stuki w kolumnie kierownicy

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: kryzys
AUTOR WĄTKU
damian23
 

stuki w kolumnie kierownicy

08 gru 2008 20:50

Witam..prawie od samego poczatku kiedy kupilem auto(od 3 mies) slychac przy mocniejszych skretach stuki w kolumnie kieorwnicy..bylem juz w aso niby patrzeli,cos podregulowali i mowia ze jest w porzadku i tak ma byc..jak jest u was?

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

08 gru 2008 20:51

Tak samo - wiedzą ze stuka ale nie wiedzą co, przynajmniej u mnie w ASO tak twierdza.

AUTOR WĄTKU
damian23
 

08 gru 2008 20:55

mi powiedzieli ze tak pracuje te zawieszenie ale raczej nie powinno tak byc..jezdzilem juz wieloma autami i nigdy tak nie bylo..niewiem czy czekac az mocniej zacznie stukac czy meczyc ich dalej choc jak kazdy nie lubie jezdzic po serwisach:P

AUTOR WĄTKU
_Sebek_
 

08 gru 2008 21:03

Problem znany i często występujący... Niestety większość serwisów albo nie chce się z tym bawić, albo nie potrafi.

Stuki powoduje plastikowy element (słoneczko) ukryte daleko wewnątrz kolumny kierowniczej. Dużo rozbierania;-)

Serwisy ponoć otrzymują biuletyny serwisowe z techniczną informacją w jaki sposób wymieniać wadliwą część. Dla chętnych mogę na maila przesłać plik Worda z w/w dokumentem.

AUTOR WĄTKU
damian23
 

08 gru 2008 21:06

a czy to szkodzi na uklad kierowniczy czy tylko powoduje wkurzajce stuki?jakbys mogl wyslac mi na maila to bylbym wdzieczny(damiansadow@tlen.pl)..mialas taka usterke?skad wiesz ze to sloneczko powoduje?

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

08 gru 2008 21:08

Ja mam prawie 18 tys przejechane wiec nic sie nie dzieje, ale tak napewno nie powinno byc, mi powiedzieli zebym im auto zostawił na cały dzień, bo oni beda rozbierac skrecac i testowac - nawet byłem zadowolony tyle ze ja nie mam czasu siedzieć u nich cały dzień i patrzec co oni robia, a auta samego u nich nie zostawię - jakoś tak nie mam zaufania :P

AUTOR WĄTKU
damian23
 

08 gru 2008 21:13

ja im zostawilem i i jedyne co wymyslili to teorie ze tak ma byc he...dobrze ze mowisz ze nic sie nie dzieje ale w nowych autach tak nie powinno sie dziac...a nasilaja sie czy ciagle takie same stuki?napewno jeszcze ich odwiedze narazie bede obserwowal..

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

08 gru 2008 21:18

<span>damian23</span> napisał(a):a nasilaja sie czy ciagle takie same stuki?

cały czas tak samo jak jakiś przejazd przez tory czy nawierzchnia "kocie łby" stuki odczuwalne na kole kierownicy.
<span>damian23</span> napisał(a):ja im zostawilem i i jedyne co wymyslili to teorie ze tak ma byc he

właśnie tego się obawiam

AUTOR WĄTKU
damian23
 

08 gru 2008 21:23

u mnie najbardziej przy skretach mocniejszych przy zawracaniu albo przy podjezdzie na kraweznik ze skreconymi kolami wiec moze cos innego moje auto trapi ale generlanie slychac stuki w kolumnie kierownicy..

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

08 gru 2008 21:32

Sądze ze jest to samo tyle ze ty to odczuwasz w innych sytuacjach.

AUTOR WĄTKU
matyk
 

08 gru 2008 21:53

_Sebek_ napisał(a):Problem znany i często występujący... Niestety większość serwisów albo nie chce się z tym bawić, albo nie potrafi.

Stuki powoduje plastikowy element (słoneczko) ukryte daleko wewnątrz kolumny kierowniczej. Dużo rozbierania;-)

Serwisy ponoć otrzymują biuletyny serwisowe z techniczną informacją w jaki sposób wymieniać wadliwą część. Dla chętnych mogę na maila przesłać plik Worda z w/w dokumentem.


stuki w kolumnie są odczuwalne zwłaszcza jak sie jeździ po grubszej kostce brukowej. A propo tej plastykowej częśći to nawet był link ze zdjęciami do chyba ukraińskiego czy rosyjskiego forum.
Ostatnio edytowano 08 gru 2008 22:02 przez matyk, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

08 gru 2008 22:01

jest na to biuletyn techniczny KIA TSB KFE08-61-V040-ED z 23.05.2008

Do wymiany jest ta cęść --> 56315-2H000FFF

dotyczy aut:

Applicable vehicle production date range : Produced from JOB#1 to Apr. 30, 2008
Applicable VIN range :
- cee'd SW: Produced from JOB#1 to U5YFF52128L 055504
- pro cee'd: Produced from JOB#1 to U5YFF23428L 016898
- cee'd 5Door: Produced from JOB#1 to U5YFF24528L 116526

ja mam wymienione i spokój jest. Wcześniej na kostce właśnie się tłukło

auto na cały dzień na serwisie, więc jak komuś się przegląd zbliża, to polecam zlecić to właśnie podczas przeglądu.

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
damian23
 

08 gru 2008 22:19

to ja niewiem czy mam to samo bo na kostce jest w porzadku tylko przy skretach mocniejszych slychac stuki..moj serwis przez caly dzien nic nie wymyslil:P..

AUTOR WĄTKU
matyk
 

08 gru 2008 22:50

możliwe, ze masz do wymiany łączniki stabilizatora

AUTOR WĄTKU
krisder
 

08 gru 2008 23:30

W moim Ceed-ku Nie ma stuków ale kierownica skrzypiała podczas kręcenia. Po obszyciu kierownicy skórą cisza jak po śmierci organisty. Już podczas demontażu koła kierownicy zauważyłem że taka ilość pojedynczych elementów wykonana z plastiku trąc jedna o drugą muszą wydawać jakieś dżwięki.

AUTOR WĄTKU
damian23
 

09 gru 2008 19:51

kierownica tez troche trzeszczy ale nie zwaracam na to uwagi za bardzo bardziej martwia mnie stuki w kolumnie ale widze ze wiecej osob ma z tym problem tylko ze nikomu jeszcze nic nie wymyslili sensownego i tu problem..

AUTOR WĄTKU
matyk
 

10 gru 2008 16:05

Serwisy o tym doskonale wiedzą tylko ściemniają bo nie chce im sie z tym robić bo to na gwarancji. Dzieki Sebek za dokument w wordzie.
Jeden mój dobry znajomy w Ceedzie miał stuki w zawieszeniu. W ASO ściemniali i zbywali, ze do niego oddzwonią by umówić sie na wymianę. Dopero oficjalna skarga na to ASO do Centrali KMP pomogła. Zadzwonili zaraz na drugi dzień, wymienili amortyzator i łączniki stabilizatora.

boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

10 gru 2008 19:24

Przyłączam się do pytania. Mnie również stuka na kostce przy wolnej jeździe, z przodu. Mój nr Vin jest mniejszy niż ten wskazany wyżej u5yff244......, czy jest możliwe że owa część jest jednak do wymiany ? Sprawdzali mi amorki i łączniki stabilizatora - wszystko ok i nadal stuka i puka.

ups. czy ja dobrze to rozumiem ?
cee'd 5Door: Produced from JOB#1 to U5YFF24528L 116526 - znaczy od 1 to U5YFF24528L... ? czyli jak mam mniej to się kwalifikuje ?

AUTOR WĄTKU
mikipol
 

kolumna kierownicy w ceedzie

02 sty 2009 14:04

Zaraz po kupnie miałem wyraźne stuki kolumny kierowniczej. Po osłuchaniu natychmiast podjęto decyzję [bez dyskusji] o jej wymianie.
Tylko czekałem ok. miesiąca na nową. Wymiana trwała jeden dzień ale dostałem autko zastępcze

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: kolumna kierownicy w ceedzie

02 sty 2009 18:00

mikipol napisał(a):Zaraz po kupnie miałem wyraźne stuki kolumny kierowniczej. Po osłuchaniu natychmiast podjęto decyzję [bez dyskusji] o jej wymianie.
Tylko czekałem ok. miesiąca na nową. Wymiana trwała jeden dzień ale dostałem autko zastępcze


w jakim ASO wymieniałeś ?
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl