stuki w kolumnie kierownicy

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

Re: stuki w kolumnie kierownicy

22 wrz 2012 00:38

kissiel021 napisał(a):A czy spotkał się ktoś ze stukami w kolumnie w aucie po FL??? U mnie pojawily sie stukanie po obrocie w lewyą stronę, jest to pojedyncze puknięcie po połowie obrotu, kolejne po wykonaniu praktycznie półtora obrotu. Na kocich łbach pojawiły się drgania jakby właśnie gdzieś z okolic kolumny kierowniczej, czuje to na kierownicy, takie drgania mocno wyczuwalne. Masakra, ale czuję że mój egzemplarz dopadły wszystkie usterki trapiące ceeda, zaczynając na rdzy, poprzez wadliwe amorki, problemy ze sprzęgłem, teraz chyba jeszcze kolumna.. :/

Ja się spotkałem, niestety, ze stukami przy kręceniu kierownicą, zwłaszcza przy manewrowaniu na parkingu. Jestem umówiony na wymianę 'słoneczka'. Ale drgania na kierownicy u mnie nie występują.
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

AUTOR WĄTKU
Wojtek L.
 

Re: stuki w kolumnie kierownicy

05 sty 2013 20:54

U mnie nic nie stuka, a na I badaniu technicznym stwierdzili, że jest za duży luz na sworzniu wahacza i nie mam pieczątki w dowodzie. :evil:
W poniedziałek mam przegląd gwarancyjny.
Czy to możliwe, żeby przy 20tys. przebiegu sworzeń wahacza się wyrobił ?
Jeżdzę delikatnie, omijam dziury, a tu takie g.....

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: stuki w kolumnie kierownicy

05 sty 2013 23:55

Wojtek L. napisał(a):Czy to możliwe, żeby przy 20tys. przebiegu sworzeń wahacza się wyrobił ?
Jeżdzę delikatnie, omijam dziury, a tu takie g.....

Mało prawdopodobne. U mnie 120 kkmów i mimo że ostatnio 3 raz wymieniłem łączniki stabilizatora to wahacze dalej oryginalne.

Avatar użytkownika
kissiel021
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 lip 2010 20:54
Grupa: Dolny Śląsk

Re: stuki w kolumnie kierownicy

06 sty 2013 00:24

U mnie auto także po naprawie gwarancyjnej. Stuki na kocich łbach oraz kostce rzeczywiście ustały- cisza. Natomiast podczas kręcenia na postoju, dalej slysze dwa pukniecia głuche- nic się nie zmieniło. Te puknięcia dochodzą jakby z okolic przełączników?? Spotkał ktoś się z tym???
CEE'D SW 1,6 CRDI 115km, OPTIMUM, 2009 FL

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: stuki w kolumnie kierownicy

06 sty 2013 13:35

Wojtek L. napisał(a):U mnie nic nie stuka, a na I badaniu technicznym stwierdzili, że jest za duży luz na sworzniu wahacza i nie mam pieczątki w dowodzie. :evil:
W poniedziałek mam przegląd gwarancyjny.
Czy to możliwe, żeby przy 20tys. przebiegu sworzeń wahacza się wyrobił ?
Jeżdzę delikatnie, omijam dziury, a tu takie g.....


U mnie po 4 latach ale tylko dwudziestukilku tysiącach km wymieniono łączniki stabilizatora.
Ostatnio na kilkuset metrach ulicy wybudowano (po cholerę?!) z 10 progów zwalniających - przejeżdzam bezgłośnie,

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: stuki w kolumnie kierownicy

06 sty 2013 14:39

kissiel021 napisał(a):Spotkał ktoś się z tym???

Tak. Gdzieś to opisywałem. W zimę mi się tak stało po wymianie przełącznika wycieraczek. Była ściągana kierownica. Okazało się, że nie było smaru, albo stwardniał tam gdzie kierownica się "przedłuża". Czasami pomagało zdjęcie zabezpieczenia regulacji i kilkukrotne energiczne wyciąganie i chowanie kierownicy (wiesz co mam na myśli). Ewentualnie kilka ruchów na boki razem z tym. To na jakiś czas pomagało.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

Re: stuki w kolumnie kierownicy

14 sty 2013 15:56

Piotr13 napisał(a):No i jestem po wizycie w ASO. W ramach gwarancji wymieniono przekładnię kierownicy.

Minął prawie rok czasu i znów zaczyna napie**alać przy skręcaniu w prawo i lewo :pałka
Pora na kolejną wizytę w ASO - ciekawe o teraz?

AUTOR WĄTKU
karolfm
 

Re: stuki w kolumnie kierownicy

13 lip 2013 21:56

To ja tez sie pochwale.
Stukanie wyczuwalne na kierownicy. Glownie torowiska i czasem dziury. Na szarpakach nic nie stuka w zawieszeniu, amortyzatory 75%. Pan diagnosta twierdzi ze maglownica, czego mechanik nie wyczuwal.
Mam randke z ASO na sobote ale z ciekawosci zobacze te srobki na kolumnie.

kokosz1981
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 29 mar 2013 22:09
Lokalizacja: Crawley, UK
Grupa: Łódzka

Re:

19 lip 2013 10:00

gbear napisał(a):jest na to biuletyn techniczny KIA TSB KFE08-61-V040-ED z 23.05.2008

Do wymiany jest ta cęść --> 56315-2H000FFF

dotyczy aut:

Applicable vehicle production date range : Produced from JOB#1 to Apr. 30, 2008
Applicable VIN range :
- cee'd SW: Produced from JOB#1 to U5YFF52128L 055504
- pro cee'd: Produced from JOB#1 to U5YFF23428L 016898
- cee'd 5Door: Produced from JOB#1 to U5YFF24528L 116526

A ktoś przerabiał darmową wymianę tego słoneczka w autach poza w/w numerkami VINu (U5YFF24428L123362)?
były:
Corolla E12 2005 1.4vvti
Vectra C SRi 2005 1.9cdti 120KM
Laguna 1999 1.8 16V
Obrazek

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: stuki w kolumnie kierownicy

19 lip 2013 15:30

kokosz1981 napisał(a):A ktoś przerabiał darmową wymianę tego słoneczka w autach poza w/w numerkami VINu (U5YFF24428L123362)?


Tu masz krok po kroku ale w języku Saszy ;)
http://ceedonline.info/ru/articles/Arti ... aspx?id=19
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

miszaw
Klubowicz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 20 cze 2011 21:17
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: stuki w kolumnie kierownicy

06 paź 2013 15:49

Mam problem z którym nie uporałem się odkąd zakupiłem prosiaka. Stuki w kolumnie kierowniczej. Poniżej zamieszam dwa filmy z dzisiaj - prośba potwierdźcie czy u Was jest podobnie. Problem dotyczy w szczególności jazdy po kocich łbach, nierównej nawierzchni przy małych prędkościach, nierównościach na lekkich łukach w lewo - np. przejazd tramwajowy, kolejowy itp. Również na manewrach parkingowych nieraz słychać "puk".

Temat zgłaszany wielokrotnie w ASO - albo nie słyszą (faktycznie pojawia się to w w/w okolicznościach), albo były niewłaściwe diagnozy - wymiana łączników (nie pomogła), wymiana "listwy kolumny" - pomogła, ale nie do końca - jest jak na filmach - było dużo gorzej.
Chcę się wybrać raz jeszcze do ASO - męczyć do maja 2014 r. - kiedy to kończy się gwarancja. Pytanie tylko jak jest u Was i czy może wiecie co to może być?
Na wymianę słoneczka TSB nie łapie się mój VIN.

Na pierwszym filmie od 20 sek słychać najlepiej w czym rzecz - http://www.youtube.com/watch?v=O3MLGjFqY6c&feature=youtu.be
Na drugim filmie trochę mniej wyraźnie - ale w kabinie wystarczająco.. - http://www.youtube.com/watch?v=kuS6jdM1vJo&feature=youtu.be
Procek 2.0 CRDI Optimum+ 08'

AUTOR WĄTKU
krzysztof1969
 

Re: stuki w kolumnie kierownicy

06 paź 2013 18:48

Miałem podobny przypadek zwłaszcza na nierównościach itp , wymieniłem taki tuleje jak do tej pory jest cisza http://kia.auto.pl/tuleja-gumowa-stabil ... -1011.html ,

miszaw
Klubowicz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 20 cze 2011 21:17
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: stuki w kolumnie kierownicy

07 paź 2013 21:49

A jak sprawdzić czy to rzeczywiście te tuleje? Objawy były takie same jak u mnie na filmie? Dodam jeszcze, że ogólnie "puk" słychać zdecydowanie od strony kierowcy -tak wiem jak niosą się dźwięki po podwoziu :-)
U pozostałych cisza?
Procek 2.0 CRDI Optimum+ 08'

AUTOR WĄTKU
krzysztof1969
 

Re: stuki w kolumnie kierownicy

08 paź 2013 16:52

Ja po prostu pojechałem na warsztat i kazałem im się przejechać bo coś puka, jak kolega wrócił to stwierdził że nie puka tylko tłucze i po sprawdzeniu zawieszenia powiedział mi że mam do wymiany właśnie te tuleje.Można spróbować wymienić nie jest to wielki koszt. :good

boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

Re: stuki w kolumnie kierownicy

21 paź 2013 22:58

u mnie to wyglądało tak że, wymienili:
1. łączniki
2. całą przekładnię - 2 razy (stuki przy kręceniu szybkim - prawo/lewo) - komplet razem z drążkami kierowniczymi.
3. całą kolumnę kierownicy ze wspomaganiem włącznie - nie wiem dlaczego
4. gumy mocujące stabilizator - 2 sztuki
5. tuleje gumowe wachaczy - komplet

Całość pomogła na 25 tyś km. Niedawno wymienić musiałem łączniki stablizatora - znowu jest w zawieszeniu cisza....
Do wymiany 1-5 czekałem aż 120 tyś km- tyle to diagnozowano i podejmowano decyzję w ASO:)

AUTOR WĄTKU
jzpzs
 

Re: stuki w kolumnie kierownicy

21 maja 2014 14:52

Witam wszystkich! Jestem nowy na tym forum.
Od niedawana jestem właścicielem procka 1.4 benz. z 2008r. którego sprowadzono z zagranicy. Nie wiem czy jest jeszcze na gwarancji, z papierów wynika, że niby tak mam wydruki z przeglądów i chyba skierowanie na kolejny do końca maja. Raczej nie będę korzystał, więc zakładam, że gwarancji już nie ma ;) Wydaje się, że z autem jest wszystko ok tylko zaniepokoiły mnie stuki z kolumny kierowniczej bo do domu dojeżdżam po trylince i tylko na niej stuka. Tu znalazłem wątek na ten temat i zrozumiałem, że przyczyną może być krzyżak a raczej luzy na nim. Doczytałem, że trzeba sprawdzić śruby ale nie wiem które. Zamieszczam zdjęcie kolumny z prośbą o podpowiedz, gdzie tych śrub szukać? Znalazłem też aukcje z krzyżakami. Czy jest sens próbować podmiany samego elementu, może ktoś już przerabiał? Pozdrawiam!
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/98ec0c281d9d0fa0.html
do aukcji
http://allegro.pl/krzyzak-kolumny-kierowniczej-kia-ceed-toyota-rav-4-i4175158376.html

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: stuki w kolumnie kierownicy

21 maja 2014 15:22

Lepiej się jednak zainteresuj tą gwarancją, bo wymiana kolumny (czym często się to kończy, bo słoneczko nie pomaga) kosztuje ładnych kilka tysięcy, a poza tym aktualnie KIA umie zadbać o swoich klientów, którzy dbają o samochody i serwisują je w ASO.
Nie przywitałeś się, ale plus dla Ciebie za rzetelnie wypełniony profil, dzięki temu wiemy o czym rozmawiamy. :good
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
jzpzs
 

Re: stuki w kolumnie kierownicy

21 maja 2014 18:10

Ryba4 napisał(a):Lepiej się jednak zainteresuj tą gwarancją, bo wymiana kolumny (czym często się to kończy, bo słoneczko nie pomaga) kosztuje ładnych kilka tysięcy, a poza tym aktualnie KIA umie zadbać o swoich klientów, którzy dbają o samochody i serwisują je w ASO.
Nie przywitałeś się, ale plus dla Ciebie za rzetelnie wypełniony profil, dzięki temu wiemy o czym rozmawiamy. :good

Sorki, że pytam ale czy pracujesz w serwisie ? ;)
Gdybym liczył na serwis to pewnie nie stawiałbym tu pytania. Dokręcenie śruby jak niektórzy sugerują to nie jest powód, przynajmniej dla mnie, by jechać do serwisu.
To jeszcze potrafię zrobić sam i pewnie spróbuję. A jeżeli to jakaś wada fabryczna to piszmy wprost, że producent dał d... i że to wada tego auta aby inni wiedzieli z czym mają do czynienia.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: stuki w kolumnie kierownicy

21 maja 2014 18:47

Jak uważasz :fiu
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
jzpzs
 

Re: stuki w kolumnie kierownicy

21 maja 2014 21:17

jeszcze nic nie kręciłem ale.... zauważyłem, że natężenie hałasu zmienia się w zależności od ustawienia kierownicy. I tak prawie udało mi się ten hałas usunąć przy ustawienie środkowym góra-dół i od siebie najbliżej kokpitu. Generalnie ciekawe... i zamierzam tak zostawić ;)
Może komuś się przyda takie info

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl