HAMULCE

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
mak58
 

HAMULCE

07 gru 2008 10:25

Witam.Użytkuje swojego ceed 1,6 benzyna wersja optimum czarna perła od 03.12.08 a więc przejechałem dopiero 300km ale już zdążyłem się już przyzwyczaić. Bardzo fajne auto chcę się nim jeździć. Mam pytanie może to jest normalny objaw jak hamuję naciskam hamulec nożny to słychać stuki jakby był luz ale hamuje raczej dobrze. Może tak ma być lub jest może ktoś miał taki objaw. Pozdrawiam :)

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

07 gru 2008 12:04

ABS mój drogi 8-)
zaobserwuj na jakiej drodze występuje. Jak na suchym asfalcie przy niskiej predkości to wtedy sie doszukuj problemu. W przeciwnym wypadku wszystko jest jak należy :wink:
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Phil
 

07 gru 2008 14:12

stuki czu pojedynczy stuk? ja dzis rano cos takiego zauwazylem 2 razy.
pojedynczy stuk, jakby pedal musial jakis opor pokonac.

AUTOR WĄTKU
maestro
 

07 gru 2008 18:31

<span>Phil</span> napisał(a):pojedynczy stuk, jakby pedal musial jakis opor pokonac

dokladnie tak mialem, byłem z tym w serwisie pomogła regulacja pedału hamulca
w czasie jazdy czasem pukało przy naciskaniu hamulca, równiez gdy auto stało i silnik był wyłaczony po kilku mocnych nacisnieciach na pedal hamulca pedal zaczynal pukac

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

07 gru 2008 20:14

u mnie żadne stuki w czasie hamowania nie występują więc to raczej nie jest normalny objaw
nawet na mokrej nawierzchni ABS załącza się rzadko
ale dla odmiany na śliskiej dość szybko...
jednak działanie ABS-u nazwałbym szarpnięciami a nie stukami.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

07 gru 2008 21:01

Pnowie, działanie ABS jest tak charakterystyczne (praca akutatora to szybkie stuki i pulsowanie pedału hamulca) że chyba kolega mak58 potrafi odróżnić. Zresztą po wypowiedzi maestra widać, że problem stuku podczas hamowania może się pojawić i serwis sobie z tym radzi.
Ostatnio edytowano 07 gru 2008 22:43 przez pioter, łącznie edytowano 1 raz
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Phil
 

07 gru 2008 21:37

@pioter - dokladnie tak. Z ABS to tak jak z orgazmem - jak sie ktos zastanawia czy przezyl cos takiego, to znaczy ze nie ;)
u mnie na pewno nie jest to ABS.

@maestro - no tak, "stukniecie" to za mocne slowo na ten odglos :) niech bedzie twoje pukniecie, albo klikniecie :) dzieki za info o regulacji, blysne w serwisie :D

AUTOR WĄTKU
mak58
 

Hamulce

07 gru 2008 23:13

Witam Jeszcze raz w sprawie hamulca i jego stuków. Ta sytuacja ma miejsce nawet na postoju jak samochód nie jedzie to przy naciskaniu hamulca słychać stuk, uderzenie i mam wrażenie że hamulec jest bardziej miękki.

AUTOR WĄTKU
pioteer
 

08 gru 2008 03:19

Phil napisał(a):Z ABS to tak jak z orgazmem - jak sie ktos zastanawia czy przezyl cos takiego, to znaczy ze nie ;)


Wytlumaczenie bardzo przemawiajace do wyobrazni, powinno byc koniecznie dodane do kazdego FAQ na temat obslugi samochodu z abs.
:P

pozdr.piotr

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

08 gru 2008 08:21

mak58 - czyli masz problem. Polecam w takim razie odwiedzenie ASO.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
maestro
 

08 gru 2008 18:11

z hamulcami nie ma żartów więc lepiej udajcie się do serwisu, mój przypadek nie był poważny ale nigdy nic nie wiadomo co tam moze pukać,
podejrzewano że to może być jakiś źle ułożony "króciec" z tego co zrozumiałem to chodziło o przewod od pedału hamulca do pompy hamulcowej, ale to bylo nie to, pomogło podregulowanie pedału w ten sposob ze minimalnie podniesiono go do gory, w czasie użytkowania róznica jest niedczuwalna ale pojawilo sie inne stukanie :) przy gwaltowniejszym zabieraniu nogi z hamulca, pedał podskakujac do gory zaczął stukac o znajdujacy sie tam ogranicznik, pomogla jakas tasma naklejona w miejscu styku pedalu z ogranicznikiem, troche prowizorka ale to mi nie przeszkadza :mrgreen:
jesli zaczną wam regulowac pedał hamulca dobrze przetestujcie jego działanie

AUTOR WĄTKU
lalas
 

20 gru 2008 23:09

tez potwierdzam ten stuk, stuka pedał hamulca w początkowej fazie jego naciśnięcia, nawet na postoju przy wyłączonym silniku, po mojemu to zrobił się luz na tym pedale, zwrócę uwagę w ASO przy przeglądzie za tydzień.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 93 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl