czujnik temperatury zewnętrznej

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: czujnik temperatury zewnętrznej

11 lut 2017 00:00

O kurka, swietna sprawa :-) jednak oplaca sie serwisowac auto w ASO...
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: czujnik temperatury zewnętrznej

11 lut 2017 16:37

Stary, jak ja coś napiszę, to sam na drugi dzień nie wiem czy to było na żarty czy na serio ;-)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Adam27
Przedszkolak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 09 lis 2016 13:53
Lokalizacja: Tarnów
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1,4 Pb/LPG 109KM
2009

Re: czujnik temperatury zewnętrznej

22 lut 2017 10:35

Witam
Mam taki problem z czujnikiem temperatury zewnętrznej powietrza. Wskazywał mi w lecie -40 aż padło. Zero wskazań. Wczoraj zabrałem się za problem. Wyciągnąłem czujnik bez ściągania zderzaka :yah: . Sprawdziłem go miernikiemi jest ok. Do wtyczki dochodzi napięcie 2,5V :?: .
Teraz bez czujnika wpiętego do wtyczki zasilającej pokazuje mi -40. O co kaman?
Odciąłem wtyczke od czujnika.
Niebieski kabel po zdjęciu izolacji jest cały zaśniedziały. Nie wiem jak daleko w głąb instalacji sięga ta korozja. Sprawdziłem na odcinku 10 cm.
Pytanie,gdzie idzie niebieski kabelek?
Ostatnio edytowano 26 lut 2017 17:24 przez Adam27, łącznie edytowano 1 raz

Adam27
Przedszkolak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 09 lis 2016 13:53
Lokalizacja: Tarnów
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1,4 Pb/LPG 109KM
2009

Re: czujnik temperatury zewnętrznej

27 lut 2017 12:27

Zrobione!!!Nie było odzewu więc zabrałem się za to sam. Może komuś się przyda. Nieszczęsny przewód niebiesko-pomarańczowy był cały zaśniedziały. Wymieniłem go. Do wyświetlacza radia idą dwie kostki w tej co jest więcej przewodów była masa czarny kabel,było przejście lecz w niebiesko-pomarańczowym nie. Idąc po przewodach od prawej żółty,biały,czarny masa i niebiesko- pomarańczowy. Do niebiesko- pomarańczowego podłączyłem nowy kabel.
Kabel przełożyłem do komory silnika.Nad pedałem gazu jest peszelek, który idzie przez uszczelkę gumową w karoserii. Wyciągnąłem uszczelkę i przełożyłem nowy przewód. Później kabelek prowadziłem tak by było ładnie aż do czujnika temperatury i :jumpeveryone:

tawrija
 

Re: czujnik temperatury zewnętrznej

11 lip 2019 11:38

[quote="Adam27"]Zrobione!!!Nie było odzewu więc zabrałem się za to sam. Może komuś się przyda. Nieszczęsny przewód niebiesko-pomarańczowy był cały zaśniedziały. Wymieniłem go. Do wyświetlacza radia idą dwie kostki w tej co jest więcej przewodów była masa czarny kabel,było przejście lecz w niebiesko-pomarańczowym nie. Idąc po przewodach od prawej żółty,biały,czarny masa i niebiesko- pomarańczowy. Do niebiesko- pomarańczowego podłączyłem nowy kabel.
Kabel przełożyłem do komory silnika.Nad pedałem gazu jest peszelek, który idzie przez uszczelkę gumową w karoserii. Wyciągnąłem uszczelkę i przełożyłem nowy przewód. Później kabelek prowadziłem tak by było ładnie aż do czujnika temperatury i :jumpeveryone:[/qU


mnie są dwa czujniki z przodu który pokazuje temperaturę zewnetrzną na wyświetlaczu ? na komputerze temperatura wlotu powietrza była normalna.

hardy
Klubowicz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 09 sie 2017 13:07
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 Pb 135KM
2013, M

Re: czujnik temperatury zewnętrznej

24 mar 2022 19:45

Podpowiedzcie czy to normalne działanie czy jest problem:
Obecnie ranki są zimne więc na wyświetlaczu temperatury zewnętrznej jest wartość bliska 0. Pokazuje tak rano gdy jadę do pracy.
Po pracy jest już ciepło, koło 15-20 stopni, lecz po włączeniu zapłonu na wyświetlaczu jest wartość kolo 0 (tak jakby temperatura z rana), a dopiero po 2-3 minutach temperatura zaczyna rosnąć i dochodzi do tej 15-20. Potem wydaje się już dobrze pokazywać.
Czy z czujnikiem może być coś nie tak?
Obrazek

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: czujnik temperatury zewnętrznej

25 mar 2022 22:46

Mam podobnie od kilku lat, a praktycznie, chyba zaraz po zimie w pierwszym roku od zakupu (kupiłem auto w styczniu). Jak tylko bardziej się ociepli, zaczyna się dziać podobnie, tak jak to opisałeś. Wymienili mi w ASO czujnik temperatury nawet, ale pomogło tylko na krótki okres i problem pojawił się ponownie. Potem zgłaszałem jeszcze kilkakrotnie już w innym ASO, ale też nie znaleźli rozwiązania. Komputer nie wskazywał żadnych błędów, taka z reguły była odpowiedź. W końcu machnąłem na to ręką.

Opiszę, jak to u mnie dokładnie wygląda. Rano zapalam auto w garażu, na wyświetlaczu temperatura 15 stopni (jak wstawiałem auto do garażu dzień wcześniej po pracy, na wyświetlaczu pokazywało 2 stopnie, a właściwa temperatura wynosiła właśnie 15 stopni). Po kilku sekundach temperatura spada do tej właściwej danego dnia, np. 2 stopnie. Odpalam auto po godzinie 15, i dalej na wyświetlaczu 2 stopnie, choć słoneczko pięknie grzeje i jest około 16, 17 stopni. Wstawiam samochód do garażu i dalej mam 2 stopnie na wyświetlaczu. Następnego dnia rano wyświetlacz zaraz po uruchomienia silnika wskazuje temperaturę 16 stopni, czyli taką, jaka faktycznie była tamtego dnia w momencie wjazdu do garażu. I tak cykl powtarza się codziennie, choć zdarza się, że kilka dni temperatura wyświetla się poprawnie.
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

Poprzednia strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl