[Centralny zamek] - problem z odblokowaniem

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
makler222
 

Re: [Centralny zamek] - problem z odblokowaniem

07 gru 2009 20:09

Witajcie.....do wczoraj cieszylem sie bezproblemowym użytkowaniem ceeda (15 miesięcy).

Siedze sobie wczoraj w aucie na parkingu czekając na moja Lubą :) Oczywiście się zamknąłem od środka, a co mi tam :)
W pewnej chwili samochód sie sam otworzył....co jest?? Zamykam przyciskiem od środka i nic, jakby przestał działać. Zdezorientowany wysiadam, zamykam z pilota - auto się zamknęło, ale alarm nie zaćwierkał raz jak to było zawsze. Otwieram z pilota - otworzył, ale też bez ćwierkania. Wsiadłem, chcąc sie zamknąc od srodka naciskam przycisk od centralnego i też nic. Dioda od auto alarmu paliła się ciągłym światłem bez przerwy - nie migając. Przyszła Ukochana no i jedziemy i co się dzieje.....samochód otwiera się i zamyka sam co pare sekund z kilkoma dłuższymi przerwami....dzis dioda od alarmu wogóle sie nie swieci, przycisk jak nie działał tak nie działa i alarmu jakby nie było, a przecież jest......no i lipa...nie wiem co zrobić....

Adam Garstka
Żandarmeria
 
Posty: 2962
Dołączył(a): 11 lut 2008 13:43
Lokalizacja: Zawiercie / Poręba
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 GDI Pb 135KM
2013

Re: [Centralny zamek] - problem z odblokowaniem

07 gru 2009 20:56

Mi w ubiegłym roku na słowacji przy ok.-15C przymarzły zamki w tylnich lewych drzwiach i klapie bagażnika, zachowywał się tak jak piszesz - zamykał i otwierał podczas jazdy.Po 15 minutach jazdy z ogrzewaniem na full nastąpiło uzdrowienie. Może problem tkwi w zamkach a nie w alarmie ?
SW 1.6 Gdi DARK GAN METAL
HB 1.4, Solid Red, Comfort, 2007
Kontakt: gorny_slask@mojaceed.pl

AUTOR WĄTKU
makler222
 

Re: [Centralny zamek] - problem z odblokowaniem

07 gru 2009 21:02

Adam Garstka napisał(a):Mi w ubiegłym roku na słowacji przy ok.-15C przymarzły zamki w tylnich lewych drzwiach i klapie bagażnika, zachowywał się tak jak piszesz - zamykał i otwierał podczas jazdy.Po 15 minutach jazdy z ogrzewaniem na full nastąpiło uzdrowienie. Może problem tkwi w zamkach a nie w alarmie ?


No mrozu w centralnej Polsce wczoraj nie było - padał deszcz. Jeśli problem tkwi w zamkach to czemu zarazem alarm przestał działać??? A uzdrowienie nie nastąpiło, bo dzisiaj to samo........... :(

Adam Garstka
Żandarmeria
 
Posty: 2962
Dołączył(a): 11 lut 2008 13:43
Lokalizacja: Zawiercie / Poręba
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 GDI Pb 135KM
2013

Re: [Centralny zamek] - problem z odblokowaniem

07 gru 2009 21:10

Sugeruje tylko awarie centralnego skoro piszesz o braku możliwości zablokowania drzwi w czasie jazdy - czemu alarm nie działa - z chęcią na to pytanie odpowie ASO :D
Pozdrawiam
SW 1.6 Gdi DARK GAN METAL
HB 1.4, Solid Red, Comfort, 2007
Kontakt: gorny_slask@mojaceed.pl

AUTOR WĄTKU
makler222
 

Re: [Centralny zamek] - problem z odblokowaniem

07 gru 2009 21:18

Tak - nasze wspaniałe ASO :) Już tam pędzę :) No niestety chyba bede musiał :P

AUTOR WĄTKU
ufolsky
 

Re: [Centralny zamek] - problem z odblokowaniem

17 cze 2011 16:52

Witam, pozwolę sobie podpiąć się pod ten wątek. Problem wygląda następująco - co kilka tygodni pilot centralnego zamka odmawia posłuszeństwa tzn. nie blokuje i nie odblokowuje drzwi, zwykle na następny dzień wszystko wraca do normy. Zdarzyło się to już trzeci raz w ciągu powiedzmy 1.5-miesięcy . Auto ma nieco ponad rok. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem, może poradzić coś innego niż wizytę w aso? Dodam, że sprawdzane było na obu pilotach, również z bliskiej odległości, nie wygląda to na winę baterii, przy normalnym działaniu pilot radzi sobie nawet z dużych odległości.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: [Centralny zamek] - problem z odblokowaniem

17 cze 2011 22:55

Miga dioda na pilocie jak są problemy?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
Roman5
 

Re: [Centralny zamek] - problem z odblokowaniem

18 cze 2011 16:35

Jedz do ASO na tester.Masz prawdopodobnie problem z zamkiem w drzwiach.

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: [Centralny zamek] - problem z odblokowaniem

18 cze 2011 16:55

Może to jest ten sam problem co u mnie? Pomaga u Ciebie ponowne wsadzenie kluczyka do stacyjki i przekręcenie go? Ja zauważyłem ze coś w stacyjce się blokuje. Będę niedługo w serwisie to jeszcze raz poruszę temat.

AUTOR WĄTKU
ufolsky
 

Re: [Centralny zamek] - problem z odblokowaniem

19 cze 2011 12:47

problem chwilowo sam się rozwiązał ale pewnie niebawem powróci. Nie zdążyłem sprawdzić czy diody na pilocie mrugają. Drugi kierowca zasugerował, że po zgaszeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka ze stacyjki zamek nie odblokował się automatycznie (zablokowane wcześniej poprzez automat po przekroczeniu 20km/h), a dioda na klawiszu zamka na konsoli zaczęła mrugać, tak jak w przypadku otwarcia drzwi przy włączonym zapłonie. Przy następnym wystąpieniu sprawdzę wskazówkę kolegi hacker, do aso chwilowo nie po drodze

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: [Centralny zamek] - problem z odblokowaniem

19 cze 2011 15:18

ufolsky po Twoim ostatnim poście wydaje mi się, że to to samo co u mnie. Wtedy gdy będziesz wyciągał i wkładał kluczyk do stacyjki to nie będzie na początku oporu. Tam się coś chyba zacina i właśnie z tym pojadę jeszcze raz w tym tygodniu. Tam jest coś co właśnie daje informację czy kluczyk jest w stacyjce, od tego zależy odblokowanie drzwi i aktywacja lub dezaktywacja pilota.

AUTOR WĄTKU
ufolsky
 

Re: [Centralny zamek] - problem z odblokowaniem

19 cze 2011 16:17

U mnie to nie jest chyba sprawa mechanicznego kontaktu stacyjka-kluczyk. Może to być problem z RFID, na którym realizowany jest fabryczny immobilizer. Zazwyczaj tego typu układy daje się przeprogramować. Będę wdzięczny za relację z wizyty w aso.

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: [Centralny zamek] - problem z odblokowaniem

19 cze 2011 16:59

Jeśli możesz to zwróć uwagę jaki opór musisz pokonać wkładając kluczyk do stacyjki, zaraz na początku, a jaki, gdy pojawia się problem. Sprawdź też czy podczas występowania problemu pomaga ponowne włożenie i przekręcenie kluczyka.
Z oznak widzę, że jest tak samo jak u mnie. Drzwi się nie odblokowują po wyjęciu kluczyka, na pilota zero reakcji. ^^
Relacje co do naprawy zdam jak tylko będzie po:P

AUTOR WĄTKU
waldil
 

Re: [Centralny zamek] - problem z odblokowaniem

14 lis 2011 22:23

Witam, mam Ceed-a 1.6 DOHC 2009. Po ruszeniu z miejsca następuje "pykanie" (kilka razy) centralnego zamka i kontrolka otwierania drzwi na desce rozdzielczej miga. Tymczasem powinno być jedno "pyknięcie" i kontrolka powinna świecić.

Usterka ta występuje zawsze rano i utrzymuje się zazwyczaj przez kilkanaście minut. Nie mam wówczas możliwości otwarcia drzwi i wpuszczenia kogoś do samochodu. Dodatkowo podczas jazdy na dłuższych trasach, nawet wtedy gdy kontrolka świeci, czasami słychać "pykanie". od kliku "pyknięć" do trwających nawet do 1 min.

Wymieniono mi już na gwarancji zamki w drzwiach kierowcy i lewych tylnych oraz komputer pokładowy. Serwis podejmował już chyba z 6 prób usunięcia usterki a ona dalej występuje.

Czy spotkaliście się już z podobną usterką?
Jak ja usunąć lub jak wyegzekwować na serwisie jej usunięcie?

Z góry dziękuję.
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: [Centralny zamek] - problem z odblokowaniem

15 lis 2011 20:18

Jakkolwiek niekonkretna i niekompetenta będzie to odpowiedź (i zaraz ktoś zgłosi że ten post obraża jego uczucia religijne) to wydaje mi się że gdzieś na forum już był taki problem.. iiam
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
outro
 

Re: [Centralny zamek] - problem z odblokowaniem

15 lis 2011 21:09

waldil ja zastosowałem krótkie cięcie. To znaczy poprosiłem serwis o wyłączenie funkcji automatycznego ryglowania drzwi i mam z tym spokój.
I tak mnie to wkurzało. Prawie zawsze zapominałem , że drzwi są zaryglowane. I zawsze osoba która chciała wejść ciągnęła z siłą za klamkę.
:/ Po za tym miałem identyczne objawy jak Ty. Poznaj moje dobre serce. Bo jak pisał Ryba4 było już tu o tym.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: [Centralny zamek] - problem z odblokowaniem

16 lis 2011 09:50

Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
waldil
 

Re: [Centralny zamek] - problem z odblokowaniem

17 lis 2011 21:24

Dziękuje za Wasze odpowiedzi i wskazanie wątku przez George.

U mnie ta usterka występuje przez cały rok tzn mróz nie jest powodem. Autoalarm działa.
Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki nie następuje odryglowanie drzwi (nie wiedziałem, że tak ma być bo usterkę mam od nowości).

Po którejś wizycie serwis zaproponował mi wyłączenie funkcji automatycznego ryglowania drzwi ale odmówiłem z dwóch powodów:
zmierzałem do przywrócenia pełniej sprawności samochodu a po drugie sądziłem że to może być kolejny nietrafiony pomysł.

Outro czy po wyłączeniu automatycznego ryglowania drzwi mogłeś ryglować i odryglowywać drzwi przyciskiem na desce rozdzielczej?
Jak nie uda się inaczej to pewnie za Twoją radą wyłączę funkcję automatycznego ryglowania drzwi.

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: [Centralny zamek] - problem z odblokowaniem

17 lis 2011 21:30

waldil napisał(a):Dziękuje za Wasze odpowiedzi i wskazanie wątku przez George.


;)
waldil napisał(a):serwis zaproponował mi wyłączenie funkcji automatycznego ryglowania drzwi ale odmówiłem



i bardzo dobrze

waldil napisał(a):Jak nie uda się inaczej to pewnie za Twoją radą wyłączę funkcję automatycznego ryglowania drzwi.


masz na to gwarancję. Zmień serwis.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: [Centralny zamek] - problem z odblokowaniem

17 lis 2011 21:50

Waldil, a czy guzikiem możesz zaryglować drzwi i będzie ok? Ja się tak zastanawiam czy to może nie jest wina jakiegoś czujnika przy drzwiach, który wariuje i non stop przesyła info otwarte/zamknięte. Co do odryglowania po wyjęciu kluczyka to znowu może być to co u mnie, czyli zacinająca się stacyjka. Pisałem o tym na forum. Najprościej było to sprawdzić wkładając kluczyk. Na początku powinien napotykać opór, a u mnie go nie było. Tak samo wyciągając nie było pyknięcia/odbicia zapadki, a po naprawie już jest.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl