[Centralny zamek] - problem z odblokowaniem

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
radsoft
 

[Centralny zamek] - problem z odblokowaniem

28 gru 2008 19:59

Witam użytkowników Ceed'a :)
Za niecały miesiąc minie pierwszy rok eksploatacji mojego autka i chyba sam Ceed tak się do niektórych pasażerów przywiązuje, że nie chce ich wypuścić...

Dokładniej rzecz ujmując po zakończeniu jazdy, wyjęciu kluczyka i próbie otwarcia drzwi - wszystkie się otwierają z wyjątkiem przednich drzwi pasażera :cry: Kontrolka centralnego zamka zaczyna migać, a drzwi dalej zamknięte. Mimo kilku prób wyłączenia centralnego 'z palca' (czyli tak żeby kontrolka zgasła) drzwi są ciągle zamknięte. Czasem udaje się je normalnie otworzyć ale w ostatnich dniach około 8 na 10 prób otwarcia drzwi kończy się problemami. Pamiętam też, że dawniej po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, wszystkie zamki 'puszczały' - teraz nie. Mam teraz pytanie: czy istnieje jakiś sposób na 'zresetowanie' mechanizmu centralnego zamka? A może istnieje jakiś prosty sposób na rozwiązanie tego problemu. Chodzi mi o to, żeby nie jechać do serwisu na niecały miesiąc przed 1-szym przeglądem, a i sam serwis jest około godzinę jazdy od mojego domu :) (Bełchatów)

P.S.: jeśli taki temat był, to proszę o wskazanie rozwiązania - szukałem pół godziny zanim napisałem ten post i nic podobnego nie znalazłem...

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

28 gru 2008 21:01

spróbuj takiej rzeczy ...

jeśli zamki po wyjęciu kluczyka są nadal zamknięte to świadczyło by o tym że zamknięte zostały przez Ciebie ręcznie a nie automatycznie przy prędkości 30 czy 40 km/h ( nie pamiętam przy jakiej )
Jest tak że jak zamkniesz ręcznie to po wyjęciu kluczyka nie odblokują się same. Efektem jest to że Ty możesz wyjść bez problemu jako kierowca ale pasażer musi 2 razy ciągnąć klamkę zanim odbezpieczy zamek.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

29 gru 2008 10:12

<span>George</span> napisał(a):automatycznie przy prędkości 30 czy 40 km/h

seryjnie to 40 ;) chyba ze ktoś sobie zmienił :P
<span>radsoft</span> napisał(a):P.S.: jeśli taki temat był, to prosze o wskazanie rozwiązania

chyba jeszcze takiego przypadku nie było

ale mi ostatnio też nie chciał wypuścić pasażera
podwójne ciągniecie za klamkę nie pomagało
dopiero otwarcie z przycisku wszystkich drzwi dało rezultat
tyle że to było raz jedyny i już więcej to się nie przytrafiło

AUTOR WĄTKU
radsoft
 

29 gru 2008 19:20

Dziś próbowałem - raz w ogóle pasażer nie mógł wyjść, nawet po KILKUNASTOKROTNYM wyłączaniu centralnego przyciskiem. Poźniej auto wypuściło ale dopiero po wciśnięciu przycisku - dwukrotne próby otwarcia nic nie dały :/

Dodam jeszcze, że gdy przy prędkości 40 km/h włącza się automatyczna blokada, to na postoju, po wyjęciu kluczyka zamek dalej trzyma i pomaga wtedy tylko klikanie przyciskiem :/

Dzięki za pomoc i czekam na kolejne rady... :)

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

29 gru 2008 20:48

no to co poradzić
przemęcz się do najbliższej wizyty w ASO i zgłoś awarię centralnego zamka, bo po wyjęciu kluczyka wszystkie drzwi powinny się odblokowywać... a grzebanie na własna rękę bez większej znajomości mija się z celem gdyż podobno jest jakaś gwarancja o której wspominają salony a o której nie zawsze chcą słyszeć serwisy ;)

AUTOR WĄTKU
bociek
 

29 gru 2008 20:53

Wygląda mi to na awarie albo sterowania centralnym bądź siłowników. Znajomy miał podobnie w rocznej Toyocie. U niego siłowniki padały i o dziwo wszystkie na raz. A podobno Toyota się nie psuje.

AUTOR WĄTKU
wlodariv
 

30 gru 2008 19:56

U mnie też raz się drzwi pasażera nie otworzyły, ale myślałem że zastosowałem jakąś magiczną kombinacje: zatrzymałem samochód bez wyłączania silnika otworzyłem swoje drzwi, potem by wpuścić żonę nacisnąłem guzik odblokowujący ale zanim wlazła wyłączyłem silnik = efekt wszystkie drzwi się otworzyły prócz przednich prawych i za cholere nie dały się otworzyć. Temp. na zewnątrz -7oC ale byłem już po dłuższej jeździe. Naprawiło się samo żona wsiadła moimi drzwiami a po pięciu minutach gdy dojechałem do domu wszystko już działało jak dawniej i działa nadal.

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: Centralny zamek - nie puszcza :(

18 paź 2009 15:46

U mnie w nowym ceedku też wystąpił problem nie odblokowywania centralnego zamka po wyjęciu kluczyka, co lepsze raz odblokowuje a drugi raz trzeba robić to ręcznie. Poobserwuje to trochę i jak będzie się powtarzać, to zgłoszę w ASO.
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: Centralny zamek - nie puszcza :(

18 paź 2009 15:59

zucio1 napisał(a):U mnie w nowym ceedku też wystąpił problem nie odblokowywania centralnego zamka po wyjęciu kluczyka, co lepsze raz odblokowuje a drugi raz trzeba robić to ręcznie. Poobserwuje to trochę i jak będzie się powtarzać, to zgłoszę w ASO.



Walczyłem prawie rok z centralnym. Wal od razu do ASO niech wymienią moduł BCM.

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: Centralny zamek - nie puszcza :(

18 paź 2009 16:11

Co to za moduł. Dużo jest roboty związanej z wymianą?
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: Centralny zamek - nie puszcza :(

18 paź 2009 16:30

zucio1 napisał(a):Co to za moduł. Dużo jest roboty związanej z wymianą?


Jeśli masz O+ jest to moduł tzw. komfortu. Odpowiada za centralny, systemik follow to home itp. Wymiana tego ustrojstwa to ok. 15 min.
Wystarczy odkręcić ten plastik, którym jest przykryty lewarek dźwigni biegów.
Jeśli się okaże że masz do wymiany BCM to niestety wymianę musi zatwierdzić KMP. Koszt nowego to 1700 zł a naprawy powyżej 1000 zł
muszą być zatwierdzone przez KMP. A to trwa trochę jak widać na moim przykładzie

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: Centralny zamek - nie puszcza :(

18 paź 2009 16:31

Mam C+
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: Centralny zamek - nie puszcza :(

18 paź 2009 16:43

zucio1 napisał(a):Mam C+


Czyli nie masz BCM

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: Centralny zamek - nie puszcza :(

18 paź 2009 16:45

Więc co odpowiada za odblokowywanie w C+ centralnego przy wyjmowaniu kluczyka ze stacyjki.
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: Centralny zamek - nie puszcza :(

18 paź 2009 16:52

Obstawiam na sterownik centralnego.

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: Centralny zamek - nie puszcza :(

18 paź 2009 16:53

W momencie, gdy wyjęcie kluczyka ze stacyjki odblokowuje centralny, to słychać przy wyjmowaniu charakterystyczne "kliknięcie", a gdy nie odblokowuje, to tego kliknięcia nie słychać i kluczyk wychodzi jakby lżej.
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Centralny zamek - nie puszcza :(

03 lis 2009 23:02

No właśnie mam podobny problem

jak przyjade na miejsce, zgasze motor i wyjme kluczyk to jest ok - zamki sie odblokowuja wszytkie

jak przyjade na miejsce, zgasze motor ale ktoś z pasazerow otworzy wczesniej drzwi, niz wyjme kluczyk - wtedy juz sie automatycznie zamki nie odblokowuja. W poprzednim tak nie bylo

czy ktoś w FLu moglby sprawdzic, czy tez tak ma?

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Adasiek
 

Re: Centralny zamek - nie puszcza :(

04 lis 2009 06:03

gbear napisał(a):jak przyjade na miejsce, zgasze motor ale ktoś z pasazerow otworzy wczesniej drzwi, niz wyjme kluczyk - wtedy juz sie automatycznie zamki nie odblokowuja. W poprzednim tak nie bylo

U mnie tez tak jest wersja przed FL

AUTOR WĄTKU
stasek
 

problemy z centralnym zamkiem

05 gru 2009 22:48

Witam Kolegów,
od dwóch miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem ceed'a SW 2,0 CRDi po FL w wersji Optimum z paroma dodatkami,
auto sprawuje się na razie bezproblemowo, jedynym zjawiskiem którego nie potrafię wyjaśnić jest centralny zamek.

Po normalnej jeździe ,jeżeli nikt nie otworzy drzwi zanim nie wyjmę kluczyka ze stacyjki wszystko jest ok, to znaczy
mogę zamknąć auto z pilota i uzbroić alarm, ale jeżeli pasażerowie rozpoczęli otwieranie drzwi przed wyłączeniem zapłonu mamy do czynienia z jakimś rodzajem stanu nieustalonego, to znaczy pilot raz funkcjonuje , raz nie. W tym drugim przypadku auto trzeba zamknąć a później otworzyć manualnie.

Moje pytanie do forumowiczów, to czy Ktoś spotkał się już z wyżej wymienionym problemem i czy by mógł wyjaśnić to zjawisko , to znaczy, czy powodem jego występowania jest usterka centralnego zamka, czy być może moje błędna obsługa?

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: [Centralny zamek] - problem z odblokowaniem

07 gru 2009 11:41

stasek napisał(a):Po normalnej jeździe ,jeżeli nikt nie otworzy drzwi zanim nie wyjmę kluczyka ze stacyjki wszystko jest ok, to znaczy
mogę zamknąć auto z pilota i uzbroić alarm, ale jeżeli pasażerowie rozpoczęli otwieranie drzwi przed wyłączeniem zapłonu mamy do czynienia z jakimś rodzajem stanu nieustalonego, to znaczy pilot raz funkcjonuje , raz nie. W tym drugim przypadku auto trzeba zamknąć a później otworzyć manualnie.

Moje pytanie do forumowiczów, to czy Ktoś spotkał się już z wyżej wymienionym problemem i czy by mógł wyjaśnić to zjawisko , to znaczy, czy powodem jego występowania jest usterka centralnego zamka, czy być może moje błędna obsługa?


z tego co napisałeś można wywnioskować, że to nie jest normalne zjawisko,
ale jak piszesz, że raz działa ok, a raz nie, to będzie problem z udowodnieniem tego w ASO, ale wydaje mi się że powinna być w tym jakaś reguła

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl