Pierwsze usterki

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
wlodariv
 

Pierwsze usterki

30 lis 2008 15:20

Nareszcie mam jakieś problemy. 1. Gdy włączam wsteczny to czujnik cofania pika 3 razy co w/g instrukcji wskazuje na jakąś bliżej nieokreśloną straszną awarię 2. Przy minusowych temperaturach (takich zwykłych -3 oC a nie ekstremalnych) nie otwierają mi się drzwiczki wlewu paliwa (potrzebna była pomoc miłego pana, który ciągnął wajche a ja waliłem pięścią w drzwiczki - troszke obciach). Może ktoś przerabiał już drugi problem i wie co zamarza, nie chciałbym nadwyrężać intelektualnie panów z serwisu.

AUTOR WĄTKU
Włodek10
 

Klapa wlewu paliwa.

30 lis 2008 16:51

Uwaga! Bardzo łatwo ulega zniszczeniu plastikowy zawias klapki i potem są problemy z wymianą i malowaniem.

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

30 lis 2008 18:51

<span>wlodariv</span> napisał(a):1. Gdy włączam wsteczny to czujnik cofania pika 3 razy co w/g instrukcji wskazuje na jakąś bliżej nieokreśloną straszną awarię


A moze masz po prostu, zwyczajnie, zafajdane czujniki? :?

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
wlodariv
 

30 lis 2008 19:20

a to by się chyba zachowywały jak przy przeszkodzie a one przy włączeniu pikną trzy razy a potem już działają normalnie.

AUTOR WĄTKU
lookaszk
 

30 lis 2008 19:25

<span>wlodariv</span> napisał(a):a to by się chyba zachowywały jak przy przeszkodzie a one przy włączeniu pikną trzy razy a potem już działają normalnie.

Sprawdź dokładnie!!
Mi na początku pikły raz, jak działały normalnie, prawidłowo. Teraz pikają trzy razy bo jeden nie działa ( i nie dlatego że jest zafajdany, wszystkie tak samo czyste - pewnie się wypiął). Dokładnie sprawdziłem i jeden nie reaguje więc sprawdź u siebie :?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

30 lis 2008 20:55

Wlodariv - co do czujnikow to sprawdź w kasiążce serwisowej co znaczają trzy piknięcia. Co do klapki - najnormalniej w świecie w mechaniźmie rygla masz wodę która zamarza i uniemożliwia otwarcie - najczęściej problemy są po myciu, bo jak nawet auto jest suszone z zewnątrz to o zamku w klapie wlewu nikt nie pamięta. Rozmroź, przedmuchaj sprężonym powietrzem - powinno pomóc.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

30 lis 2008 22:26

<span>pioter</span> napisał(a):Rozmroź, przedmuchaj sprężonym powietrzem - powinno pomóc.

I ja bym jeszcze zastosował silikon do zamka klapki oczywiście nie duża ilość.

AUTOR WĄTKU
wlodariv
 

01 gru 2008 10:54

o faktycznie jeden czujnik nie reaguje. Więc i tak pojadę do serwisu przy okazji powiem o klapce, mam nalane do pełna więc mogę poczekać :), jak nie naprawią zastosuje się do Waszych rad. Dziękuję.

AUTOR WĄTKU
wlodariv
 

05 gru 2008 19:55

I naprawione. Czujniki całkowicie wymienione a klapka od wlewu miała popsutą linkę. Linka została nasmarowana a usterka usunięta. Z serwisu jestem bardzo zadowolony, naprawione w ramach gwarancji, bez marudzenia i szybko.

Absztyfikant
Dopiero co...
 
Posty: 7
Dołączył(a): 03 paź 2007 10:54
Lokalizacja: Zgierz

06 gru 2008 22:06

wlodariv napisał(a):I naprawione. Czujniki całkowicie wymienione a klapka od wlewu miała popsutą linkę. Linka została nasmarowana a usterka usunięta. Z serwisu jestem bardzo zadowolony, naprawione w ramach gwarancji, bez marudzenia i szybko.


A który to serwis w Łodzi ?

AUTOR WĄTKU
wlodariv
 

06 gru 2008 22:27

Pokorski z Maratońskiej. By wyjąć linkę musieli chyba troche tapicerki i plastików wyjąć - ale nie ma śladu tych czynności więc jest OK.

AUTOR WĄTKU
wlodariv
 

15 gru 2008 12:16

:( chyba za wcześnie pochwaliłem serwis, przy kolejnym tankowaniu znowu zonk nie otwierają się drzwiczki wlewu. Temperatury dodatnie więc to nie zamarznięcie. A co do naprawy przez serwis doszedłem do wniosku, że nie było widać rozbierania plastków bo nikt ich nie rozbierał. Udało im się pewnie otworzyć wlew metodą inwazyjną popsikali smarowidłem i już. Cóż nie przekreślam przez to serwisu, z naprawy czujników jestem zadowolony pozostał jedynie niewielki niesmak - nikt nie lubi być oszukiwany ale cóż obrażalski nie jestem więc daję im drugą szansę zobaczymy.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

15 gru 2008 19:14

no to chłopaki dali ciała z klapką
pewnie mieli klapki na oczach
teraz przetestuj z 10 razy nim wyjedziesz z serwisu czy klapka się otwiera ;)

AUTOR WĄTKU
Black
 

15 gru 2008 21:31

a mi po 25tysiacach wyrabał sie lewy łacznik stabilizatora... wymienili bez gadania i teraz jest spox :)

AUTOR WĄTKU
MandM'd
 

15 gru 2008 22:47

Black, mi też z przodu padły przy 25 tys. i też wymienione w zeszłym tygodniu bez niczego ;)

AUTOR WĄTKU
Wojtek L.
 

27 gru 2008 19:37

A u mnie 2 dni temu zaczęły się stuki - prawa strona - wydaje mi się, że to łącznik stabilizatora, ale pojadę do ASO - zobaczymy co powiedzą.
A przebieg mam 17 tys.km.

AUTOR WĄTKU
Black
 

28 gru 2008 00:56

bardzo mozliwe ze to beda uciebie laczniki!

u mnie szybko poszly i beda szly bo mam kola 17-tki na gumach 205/50

ale zato jak sie fajnie prowadzi po gladkim asfalcie mmmm... :D ale jazda po olsztynie albo po zakamarkach gdanska moze troszke wkurzyc na dluzsza mete

pozdr.

AUTOR WĄTKU
Wojtek L.
 

28 gru 2008 19:36

OKI.
Ale teraz wali-stuka nawet na małej prędkości.
Jutro dzwonię do ASO - niech poprawiają,

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

29 gru 2008 10:38

<span>Wojtek L.</span> napisał(a):Jutro dzwonię do ASO - niech poprawiają,

w końcu łaski nie robią i od tego są ;)

AUTOR WĄTKU
Wojtek L.
 

29 gru 2008 20:09

i faktycznie nawet nie udawali że nic nie wiedzą.
Od razu Pan stwierdził że to łącznik.
Wymienili od razu parę - w sumie 1/2 godziny musiałem poczekać i wymiana 1/2 godziny.
Teraz cichutko jak na początku.

Na pytanie że co 17 tys, trzeba będzie wymieniać to dostałem odpowiedź że to tylko te pierwsze były ze słabym materiałów i dlatego tak szybko padły.

Zobaczymy - zaczyna liczyć jak długo wytrzymają te.

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: MarcinS i 119 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl