cee'd Hatchback 1.6 DOHC Optimum + Pierwsze wrazenia

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Younior
 

cee'd Hatchback 1.6 DOHC Optimum + Pierwsze wrazenia

11 wrz 2007 22:50

Witam,

Zakladam moj temat jako "raport" o tym modelu samochodu. Jest on zalozony na prosbe gbear'a jako uzupelnienie jego watku.

Wiec... zaczynajac od poczatku.
Przed odbiorem autka pojechalem do salonu, zeby je sobie obejrzec w pierwszej kolejnosci sprawdzilem te rzeczy o ktorych informowali uzytkonicy na forum (zle spasowane plastiki itd.) u mnie na szczescie wszystko wyglada (przynajmniej jak dla mnie) super. Problemem byla jedynie rysa na plastiku na wew. progu (prawy przedni) powstala podczas zakladania czujnikow alaramu. Na szczescie Po moim pokazaniu wady serwis fachowo ja usunal i nie ma juz po niej sladu :)

Teraz jezeli chodzi o wrazenia z jazdy:
Przejechalem narazie 100km i samochod spisuje sie naprawde fajnie. Narazie jednak nie szaleje z obrotami, bo takie bylo zalecenie w salonie (pierwszy 1000km przejechac bez szalenstw). Ale samochodzik i tak bardzo ladnie sie zbiera :)

2 na niskich obrotach troszke muli (ale to bardziej moja wina niz samochodu, cee'd to moj pierwszy samochod) ale jak juz wpadnie na ok 3tys. to smiga bardzo ladnie :)

Z tych samochodow ktorymi jezdzilem wczesniej (Opel Corsa instruktora od prawka 75KM i Oper Astra 1 mojej siostry 66KM) to moge tylko powiedziec ze roznice w mocy widac odrazu.

Nie zauwazylem tez zadnego skrzypienia plastikow przy jezdzie po nierownej drodze (wrecz przeciwnie u mnie jest cichutko :))

Z ciekawostek moge rowniez dodac, ze Pani w salonie przy odbiorze zapytala mnie czy chcesz miec z tylu naklejke czy nie. Powiedzialem, ze nie i naklejka zostala zdjeta przez serwis :)

Narazie to tyle. Temat ten bedzie aktualizowany co jakis czas i bede w nim pisal moje przezycia z jazdy cee'dem

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
reni
 

14 wrz 2007 20:52

Hi Ja mam taka sama wersje. Przejechalem juz 1080 km i ponizej moja wrazania:

1. Samochod zbiera sie co raz lepiej. Czuje sie jakby jego podzespoly sie odpowiednio docieraly. Z kazdym kolejnym tankowaniem jest co raz lepiej.
2. Plastiki zaczely sie odzywac po okolo 500km. Ale co ciekawe jest to chwilowe i ustaje po chwili.
3. Samochod jest twado zestrojony i po polskich dziurach czasami to przeszkadza. Ale inne samochody maja podobnie (no oprocz francuskich)
4. Niestety mam do wymiany dzwignie lewego kierunkowskazu - nie odskakuje. Serwis juz zamowil
5. Mam takze do wymiary tapicerke dzwi kierowcy - jest tam mala plamka kleju i niestety czesc plastiku jest niewymienialna. Serwis juz zamowil.

Poza tym samochod SUPER! Musze powwiedziec (a raczej napisac) ze spelnia moje oczekiwania w 100%. Moj szef ma nowego Passata i jego plastiki skrzypia o wiele bardziej i serwis nie wie co zrobic. Zreszta skrzypiace plastki na naszych drogach to nic nowego - te samochody nie byly projektowane do jazdy po wertepach :-)

Tez bede opisywal kolejne etapy zycia mojej Kijanki

Pozdr
Reni

AUTOR WĄTKU
oskarq
 

17 wrz 2007 08:37

Younior a jak tam spalanie?

oskar

AUTOR WĄTKU
Younior
 

17 wrz 2007 08:40

Jak narazie (przejechane 360km - 100% miasto) komputer pokazuje 9,9l/100km

Mam nadzieje, ze pozniej spadnie do 9... :)

AUTOR WĄTKU
oskarq
 

17 wrz 2007 12:12

Younior napisał(a):Jak narazie (przejechane 360km - 100% miasto) komputer pokazuje 9,9l/100km

Mam nadzieje, ze pozniej spadnie do 9... :)

Delikatnie mówiac okolice 10 litrów mnie przerażają. Myślałem że okolice 8/100 będzie mieście rozważając ewentualny zakup benzyniaka. :oops:

Oskar
Ostatnio edytowano 13 gru 2007 10:11 przez oskarq, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
Younior
 

17 wrz 2007 12:15

teoretycznie producent podawal 8 litrow w miescie...

Jednak ja musze przyznac ze mam troszke ciezka noge ;)

Teraz bede chcial pojezdzic spokojniej i zobaczymy jakie bedzie spalanie.

AUTOR WĄTKU
masiu
 

17 wrz 2007 12:21

ciut dużo pali - dobrze że zdecydowałem się na diesla
Ostatnio edytowano 16 paź 2007 21:46 przez masiu, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
KZ
 

17 wrz 2007 14:01

Younior napisał(a):teoretycznie producent podawal 8 litrow w miescie...

Jednak ja musze przyznac ze mam troszke ciezka noge ;)

Teraz bede chcial pojezdzic spokojniej i zobaczymy jakie bedzie spalanie.


No i ja mniej więcej tyle właśnie mam, czasami nawet poniżej 8l

AUTOR WĄTKU
SISKO
 

17 wrz 2007 14:43

Spalanie w cyklu mieszanym 8,1, a czasami i mniej. Zrobiłem już prawie 8000 km i wszystko jest ok. W dłuższej trasie też sprawdza się bardzo poprawnie. Byłem na wakacjach tzw. objazdowych za granicą…, gdzie zrobiłem 2760 km. średnie spalanie podczas tej całej podróży wyniosło 7,7 litra, ale na autostradach dawałem od 140 do 170 km/h co nieco podnosi spalanie. Za to benzyna jest tańsza, np. w Słowenii 1 litr kosztuje 1 Euro, czyli ok. 3.80 zł.

AUTOR WĄTKU
Lopez
 

17 wrz 2007 15:15

Ja głównie stoję w warszawskich korkach palę ok. 8,5/100km. Na trasie ostatnio 6.4. Wszystko zależy od ciężaru nogi :) Mi też na początku pokazał 10.2. Polecam pojeździć z włączonym wskaźnikiem spalania chwilowego. Wtedy zobaczysz jak samochód reaguje na gaz.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

17 wrz 2007 18:33

a mi pali 7-7,5 ale na trasie wszystko prawie 90%
dziś na trasie
dziś mam ponad 7,5 ale nie zauważyłem aby mnie ktoś wyprzedził ;)
widziałem tylko ceeda z przyczepką… rej DB pod Miedzyrzeczem
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Younior
 

17 wrz 2007 18:38

No u mnie pewnie jeszcze jeden aspekt odgrywa znaczna role... ceed to moj pierwszy w zyciu samochod (wczesniej poza corsa na jazdach/egzaminie) jezdzilem tylko dwa razy oplem astra I (w sumie jakies 30km:P)...

Tak, ze napewno sporo wynika z tego, ze nie umiem jeszcze jezdzic.

Powiedzcie mi jakie u Was (w silnikach 1.6 DOHC) sa "optymalne" wysokosci obrotow na biegach? Chodzi mi o to na jakims biegu na jakich obrotach samochod najmniej spala.

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
_soma_
 

17 wrz 2007 19:16

Younior, a co z obiecanymi zdjeciami??

pozdr

AUTOR WĄTKU
Younior
 

17 wrz 2007 19:49

Sorry ciagle zapominam albo jak juz jestem przy samochodzie to chce do niego szybko wsiasc i pojechac ;)

Obiecuje ze postaram sie je zrobic i wrzucic ASAP :]

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

17 wrz 2007 19:59

wrzucić ASAP jak po amerykańsku hohohohoh
jak chcesz w miarę oszczędnie to myślę 3-3,5 tys i zmiana biegu
ale pamiętaj 6200 masz 122km :D
a to jak w japońcu obroty nie męcza tego silnika
jak dynamicznie i ostro to 4-5 tys
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Lopez
 

18 wrz 2007 07:26

Jak chcę jechać oszczędnie, to zmieniam biegi przy 3 tysiącach (jedynkę… przy 2). Jak chcę dynamicznie, to kręcę tak do 4,5 tysiąca.

AUTOR WĄTKU
Younior
 

18 wrz 2007 08:20

Hehe sensor ;)

jezeli chodzi o ASAP to juz takie przywzyczajenie z pracy, tutaj wszystko jest ASAP :P

Dzisiaj w drodze do pracy wlaczylem sobie chwilowe spalanie i powiem Wam, ze faktycznie sie to przydaje pojechalem sobie spokojnie do pracy ;-)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

18 wrz 2007 08:46

ja też jak puszczam pisma to pisze
BY FAX i A.S.A.P
:D
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
misiek1
 

30 wrz 2007 13:27

Kurcze,żałuję, że nie kupiłem 1,6 bo 1,4 jest jak dla mnie za słaba.Wiadomo-to zależy od preferencji, ja jednak jeżdżę dynamicznie i mój jest dla mnie za słaby.

AUTOR WĄTKU
sevi
 

30 wrz 2007 14:56

W mojej Kijance silnik 1,6 wybrała żona, która widziała mój zachwyt na jeździe próbnej ( w planie był słabszy silnik ) :D

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl