Stuki w silniku auto w serwisie.wymiana silnika na nowy ?

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Czy wymieniÂą silnik na nowy??

Tak , wymieniÂą
7
24%
Nie , bêd¹ naprawiali wiecznoœÌ
22
76%
 
Liczba głosów : 29
AUTOR WĄTKU
Lord Boss
 

Stuki w silniku auto w serwisie.wymiana silnika na nowy ?

05 gru 2008 17:40

dziś ojciec wyczaił że coś się tłucze w silniku tak przy około 2tyś obr. ja gazowałem a on nasłuchiwał i okazało się że coś faktycznie się tłucze.
pojechał na serwis do RM Filipowicz i tam fachowcy słuchali słuchali i nie wiedzieli co jest grane. dzwonili do Warszawy z konsultacją i nic nie wymyślili. auto zostało w serwisie podobno jutro mają zdejmować misę olejową. mam nadzieje że bloku nie będą rozbierali.
Ostatnio edytowano 20 gru 2008 10:47 przez Lord Boss, łącznie edytowano 3 razy

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

05 gru 2008 18:50

cięzko by było taki odlew rozebrać :twisted: :mrgreen:
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Stuki w silniku

05 gru 2008 19:07

Hi,

Ups :( Stuki w śilniku to nie brzmi dobrze. Całe szczęście że jest 7 lat gwarancji. Najwyżej będziesz miał nowy silnik.

Ja mam w swoim CRDI - 53.000 km i na razie nic nie stuka.

3 razy w życiu słyszałem stuki w silniku :
- jak padły panewki w moim starym Audi 80 1.6 - 1979 ; p.óźniej poszedł blok i za trzecim razem w Marizie 2 razy nam urwał się tłok i pierdyknął w świece.

Siemanko

AUTOR WĄTKU
Lord Boss
 

05 gru 2008 20:51

<span>sensor</span> napisał(a):cięzko by było taki odlew rozebrać

czepiasz się :P
wszyscy wiedzą o co chodzi :twisted:

AUTOR WĄTKU
Lord Boss
 

06 gru 2008 14:08

no i był dzis ojciec w serwisie auto zostaje ;/
to cos poważnego w serwisie załamują ręce bo nie wiedzą co to może być. podobno ma ktoś z Warszawy przyjechać i coś myśleć. narazie auto stoi. w poniedziałek mamy mieć auto zastępcze. dobrze że chociaż z tym nie dali dooopy :twisted:

AUTOR WĄTKU
tede_w
 

06 gru 2008 14:47

Lord Boss napisał(a):no i był dzis ojciec w serwisie auto zostaje ;/
to cos poważnego w serwisie załamują ręce bo nie wiedzą co to może być. podobno ma ktoś z Warszawy przyjechać i coś myśleć. narazie auto stoi. w poniedziałek mamy mieć auto zastępcze. dobrze że chociaż z tym nie dali dooopy :twisted:


...bo w serwisach Kia umieją jedynie zmienić klocki hamulcowe,olej i filtry.Jak dzieje się coś poważniejszego to wychodzi ich "fachowość".

AUTOR WĄTKU
Lord Boss
 

06 gru 2008 14:58

<span>tede_w</span> napisał(a):...bo w serwisach Kia umieją jedynie zmienić klocki hamulcowe,olej i filtry

i jeszcze grubą kasę za to biorą. cholera żeby tylko go dobrze naprawili. bo jak ktos zacznie przy czymś grzebać to się zaczyna psuć :cry:

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Stuki

06 gru 2008 16:13

Trzymamy za Ciebie żeby nie było to nic poważnego i żebyś szybko odzyskał autko. Dla mnie jak słyszę coś takiego : stuki w silniku w nowym aucie to SZACH MAT i zadaję pytanie: What is wrong and why Mr KIA?

Żeby to się tylko nie zakończyło akcją serwisową - wymiana silnika.

Kilka lat temu jak jeden dostawca tłoków zrobił kiszkę to w OPLACH w Niemczech zacierały się silniki na autobanie - akcja wymiany silników i aut była koszmarnie droga.

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
Lord Boss
 

06 gru 2008 16:17

generalnie rzecz biorąć auto jest taty i on bardziej płacze za nim. ja też bardzo lubie to auto i duzo nim jeżdzę. no nie podoba mi się to że auto w serwisie. do tej pory żadnej usterki. kompletnie nic sie nie działo. no w sumie raz auto było na lawecie bo lewy zacisk przyblokował koło i wytopiło towot z łożyska. ale to mógł być przypadek. teraz to fatalnie jest

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

06 gru 2008 22:33

Jezu, ludzie, czy wy od razu musicie układać teorie spiskowe i dramatyzować? W jednym aucie coś stuka - serwis ma kłopoty z diagnozą usterki. Zdarza się i Maybachowi. A tu od razu że kaszana, że wiadomo - to Kia, czeka nas akcja serwisowa wymiany silników, itp. Trochę luzu i spokoju, ja rozumiem jakby stuki były w 10% forumowych aut a nie w jednym ....
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Lord Boss
 

06 gru 2008 22:49

pioter , relax :)
to nie tragedia że jest w serwisie naprawią i będzie ok

AUTOR WĄTKU
Lord Boss
 

09 gru 2008 14:46

dzwonili dziś z serwisu do 2h mają dac odpowiedz ale chyba wymienią silnik na nowy,rozebrali cały silnik i nic nie znaleźli. w sumie dobrze że będzie nowy silnik :)

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

09 gru 2008 21:51

a ten 1,6 to PB czy ON
i ile ten silnik przejechał km?

tak nie fajnie mieć wymieniany silnik w nowym aucie
ja rozumiem że przejechałby ze 100 000 i coś akurat padło

jednak to tylko kolejny przykład tego że serwisy ASO
WYMIENIAJĄ wszystko co się da a nie NAPRAWIAJĄ konkretnej usterki :/

AUTOR WĄTKU
Lord Boss
 

09 gru 2008 22:00

benzynka auto ma przelatane 24 tyś.

<span>e2rdo</span> napisał(a):jednak to tylko kolejny przykład tego że serwisy ASO
WYMIENIAJĄ wszystko co się da a nie NAPRAWIAJĄ konkretnej usterki :/


co do tego to lepiej mieć nowy silnik niż naprawiany bo jak coś się już ruszy to nie to samo co fabryczne.
gość z serwisu mówił że są cedy co mają 150tyś i nić im się nie dzieje. to pierwszy przypadek ingerencji w silnik w ceedzie

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

09 gru 2008 22:05

i pierwszy przypadek na forum gdzie w ceedzie padł silnik :/ czasem przydaje się utrzymać gwarancje ;)
współczuje, ale w ten sposób samochodzisko będzie miało nowe serce :)
które znów trzeba będzie dotrzeć :P

AUTOR WĄTKU
q8122
 

10 gru 2008 19:53

<span>Lord Boss</span> napisał(a):benzynka auto ma przelatane 24 tyś.

Od razu przepraszam za offtop, ale sprawa jest arcyciekawa a mianowicie, czy twój ojciec miał swój olej przy przeglądach w ASO, czy raczej ich, i jaki to był olej. :?:

AUTOR WĄTKU
Lord Boss
 

10 gru 2008 20:22

<span>q8122</span> napisał(a):Od razu przepraszam za offtop, ale sprawa jest arcyciekawa a mianowicie, czy twój ojciec miał swój olej przy przeglądach w ASO, czy raczej ich, i jaki to był olej.

to był olej z serwisu. ojciec tylko odstawiał auto na przegląd. a jaki to dokładnie olej to nie wiem. chyba Castrol

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

10 gru 2008 20:23

wrrrrrrrrrrr ciekawe jaki ten olej był na prawdę :?
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Lord Boss
 

10 gru 2008 20:31

watpie żeby w RM Filipowicz coś kombinowali z olejem. to za dobra firma.
dziś ojciec był w serwisie. silnik rozgrzebany totalnie z wymianą trzyma ich jeszcze Warszawa bo każą im sprawdzac wszystko po koleji. nawet sam Filipowicz prowadzi tą sprawę.Ojciec chciał auto zastępc ze to mu powiedzieli 120zł za dzień :?
dopiero jak bedzie decyzja o wymianie silnika na nowy to dostanie za freee. to jest chore :(
podobno około tygodnia bedzie się cekało na nowy silnik. miejmy nadzieje że wszystko bedzie ok

AUTOR WĄTKU
Lord Boss
 

16 gru 2008 14:14

dzis ojciec byl w serwisie i porozmawial sobie troszke stanowczo z kierownikiem na temat naprawy i auta zastepczego. warszawa przyslala nowe panewki ale silnik dalejsie tlucze. jutro przyjedzie jakis spec z warszawy i podejmie decyzje co dalej z tym beda robic.ojciec powiedzial co sadzi o ty ze nie ma auta zastepczego, po tej rozmowie maja postarac sie o auto zastepcze. troche juz irytuje nas ta sytuacja

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl