Coś buczy ...

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
dyzman
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2008 19:54
Lokalizacja: Słupsk
Grupa: Trójmiasto

Coś buczy ...

27 lis 2008 16:49

No i ja mam pierwszy objaw. Jak silnik jest zimny (temp. otoczenia) kiedy ruszam i jadę coś zaczyna buczeć z lewej strony. Buczenie narasta wraz z obrotami silnika niezaleznie od biegu. Na luzie też. Po przejechaniu ok. kilometra buczenie znika. Nie mam jak tego z kim sprawdzić, żeby mi przegazował, a ja bym posłuchał, bo rano do roboty jadę sam, wracam też... Może w sobotę.
Co to może być, bo mi to wygląda na skrzynię biegów. Turbina chyba by tak nie buczała.... (1,6 CRDi).
126p - Favorit - Forman - Corsa C - Cee'd SW

JuJinn
 

30 lis 2008 01:24

Skoro to i na luzie słychać to raczej ze skrzynią nie ma to nic wspólnego...

Pzdr

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

30 lis 2008 08:52

Oj przyczyn może być tak wiele, że tylko stanie koło twojej Kijanki po odpaleniu mogłoby nas skłonić do wydawania opini "przypuszczalnie to ...". Nie pozostaje mi nic innego jak polecić Ci wizytę w ASO, a skoro buczenie zanika po rozgrzaniu to sugeruję podjechanie do serwisu i pozostawienie auta do całkowitego ostygnięcia - czyli np. wieczorem a diagnozowanie auta rano.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
dyzman
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2008 19:54
Lokalizacja: Słupsk
Grupa: Trójmiasto

30 lis 2008 18:26

pioter napisał(a):[...] sugeruję podjechanie do serwisu i pozostawienie auta do całkowitego ostygnięcia - czyli np. wieczorem a diagnozowanie auta rano.

No i taki mam zamiar. Jutro się wybieram do nich. O realizacji poinformuję.
126p - Favorit - Forman - Corsa C - Cee'd SW

ziomas
 

Re: Coś buczy ...

01 gru 2008 12:00

dyzman napisał(a):No i ja mam pierwszy objaw. Jak silnik jest zimny (temp. otoczenia) kiedy ruszam i jadę coś zaczyna buczeć z lewej strony. Buczenie narasta wraz z obrotami silnika niezaleznie od biegu. Na luzie też. Po przejechaniu ok. kilometra buczenie znika. Nie mam jak tego z kim sprawdzić, żeby mi przegazował, a ja bym posłuchał, bo rano do roboty jadę sam, wracam też... Może w sobotę.
Co to może być, bo mi to wygląda na skrzynię biegów. Turbina chyba by tak nie buczała.... (1,6 CRDi).


mam to samo z tym że przy obrotach od około 1800 i nie każdego ranka wystepuje

mccat
 

Re: Coś buczy ...

02 gru 2008 08:55

Mam to samo. pojawilo sie buczenie po przejechaniu 15Kkm. Jak odwiedzisz serwis , prosze o wiadomosc, moze to cos powaznego.

Andrzej
 

buczenie

05 gru 2008 10:45

witam u mnie tez to sie pojawiło po 15kkm, chyba sie przejadę do aso

rsimon
 

05 gru 2008 11:40

a to nie jest przypadkiem nie rozgrzana turbina :?:
mam podobne objawy w dostawczaku jak jest zimno na dworze
dzwięk ustaje po rozgrzaniu
ale jest to bardzo delikatne buczenie

ziomas
 

05 gru 2008 12:11

rsimon napisał(a):a to nie jest przypadkiem nie rozgrzana turbina :?:
mam podobne objawy w dostawczaku jak jest zimno na dworze
dzwięk ustaje po rozgrzaniu
ale jest to bardzo delikatne buczenie


na to wygląda odkąd na dworze rano jest powyżej 0st efekt nie występuje

rsimon
 

05 gru 2008 12:42

jak odbierałem w zeszym roku renault trafic z salonu to informowano mnie takiej możliwości,
zresztą w starym ivecu wyje niemiłosiernie jak jest zimny

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
dyzman
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2008 19:54
Lokalizacja: Słupsk
Grupa: Trójmiasto

09 gru 2008 22:20

rsimon napisał(a):a to nie jest przypadkiem nie rozgrzana turbina :?:
mam podobne objawy w dostawczaku jak jest zimno na dworze
dzwięk ustaje po rozgrzaniu
ale jest to bardzo delikatne buczenie

No i byłem w serwisie. Serwisant posłuchał (maski nie otworzył) i stwierdził właśnie to: że to turbina zanim się rozgrzeje. I to jest normalne. Po czym stwierdził: a jak zacznie głośniej, to wymienimy turbinę. Hehe, jacy chętni 8-) Ja jednak posłucham kiedyś z kimś, tylko na razie nie mam kiedy.
126p - Favorit - Forman - Corsa C - Cee'd SW

lalas
 

21 gru 2008 13:32

Mam podobnie, przy temp niskich słychać cichutkie buczenie, a jak juz silnik złapie trochę temperatury to przestaje, od samego początku przypuszczałem, że to turbina. W cieplejsze dni czyli wiosna, lato, jesień efekt nie występuje, ja się tym nie przejmuje :D

Zemin
 

01 lut 2009 16:14

Mam dokładnie to samo. Buczenie ustaje albo jest dużo mniej słyszalne jak silnik jest porządnie rozgrzany.
A co do samej turbiny to jej świst jest u mnie dosć głośny. ....czasem sie zastanawiem czy przypadkiem nei za głośny, alu w tym tygodniu przegląd więc będę wiedział.

bercik7522
 

02 lut 2009 05:34

U mnie tez wystepuje buczenie na zimnym silniku,turbina to nie moze byc bo ona sobie lekko pogwizduje tez na zimnym,a jak silnik sie rozgrzeje to jest wszystko wporzadku.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 110 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl