stuki w kolumnie kierownicy

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: kryzys
AUTOR WĄTKU
krolik_pw
 

09 sty 2009 22:09

koledzy tu macie wszystko jak to wygląda i jak to wymienić zdjecia krok po kroku:


http://cars.pdfki.com/kia/ceed/docs/rep ... 040-ED.htm

AUTOR WĄTKU
novee
 

09 sty 2009 22:26

Wiecie co... jak widzę ile jest roboty przy tej gwiazdce, to wolę jeździć ze stukami. Tzn. kit mnie obchodzi że roboty dużo, ale aż się boję pomysleć w ilu punktach ASO może spitolić powtórny montaż... no chyba że znowu będę w Pradze na przeglądzie.

AUTOR WĄTKU
tombat_old
 

09 sty 2009 22:39

fajny opis, ekstra zdjęcia, ale nikt chyba nie zamierza tracić gwarancji przez taką błahostkę :? :roll:

AUTOR WĄTKU
Damik
 

Re:

03 sie 2009 16:23

gbear napisał(a):jest na to biuletyn techniczny KIA TSB KFE08-61-V040-ED z 23.05.2008

Do wymiany jest ta cęść --> 56315-2H000FFF

dotyczy aut:

Applicable vehicle production date range : Produced from JOB#1 to Apr. 30, 2008
Applicable VIN range :
- cee'd SW: Produced from JOB#1 to U5YFF52128L 055504
- pro cee'd: Produced from JOB#1 to U5YFF23428L 016898
- cee'd 5Door: Produced from JOB#1 to U5YFF24528L 116526

ja mam wymienione i spokój jest. Wcześniej na kostce właśnie się tłukło

auto na cały dzień na serwisie, więc jak komuś się przegląd zbliża, to polecam zlecić to właśnie podczas przeglądu.

pzdr


Na piątek 7.08.09 jestem umówiony na wymianę tego słoneczka w kolumnie kierownicy. Objawy: stuki przy skręcie w lewo na kostce brukowej lub torowisku. Sprawdzany łącznik i amortyzatory i wszystko tutaj było ok. Pozostało do wymiany słoneczko. Mam nadzieję, że to właśnie badziewie psuje uroki z jazdy.

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Re:

03 sie 2009 18:44

Damik napisał(a):Na piątek 7.08.09 jestem umówiony na wymianę tego słoneczka w kolumnie kierownicy. Objawy: stuki przy skręcie w lewo na kostce brukowej lub torowisku. Sprawdzany łącznik i amortyzatory i wszystko tutaj było ok. Pozostało do wymiany słoneczko. Mam nadzieję, że to właśnie badziewie psuje uroki z jazdy.

Będziesz mile zaskoczony po popawa jest kolosalna - móje ceedk przeszedł wymienę w IX '08

AUTOR WĄTKU
matyk
 

Re: Re:

07 sie 2009 20:38

Damik napisał(a):
gbear napisał(a):jest na to biuletyn techniczny KIA TSB KFE08-61-V040-ED z 23.05.2008

Do wymiany jest ta cęść --> 56315-2H000FFF

dotyczy aut:

Applicable vehicle production date range : Produced from JOB#1 to Apr. 30, 2008
Applicable VIN range :
- cee'd SW: Produced from JOB#1 to U5YFF52128L 055504
- pro cee'd: Produced from JOB#1 to U5YFF23428L 016898
- cee'd 5Door: Produced from JOB#1 to U5YFF24528L 116526

ja mam wymienione i spokój jest. Wcześniej na kostce właśnie się tłukło

auto na cały dzień na serwisie, więc jak komuś się przegląd zbliża, to polecam zlecić to właśnie podczas przeglądu.

pzdr


Na piątek 7.08.09 jestem umówiony na wymianę tego słoneczka w kolumnie kierownicy. Objawy: stuki przy skręcie w lewo na kostce brukowej lub torowisku. Sprawdzany łącznik i amortyzatory i wszystko tutaj było ok. Pozostało do wymiany słoneczko. Mam nadzieję, że to właśnie badziewie psuje uroki z jazdy.


Jak Ci stuka przy skręcie to może byc przekładania kierownicza, która przenosi stuki na kolumne. Ja właśnie miałem walniętą przekładnie, a byłem święcie przekonany że to kolumna.

AUTOR WĄTKU
dominik070779
 

Re: stuki w kolumnie kierownicy

19 wrz 2009 16:30

Odwiedziłem w piątek serwis w sprawie stuków w kolumnie kierownicy:
serwis lee motors komorniki przyjęcie o8.00 jazda testowa podobno bo mnie nie było przy tym. Po 30min telefon samochód do odbioru usterka luzy w kolumnie kierownicy. Odbieram samochód sam kierownik informuje mnie co zrobili. Przekazał mi to co ja sie domyślałem co podejrzewałem ,a efekt naprawy jak sądzicie po 30 min. da się naprawić chyba nie. Zapewniał mnie że wszysto jest już dobrze podał rękę odprowadził do samochodu, a gdy spytałem czy ta usterka powróci tylko widziałem uśmiech na jego twarzy. Wyjechałem pierwsza dziura i kostka brukowa stuki powróciły i to jest serwis. Teraz udam sie z tym do mojego mechanika niech oceni co jest powodem tych stuków. Nie przekreślam jeszcze przyjemności z jazdy ,ale jak tak dalej będzię to zmienię zdanie na temat ceeda.

AUTOR WĄTKU
Franky
 

Re: stuki w kolumnie kierownicy

19 wrz 2009 17:06

dominik070779 napisał(a):Odwiedziłem w piątek serwis w sprawie stuków w kolumnie kierownicy:
serwis lee motors komorniki przyjęcie o8.00 jazda testowa podobno bo mnie nie było przy tym. Po 30min telefon samochód do odbioru usterka luzy w kolumnie kierownicy. Odbieram samochód sam kierownik informuje mnie co zrobili. Przekazał mi to co ja sie domyślałem co podejrzewałem ,a efekt naprawy jak sądzicie po 30 min. da się naprawić chyba nie. Zapewniał mnie że wszysto jest już dobrze podał rękę odprowadził do samochodu, a gdy spytałem czy ta usterka powróci tylko widziałem uśmiech na jego twarzy. Wyjechałem pierwsza dziura i kostka brukowa stuki powróciły i to jest serwis. Teraz udam sie z tym do mojego mechanika niech oceni co jest powodem tych stuków. Nie przekreślam jeszcze przyjemności z jazdy ,ale jak tak dalej będzię to zmienię zdanie na temat ceeda.


a może jednak inny serwis ... ja juz kilkakrotnie w lee motors bywałem i fakt faktem naprawiają expresowo (trudno sądzić jak to robią) jednak mam wrażenie że działają bardziej na podświadomość

btw: u mnie nie ma stuków w kolumnie kierownicy :twisted:

AUTOR WĄTKU
dominik070779
 

Re: stuki w kolumnie kierownicy

20 wrz 2009 11:23

...a jaki serwis jest dobry byłem pewien, że to lee motors byłem na przeglądzie i byłem zadowolony, no jest Auto Coma, ale tam już moim ceedem nie zajadę. Dam im jeszcze jedną szansę w komornikach ale odczekam jakiś czas i tym razem pojadę z nimi na jazdę testową i udowodnie, że coś nie gra.

Avatar użytkownika
pewuel
Klubowicz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 03 maja 2009 12:45
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Wielkopolska

Re: stuki w kolumnie kierownicy

20 wrz 2009 12:20

Nie powinieneś czekać tylko pojechać natychmiast, to może wówczas w serwisie zrozumią, że trzeba sie bardziej przyłożyć i znaleźć jak i zlokalizować prawdziwą przyczynę usterki. Jeżeli pojedziesz po dłuższej przerwie to nadal będą mieli świadomość, że poprzednia naprawa wykonana była solidnie a po czasie pojawiły się inne, kolejne usterki, które nie miały związku z tą pierwotną. Trzeba kuć żelazo póki gorące. 8-)
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Franky
 

Re: stuki w kolumnie kierownicy

20 wrz 2009 18:51

pewuel napisał(a):Nie powinieneś czekać tylko pojechać natychmiast, to może wówczas w serwisie zrozumią, że trzeba sie bardziej przyłożyć i znaleźć jak i zlokalizować prawdziwą przyczynę usterki. Jeżeli pojedziesz po dłuższej przerwie to nadal będą mieli świadomość, że poprzednia naprawa wykonana była solidnie a po czasie pojawiły się inne, kolejne usterki, które nie miały związku z tą pierwotną. Trzeba kuć żelazo póki gorące. 8-)


myślę, że to w przypadku serwisowania aut tak nie działa, strategia serwisu może być niestety zupełnie inna :!:

mi sie nie uśmiecha jeździć do komornik i tracić tam godziny (z dojazdem i odjazdem około 2h)

juz sie nad tym zastanawiałem i chyba kupie dobry dyktaforn żeby nagrywać ewentualne problemy związane z autem. Moje dotyczyły wyłączania silnika i hałas z tym związany, dokręcono poduszki silnika ale hałas jest mybomb

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: stuki w kolumnie kierownicy

29 wrz 2009 06:59

byłem na kolejnym przeglądzie z autem (2) poprosiłem o sprawdzenie stuków czy to gumy stabilizatora - po jeździe próbnej szef serwisu stwierdził, że to kolumna kierownicy - jak zacznie mi przeszkadzać to mam przyjechać i mi zrobią - bo trochę jest z tym roboty
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: stuki w kolumnie kierownicy

29 wrz 2009 11:03

sensor napisał(a):byłem na kolejnym przeglądzie z autem (2) poprosiłem o sprawdzenie stuków czy to gumy stabilizatora - po jeździe próbnej szef serwisu stwierdził, że to kolumna kierownicy - jak zacznie mi przeszkadzać to mam przyjechać i mi zrobią - bo trochę jest z tym roboty


a dokładniej pewnie wałek pośredni - właśnie dostałem nowy i sie uciszyło :)

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: stuki w kolumnie kierownicy

29 wrz 2009 12:05

sensor napisał(a):byłem na kolejnym przeglądzie z autem (2) poprosiłem o sprawdzenie stuków czy to gumy stabilizatora - po jeździe próbnej szef serwisu stwierdził, że to kolumna kierownicy - jak zacznie mi przeszkadzać to mam przyjechać i mi zrobią - bo trochę jest z tym roboty

tzn ze stuki na obecnym poziomie są akceptowalne?
nie kumam...
usterka to usterka.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: stuki w kolumnie kierownicy

17 mar 2011 14:38

sensor napisał(a):że to kolumna kierownicy - jak zacznie mi przeszkadzać to mam przyjechać i mi zrobią - bo trochę jest z tym roboty

Jakie to były stuki i kiedy sięobjawiały? Naprawiłeś to? Co wymienili?
U mnie mam takie puknięcia od dłuższego czasu lecz ostatnio występują częściej. Objawiają się tylko i wyłącznie przy manewrach parkingowych przy dużych skrętach. Głuche puknięcie o różnym nasileniu jak by z osłony kolumny kierowniczej z dolnej części. Sprawdzałem u źródła i to słoneczko podawane w TSB mnie nie obejmuje, mam nowy numer kolumny kierowniczej. Wałek pośredni dokręcony. Kroi się wizyta u doktora. Ktoś z szanownego grona miał taki przypadek?
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: stuki w kolumnie kierownicy

17 mar 2011 20:38

Wita a to nie czasem łożysko w kole?

AUTOR WĄTKU
Fantaaa
 

Re: stuki w kolumnie kierownicy

22 mar 2011 15:18

U mnie też coś stuka a nawet skrzypi przy skręcie w lewo byłem już z tym na serwisie 2 razy ale jak tylko chcieli się za to zabierać to już nie skrzypiało :D i faktycznie jak wyjeżdżałem z serwisu to nie skrzypiało przez pierwsze pół godziny hehe :)

AUTOR WĄTKU
bartosh44
 

Re: stuki w kolumnie kierownicy

15 kwi 2011 09:42

Ja mam coś takiego w PRO CEED że jak w miejscu kręcę kierownicą to przy końcu skrętu w lewo słychać pojedyncze "pyknięcie". Przy powrocie skrętu słychać ponownie.

Byłem u mechanika który rękę włożył pod kolumnę i podciągnął kolumnę do góry i nic nie stukało. Jak puścił to z powrotem zaczęło stukać. Czy to jest usterka czy zużycie materiału? Jaka część kolumny mogła się zużyć? Czy z tym można jeździć?

Niestety mój nie jest na gwarancji ze względu na sprowadzanie, czy myślicie że można tą część kupić czy trzeba całą kolumnę kierowniczą kupić, a może zregenerować starą?

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: stuki w kolumnie kierownicy

15 kwi 2011 09:50

bartosh44 napisał(a):słychać pojedyncze "pyknięcie".

Czy odgłos jest pusty tak jak by coś o obudowę stukało?
bartosh44 napisał(a):włożył pod kolumnę i podciągnął kolumnę do góry i nic nie stukało

Możesz rozwinąć ten wątek?
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
bartosh44
 

Re: stuki w kolumnie kierownicy

17 kwi 2011 22:26

Już tłumaczę. Poprzez pojedyncze "pyknięcie" mam na myśli że jest to krótki odgłos wyczuwalny jako drżenie w kierownicy. Jakby o coś zawadziło na moment i puściło. Jest to dość ciche ale bardziej wyczuwalne w kierownicy jako inny opór. Nie mogę rozpoznać czy jest to chwilowy mniejszy czy wiekszy opór bo za krótko to trwa. Czuć jednak że coś nie jest tak jak trzeba i to mnie martwi...

Co do tego gości a z warsztatu najpierw popatrzył na końcówki na kołach. Kazał mi wychylić maksymalnie w lewo koła i maksymalnie w prawo. Zajrzał czy nie ma wyrobionych końcówek drążka (tak mi się wydaje że to właśnie sprawdzał). Później wsiadł do środka i kazał zwolnić blokadę kierownicy bo myślał że to za to odpowiadało (za to stukanie). Jak zobaczył że dalej stuka to włożył rękę pod kolumnę kierowniczą - pod deskę rozdzielczą i tak jakby próbował całość bądź jakiś element kolumny kierowniczej podciągnąć do góry w stronę kierownicy. W tym momencie poprosił aby zakręcić kierownicą i rzeczywiście stuk/trzask/pyknięcie zniknęło. Oznajmił że to kolumna kierownicza. Nie wiem czy mogę zrobić jakiś pojedynczy element tej kolumny czy jak? Nie jestem też pewny jego diagnozy bo podał mi konkretnego fachmena jako jedynego w okolicy kilkuset km który to robi. Całość mi trochę nie pasuje. Z tego co czytałem tutaj nie tylko chyba ja to mam. Nie wiem czy to warto naprawiać bo samochód jedzie prosto jak żyleta i poza dyskomfortem psychicznym nie widzę żadnych uszczerbków w jeździe.

Pozdrawiam

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl