętrznej

03 paź 2011 13:30

czajka86 napisał(a):to czy serwis wymienił Wam tą wiązkę na gwarancji bez żadnych kosztów czy były jakieś problemy? Ile trwa taka wymiana?
Pozdrawiam!

Serwis naprawia tą wiązkę bez problemu. Okoł 2,5 godziny to trwa gdyż ściągają zderzak.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: czujnik temperatury zewnętrznej

03 paź 2011 13:41

Napraw jest darmowa jeśli masz gwarancję. Jeśli nie masz to pozostaje zlecenie.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl