cee'd Hatchback 1.6 DOHC Optimum + Pierwsze wrazenia

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

23 wrz 2008 10:07

<span>sensor</span> napisał(a):jest to znany objaw opisywany tu przez kilu użytkowników 1.6 Pb aczkolwiek obserwacje moje i jeszcze kilku wskazują że ten objaw występuje raczej jak jest włączona klima

potwierdzam, u mnie takze wystepuje to przy wlączonej klimie :wink:
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
ceedman
 

23 wrz 2008 10:49

sensor napisał(a):jest to znany objaw opisywany tu przez kilu użytkowników 1.6 Pb aczkolwiek obserwacje moje i jeszcze kilku wskazują że ten objaw występuje raczej jak jest włączona klima


Niestety u mnie tez to występuje

AUTOR WĄTKU
kafar
 

23 wrz 2008 15:04

A ja mam ten objaw i bez klimy, może to wina dziwnej krzywej przebiegu momentu obrotowego silnika.

AUTOR WĄTKU
potok
 

23 wrz 2008 15:55

Trza było diesla łykać :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
kafar
 

27 gru 2008 20:21

To moja pierwsza zima proceedem.
Zastanawiam się dlaczego tak wolno rozgrzewa się silnik (1,6 Pb temp. ok. -5C) i co za tym idzie długo trzeba czekać na ciepełko w kabinie. W moim poprzednim aucie : Almera 1,8 Pb silnik rozgrzewał się dużo szyciej.
Trochę się boję że jak przyjdzie prawdziwa zima tj -10 do -15 C, to silnik będzie się grzał baaardzo długo.

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

27 gru 2008 21:14

u mnie rozgrzewa sie po przejechaniu okolo 1-2 km
wiec uwazam ze nie jest zle :D
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

27 gru 2008 21:39

kafar napisał(a):To moja pierwsza zima proceedem.
Zastanawiam się dlaczego tak wolno rozgrzewa się silnik (1,6 Pb temp. ok. -5C) i co za tym idzie długo trzeba czekać na ciepełko w kabinie. W moim poprzednim aucie : Almera 1,8 Pb silnik rozgrzewał się dużo szyciej.
Trochę się boję że jak przyjdzie prawdziwa zima tj -10 do -15 C, to silnik będzie się grzał baaardzo długo.
u mnie to samo
przejadę połowę trasy do pracy nim silnik dobrze rozgrzeje się
gdybym jechał 50 na 3 czy 4 to bym dojechał do pracy na zimnym silniku
mam jakieś 16 km po mieście w godzinach bez korkowych
jednak gdy wcisnę 5 a auto rozpędzę do 90 to silnik dużo szybciej się rozgrzewa ;]

a co do rozgrzania kabiny
mając klimatyzację manualną ustawiam nadmuch na szybę w połowie prędkości i max grzania
silnik złapie ciutes ciepła i zaczyna lecieć ciepłe powietrze
w 1/4 temperatury silnika przestawiam nadmuch na twarz i nogi i nim silnik dobrze się rozgrzeje w kabinie mam ciepło ;)

AUTOR WĄTKU
KZ
 

27 gru 2008 22:25

kafar napisał(a):To moja pierwsza zima proceedem.
Zastanawiam się dlaczego tak wolno rozgrzewa się silnik (1,6 Pb temp. ok. -5C) i co za tym idzie długo trzeba czekać na ciepełko w kabinie. W moim poprzednim aucie : Almera 1,8 Pb silnik rozgrzewał się dużo szyciej.
Trochę się boję że jak przyjdzie prawdziwa zima tj -10 do -15 C, to silnik będzie się grzał baaardzo długo.


To daj mu się nagrzać a później załączaj ogrzewanie - szczególnie jeżeli masz automatyczną klimę - wiatrak idzie wtedy na maks obrotów skutecznie opóźniając nagrzanie silnika... Spalanie też będzie mniejsze...

AUTOR WĄTKU
less
 

28 gru 2008 08:36

KZ napisał(a):
To daj mu się nagrzać a później załączaj ogrzewanie - szczególnie jeżeli masz automatyczną klimę - wiatrak idzie wtedy na maks obrotów skutecznie opóźniając nagrzanie silnika... Spalanie też będzie mniejsze...

Nie tak do końca. Przy automacie wiatrak zaczyna powoli (praktycznie w ogóle nie dmucha na początku) a dopiero jak temp. nadmuchiwanego powietrza trochę rośnie wiatrak zaczyna mocno dmuchać. Tak ja opisujesz miałem natomiast w moim poprzednim aucie z autoklimą, tak że kijanka jest tutaj "mądrzejsza"

A tak BTW to proponuję się przejechać dieslem - on dopiero się powoli rozgrzewa a nie za bardzo można to skrócić, bo na zimnym turbinę trzeba oszczędzać

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

28 gru 2008 15:38

proponuje włączyc wewnetrzny obieg powietrza to szybciej sie nagrzeje...przynajmniej u mnie tak jest

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

28 gru 2008 20:27

wroceed napisał(a):proponuje włączyc wewnetrzny obieg powietrza to szybciej sie nagrzeje...przynajmniej u mnie tak jest


pewnie i tak , tyle że za długo nie pojedzie na wewnętrznym bo mu szybki zaparują :wink:
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
entelygent
 

11 lut 2009 14:41

Witam

W ramach pierwszych (zaledwie 600km na liczniku, a już mandat za prędkość :/) wrażeń, mogę powiedzieć, że z samochodu jestem bardzo zadowolony. Wcześniej zjeździłem Polskę służbową Fabią i Octavią i na tle tych samochodów Pro Cee'd wypada bardzo dobrze. Silnik pracuje wręcz idealnie, skrzynia biegów bardzo dobrze, a zawieszenie jest pewne i twarde. Więcej na ten temat będę mógł się wypowiedzieć jak zrobię 10kkm.

W środku, jak każdy z nas wie, samochód jest wzorem do naśladowania. Bogate wyposażenie, wszystko w zasięgu ręki (chociaż obsługa komputera nad radiem to pomyłka), a miejsca dużo. Warto wspomnieć, że widoczność do tyłu jest bardzo ograniczona, ale ja osobiście nie uważam tego za minus - kwestia przyzwyczajenia.

Niestety mam kilka drobnych problemów, które wymagają interwencji serwisu:

- Wszystkie lampy (i przednie i tylne) są zaparowane od środka. Z racji tego, że mało prawdopodobne jest, żeby wszystkie były nieszczelne, to domyślam się, że składali mojego ceeda w jakiś deszczowy dzień i zamknięte zostało w lampach wilgotne powietrze.
- Nie mam wskazania temperatury pod godziną, tak jakby nie było w ogóle termometru do mierzenia temperatury na zewnątrz. Jednak z tego co czytałem tu, na forum, to w wersji Optimum Plus powinien być termometr.
- Czujniki w tylnej kanapie kompletnie nie działają, tzn jak ktoś siedzi z tyłu i ma niezapięte pasy to nic mi irytującego nie pyka. Nie to, żeby mnie tak obchodziło bezpieczeństwo ludzi w samochodzie, ale jak za jakieś 4 latka będę samochód sprzedawał to zawsze lepiej będzie wyglądało, jak wszystko będzie ok.
- Mam kilka plam na szybie prawej tylnej, które nie dają się usunąć. Jakaś pozostałość po klejeniu szyb, albo coś innego.

Takie mam problemy. Mam jedynie pytanie, czy z tym wszystkim mam uderzać do serwisu, czy z którąś z tych rzeczy nie warto? Tzn. czy na pewno powinny być np. czujniki w tylnej kanapie? Na ulotce było napisane, że tak, ale ulotka może czasami się mijać z prawdą :)

AUTOR WĄTKU
minister
 

11 lut 2009 15:29

1700 km na liczniku od listopada 08. Na razie w 99% wszystko ok. Ten 1 procent to wycieraczki przedniej szyby (rozmazują), linka od ręcznego oraz wibracje silnika przy 2900-3000 tys. obr.
Jadę do serwisu na regulację linki niedługo to o wyieraczki też się upomnę. A o wibracje też zapytam...
Spalanie na razie całkiem niezłe - jeżdzę w zasadzie tylko po Warszawie, ale raczej nie w godzinach szczytu, czyli nie w największych korkach. No i spalanie ok. 8-8,2 L. A wyjazd w trasę ok 200 km - spalanie 6,5 L. Biorąc pod uwagę niewielki przebieg chyba jest ok.

AUTOR WĄTKU
less
 

11 lut 2009 15:37

entelygent napisał(a):-Czujniki w tylnej kanapie kompletnie nie działają, tzn jak ktoś siedzi z tyłu i ma niezapięte pasy to nic mi irytującego nie pyka. Nie to, żeby mnie tak obchodziło bezpieczeństwo ludzi w samochodzie, ale jak za jakieś 4 latka będę samochód sprzedawał to zawsze lepiej będzie wyglądało, jak wszystko będzie ok.


To akurat nie jest usterka, bo w tylniej kanapie nie ma czujników obciążenia siedzenia. Palą się na czerwowo naj są pasy nie zapięte a na zielono jak zapięte. Poza tym palą się tylko od ruszenia do przekroczenia jakiejś tam prędkości a później gasną, co w mieście oznacza że wciąż zapalają się i gasną na światłach

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

11 lut 2009 15:39

<span>entelygent</span> napisał(a):- Czujniki w tylnej kanapie kompletnie nie działają, tzn jak ktoś siedzi z tyłu i ma niezapięte pasy to nic mi irytującego nie pyka. Nie to, żeby mnie tak obchodziło bezpieczeństwo ludzi w samochodzie, ale jak za jakieś 4 latka będę samochód sprzedawał to zawsze lepiej będzie wyglądało, jak wszystko będzie ok.

wszystko dziala tak jak powinno. w tylnej kanapie nie ma czujnikow obecnosci pasazerow. poczatkowo swieca sie wszystkie ludziki na czerwono, a jezeli ktos zapnie pas to na zielono. jezeli nikogo nie ma z tylu ludziki gasna po pewnym czasie.
takze wszystko w porzadku :D
pozdrawiam i do zobaczenia w Wawce :D
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
kafar
 

Re: cee'd Hatchback 1.6 DOHC Optimum + Pierwsze wrazenia

16 cze 2009 16:13

Właśnie zrobiłem swoim ProCudem 1,6 PB 10.000 km, auto mam od maja 2008, więc przebieg roczny mały.
Z usterek to mam "0"
Spalanie po warszawce wynosi 9L. (to przez małe przebiegi 3 km do metra)
Ogólnie jestem z kijaka zadowolony i śmieje się z tych co mają golfy 3, 4 i kręcą nosem na markę KIA.

Pozdro

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

Re: cee'd Hatchback 1.6 DOHC Optimum + Pierwsze wrazenia

19 cze 2009 07:00

kafar napisał(a):Spalanie po warszawce wynosi 9L. (to przez małe przebiegi 3 km do metra)
Pozdro

czy ja wiem
tez mam podobne spalanie poruszając się tylko w stolicy

AUTOR WĄTKU
Szukon
 

Re: cee'd Hatchback 1.6 DOHC Optimum + Pierwsze wrazenia

15 lip 2009 09:39

U mnie po przejechaniu 1300 km wszystko OK! Plastiki nie trzeszczą (mam nadzieję że nie będą :D ) Miałem też jedną lekką kolizję parkingową (ale już naprawione). W sumie jestem bardzo zadowolny. :mrgreen:

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: cee'd Hatchback 1.6 DOHC Optimum + Pierwsze wrazenia

15 lip 2009 12:12

e2rdo napisał(a):
kafar napisał(a):Spalanie po warszawce wynosi 9L. (to przez małe przebiegi 3 km do metra)
Pozdro

czy ja wiem
tez mam podobne spalanie poruszając się tylko w stolicy

He he dobrze mówicie ..."poruszając się" bo jazda to dopiero jest w nocy albo wczesnym rankiem lub w weekend jak "zielona Warszawa" pojedzie do rodzinnych domów. 8)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

Re: cee'd Hatchback 1.6 DOHC Optimum + Pierwsze wrazenia

16 lip 2009 08:19

moja średnia prędkość w mieście wg komputera wynosi około 28 km/h :]

Poprzednia strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl